Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Peščanik - analiza dnevnih događanja
Juče u 6:56 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:53 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:49 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:28 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 5:37 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:09 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Uto Jul 25, 2017 7:07 pm od Brave Heart

» Misao dana
Uto Jul 25, 2017 12:45 am od Davidova

» Šta trenutno slušate?
Uto Jul 25, 2017 12:43 am od Davidova

» Pjesma koja Vas opisuje u nekim momentima...
Uto Jul 25, 2017 12:26 am od Davidova

» TV lica - moj izbor
Uto Jul 25, 2017 12:06 am od Davidova

» Spomenici
Uto Jul 25, 2017 12:01 am od Davidova

https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Vino

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Vino

Počalji od Avramova taj Pet Jan 30, 2015 12:28 pm

Dionis :: ne vazi samo za vina nego i ostale proizvode, skuplje ne znaci bolje.
Inace sto se tice vina danasnja preporuka Merlot iz Makedonije.Vecinom makedonska vina volim piti posto su najbolja u regionu a i nisu skupa.

U pravu si Dionis. Da ponovim šta kažu Francuzi:

"Lose vino moze da ima visoku cenu, ali dobro vino nikada nisku."

@Dionis

Jesi li probao naša vina proizvedena u privatnim vinarijama od čije cene uši otpadaju ali i od kvaliteta?

Primer:

Radovanović

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dionis taj Ned Feb 01, 2015 10:25 am

Nisam a i iskreno ne nameravam uskoro. Imam u gradu neke prodavnice koje imaju hmaburg vino iz makedonije 320 rsd 2l, a vino je fantasticno.Ja sam inace veliki fan hamburga(probacu malo i sa domacom proizvodnjom).
Sto se tice srpskih vina tu trenutno samo zdrepceva krv i rose vino od cokot vinarije i tamjanika iz zupe.Takodje smedervka i rizling od vrsackih vinograda su dobri.
Dionis
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1245
Datum upisa : 02.08.2012
Godina : 24

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od madam mim taj Sub Feb 14, 2015 7:48 am

Preporučujem Spasićevu Tamnjaniku  
Razne sam tamnjanike probala, al' nijedna nije kao Spasićeva...

http://www.vinarijaspasic.com/tamnjanika.html

madam mim
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2855
Datum upisa : 21.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Time taj Sub Feb 14, 2015 7:53 am

Kadarka, crvena, vino moje mladosti

http://www.gdtikveswinery.com/#!Wines/c24i2

Nakon što je austrijska vojska izgubila bitku od Turaka na Kačaniku (1689), srpski Patrijarh Arsenije III Čarnojević, iz straha od turske osvete, poveo je veći deo srpskog naroda (1690) u Panonsku niziju. Srbi su poneli sa sobom i vinovu lozu Kadarke. Prema tome, Kadarka je u regiju Dunav-Kireš-Maroš-Tisa stigla sa balkanskog juga. Ona je dugo negovana na prostorima "DKMT" regije, gde je tokom čitavog 19. veka pokrivala 60% vinograda. Vremenom su Srbi, iz nepoznatih razloga, zanemarili Kadarku, ali su je sačuvali Mađari i podunavske Švabe.

Iz istorijata Kadarke je poznato da je čuveni kompozitor Ferenc List svake godine za praznik Svetog Urbana slao vino Kadarke Papi Piju IX.

Nakon što je u okviru "DKMT" euroregije 2007. godine osnovana Kadarka sekcija, koja će voditi posebnu brigu o ovoj sorti grožđa i vina, 2009. godine je odlučeno da se Kadarka, osvećena u Segedinu uz učešće Biskupa segedinskog, subotičkog, zrenjaninskog i temišvarskog, pošalje vino Kadarke Papi Benediktu XVI i da se na taj način obnovi običaj koji je uveo Ferenc List.

Kadarka sekcija euroregije "DKMT" je 2009. godine započela saradnju sa španskom vinskom regijom La Rioha (Rioja), u kojoj takođe neguju svoju autohtonu sortu tamnog vina, koja pokriva čak 74% površine pod vinom lozom.

Tokom 4-5 decenija zanemarivanja Kadarke njeno mesto su zauzele novije sorte grožđa i vina. Danas vinska regija "DKMT" ulaže napore da se Kadarka kao autohtona sorta ponovo nađe među vodećim sortama i ostvari dinamičan razvoj u svom okruženju. Naučnici tvrde, da za to postoje sasvim dobre šanse, pogotovo ako se racionalno povežu i udruženo deluju praksa i nauka.

Tehnološkim procesom obrade grožđa mogu se dobiti sledeće varijante vina Kadarke koje se razlikuju po boji i ukusu:

BELA KADARKA
ROZE KADARKA
ŠILER KADARKA
RUBIN KADARKA
DESERT KADARKA

Od ranije obranog grožđa proizvodi se bela Kadarka, a od kasnije obranog crveno vino boje višnje, u kome je uravnotežen odnos između šećera i kiseline, te ukus tanina, koji takođe sadrži.

Vino Kadarke se odlikuje elegancijom, lakoćom, pitkošću, rafiniranošću i umerenim prisustvom odgovarajuće kiseline. Odlikuje se i specifičnom aromom koja podseća na blagi ukus voća, trešnje. Od grožđa Kadarka može se proizvesti i Šiler vino, crveno poput bulke, pitko, sa ukusom koji podseća na voće. Duže vremena nakon konzumiranja Kadarke, njen ukus privlači i podstiče čoveka da je ponovo proba.

Time
Super član
Super član

Broj poruka : 6053
Datum upisa : 20.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Avg 12, 2015 12:54 am

Malo o vinima Zvonka Bogdana. klik na sajt

"8 Tamburaša" sam probala i zaista, toliko sam vina probala i bez obzira što nisam neki degustator, mislim da se može meriti sa vrhunskim vinima, što zapravo i jeste.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: