Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Znamo li što jedemo ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Znamo li što jedemo ?

Počalji od Dragana taj Pet Avg 27, 2010 7:35 pm

U emisiji HTV -a od 23. kolovoza 2010. godine , jedan je radnik jednoga mesnoga pogona , uživo izvijestio i svjedočio o činjenici koja kazuje što se sve radi s mesom i mesnim prerađevinama kojima je istekao rok trajanja .
Zbog straha od gubitka posla njegov je identitet zaštićen .

Donosim u cijelosti njegov tekst ;
"Meso i prerađevine zbog datuma ili neke druge nepravilnosti raspakiravaju se i ponovno pakiraju za tržište. Ali, budite sigurni da ljudi koji znaju za to i koji to rade zbog čiste zarade, ne mareći za potrošače, ne jedu takvu hranu, kao ni njihova djeca", rekao je radnik za HTV.
U Hrvatsku se, kaže on na HTV-u, uvozi meso staro i deset godina. Kupuje se na rasprodajama u zemljama Europske unije, koje bi ga, da poštuje zakone, trebale spaliti.
Kod nas takvo meso, čini se, ne predstavlja problem, jer prema našim zakonima meso nema rok trajanja, i, po svemu sudeći, može u prodaju ako je zamrznuto i više desetljeća. U Njemačkoj, primjerice, meso može biti zamrznuto najviše šest mjeseci. ,,

Zaista ne znamo što jedemo ... Prema zakonima EU u zemljama članicama , rok trajanja mesa postoji , a u zemljama izvan EU , takvoga zakona nema , odnosno meso ima neograničen rok trajanja .
Istinito i šokantno saznanje , zar ne ?

Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Znamo li što jedemo ?

Počalji od Lila taj Pet Avg 27, 2010 7:36 pm

Zaključak : izbjegavajte meso što više.
Lila
Ugledni član

Broj poruka : 9118
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Pet Avg 27, 2010 7:42 pm

Ja meso nisam jela nekih 7-8 godina uopće, zadnje 3 godine ga jedem dvaput mjesečno (uglavnom bijelo meso, svinjetinu nikako) i ne fali mi ni najmanje. Sve je stvar navike. Jednostavno mi se ne da riskirati, ne volim kad jedem nešto za što nisam sigurna da je apsolutno čisto i ispravno, a sa mesom se puno manipulira u uzgoju i preradi.(ok, i sa biljem isto, ali tu se već možemo snaći na pijacama, još imamo tu sreću da se na ovim prostorima donekle uzgaja prirodno)
Lila
Ugledni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Avg 27, 2010 8:02 pm

Ja volim iznutrice,Ona su na granici podnošljivosti,i bilo koja mala falinka,ne mogu se pojesti ni nadčovečanskim naporima.
To mi je nekako najsigurnije.
Debilko
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2240
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Avg 27, 2010 8:07 pm

Ja jedem meso, ali uvek sveze,nikada ne kupujem zamrznuto meso.

Ne volim kokoske,curke i uopste sve sto ima perje i nosi jaja,
ali ove druge zivotinjke volim. Svinsjko meso jedem samo u Srbiji,
mada i tamo pocinju te farme i amsovno tovljenje svinja, ali se nadje
kod seljaka i fino svinjce.

I ja volim iznutrice na opste zaprepascenje moje okoline (izuzetak
je pas ❤ ) it ukljucujuci i mozak i skembice. Ma njih najvise i volim.
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Avg 28, 2010 8:48 am

Dragana :: "Meso i prerađevine zbog datuma ili neke druge nepravilnosti raspakiravaju se i ponovno pakiraju za tržište.

Poznata je činjenica da se preradjevine i meso kojima je istekao rok upotrebe u odredjenoj količini dodaju masi od koje se prave nove preradjevine uz obilati dodatak raznih konzervansa, emulgatora, arome i hemikalija za boju finalnog proizvoda.

Dobro je poznato uputstvo za potrošače o čuvanju mesa kada je duboko zamrzavanje u pitanju i toga se verovatno ne pdridržavaju industrije za preradu mesa jer se vodi računa o profitu ali ne i o potrošaču.

Davno sam čitala članak o mesnim preradjevinama kada je tehnolog novinaru koji je posetio fabriku za preradu mesa na pitanje "Znači, od svinje se sve koristi osim dlake..." rekao "Ne, i dklaka se melje", dok moja drugarica, stručnjak za tu oblast kaže da kada bih videla i pomirisala masu od koje se prave npr. viršle, nikada ih više ne bih ni pogledala a tek ne jela.

Ima istine u tome što Debilko kaže a tiče se iznutrica. Medjutim, i one mogu biti rizične bez obzira na svežinu ako su zaražene npr. salmonelom.

Mozak se ne preporučuje za jelo zbog pretpostavke da je životinja doživelela stres prilikom ubijanja i tako se u mozgu nataložio naročito štetan sastojak.

Francuzi npr. izuzetno uživaju u iznutricama pa se tako od creva životinje svih mogućih širina pravi izvrsna i ukusna naročita salama (creva čine koncentrični krugovi) i prodaje po solidnoj ceni.

Nadaleko je pozat specijalitet od pačije džigerice u kom slučaju se patka hrani do te mere da joj jetra (džigerica) natekne usled opterećenja. Ostali deo patke, kažu kulinari, može se upotrebiti za ukusnu supu.

Sve u svemu, živela pršuta, slanina, pečenica i suva rebarca pripremljena u kući dobrog majstora uz prethodnu proveru ispravnosti mesa. ::

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pet Dec 10, 2010 10:39 am

Od neceg mora da se rikne...Jedem mesiste u svim oblicima i agregatnim stanjima :ventilator:
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Dec 10, 2010 12:39 pm

Zivelo pivo

Kad me mrzi da kuvam,pa cak i da jedem,pijem pivo, a kadf sam bas
stvarno gladna , samo crni leba i neka sunkcica susena na promaji,
barem dve godine.

Ima naravn o dana kada sam kuvarica,domatjica, ali onda samo sveze sastojke kuvam,pecem przim, al jedem i zive
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Dec 10, 2010 12:43 pm

digitalmandrak ::Od neceg mora da se rikne..

Jeste batice, al' nije svejedno i kada. :zongler:

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pet Dec 10, 2010 1:13 pm

Pa nije,to stoji...Ali ionako je sve zatrovano i zagadjeno,tako da snicla vise ili manje i kobaja tu i tamo nece da nam skrati zivot vise nego sto to cine vazduh voda i sta ti ja znam
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Dec 10, 2010 1:21 pm

Jeste, ali što manje kobaje, više života. Inače, za kobaju dajem pet dana života, pa ti vidi koliklo je volim. ::

Mislim da je potrebno da svako zna gde mu je tzv. slaba tačka. Nekom je to želudac, nekome pluća, nekome kosti itd. itd. Prema tome, potrebno je i da se ponaša pa i da se hrani.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pet Dec 10, 2010 2:52 pm

Volim prsut..a sad, nesto ostalo meso..mogu zelju da mu nosim..ali zato...lignje..rakove..skoljke..hobotnice (salatu)..e to ..mmmm...a ide mi u prilog i za "liniju" i za zdravlje...sasvim slucajno, jer i da nije tako, ne bih mogla da odolim toj i takvoj hrani (ukusu a i mirisu)..
lucija
Super član
Super član

Broj poruka : 5384

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Dec 10, 2010 4:34 pm

Daj Snow, ne lomi mi ambicije, pa pahulje tek treba da nas zaveju a onda da veju, veju i tako ko zna koliko decenija da veju baš kao ove koje ti poklanjam. Nisu jestive, a dušu krepi ova čudesna igračka, zar ne?

Danas jedem "špagete na moj način", ukusne, srednje kalorične, lako se spremaju, ne goje a i da goje sve će to... o mila molja spržiti jedan rn. za struju. :klopa1: :klopa1:

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pet Dec 10, 2010 5:54 pm

e da i jastoga obozavam...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Pet Dec 10, 2010 7:22 pm

Mmmmm, slažem se Lucija, sve što je iz mora :klopa1:

E i obožavam žitarice i musle svih vrsta. Većinu vremena živim na tome, evo bash papam ::
Lila
Ugledni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pet Dec 10, 2010 11:08 pm

Džaba vam morski plodovi ja uvijek nakon tog jela pola sata poslije gladna, ništa bez mesa, preferiram pileće i svinjsko, domaći uzgoj, čisto i zdravo.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Pet Dec 10, 2010 11:31 pm

Ti se Orhideja "vodis" onim stihom...jer slava je kao riba za po' sata vec si gladan.... s obzirom da nisam neki gurman, to mi nije problem..i volim zitarice..
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sub Dec 11, 2010 10:35 am

Džaba vam morski plodovi ja uvijek nakon tog jela pola sata poslije gladna
Sve je to stvar navike. Želudac se prosto navikne na 'manje'. Ja recimo da pojedem svinjetine, povraćala bih.. I dešavalo se kad sam pokušala. Jednostavno odbija pa se ni ne želim mučiti.
Lila
Ugledni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Dec 11, 2010 11:45 am

Ja obozavam svinjstinu i tu nema pomoci...I pileco,i govedjo meso,i testa i kolaci... :ventilator: Ionako ce smak sveta uskoro tako da i nije bitno
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Sub Dec 11, 2010 2:32 pm

Ja se zdravo hranim, sad sam jeo prženice, namazao sam ih majonezon i pavlakom, pio sam jogurt, tu sam dodao malo nekih čvaraka što mi je preostalo.

Zdravlje je najvažnije ::
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Sub Dec 11, 2010 10:08 pm

Pa kaze se.."zdravlje na usta ulazi"...e sad neko sam ko misli , bolje je ne jesti nista nego svasta....iz 1000 razloga..ne stigne to covjeka momentalno vec vremenom....
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dotore taj Sub Dec 11, 2010 10:46 pm

lucija ::Pa kaze se.."zdravlje na usta ulazi"...e sad neko sam ko misli , bolje je ne jesti nista nego svasta....iz 1000 razloga..ne stigne to covjeka momentalno vec vremenom....

Sve je to stvar genetike i samog organizma,da bi se sagorele sve gluposti koje unesemo u toku dana moramo se baciti na sport ili brzu šetnju.

Inače znam ljude koji jedu "košpe" pa zaglave holesterol ili slične gluposti.
Dotore
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 937
Datum upisa : 17.10.2010
Godina : 40

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Sub Dec 11, 2010 11:26 pm

Jeste Burla ali ja ti isto tako u genetiku vise ne vjerujem, evo moja mama , holesterol..genetski ni 400 god prije nove ere....ali zato njena "ljubav" prema (ne)zdravoj hrani je dovela do toga, no dobro kazu da je to "gospodska bolest" jer je sam mozes regulisati upravo ishranom..ovo za setnu, sport i tako to..se slazem s tobom skroz, znam po sebi...
lucija
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: