Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Lepe žene prolaze kroz grad
Danas u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Kako preziveti veliku tugu?

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kako preziveti veliku tugu?

Počalji od Istina ex Natasha taj Ned Okt 30, 2011 1:21 pm

Avramova ::
RINGE ::Tuga je osecaj nemoci.
Molja rođaka je u jednom trenu izgubila oba deteta, dve kćerke, 17 i 19 godina. Šta se moglo pomisliti nego da će se ubiti, pasti u tešku depresiju i sl.

Ovo je bas redak slucaj. Ja sam ovde upoznala zenu, Australku. Dolazila je da pomaze, nekoliko sati nedeljno oko odrzavanja cistoce. Nista tesko. Tek da joj prodje vreme i da ima sa kim da razgovara. Pricala nam je da je imala saobracajnu nesrecu. Da je izgubila muza i cerku. I sama ostala sa teskim posledicama. Pitala sam, kako si to prezivela, kako se osecas. Odgovorila je da u takvim slucajevima mogu da se donesu samo dve odluke: ziveti ili ne. Ona je odlucila da zivi. Pocela je da se bavi spasavanjem malih Australijskih zivotinjica i ptica koje su ostale 'sirocad'. Pricala je o bebi papagaju koga je morala hraniti svaka 3 sata. Inace ne bi preziveo. Kada je odrastao, zadrzala ga je da bude kod nje u kuci. Posto te ptice mogu da nauce neke reci, jednog dana je poceo da je zove MAMA! Ona je plakala od srece. U tome je nasla izlaz i spas za svoju tugu.

Mi svi znamo da nas zivot i zivot nama dragih nije u nasim rukama. Da svako ima svoju sudbinu, svoj cas. Normalno je da roditelji odu pre dece. Na zalost, desava ponekad, da tako ne bude. Sve zavisi koliko je ko mentalno jak i realan. Neko ne zeli vise da zivi. Ne moze. Neko moze. Svako drugacije reaguje. Ja bih volela da sam kao ta zena o kojoj si pisala. Koja se izborila posle najvece tragedije da zivi normalno, da ostane normalna.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Ned Okt 30, 2011 1:33 pm

У јеботе. Ја кад овако нешто чујем- смрт детета, не могу ни да замислим да човек после тога може да се среди. Још је жена остала без оба детета.
Мада увек остане само оно примарно,питање пуког опстанка - или хоћеш или нећеш. Ваљда тек мноого касније, милиметарским покретима предпостављам човек иде даље,буквално измили из мртвих.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Okt 30, 2011 2:49 pm

inspy :: Ваљда тек мноого касније, милиметарским покретима предпостављам човек иде даље,буквално измили из мртвих.

Baš tako.

Nije to bilo baš lako prebroditi i doći do stepena u kome je sada. Ko zna šta se sve zbivalo u njenoj glavi, zato je godinama i posećivala neuropsihijatra nakon čega je i odlučila da nastavi život.

Još samo jedan podatak o slučaju: Kćerke su poginule u automobilu kojim je upravljao njihov otac. Suvozač je bio očev brat. Između devojaka, na zadnjem sedištu, sedela je bratovljeva kćerka. Žurili su jer je u to vreme važilo pravilo par-nepar.

Bila je zima, susnežica na putu. Kada se sudar dogodio, javili su majci da su na licu mesta poginule dve devojke (prelom kičme), treća je teško povređena i van životne opasnosti, vozač (otac) lakše povređen, suvozač (stric poginulih devojaka) nešto više povreda.

Kada smo čuli šta se dogodilo, žena je podignute glave u očaju rekla: valjda mi je jedna ostala. Ne, nije joj ostalo ništa. Čini mi se da je odnos prema suprugu postao drugačiji i to je ostalo u njoj, ipak je on bio vozač, iako ne i kriv za udes.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran81 taj Ned Maj 13, 2012 10:18 pm

Nešto najgluplje što sam ikad čuo je to da vrijeme liječi sve naše traume, tugu i bol. Ne liječi vrijeme ništa! Liječimo sami sebe tako da nađemo unutarnju snagu da prebrodimo određene traume. A kod određenih trauma određeni nivo tuge zauvijek ostaje, kao na primjer u slučajevima smrti bliskih osoba.

Goran81
Član
Član

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.05.2012
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina ex Natasha taj Ned Maj 20, 2012 11:43 am

Vreme jedino pomaze da se nivo zalosti spusti na nivo izdzljivosti. Sinoc sam gledala TV seriju HEARTBEAT kada je stari pas Alfred umro. Plakala sam kao da je to stvarno. Sve sam podnela lakse /smrt oca i majke i drugih dragih osoba/ ali smrt nasih macaka nikako nismo preboleli. Pas nam je star 16 godina. Svaki dan mozemo ocekivati da umre i to nas vec cini zalosnima. Sta ce biti kada se to stvarno desi znam. Plakacemo danima. Zivotinje su tako nevine i pune ljubavi prema ljudima tako da je njihova smrt nesto najteze sto nas moze snaci. Naravno, ne ubrajam u to samo gubitak deteta. To je najgore.

Istina ex Natasha
Član
Član

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Visnja taj Ned Mar 02, 2014 12:10 pm

Covek moze svasta da prezivi, ali ne i uvek da ostane na nogama.

Visnja
Član
Član

Broj poruka : 345
Datum upisa : 02.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:24 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh