Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Nemojte odlagati ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Nemojte odlagati ...

Počalji od Dragana taj Uto Avg 17, 2010 5:58 pm

Slušatelji su bili iznenađeni kada su toga popodneva saznali da mladi čovjek koji ih je često oduševljavao svojom glazbom , danas napušta zauvijek . Bio je izvrstan glazbenik ali , s obzirom da je bio slijep , nije mogao vidjeti koliko zadovoljstvo pruža svojim slušateljima .
Sva njegova glazba bila je pjesma koja dolazi iz dubine njegove duše , Slušatelji su često govorili jedan drugome , kako kako im je pjesmom podizao duhovno raspoloženje . Nerijetko se događalo da bi mladi glazbenik svojom pjesmom dirnuo njihova srca te potaknuo suze . Ali , to nitko nije rekao mladom pijanisti koji je čeznuo za ponekom riječi ohrabrenja .
Kada je objevio da posljednji pua svira slušatelji su se uznemirili . Nakon zadnje odsvirane pjesme mladome pijanisti je prišla jedna žena i rekla mu : ,, Žao nam je što više nećete svirati ... Jako sam uživala u Vašemu sviranju ... Puno ste mi pomogli ... Kada sam bila tužna , tješili ste me i umivali .svojom glazbom ... Unijeli ste raspoloženje i vedrinu u moj život ! Željela sam Vam puno puta to reći . Hvala Vam ! ,,
Obraze mladoga čovjeka , ovlažile su suze , kada je prošaputao : ,, Zašto mi to niste ranije rekli ? I meni je bila potrebna utjeha i nadahnuće ... ,,

Autor nepoznat

Svima nam je ponekad potrebna utjeha i pohvala i nadahnuće ... A koliko to stignemo podariti drugima ? Našim voljenima i najmilijima ... Koliko uspijemo darovati drugima lijepe i nježne riječi poput ; Veseliš me ! Raduješ me ! Lijepo mi je s tobom ! Ugodno se osjećam pored Tebe ! Divan ( divna ) si ! I sl . ???
Izgovarate li često takve riječi ljudima koje volite ?

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Nemojte odlagati ...

Počalji od IMHO taj Uto Avg 17, 2010 6:45 pm

Ne, i žderem se zbog toga.
Uvek mi je u glavi rečenica iz američke serije Six Feet Under (radi se o familiji pogrebnika pa se spontano mešaju živi i mrtvi). Žena kaže svojoj nedavno umrloj prijateljici:
Da sam znala da ćeš umreti više bih se družila s tobom.

Izgleda da tek retro shvatimo šta smo izgubili...

IMHO
Član
Član

Broj poruka : 681
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Avg 17, 2010 6:49 pm

Ako su nam iz ko zna kojih razloga ograničena dela, reči sigurno nisu. I kao stimulans ili priznanje, kao hvala ili izraz ličnog zadovoljstva, svejedno je i uvek dobrodošlo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lucija taj Uto Avg 17, 2010 6:51 pm

Ne, a trebalo bi...ali zaboravim...da kazem..valjda smatram da se takve stvari osecaju...pa su rijeci bespotrebne..to je sigurno..a ko ce ga znati zasto je to tako...

lucija
Član
Član

Broj poruka : 5384
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Uto Avg 17, 2010 7:04 pm

Nemam posebnu potrebu za pohvalama, pa cak i ostalim ljudskim postupcima kojima nas neko pokusava podstaci, obradovati, ohrabriti. Izuzetak je kritika. U struci mi je oduvek nedostajalo pozitivno strucno misljenje,naravno vrhunskih strucnjaka i ljudi u koje sam imala bilo koju vrstu poverenja.U porodici mi je kritika( pozitivna) oduvek bila putokaz za buducnost.
Nazalost na pravu ,stvaralacku kritiku retko nailazite.I kada naidem cenim je kao najdragoceniji prilog .

Sa druge strane sam jako izdasna u takvim gestovima. Ponekad preterujem.Bio je to moj metod vaspitanja dece,danas njihovog narastaja.Ne pohvaliti neciji trud je za mene nezamislivo ponasanje.Ne iskazati nekome ljubav,postovanje,simpatije..vec sta covek oseti u nekom trenutku se nekada samo po sebi namece. Ponekada prosto ne postoji prostor za tako nesto.
Taj cin iskazivanja pokusavam uobliciti sto lepsim recima, gestovima .Jer ,ako su to fraze, onda se gubi draz ,pa cak stice utisak laznog, pretvarackog gesta.Zapravo se ponasam spontano,intuitivno.

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djavolica taj Pon Dec 23, 2013 12:09 am

Teeeeeeesko. Jako tesko.
Al takva sam, sta cu.

Znam da nije ok i da ce mi biti (i je)
zao al eto, sta je tu je..

djavolica
Član
Član

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.08.2013
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Pon Dec 23, 2013 4:07 pm

Uzivam da iskazem sto osjecam:) I ne posustajem! Moja djeca "cuju" svaki moj osjecaj hahahahahahahaha

Sala na stranu, iskreno uzivam da kazem dragom, djeci, prijatlejima da ih volim, zasto ih volim, da ih podstaknem u svemu sto rade, a i oni meni ne ostaju duzni:)
Nista nije kao feeling kad znas, kad si siguran da si voljen i postovan:)

Komsinica
Banovan

Broj poruka : 878
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pon Dec 23, 2013 5:12 pm

Upravo odlazem, da cistim podove po stanu...al' pomjericu se ja, vjerujem u sebe..no, jesam ja masila temu..  

Marea
Član
Član

Broj poruka : 12493
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavena taj Pon Dec 23, 2013 11:42 pm

... poslusacu , odlazim... pod tus pa na spavanje...
laku noc... :cao: 

slavena
Član
Član

Broj poruka : 19245
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:13 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh