Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 49 Gosta :: 3 Provajderi

Avramova

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Lepota dolazi iznutra
Danas u 10:54 am od Храст

» Tajne koje žene ne žele da otkriju
Danas u 10:11 am od Avramova

» Brak kao institucija sve nepopularniji
Danas u 10:06 am od Avramova

» Ogledalo
Danas u 9:55 am od Avramova

» Seljačka politika...
Juče u 10:31 pm od laza

» Dvorci i tvrđave
Juče u 7:53 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 7:45 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:29 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:04 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:02 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 5:44 pm od Brave Heart

» Josip Broz Tito
Juče u 5:41 pm od laza

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

General Ratko Mladić

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: General Ratko Mladić

Počalji od Gost taj Uto Mar 30, 2010 11:16 am

Jeli baš bilo neustavno..Ustav iz 1974...
Po Ustavu iz 1974-te republike su imale pravo opredeljenja ali ne i otcepljenja!

Ako ćemo realno gledati,ni mi ne znamo zašto smo se borili..
Ne znam na koje to "mi" misliš!

Umrli su ,jbg..Pametni ljudi...
Umrli su mnogo posle podizanja optužnice protiv Miloševića!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 30, 2010 11:32 am

Simba ::
Po Ustavu iz 1974-te republike su imale pravo opredeljenja ali ne i otcepljenja!

I oni se tako opredele da im maternji jezik u sred Srbije bude albanski, da svako javno obeležje bude albansko itd. itd. a jasno je čemu je to vodilo.

Ako grešim, ti me podseti na šta su mogli da se opredele? Question

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67334
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 30, 2010 11:36 am

Ne bih na ovoj temi da polemišemo oko toga!
U Ustavu je pisalo - pravo na samoopredeljenje do otcepljenja , pa šta god to značilo!
Izmenama ustava samih republika ili pravnih akata koje su iste imale nije se moglo izdejstvovati otcepljenje bez obzira i na referendume i ne znam ni ja šta već. Najstariji pravni akt je bio Ustav SFRJ!
Možemo se sa ovom diskusijom prebaciti na temu " Ko je započeo rat 1991", ili kako se već zove !

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Mar 30, 2010 11:40 am

I opredijelile su se da izađu iz Jugoslavije...
Ne znam na koje to "mi" misliš!
Na sve...Zašto nisu probali konfederaciju...

Umrli su mnogo posle podizanja optužnice protiv Miloševića!
Smile
Neće baš biti...Optužnica protiv Miloševića je podignuta u maju 1999,a Tuđman je umro u februaru iste godine ..Što ne znači da je nije zaslužio... Smile ..Aljo jeste kasnije umro ...2003 godine..

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Mar 30, 2010 12:30 pm

Johnny-Azra ::

...ni mi neznamo zašto smo se borili.

Borili smo se za goli život.
Struja je nestala, mjesecima je nije bilo, hrane je ponestajalo, higijenskih sredstava kao sapun i deterdžent nije bilo za kupiti i ako si imao novac, za vrećicu brašna od 5 kg stajalo se u redu satima i opet je bila kao dragi kamen skupa , jer nema. Zbog toga je napravljen koridor, zbog toga se ginulo u Posavini jer su žene i djeca ostali kod kuća u okruženju i nisu imali kud, ono što se posijalo sjećam se da se nikad nije tako kralo po njivama i baštama kao tih godina, jer ljudi po zgradama nisu imali gdje da nešto posiju a glad je glad.
E zbog toga je on heroj, on je naredio da se koridor prema Srbiji mora napraviti, Srbija je bila spas, poslije probijanja koridora krenulo je brašno više nismo bili gladni. Punog stomaka je lako pričati.
Puno je on uradio za ovaj narod ovde, spasio nas je. To što se krije nije toliko važno jer su mnogo veći zločinci na slobodi od njega. Taj čovjek je spasio hiljade života ovde.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Uto Mar 30, 2010 12:35 pm

Ako ćemo realno gledati,ni mi neznamo zašto smo se borili..

Ne znamo....????!!!!
Borili smo se da sačuvamo Jugoslaviju, kako bi našem narodu omogućili da nastavi ravnopravno da živi sa ostalim narodima na prostorima gde su njegovi vekovni koreni.

Ustav iz 1974. god. bio je samo jedan u nizu nesretnih događaja po srpski narod, koji su osmišljeni u cilju sistematskog razbijanja srpske teritorije.

I opredijelile su se da izađu iz Jugoslavije...

Niko im nije branio da izađu, Slovenija je to mogla da uradi bez problema, ali u slučaju Bosne i Hrvatske......morao se pitati i srpski narod, kao jedan od konstitutivnih naroda ovih republika....

Na sve...Zašto nisu probali konfederaciju...

Da li ti je možda poznato da je Hrvatska država stvorena po principu:"Hrvatska je država hrvatskog naroda i ostalih građana", koji je srpski narod doveo u poziciju nacionalne manjine......isti princip trebao je da se primeni i u Bosni.
U prilog tome govore masovni progoni i ubistva Srba pre i za vreme rata, kako bi se njihov broj sveo na minimum i Srbi uistinu i postali nacionalna manjina.

Dokle ćemo, bre, da se pravimo "toše"....???!!! Question

sanjalica
Banovan

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 30, 2010 1:04 pm

Ne znam da li sam ili nisam bio dovoljno jasan kada sam napisao da se sa ovakvim postovima - sviđali se meni ili ne , a i vama - pređe na neku drugu temu:

Možemo se sa ovom diskusijom prebaciti na temu " Ko je započeo rat 1991", ili kako se već zove !

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Mar 30, 2010 1:20 pm

sanjalica ::
Ne znamo....????!!!!
Borili smo se da sačuvamo Jugoslaviju, kako bi našem narodu omogućili da nastavi ravnopravno da živi sa ostalim narodima na prostorima gde su njegovi vekovni koreni.
I šta smo dobili sa time..Dobili smo stotine hiljada izbjeglica,skoro isto toliko žrtava,ratne profitere,i jošmnogo toga...A nismo uspjeli da sačuvamo Srpski narod kao konstitutivni narod Hrvacke...
Ustav iz 1974. god. bio je samo jedan u nizu nesretnih događaja po srpski narod, koji su osmišljeni u cilju sistematskog razbijanja srpske teritorije.
Tako je ..A mi smo se svim silama borili da sačuvamo taj isti ustva i grobnicu Srpskog naroda,Jugoslaviju...
Niko im nije branio da izađu, Slovenija je to mogla da uradi bez problema, ali u slučaju Bosne i Hrvatske......morao se pitati i srpski narod, kao jedan od konstitutivnih naroda ovih republika....
Slažem se u potpunosti sa tobom...Ali,sve se to moglo uraditi bez rata..
Da li ti je možda poznato da je Hrvatska država stvorena po principu:"Hrvatska je država hrvatskog naroda i ostalih građana", koji je srpski narod doveo u poziciju nacionalne manjine......isti princip trebao je da se primeni i u Bosni.
U prilog tome govore masovni progoni i ubistva Srba pre i za vreme rata, kako bi se njihov broj sveo na minimum i Srbi uistinu i postali nacionalna manjina.
Sve je meni to poznato ...I tačno je to što kažeš,,Ali mi smo ratovali a efekat je još gori ..I onako smo postali manjina u Hrvatskoj,uz naravno žrtve i progone Srpskog naroda...

Dokle ćemo, bre, da se pravimo "toše"....???!!! Question
Dok god ne shvatimo da smo mi jedini krivci za sve ...Karlovac ,Karlobag ,Virovitica..Kad je to nuđeno Srbiji mi smo htjeli Jugoslaviju .Eto nam je..
Smile

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto Mar 30, 2010 1:32 pm

Brišem postove koji nisu u skladu sa temom !!!!!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Uto Mar 30, 2010 1:53 pm

Simba ::Brišem postove koji nisu u skladu sa temom !!!!!

Kako da ne...??? Prvo sam započne, sa onim debilnim ustavom iz 1974.god, a onda nas kritikuje što skrećemo sa teme, svašta...pa da nije bilo tog ustava i mnogih drugih događaja pogubnih po srpski narod, ne bi, možda, bilo ni rata, a ni Ratka Mladića kao navodnog ratnog zločinca, znači da smo još uvek u okviru teme.

Želim da naglasim (po temi ), da bih ja , lično, bila počastvovana, kada bih došla u situaciju da skrivam generala Mladića..!!!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Mar 30, 2010 2:10 pm

I ja ...

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Uto Mar 30, 2010 2:20 pm

@ Johnny- Azra

Rat je, na žalost, bio neizbežan i nametnut "spolja" (imaj na umu da se Hrvatska počela naoružavati mnogo pre zvaničnog početka rata- obelodanjeno u aferi "Špegelj", uz svesrdnu pomoć Nemačke i Vatikana ). Da nije bilo heroja, poput Ratka Mladića, srpske žrtve bi bile daleko veće, mnogo ljudi je on spasio kako reče Orhideja, među njima su i oni koji nisu srpske nacionalnosti, a što neki imaju za potrebu da "menjaju"
istinu, da li iz neznanja, ostrašćenosti, ličnog ili materijalnog interesa, to je već druga tema.

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Uto Mar 30, 2010 3:44 pm

Orhideja ::
Borili smo se za goli život.
Nemoj pogrešno da me shvatiš,ali ko je najviše profitirao od te borbe,i kolio je tadašnjih profitra izašlo ka obiznismeni iz tog rata..
za vrećicu brašna od 5 kg stajalo se u redu satima i opet je bila kao dragi kamen skupa , jer nema.
A zašto se ta vrećica brašna morala prodavati..Orhidejo ,ovo je najveća bruka koja se dešavala među napaćenim naorodom.....Žalosno je samo,što je to istina...I kod nas u Crnoj Gori je bilo toga ..Najajvili su bombardovanje Nato pakta..Sve iz prodavnica prebačeno je na pijace ..Konzerva koja inače košta 60-70 pfeninga,tada je koštala 4 marke..Litar ulja na pijacu koštao je 7 do 10 maraka...I niko od tadašnje vlasti nije reagovao...E takav smo mi narod...

Zbog toga je napravljen koridor, zbog toga se ginulo u Posavini jer su žene i djeca ostali kod kuća u okruženju i nisu imali kud, ono što se posijalo sjećam se da se nikad nije tako kralo po njivama i baštama kao tih godina, jer ljudi po zgradama nisu imali gdje da nešto posiju a glad je glad.
I kažeš ,kralo se...

E zbog toga je on heroj, on je naredio da se koridor prema Srbiji mora napraviti, Srbija je bila spas, poslije probijanja koridora krenulo je brašno više nismo bili gladni. Punog stomaka je lako pričati.
Nećeš mi zamjeriti što ću ovo da te pitam..To brašno koje je stizalo iz Srbije ,jeli se to brašno prodavalo ili dijelilo džabe...
Puno je on uradio za ovaj narod ovde, spasio nas je. To što se krije nije toliko važno jer su mnogo veći zločinci na slobodi od njega. Taj čovjek je spasio hiljade života ovde.
affraid affraid affraid affraid
Slažem se s tobom u potpunosti,što se tiče Ratka Mladića... ..Veliki general i čovjek...

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 30, 2010 4:48 pm

Johnny-Azra :: Nećeš mi zamjeriti što ću ovo da te pitam..To brašno koje je stizalo iz Srbije ,jeli se to brašno prodavalo ili dijelilo džabe...

Verujem da se delilo džabe. U Srbiju je stizala humanitarna pomoć izbeglicama koju su ovi, nažalost, tu pomoć prodavali na pijacama. Verujem da su je dovoljno dobijali pa su "višak" prodavali jer nisu imali nikakvu zaradu. Neko se bolje snašao, neko tek nekako, a neko nikako.

@sanjalica

Želim da naglasim (po temi ), da bih ja , lično, bila počastvovana, kada bih došla u situaciju da skrivam generala Mladića..!!!!

Ne znam da li bih bila počastvovana, ali me makar ne bi bolela glava oko silnih računa državi i samo pod uslovom da mogu disati sveži vazduh.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Mar 30, 2010 7:53 pm

BIOGRAFIJA RATKO MLADIC

Rodjen je 12. marta 1943. u selu Bozinovci kod Kalinovika u jugoistocnoj Bosni. Otac Nedjo bio je partizan, ubile su ga ustase 1945, u jurisu na rodnu kucu Ante Pavelica, u selu Sunj. On ni danas ne zna gdje mu je grob. "Moj sin je prvi posle mnogo generacija koji zna svog oca. Majka Stana tokom proslog rata, u , 80.organizovala je Srpkinje da pletu carape sinovima i muzevima. Brat mu je bio na frontu... Od otprilike 14. jula 1992. zapovjednik je vojske administracije bosanskih Srba.

Djetinstvo

Prvo je zelio da bude ucitelj. U 11.g. promijenio je misljenje zbog grubog postupka ucitelja, i htio da bude hirurg - postao vojnik.

Nacionalnost

U popisu 1960. - Jugosloven.

Obrazovanje

Zavrsio je Vojno-industrijsku skolu u Zemunu "Teleoptiku", Vojnu akademiju KOV, Komandno-stabnu akademiju (s ocjenom 9,57 prvi u klasi).

Oficirsku karijeru poceo je u Skoplju 1965, gdje je bio komandir automaticarskog voda u puku. Bio je najmladji u jedinici kojom je komandovao. Zapoceo je kao potporucnik, prosao sve komande duznosti, zakljucno s duznoscu komandanta brigade. Godine 1989. imenovan je za nacelnika Odjeljenja za nastavu tadasnje Trece vojne oblasti u Skoplju. To je bio do 1991. juna, kad je postao jedan od pomocnika komandanta Pristinskog korpusa. Ubrzo, naredjeno mu je da ide u Knin, na polozaj nizi od onog u Pristini. "Razumem!", rekao je, i latio se posla.

Maja 1992. iz JNA prebacen je u novoformirane srpske snage u BiH. "Moj karakter je ofanzivan, a to je prihvatljivo za vrhovnu komandu RS", naznacio je, a narod ga je poistovijetio s Karadzicem. Da nisu isti, vidjelo se kad je Mladic 1991, na upozorenje da ce SAD i EU bombardovati srpske polozaje, uzvratio: "Onda cu ja bombardovati London", a politicar Karadzic se ogradio: "On je budala, to je idiotska i neodgovorna izjava!"

Komandovao je: "Napred", nikad "Povlaci se". Suprotstavio se Vens-Ovenovom planu 1993, i svjetski mocnici su definitivno ukapirali da je "tvrd orah". Knin, Igman, Gorazde i - Haskom tribunalu najinteresantnija Srebrenica, dio su ratista gde je 'vojnik Mladic pokazao vjestinu'. Zbog Srebrenice je proglasen za ratnog zlocinca.

Zanimljivosti
Vojevanje mu nije istupilo urodjeni pjesnicki dar. I sam je postao stih nekog borca:

"Ej, Republiko Srpska, ti se ponosi, kad svijet danas znade ko si. Ponosi se, Srpstvo svekoliko, kad iz tebe vitez je izniko. Sto mu ravnog medj Srbima nije, simbol sto je zadnje decenije. Zloglasnoga 20. vijeka, kad se brani Srpstva kolijevka. Kad se brani gora Romanija od ustaskog noza i balija. Kad cilj bijese svakoga Srbina da ih voda ne dijeli Drina. Simbol posta borbe za slobodu cijelome srpskome narodu. To je vitez od Kalinovika.

Ej, Ratko Mladic, prva srpska dika..."

Ozenjen Bosom, imaju Darka.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Uto Mar 30, 2010 8:14 pm

na upozorenje da ce SAD i EU bombardovati srpske polozaje, uzvratio: "Onda cu ja bombardovati London"
:toto:

:mmm: :mmm: :mmm:

"Ej, Republiko Srpska, ti se ponosi, kad svijet danas znade ko si. Ponosi se, Srpstvo svekoliko, kad iz tebe vitez je izniko. Sto mu ravnog medj Srbima nije, simbol sto je zadnje decenije. Zloglasnoga 20. vijeka, kad se brani Srpstva kolijevka. Kad se brani gora Romanija od ustaskog noza i balija. Kad cilj bijese svakoga Srbina da ih voda ne dijeli Drina. Simbol posta borbe za slobodu cijelome srpskome narodu. To je vitez od Kalinovika.

Ej, Ratko Mladic, prva srpska dika..."

Avramova, CARICE,
Ovo je najbolji post na forumu trenutno, svaka ti čast...!!!! :goodpost:

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Mar 31, 2010 12:31 pm

Johnny-Azra ::
Nemoj pogrešno da me shvatiš,ali ko je najviše profitirao od te borbe,i kolio je tadašnjih profitra izašlo ka obiznismeni iz tog rata..
Ne kažem ima ljudi koji su se strahovito obogatili na ratu ali neka im to ide na dušu.
Evo ti jedan primjer, skorojevićki bogataš (čitaj iz rata) oteran je i svog grada skoro je umro negdje u Srbiji, sin jedinac se rastao od žene, ona je odvela i djecu a on je teško bolestan (sad ima 35), šta mu trebaju pare i dvorac kad nema zdravlje.
A zašto se ta vrećica brašna morala prodavati..Orhidejo ,ovo je najveća bruka koja se dešavala među napaćenim naorodom.....Žalosno je samo,što je to istina...
Taj kamion je dovezlo privatno lice i njegovo pravo je da prodaje zar ne.

To brašno koje je stizalo iz Srbije ,jeli se to brašno prodavalo ili dijelilo džabe...

Dijelilo se, vreća po domaćinstvu, plus ulje, sol, šećer, osnove.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Mar 31, 2010 2:40 pm

Orhideja ::Ne kažem ima ljudi koji su se strahovito obogatili na ratu ali neka im to ide na dušu.
Evo ti jedan primjer, skorojevićki bogataš (čitaj iz rata) oteran je i svog grada skoro je umro negdje u Srbiji, sin jedinac se rastao od žene, ona je odvela i djecu a on je teško bolestan (sad ima 35), šta mu trebaju pare i dvorac kad nema zdravlje.

To je samo jedan u nizu ratnih profitera...

Taj kamion je dovezlo privatno lice i njegovo pravo je da prodaje zar ne.
Jeste..Svaki moj komentar bi bio suvišan na ovu konstataciju koja nema veze sa tobom..Ima veze sa moralnim načelima osobe koja je dovezla brašno na područje ratom zahvaćeno,i prodavala ga ...

Dijelilo se, vreća po domaćinstvu, plus ulje, sol, šećer, osnove.

Poslednji izmenio Johnny-Azra dana Sre Mar 31, 2010 3:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Mar 31, 2010 3:09 pm

Sa Mladića skrenusmo u brašno.....ako, ako.....samo ako je bilo džabe !!!

Živeo GENERAL koji je pored herojske borbe, omogućio i besplatno brašno, alal mu vjera...!!!! :toto:

:uzicko kolo:

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Mar 31, 2010 3:22 pm

General,ili po naški,Đeneral ,je sebe upisao zlatnim slovima u istoriju Srpskg naroda..Đenerale,živio nam 100 godina..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Mar 31, 2010 3:32 pm

sanjalica :: Živeo GENERAL

Možete me i razapeti ko Isusa, ali ja moram pitati: ko garantuje da je General Ratko Mladić uopšte živ? :skriven:

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sre Mar 31, 2010 3:35 pm

Čulo bi se da je mrtav... Smile

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Mar 31, 2010 3:41 pm

Johnny-Azra ::Čulo bi se da je mrtav... Smile

Kao što se čulo za Stambolića. Al' neću više o pretpostavkama i s pitanjima.

Plivam dalje :angel:

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sre Mar 31, 2010 3:45 pm

Avramova ::
sanjalica :: Živeo GENERAL

Možete me i razapeti ko Isusa, ali ja moram pitati: ko garantuje da je General Ratko Mladić uopšte živ? :skriven:

JA ti garantujem, dobro sam informisana...!!!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Mar 31, 2010 3:53 pm

sanjalica :: JA ti garantujem, dobro sam informisana...!!!!

Onda da ti verujem? Question

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:11 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh