Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Arabeska
Juče u 9:29 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 9:22 pm od Poli

» Eksterijer
Juče u 9:03 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 8:56 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 8:54 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 8:50 pm od Poli

» Origami
Juče u 8:45 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 8:44 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 8:43 pm od Poli

» Kolaz
Juče u 8:31 pm od Poli

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 8:21 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:47 pm od Brave Heart

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:17 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

12 VRLO PROSTIH TEZA O KOSOVU ILI PRIČA U KOJOJ ĆE SVE OSTATI ZAPAMĆENO

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 12 VRLO PROSTIH TEZA O KOSOVU ILI PRIČA U KOJOJ ĆE SVE OSTATI ZAPAMĆENO

Počalji od Debilko taj Uto Jul 27, 2010 3:43 pm

.
.kratkotrajno,bez opipljive opste koristi...zaboravi se za 2-3 dana,
ali za 3 dana nova pobeda.Pa kad svakoga bude jutarnje vesti i Još jedna pobeda partizana u uzavrelom pioniru,polako se usađuje u glavu. Nekoliko hiljada Solunaca klinaca se osećao kao polusrbi zbog odnosa PAOK-Partizan,a razgovarao sam i od njih pedeset,samo je jedan bio na Zeirilingu.Pa kad sam ih pitao,malo me čak podsmšljivo i sa saželjenjem gledaju.Po sistemu,daj matri gde ti živiš.Mi smo Srbi zbog Duleta Vujoševića,zabole nas namo za nekoga.To misle,ali naravno uvažavaju i sve ostalo Srpsko i ne izražavaju se tako.
Dugotrajno i opipljivo....
i iapk se potroši.A da je dugotrajno,naravno da jeste,Jel toliki politički promašaji kod Srba,pa smo ipak bili u samom vrhu rejtingovani,ali sve ima svoje granice.

Vrhunac je rat u kome si bio,ali ja ti ne zameram jer si bio na redovnom služenju vojnog roka.Šta bih radio sa samim sobom da odoh u dobrovoljce.Tamo u tovm kompiluku ako čuvaju,pogledaj prvi spisak i videćšeš me na sedmom mestu.Srećom,pretukoše nas ispred Crkve Sv.Marka Slobini partizani.Više mi nije palo na pamet.Da se pravim lud i da dozvolim da iz pokorenog komunističkog Beograda idem ne znam gde i ratujem za neke srpke provincije.To ne.Najpre sam uvek bo raspoložen da rasturimo i pobijemo komunističku gamad pa tek onda ostali dolaze na red.
Osećam se kao Ravnogorac i poraz boli.A zna se od koga smo poraženi.Ne želim sebi nametati neprijatelje veštački,a potiskivati one koje stvarno tako osećam u drugi plan

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Uto Jul 27, 2010 3:47 pm

Debilko ::.
ali za 3 dana nova pobeda
Koji su to festivali na svaka 3 dana ? Voleo bih da znam...podseti me....

Vrhunac je rat u kome si bio,ali ja ti ne zameram jer si bio na redovnom služenju vojnog roka.
Isao bih i dobrovoljno...ja nisam cucao u podrumu i intenzivno mrzeo neprijatelja...vec oci u oci....

Akhenaton
Član
Član

Broj poruka : 787
Datum upisa : 21.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 27, 2010 4:00 pm

Akhenaton ::Imali su iste ideje,cak radikalnije od mene...nije too retorika iz proslosti...nije valjda da si i ti od onih koje istorija nicemu ne moze nauciti...alergican sam na izraz "retorika proslosti" kao na jagode od kojih se ugusim...

Tebi smeta naziv casopisa "Srpsko nasledje" (!!!!),,,iako je u njemu bilo brdo akademika...a ovamo se frljas izlizanim i vec,pomalo,zamornim i bezveznim izrazom.

Kazes da Jevreji pametno rade,znas zasto?

Pa proslost ih naucila....kontradiktoran si mnogo,ponekad.

Ne smeta mi naziv.Pa ja sam bio jedan od pokretača časopisa Srpska Kruna,ali iz straha od istine,posle nekoliko meseci su isfabrikovali na stotine časopisa sa predznakom srpki,pa zbog toga sam oprezan.i sećaš se da sam odmah prihvatio tvoje sugestije na poverenje.

Ja sam i dalje radikalnijji od tebe.Ali nam je raspored neprijatelja nepto drugačiji.
Bio je isti nekad,ali ja se itrudim da iz minuta u minut menjam svoje subjektivno mišljenje,čim ustanovim da je pogrešno i zasnovano na nekoj neistini koju sam poprimio i nekoj mojoj ličnoj zabludi.Mislim da je najveća veličina čoveka da se menja i prilagođava,a to je ujedno i najveća falinka većine Srba.
Uvažavam 1300 kaplara isto koliko i ti,ali mislim da je kucnuo čas da slavom njihovog uspeha i podviga krene naša košarkaška reprezentacija.Ali ne daj bože,ako se ona bazira na strategiji Radivoja Koraća.ne prođosmo mi ni kvalifikacije.Vreme čini svoje.
U ratu ratnik,a u miru mirotvorac.
E najveći problem je što smo ispali budale,pa smo bili ratnici u nepostojećem imaginarnom i poturenom ratu.Tako smo umesto ratnika postali jedna retardirana nacija koja živi u prošlosti.
Slavu Jevreja ispsijuje njihova žrtva i holokaust a ne njihovi zločini.Mi imamo žrtve,ali se prosto utrkujemo da objasnimo svetu da mi ništa nimo manje genocidni,da smo više ubijali mi njih nego oni nas.Totalno kontra Jevrejskoj politici.A da ne spominjem one koji pronose slavu i dominaciju Jevreja počev od Boba Dilana,Miloša Formana,a bilo je ruku na srce i masa njih retardiranih kao Moše Pijade,e te su uvalili u protivničke redove pa i od njih imaju i te koliko koristi.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 27, 2010 4:06 pm

Isao bih i dobrovoljno...ja nisam cucao u podrumu i intenzivno mrzeo neprijatelja...vec oci u oci....
Hvala bogu,eto svevišnji te sačuvao.A ja sam se molio za svaku pamatnu srpsku glavu da ostane na rameni i da uzalud ne strada. I radio sam sve što je u mojoj moći da ne ginete zbog nekog isceniranog sukoba.Htedoh i ja,ali na vreme promenih mišljenje usled novonastale situacije koja me je na to naterala.Ali maldos ludost.da si u ovim ili tadašnjim mojim godinama,nisam siguran da se ni ti ne bi predomislio na vreme.
ALi sve je dobro kad se dobro svrši.
A koliko je takvih kao ti izginuulo i sad ih ovde nema da kucakaju sa nama.A učinak,nula-
Ej,meni je zanimljiva ova polemika,ali će nam sve ovo pobrisati kao ovih dana pa ispade da smo ko deca.Igramo se malo i polse obrišu.
Zato odoh
Pozdrav i nastavljamo drugom prilikom ako i ti voliš ovakve diskusije.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 28, 2010 3:10 am

ali ja se itrudim da iz minuta u minut menjam svoje subjektivno
mišljenje,čim ustanovim da je pogrešno i zasnovano na nekoj neistini
koju sam poprimio i nekoj mojoj ličnoj zabludi
Onda ćemo ti ovo što pričaš oprostiti,, pošto ćeš brzo ustanoviti koliko je pogrešno i zasnovano na neistinama...
Zablude koje čovek ima njegov su lični problem, i kao takve samo njenu štete; zablude koje širi su opasne; o tome treba da vodiš računa. Sami po sebi, tvoji stavovi nisu ništa drugo do poziv na kapitulantsko ponašanje, koje praktikuje i ova vlast, koja traje od 2000.-te. Rezultate vidimo, a ti bi da još ubrzamo sunovrat, jer je to mudra politika... Iz dupeta zapada možemo se izvući samo gov*jivi, i nikako drugačije; to su zakoni čak i političke, ne samo fiziološke anatomije. Niko ne poštuje kukavelje i ništarije; svako potovanje mora da se zasluži ponašanjem i stavom.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 28, 2010 3:16 am

Nisi razumeo,vi ste još uvek u zabludi,a inteligentiji deo Srbije je uspeo davno da se izvuče,da uvidi prevaru.Ma i vi će te ostali,ali ne može svako kavpirati stvari istom brzinom.
Kapitulacija ili samouništenje,ali vam ne možemo mi služiti kao taoci. Hoćete kolektivno samoubistvo,izvolite,ali ostavite deo Srbije koji želi da preivi u duhu stare srpske tradicije kao Evropski narod da ima na to pravo.
Vi lepo krenite sa Iračanima u džihad pa šta vam bog da.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 28, 2010 3:32 am

Ko priča o tome? Kakav džihad, kakvi bakrači, ne lupetaj. Kad si ovoliko slabiji od neprijatelja, moraš da igraš mudro, kvarno, lukavo, a ne kao pseto, da se prevrneš na stranu i umiljavaš, u nadi da te neće šutnuti (opet) u nebranjeni stomak... Nema kapitulacije, ali ni sukoba; prosto, ne prihvataš njihovo, udaviš ih pričom, razvlačenjem stvari, žalbama, kuknjavom, ponavljaš po milion puta ako treba svoju verziju. To tako ide u politici, a onda čekaš momenat- kao i Albanci; šta misliš, kad bi im ova svinjarija uspela, u nekoj drugoj konstelaciji snaga u svetu? Oni ovo pripremaju preko 100 godina, a plan je konačno skovan 1915- Prizrenska liga- i, evo, sačekaše. E, sad, nisu baš ovo hteli- -ali, misle da su nešto završili, privremeno. No, način na koji je to izvedeno je nešto što će nam zanavek dati pravo da to tražimo nazad, a to će se pre ili kasnije, na ovaj ili onaj način i desiti, i ostvariti. To je fakat, a to ti i smeta, jer će to samo po sebi biti dokaz pogrešnosti ove kukavičke doktrine, koja "vodi" ovu državu u neokolonijalno ropstvo.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 28, 2010 3:38 am

Nema kapitulacije, ali ni sukoba; prosto, ne prihvataš njihovo, udaviš
ih pričom, razvlačenjem stvari, žalbama, kuknjavom, ponavljaš po milion
puta ako treba svoju verziju.
Pa zar to Tadić ne radi?
Jer tražio mišljenje međunarodnog suda?
E sad još da je uspeo da sam predsedava tim sudom,onda bi po vama vodio dobru politiku.On je učinio sve što može,E sad pošto je odluka takva,da li si pomislio da treba i mi da se preispitamo da li smo u pravu.
Ne može se preko mišljenja međunarodnog suda prelaziti baš tako olako.Ko smo ja i ti da tvrdimo suprotno.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 28, 2010 3:45 am

Debilko ::
Pa zar to Tadić ne radi?
Tek ćemo da vidimo šta radi.Sačekajmo malo, videćemo svi; ovako, sve je to nagađanje.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 28, 2010 3:48 am

Fristajlo ::
Debilko ::
Pa zar to Tadić ne radi?
Tek ćemo da vidimo šta radi.Sačekajmo malo, videćemo svi; ovako, sve je to nagađanje.
Da ali ishod će mo protumačiti na različite načine.
Sve osim daljeg poboljšanja odnosa sa Vašingtonom je po meni veleizdaja Srbija.
Možemo se boriti na milion različitih načina,ali ovo prvo što sam naveo mora biti svetinja.Pa bilo koja cena da se plati,ali konfrontacija sa civilizovanim delom planete ne dolai u obzir.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 28, 2010 3:58 am

"Debilko"
Sve osim daljeg poboljšanja odnosa sa Vašingtonom je po meni veleizdaja Srbija.
Mi sad imamo super odnose,čak seksualne; koliko treba, mi se trćimo. Ti samo izvoli, meni se to ne dopada.
Pa bilo koja cena da se plati,ali konfrontacija sa civilizovanim delom planete ne dolai u obzir.
Proveri malo u Vujakliji pojam civil-izovan, pa uporedi sa vojnim budžetima tog dela planete na koji misliš, a onda uključi kompletan logički aparat, i potraži grešku u ovome što si rekao. Verujem da ćeš lako uočiti koliko je kontradiktorna ova rečenica.
Taj tvoj civilizovani deo izručuje bombe gde stigne, i to je razlog zbog kojeg bi ti da se izbegne konfrontacija, a ne zato što su civilizovani. Oni su najvarvarskiji deo planete- zato ih treba izbegavati.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 28, 2010 4:11 am

Znači Oxvord,Kembridž,Hauard,Las Vegas,Holivud,Diznilend,Luvr,Vembli, Vudstok,Skala,Bečka filharmonija pripadaju Varvarima.
Izvini , evo odmah sam korigovao mišljenje i smatram da su i Srbi varvarski narod.A onaj drugi deo nazovi kako ti je volja.Tamo mi ne pripadamo.
A bombe,samo neka su što jače i pametnije,kako bi to Varvarsko bogatstvo zaštitili od Iranskih,Libijskih,Etiopskih,Kubanskih domaćina i drevne kulture Sudana,Sao Tome i Principea,pa onda onih ljudođdera što uništipe Tibet i sličnih kultura i civilizacija.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jul 29, 2010 3:18 am

"Debilko"
Znači Oxvord,Kembridž,Hauard,Las Vegas,Holivud,Diznilend,Luvr,Vembli, Vudstok,Skala,Bečka filharmonija pripadaju Varvarima.
nema to veze sa ovim što ti govorim.
Ja govorim o
vlastima, administracijama
tih država, koje se ponašaju u dklaku isto kao gotska plemena, Huni, krstaši, Wehrmacht- mašinerije za otimanje i pljačku po svetu. Njihovi narodi se oko toga ne pitaju, oni su u tome marionete kao i mi. Dignu vojsku, upadnu negde, pokupe šta žele i odu kad se zasite i napljačkaju, ili ih oteraju. To je definicija varvarskog ponašanja, a ti sam proceni da li SAD sa svojim klonovima to ne radi...

A bombe,samo neka su što jače i pametnije
Mudre li opaske...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Čet Jul 29, 2010 6:20 pm

...MSP je,koliko mi se cini,samo doneo pozitivno misljenje da je secesija u skladu sa rezolucijom 1244,jer Jugoslavije vise nema,a tamo stoji da je Kosovo sastavni deo pomenute drzave.
Da vidimo kako je islo...bez datuma ,ali redosledom:

1...Milo se pobunio protib Slobe,
2...Milo raskrstio sa Slobom,
3...NATO agresija,,
4...doneta rezolucija 1244,
5...Milo trazio promenu imena u Srbija i Crna Gora,
6...Milo odvojio Crnu Goru,
7...Novo ime drzave je Srbija,
8...Kosovo proglasilo nezavisnot,
9...Milo priznao Kosovo,
10...Demaći predlaze federaciju kosova i Crne Gore...sad Milu ne smeta takva zajednicka drzava,
11...MSP proglasio da je secesija u skladu sa rezolucijom 1244,

Eto...zar nije ocigledno,ko,kako i zasto?!

I danas planiraju ono sto ce stupiti na snagu za 10-15 godina.

Akhenaton
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Čet Jul 29, 2010 6:35 pm

Sve po zakonu.
A ovaj scenario je svaki naš predsednik morao imati pre 20 godina seviran od svojih obaveštajnih službi.
Na žalost,one ovde više deluju na unutrašnjem planu borbe protiv mislećeg i intelektualnog dela nacije.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Čet Jul 29, 2010 6:49 pm

A sledeci nagovestaju:

1...Zukorlic osniva paralelnu islamsku zajednicu,
2...Srbija usvaja deklaraciju o Srebrenici,
3...BLIC...koji je u vlasnistvu dvojice Albanaca i jednog Finca...(proverite podatke o vlasnistvu,lako su dostupni_) ,objavio karikaturu Zukorlica (namerno sa krstom,da bi sto vise popljuvali Hriscanstvo)...
4...Zukorlic kao fol tuzi BLIC,
5...Turski premijer u Srbiji...i to bas duuuze vreme...
6...Turski premijer u sred Srebrenice kaze da je Srbija najveci turski saveznik na Balkanu,
7............................8.9. nadam se da nece biti i 10.

Sluzbe rade ,ali vlast ne zeli da cuje.

Kako mi kaze jedan moj drugar od preko :"Kada ste se vec naguzili evropi,mesajte malo da im bude zanimljivo inace ce vas ostaviti kao svaku losu zenu"

Akhenaton
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Čet Jul 29, 2010 7:18 pm

Opisao si super i dao svoju viziju jedne mikrooperacije u odcepljenju Kosova.Znači samo jedan delić iz tog procesa.
Evo ja se slažem sa ovim,ali ostavljam rezervu da su neke stvari tu ispale i spontano,kockice se složile.Iskreno sumnjam da je to sve tako u napred isplanirano.
Evo ti moje teorije pa samo nekoliko sekundi razmisli o njoj.
Stvari teku svojim tokovima.Pored ovih 7 radnji koje si naveo,dogodilo se tu na stotine sličnih.Ali onaj ko vodi politiku sistematski uzme ih sve u obzir i onda iz njih stotine,izdvoji ovo što si ti izdvojio i iskoristi priliku.
Znači,moje mišljenje se razlikuje samo u toliko,što ti misliš da se ovo planira u napred,a ja mislim da je to nemoguće,nego da se prate dnevna događanja,situacije,pa se one usmeravaju i kanališu u tom pravcu.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Čet Jul 29, 2010 7:29 pm

Da...u pravu si da se kockice cesto spontano sloze...

ali ovde su slagane namerno...

i sve se planira unapred kod bilo koje ozbiljne drzave....

secas se kako je pocelo bombardovanje?

ne 1999.,vec 1992., kada je 10.000 americkih vojnika uslo u Makedoniju kako bi je toboze odbranili od srpske agresije.A potom i one cuvene provale Arbanasa u vojne magacine sirom Albanije,brdo oruzja sakupise,hehe...vidi se sve.

sve se planira unapred...a to je toliko ocigledno,da vise nema smisla pasivnosti nasih politicara,a i naroda,da budem iskren.

Akhenaton
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Čet Jul 29, 2010 9:14 pm

Planovi su planovi,ali sve to ispada lepo i fino,a ključ je u tome,što promene u Srbiji nisu dozvoljene.Odnosno,nismo mi na ulici,kad kažem mi, mislim na deo opozicione populacije dobijali nikakvu podršku za skidanje Miloševića.Pa čak i tu nisam skeptik.Jedni su nas podržavali,ali su bili jači oni koji su ga držali na vlasti.A sve u cilju ostvarenja zacrtanog plana.
E upravo zbog toga sam mišljenja da sam bio potpuno u pravu kada sam izlazio na ulice.I danas bih isto da se vrati to vreme.Logičan zaključak je onaj koji sam doneo u svojoj glavi,ali nisam moćan kao pojedinac da se takmičim u tim prljavim igrama i nameštaljkama.Govorim u prvom licu ali i u ime svih onih koji su proveli dobar deo svog života na ulici.Da se neći deo naroda otrgo propagandi,da se 5 oktobar desio 1992,sve to pada u vodu.Ma bilo je mnogih planova,ali tekuća situacija ih je onemogućila.Zato ipak mislim da svako nosi deo lične krivice,ko nije dao sve od sebe,da se diktator sruši odmah.
A da se ne slažem sa tobom,ne bih još daleke 93 prežalio Kosovo,znajući da je propuštena i poslednja šansa,mada i ona je bila vrlo mala , ali je ipak postojala.
Ceo plan se svodio na tome,da Srbijom vlada onaj ko je vladao.A jedina tektonska promena u tom planu bi bilo prevremeno njegovo svrgavanje.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jul 30, 2010 3:36 am

Debilko ::Planovi su planovi
Ovo je klasičan primer racionalizacije greške počinjene prihvatanjem zapadnih instrukcija za političko samouništenje Srbije; ali, klasičan primer.
takozvana "opozicija" je u Srbiju instalirana spolja, njeni vodeći ljudi su od početka instruirani i sponzorisani od spoljnog faktora, sve je to kulminiralo famoznim oktobrom 2000, inscenacijom bez presedana u novijoj političkoj istoriji...
Rezultate tog rušenja diktatorskog režima još nismo sagledali u svoj njegovoj lepoti, ali, doći ćemo i na to, za neko -ja mislim kratko-vreme; devastirano je sve što je moglo da se devastira, sve što iole vredi u zemlji je u rukama stranaca ili najgorih među nama. Oni, koji su svojim ponašanjem svemu tome doprineli to polako uviđaju; no, već su osmišljene i bajke o tome kako je to bilo mudro, nužno i potrebno, e da bi se došlo do "zelene trave"...
U ovo doba je izdaja uzeti pušku i braniti se- politički je mudro obasuti okupatore cvećem; kažu, istorija nas je tome naučila.
Niko nije primetio da su korice udžbenika falsifikovane, da je sadržaj ispretumban, jer nije ni hteo da primeti; uzdao se u osmeh učitelja, gledao u njegove diplome sa čuvenih svetskih univerziteta, divio se njegovoj samouverenosti, jer nije hteo da prihvati da je to, u stvari- prezir.
Sad samo gledam ove i ovakve, kako se "pirkaju" i izvlače pričom o "zloupotrebi" i "prevari", kako je "energija i duh" naroda iz "oktobra 2000" proćerdana...
Eto, tako nastaju goli otoci, preke pravde i kazne bez sudova; toliko lakomislenosti na ovoliko malo prostora nikad ne donese ništa dobro. Naivnost je luksuz koji sebi mali narodi, kao ovaj naš ne smeju da dozvole; ona, iz 2000-te, jedna je od takvih.
A sad nastavite sa daljim samoobmanjivanjem i odbranom sopstvene lakomislenosti...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Pet Jul 30, 2010 4:37 pm

Debilko ::Planovi su planov
A mi smo beznacajni mali misevi,koliko god se trudio da to ne priznas ....ovde palamudimo,da izvinete na izrazu,a koristi nikakve.

Sve se zna vec odavno.

Akhenaton
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Jul 30, 2010 5:26 pm

Fristajlo :: Niko nije primetio da su korice udžbenika falsifikovane, da je sadržaj ispretumban, jer nije ni hteo da primeti; uzdao se u osmeh učitelja, gledao u njegove diplome sa čuvenih svetskih univerziteta, divio se njegovoj samouverenosti, jer nije hteo da prihvati da je to, u stvari- prezir.
Sad samo gledam ove i ovakve, kako se "pirkaju" i izvlače pričom o "zloupotrebi" i "prevari", kako je "energija i duh" naroda iz "oktobra 2000" proćerdana...

Vracamo se u istoriju Very Happy

Beograd 2011. dočekuje nesvrstane
30. jul 2010. | 14:34 | Izvor: Tanjug

Vuk Jeremić (FoNet, arhiva)
Njujork -- U septembru 2011. Beograd će biti domaćin skupa povodom 50. godišnjice od održavanja prvog sastanka Pokreta nesvrstanih.

Na sastanku Koordinacionog biroa Pokreta nesvrstanih, na čijem se forumu noćas obratio šef diplomatije Srbije Vuk Jeremić, odlučeno je da se naredne godine održe dva jubilarna skupa.

Prvi skup biće održan u maju 2011. godine u Indoneziji, a drugi u septembru u Beogradu.

O nivou na kojem će biti održan skup u Beogradu biće odlučeno septembra ove godine na sledećem sastanku Koordinacionog biroa, rečeno je Tanjugu u diplomatskim izvorima.

Očekuje se, međutim, da sastanak bude na nivou šefova država i vlada.

Nakon obraćanja šefa srpske diplomatije, koji je predložio da jedan od skupova u sklopu obeležavanja 50 godina od prvog sastanka bude u Beogradu, o predlogu se povela diskusija, a njega su, između ostalog, podržali: Alžir, Maroko, Indonezija, Indija, Kuba, Jamajka, predstavnici Palestinske uprave, Egipat i Vijetnam.

Jedina zemlja koja je pokazala uzdržanost bila je Malezija, ali je predsedavajući Koordinacionog biroa, iz Egipta, ipak odlučio da se 50-godišnjica od prvog sastanka Pokreta održi na ovaj način.

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić je, obraćajući se na forumu ove organizacije, istakao da sve zemlje treba da budu ponosne na rezultate rada Pokreta nesvrstanih.

On je ukazao na ogroman doprinos Pokreta u promovisanju pravičnog ekonomskog napretka, okončanju Hladnog rata, ali i promenama u parametrima globalnog upravljanja.

Beograd je, kako je podvukao Jeremić, "grad koji simbolizuje početak Pokreta nesvrstanih", dodavši da bi održavanje jednog od događaja, u okviru obeležavanja 50. godišnjice od Prvog samita, u Beogradu dalo dodatni podsticaj promovisanju osnovnih principa Pokreta.

"Moja zemlja je ponosna na ulogu koju je odigrala u istoriji Pokreta. Mi želimo da nastavimo našu vezu za nesvrstanim prijateljima još puno, puno decenija", rekao je Jeremić.

Šef srpske diplomatije je poručio da Srbija veruje da međunarodna stabilnost i napredak ne mogu da se uspostave bez stavova većine u svetskoj porodici naroda, koju predstavlja Pokret nesvrstanih.

"Zbog toga će Srbija strateški da nastavi da sledi brižljivo osmišljenu, uravnoteženu i aktivnu spoljnu politiku, koja u sastavnom delu uključuje jačanje i produbljivanje naših veza sa zemljama članicama Pokreta nesvrstanih,rekao je Jeremic.
Postavlja se pitanje da li ce Tadic sa visokim gostima poloziti venac i odrzati prigodan
govor u slavu i cast osnivaca ovog pokreta Very Happy

Fraya
Član
Član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jul 30, 2010 7:47 pm

Sve, što može ublažiti pritisak Nato na Srbiju, što nam može doneti neke nove saveznike u borbi za opstanak, jer ovo to jeste, treba upotrebiti. Pokret nesvrstanosti ima određenu specifičnu težinu, i jeste organizacija koja može uticati na zapadne zemlje da "odjašu" sa Srbije; nije to mali broj zemalja, i ma koliko ti prijatelji bili slabi i mali, njihov broj je unespokojavajuće veliki čak i za bahati NATO...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Akhenaton taj Pet Jul 30, 2010 7:49 pm

Mogu,ali mislim da netje....sve se vrti oko novca i moci...

Svi zele svoj deo kolaca,pa makar bili glavni medju Hotentotima...

A da mogu,mogu.

Akhenaton
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jul 30, 2010 7:55 pm

E, pa, Hotentoti su prestali sa regrutacijom- nema dovoljno plena; kad ovi shvate da su određeni za plen, a ne Hotentote- okreće se stvar naopako.
Mislim da su zecovi počeli da shvataju da se lisici više ne može verovati; nisu neka sila, i ne plaše liju previše, ali, malo je nerviraju, pa greši češće.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:57 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh