Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 19 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s1.postimg.org/2jaw3c4r7j/logo-cir.png
https://s28.postimg.org/sbinr7rvx/bloggif_58f133ee2ca1e.png
http://https://s23.postimg.org/jq15wtlp7/vostok.png
https://s26.postimg.org/vwdqtqr5l/biogen_DVA.png
https://s26.postimg.org/4ohd5ry7t/Art_CENTAR-header.png
https://s23.postimg.org/tipvwi28r/ruska_kultura_u_srbiji.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Lažna medicinska istraživanja ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Lažna medicinska istraživanja ...

Počalji od Dragana taj Sre Jul 07, 2010 10:53 am

Svjedoci smo da se mnoga medicinska istraživanja kasnije pokažu kao proturiječna . Mnogi se lijekovi nakon nekog vremena povuku sa tržišta iz razloga veće štetnosti nego koristi za zdravlje .
Razlozi povlačenja lijekova su ; velike opasnosti po život čovjeka ili čak mnogim već dokazanim smrtnim slučajevima .

Svaki novi lijek mora proći zakonite procedure provjere i testiranja . Međutim ; Britanski infektolog i medicinski analitičar John Ioannidis, pregledao je stotine istraživanja i zaključio da su se dva od tri
zaključka objavljena u medicinskim časopisima kasnije pokazala netočnima.
U svojim je istraživanjima došao do zaključka da su mnoga istraživanja na lijekovima krivotvorena , pogrešna i lažirana ...

Je li to moguće ?
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Lažna medicinska istraživanja ...

Počalji od L2 taj Sre Jul 07, 2010 11:42 am

Malo cemo pogledati strucne izvore ..Potrudicemo se da ne izbacujemo napamet ili neproverene informacije .
Za sada samo jedan podatak:
Nasla sam ovo kao standardni uslov istrazivanja pored kod takode stoji neka godisnja procena od 10 - 12 godina .Napomena je takode vazna ..da se mnogi lekovi izbace u jednoj od pocetnih faza ..Meni to lici NA NASTAVAK ISTRAZIVANJA NA LJUDIMA ..Nista cudno, postali smo zamorcici u svemu, pa zasto ne i u tome.Ovde oglasa u ucescu u istrazivanjima ( sa novcanim nadoknadama ) koliko hoces .neki su prisiljeni da tako ostvare finansijsku dobit.

Predklinicka faza
eksperimenti sa zivotinjama
Klinicka faza 1
Klinicka faza 2
Klinicka faza 3
Registracija
rec sam prevela kao kompenzacija ..trebala bih videti znacenje faze ..ali drugi put
Klinicka faza 4

Samo usput da pomenem da je katastrofalna situacija i na planu alternativne medicine .To sto se tamo desava je STRASNO .Pogotovo kada je rak u pitanju."Lekovi "koji se tu prepisuju idu od secera, ozracene vode, soje ,biorezonancije, magnetnih polja,pomoci "odozgo " zapravo je nemoguce sve nabrojati .Sve u rasponu maste ...
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 65

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Ned Jul 11, 2010 1:33 pm

Dragana ::
U svojim je istraživanjima došao do zaključka da su mnoga istraživanja na lijekovima krivotvorena , pogrešna i lažirana ...

Je li to moguće ?

Ne ,nije moguce, cak i kada neke zvezde iz medicine to tvrde.

Procedura je propisana, farma industrija se toga pridrzava,L2
je od prilike navela kako to ide i ne vidim cemu sumnje?

Uostalom,licenca se dobija od ministarstva zdravlja, a na zapadu ( pa ni
USA) nepoznata je korupcija u smislu da ministru drmnes neku lovu ne bi li tvoj
lek bio u apoteci. To bi,narocito u USA, povuklo za sobom tuzbe od silnih
milijardi dolara,kao sto i povlaci za lekove u kojima nije naveden bar jedan
nezeljeni efekat.

Razvoj i ispitavanje lekova kosta te firme milijarde i milijarde jer je jako
zahtevan i komplikovan proces pa otuda da su lekovi u prvoj generaciji
skoro pa neplativi. Taj razvoj mora ipak neko da plati.
Fraya
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Jul 11, 2010 1:42 pm

Mislis kao i ova poslednja afera sa vakcinom za svinjski grip? Korupcija postoji svuda, samo nije tako otvorena kao kod nas. Fraya, nije idealno na zapadu i zna se ko i kako prima pare, a ne kao kod nas pocevsi od obicnog salterskog sluzbenika pa na dalje.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Ned Jul 11, 2010 2:13 pm

Mislim da je pitanje bilo da li se lekovi dovoljno ispituju pre nego
sto dodju u apoteke. Prema tome i ta vakcina za svinjski grip je bila
ispitana, a sada sto farma industrija koristi svaki moguci trik
(ukljucujuci i korupciju na svakom nivou) da bi prodala svoje proizvode
to ne znaci da prodaje lekove koji nisu ispitani i
koji su opasni po pacijenta. Naravno da se desava ( i to ne retko)
da ispitani lekovi pokazu neke nezeljene posledice,pa se lekovi
povlace, ali to nije prvobitna namera te industrije, a i nije
pravilo.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Jul 11, 2010 2:30 pm

Vakcina je bila ispitana? Ne vakcina nije bila dovoljno ispitana, kao i njene posledice, ali je zato na brzinu pustena jer se ocekivao veliki profit u nadi da ce svet zadesiti pandemija koju su pokusali stvoriti.
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pon Jul 12, 2010 11:17 am

drdoktor ::Vakcina je bila ispitana? Ne vakcina nije bila dovoljno ispitana, kao i njene posledice, ali je zato na brzinu pustena jer se ocekivao veliki profit u nadi da ce svet zadesiti pandemija koju su pokusali stvoriti.

A od kud znas da ta vakcina nije bila ispitana? I sta uopste za vakcinu protiv gripa,
koja se svake godine pravi ispocetka, znaci "nedovoljno ispitana"?

Ovde je po sredi bila sasvim druga ujdurma , a ne da je farma industrija
htela da uvali neispitanu vakcinu.

U Evropi samo Poljska nije kupila tzu vakcinu jer imaju pametnu ministarsku
zdravlja ( koja je lekar, valjda i kao nas bilmez) i koja je odmah rekla
da se tu pravi histerija bez potrebe i da Poljska nece baciti ni jedan cent u
vetar.

A secas se nasih specijalista? Ministra i onog Kona?
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Jul 22, 2010 3:26 pm

Ko uzima lekove,mrtav je covek..
shondononda
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 591
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Jul 22, 2010 3:48 pm

Ipak nije :

22. 07. 2010
TANJUG
Kon: Početak vakcinacije protiv gripa A (H1N1) 1. septembra

Početak vakcinacije protiv gripa tipa A (H1N1) planira se za 1. septembar, preporučuje se svima, a posebno novoj rizičnoj grupaciji - trudnicama i gojaznima, rekao je danas predsednik Posebne radne grupe za primenu Plana aktvnosti pre i u toku pandemije gripa Predrag Kon

Prema njegovim rečima, u Srbiji u ovom trenutku nema obolelih od te vrste gripa, ali je neophodno nastaviti dalju imunizaciju svih starijih od šest meseci, posebno populacije iznad 65 godina starosti, kako bi se sprečile negativne posledice pandemije.
Rok valjanosti više od pola miliona doza vakcina je kraj oktobra, a njihova distribucija će početi krajem avgusta, rekao je Kon i dodao da vakcinu jedino ne moraju da prime osobe koje su već preležale grip tipa A (H1N1).
Predstavljajući analizu pandemijskog gripa na teritoriji Srbije u sezoni 2009/10, predsednik republičke Komisije za zaštitu stanovništva od zaraznih bolesti Vladimir Petrović je naveo da je do kraja marta ove godine hospitalizovana 6.021 osoba sa kliničkom slikom gripa.
U periodu od 24. juna 2009. godine do 31. marta ove godine umrlo je 137 osoba, od kojih 10 trudnica, ukazao je Petrović i dodao da je prosečna starost umrlih osoba bilae između 43 i 47 godina.
Prema njegovim rečima, najveći broj hospitalizovanih, oko 60 odsto, imao je između 20 i 64 godine, dok su mladi do 19 godina činili 30 odsto obolelih.
Petović je posebno istakao da je zabrinjavajuća činjenica što više od 60 odsto hospitalizovanih čine zdrave osobe koje ne spadaju u rizične kategorije među kojima su dijabetičari, kardiovaskularni bolesnici i ostali hronični bolesnici.
Najveći broj hospitalizovanih zabeležen je u Pomoravskom, Zlatiborskom, Južnobanatskom i Srednjebanatskom okrugu, a najveća smrtnost je zabeležena u Beogradu, prvenstveno zbog slanja pacijenata sa teškim oblicima gripa u zdravstvene isntitucije u prestonici, rekao je Petrović.
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Jul 22, 2010 4:12 pm

Jos malo:

EKSKLUZIVNO: TRANSKRIPTI PRISLUŠKIVNIH RAZGOVORA LEKARA IZ POLICIJSKE AKCIJE „KRABA"

Dajte pare, ili ukidam lekove!

Iz prisluškivanih razgovora lekara sa Instituta za onkologiju I. P. vidi se kako je sarađivao sa farmaceutskim kućama i na koji način je od njih dobijao novac

Lekari Instituta za onkologiju i radiologiju, čije je rukovodstvo uhapšeno pre dve nedelje u policijskoj akciji „Kraba", dogovarali su se sa velikim farmaceutskim kompanijama koje će lekove i preparate davati pacijentima i za to uzimali velike sume novca. Do ovih saznanja došla je policija prisluškivanjem lekara koji su se sa farmaceutskim kućama dogovorali kako da u lečenju obolelih od raka troše što više njihovih lekova i preparata.
Press je došao do transkripta prisluškivanih razgovora lekara I. P. (ime poznato redakciji) sa Instituta za radiologiju i onkologiju koji je pokušavajući da za sebe izdejstvuje što veću korist vodio dvostruke pregovore sa predstavnicom kompanije „Merk" Jasminom G. i direktorkom marketinga onkologije „Roša" Anom K. Ovaj lekar tražio je od kompanije „Merk" ugovor vredan 90.000 evra samo da u svojim predavanjima prepruči njihov lek, umesto lek neke konkurentske kompanije. Iz razgovora ovog lekara može se videti i odnos koji su stručnjaci sa Instituta za onkologiju imali sa predstavnicima farmaceutskih kuća i na koje su sve načine dobijali novac od njih. Press prenosi najzanimljivije delove telefonskih razgovora lekara I. P.
Akcija kraba
Zbog sumnje umešani u korupciju u vezi sa nabavkom lekova za Institutu za onkologiju i da su dobijali mito od farmaceutskih kuća uhapšeni su:
- Nenad Borojević, direktor Instituta za onkologiju
- Zoran Bekić, načelnik Odeljenja pedijatrijske onkologije
- Zoran Tomašević, pomoćnik direktora Instituta
- Ivana Popović, direktorka apoteke u Institutu
- Vojislav Petrović, generalni direktor „Roš" d.o.o
- Andrej Soretić, direktor onkološkog sektora kompanije „Farmasvis"
- Predrag Marinković, šef poslovne jedinice kompanije „Astra Zeneka"
- Ana Matović, produkt menadžer „Astra Zeneka" (na slobodi posle saslušanja)
Pod istragom specijalnog tužilaštva su:
- Ivan Popov, savetnika direktora Klinike za medikalnu onkologiju (van domašaja policije)
- Rene Kautc, predstavnik farmaceutske kompanije „Merk"
Transkript razgovora:
16. septembar 2009. u 18.59
Jasmina G. (farmaceutska kuća „Merk) sa tel. 063/454-... poziva I. P. na tel. 063/84-8... I. P. joj kaže da ima svoj sistem rada i da će njegovo predavanje u Berlinu biti izuzetno interesantno jer se tamo nalaze svi hirurzi i onkolozi iz Srbije. Kaže da će predavanje voditi u tom smeru i da će preporučiti lek za koji će imati obećanje da će on lično ostvariti imovinsku korist. On navodi da ima otvorenu ponudu od „Roša" ako bude preporučio „avastin" (preparat koji se daje uz citostatike, proizvodi ga „Roš„, pogledaj okvir).
- Od vas (Merk) mesečno imam samo 1.000 evra, a „Roš" mi nudi četiri, pet puta više. I Milićeviću sam poslao poruku kako da postupim na ovom predavanju, a on mi je odgovorio da to mora da bude zasnovano na nauci - navodi I. P. i od Jasmine G. traži da potpiše ugovor sa „Merkom" na tri godine po 30.000 evra i da ona to dogovori sa Reneom (Rene Kauc, predsednik „Merka" u Srbiji, pod istragom).
- Sve moje simpatije su na strani „Merka", ali finansije nisu. Meni je odrešena kesa u „Rošu", samo za studiju sam od njih dobio 4.000 funti - navodi lekar I. P., dok ga Jasmina opominje da će u Berlinu biti prisutna i stručna javnost koja će pratiti njegovo izlaganje i da bi mogao da se obruka.

„Avastin" u Srbiji od 2005.
Proizvod kompanije „Roš", „avastin", je protein koji se uz citostatike daje pacijentima obolelima od raka, u Srbiji je počeo da se primenjuje još pre pet godina. Dnevnik „Pregled" objavio je 28. septembra 2005. izjavu lekara I. P. da će „oboleli od raka debelog creva ubuduće imati šansu za duže preživljavanje ako se u njihovu terapiju, pored citostatika, uvede i „avastin".
- Dosadašnje analize su pokazale da je sa početkom korišćenja „avastina" prosečno preživljavanje ovih pacijenata produženo na 25 meseci - kaže ovaj lekar.

- Znam kako ću voditi predavanje. Ako sve bude išlo u dobrom smeru, „Merk" može da ima 300% dobiti, a „Roš„ će imati toliko manje dobiti. U Berlinu ću se sastati i sa Bekićem (Zoran Bekić, načelnik Odeljenja pedijatrijske onkologije, uhapšen), njegovo mišljenje je bitno zato što će lek koji preporučim Bekić dobiti da nabavlja i time povećava potrošnju - kaže I. P.
Nekoliko meseci kasnije, lekar I. P. se sa kompanijom „Roš„ dogovarao kako da dobije što više novca za prepisivanje njihovog leka, „avastina".
Transkript razgovora:
22. januara 2010. u 18.15.
I. P. na tel. 011/355-... zove Sašku (farmaceutska kompanija „Roš„) sa tel. br. 063/312-... I. P. joj kaže da se dva puta video sa Anom K. i da se ni u jednom sastanku nisu dogovorili i da je prvi put u pet godina Ana odbila da plati deo kvartala za kraj 2009. jer potrošnja „avastina" nije adekvatna.
- Ranije s njom nisam imao dogovor, već sa Zoranom, i u tim pregovorima potrošnja jeste bila bitna, ali nije bila jedina odlučujuća. Oba puta me je veslala, drugi put je odbila da pokrije kvartale, to je 5.000 evra, a tražila je da zadržim dosadašnje aktivnosti i naknadno će mi javiti kako će obračunavati. Ne može ona da odseče jednu četvrtinu dogovora, da kaže nije postignut promet i neće da plati - navodi I. P.
I. P. kaže da ima 40 pacijenata na „avastinu", da je skinuo 10 pacijenata u zadnjih 15 dana i dalje ide dole.
- Moraćemo da razgovaramo, a oni neka odluče da li će sada da razgovaraju na nivou 30 pacijenata ili za mesec dana na nivou pet pacijenata. Dovela me u tu situaciju. Bio sam besan i razočaran jer mi se u pet godina saradnje to nije desilo. Ja se ne plaćam po prometu, imam druge aktivnosti po kojima se plaćam. U zadnjem tromesečju se sa 4,5 diglo na 40. Redukovao sam, spustio, imamo 20 posto manje, impuls mi govori da idem dalje dok Ana ne shvati da ne može da me ucenjuje. Ja sam partner, sa mnom se tako ne razgovara - rekao je I. P.
Kada je pitao Anu šta je sa svim drugim, ona mu je rekla „to ćemo da izmerimo", a I. P. je ljutito rekao:
- Šta vi tražite od mene, da nastavim isto, a manje para!
Sledi deo njegovog razgovora sa Saškom iz „Roša":
- Ako budemo pričali u aprilu, tada će biti tri pacijenta u Institutu za onkologiju. Isporučiću joj račun za prethodni period, pa kad to isplate idemo dalje. Šest meseci, tri pre, plus tri posle. Odsekla me za 5.000 za prethodni period i očekuje da ja uđem u novi period. Nemam sa kim da se posavetujem, zato te zovem.
Ana K. potom kaže I. P. da su oni u „Rošu" imali internu kontrolu, a on joj traži da mu da mehanizam kako da zaobiđe internu kontrolu.
- Ne razmišljam posao, pa posao, ne tražim nijedan sastanak koji je 2.000, 3.000 evra, imam u martu četiri dana pokriće „Ju Art", pa „Si Džoj". Nezadovoljan sam, jer nikad nisam ovo imao sa „Rošom". Ako ova nastavi ovako srušiću „avastin", pa ne može ni Bekić ni Borojević da traži, ja o tome odlučujem, moraće sa mnom da razgovaraju" - navodi I. P.
On dalje priča Saški da je Ana nakon drugog sastanka još tvrđa.
- Ne radi Jelić, ni Davorin, ja uključujem 40 pakovanja, u januaru nema „avastina" zahvaljujući meni! Ako hoćeš da prevedeš naš odnos na ampule hajde, ako hoćeš da prevedem naš odnos na predavanja, može ali „Roš" to neće. Sad ću da spustim „avastin" na nulu, pa ćemo da pregovaramo koliko ćemo da dignemo. Rekao sam Ani, definiši šta je moja obaveza. Kako ja da trpam, a ona me drži u vazduhu - kaže I. P.
Saška kaže da joj je sve jasno, a I. P. nastavlja:
Ćutanje farmaceutskih kuća
Press je pozvao predstavnice farmaceutskih kompanija koje se pominju u ovim transkriptima. Predstavnica „Merka" dr Jasmina G. rekla nam je da je stav kompanije za koju radi da zaposleni pojedinačno ne daju izjave.
- Na godišnjem sam odmoru. Moraćete da kontaktirate „Merk" koja je angažovala agenciju za odnose sa javnošću koja će vam dati sve informacije - kazala nam je Jasmina G. Sa Anom K. i Saškom iz „Roša" nismo uspeli da stupimo u kontakt.

- Treba mi brza reakcija, ja ne mogu dugo, ako bih spustio promet na nulu pitanje je da li bismo dostigli stari nivo do kraja godine. Ana je surova u razmišljanju, sve mi je tako surovo saopštila da ne znam šta da kažem. Znaš, ljudi prave posao, ljudi kvare posao. Tek kad sam u razgovoru sa Anom shvatio da sam poražen i da sam u Novu godinu ušao bez ičega, čak i bez obećanja. Već dve godine ne tražim od „Roša" ništa za oficijelne sastanke. Vi niste meni tu da pokrivate rutinske sastanke, to je za neki niži nivo - kaže I. P. Saki, koja mu odgovora da će videti šta može da uradi, ali napominje da o tome odlučuje Ana.
- Ana nije došla da pregovara sa mnom, već da mi isporuči svoj stav. Nisam ja zaposlen kod nje da može tako da se ponaša prema meni! I odakle joj tako tvrd stav. Čak mi je rekla da su me već previše platili! Nisam mogao da se vratim u razgovor od šoka. Svoj stav neću da menjam, hoću da povećam saradnju, ali mi treba i osoba s druge strane. I ako mora redukcija to može da mi se kaže na lep način, jer smatram da smo mi partneru. Pa, pitam li se ja nešto - kaže I. P. na kraju ovog razgovora.
SUTRA: Kako su I. P. i farmaceutske kuće planirale preuzmanje Instituta za onkologiju

PRISLUŠKIVANI RAZGOVORI IZ AKCIJE „KRABA" - 2.DEO

Davali nepotrebne lekove da bi uzeli veći mito!

Lekar sa Instituta za onkologiju I. P. u telefonskom razgovoru priznao da je pacijentima obolelim od raka davao preparate koje nije trebalo da prime,samo da bi povećao potrošnju i tako dobio više novca od farmaceutske kuće „Roš„

Lekar Instituta za onkologiju I. P. u razgovoru sa zaposlenima iz farmaceutske kuće „Roš" priznao je da pacijentima obolelim od raka daje preparate ove kompanije, iako ne bi trebalo da ih primaju! Ovo se jasno vidi ih transkripata prisluškivanih razgovora iz policijske akcije „Kraba", u kojoj su uhapšeni čelnici Instituta za onkologiju.
Pre ovog priznanja, lekar I. P. 21. oktobra 2009. sa farmaceutskom kućom „Roš" dogovara i kako da bude postavljen u sam vrh Instituta za onkologiju i traži njihovu podršku. U razgovoru sa Saškom (farmaceutska kompanija „Roš") I. P. je pita da li zna o razgovorima Voje (Vojislav Petrović, generalni direktor „Roš" za Srbiju, uhapšen) i Bekića i Borojevića (Nenad Borojević direktor Instituta, i Zoran Bekić, načelnik Odeljenja pedijatrijske onkologije).

Dr Mileusnić: To nije zdravstvo, to je kriminal
BEOGRAD - V. d. direktora Instituta za radiologiju i onkologiju dr Dušan Mileusnić, povodom objavljenih transkripata prisluškivanih razgovora lekara I. P., kaže za Press da on lično i svi lekari Instituta najoštrije osuđuju ponašanje učesnika razgovora iz transkripata.
On dodaje da se lekar I. P. „nije pojavio na poslu posle godišnjeg odmora" i da pravna služba Instituta razmatra njegov status.
- Istraga treba da utvrdi činjenice i svako ko je uradio nešto nezakonito treba da bude adekvatno kažnjen. To više nije pitanje iz oblasti zdravstva, već kriminala, i mi se od takvog načina rada ograđujemo - kaže dr Mileusnić.
Na pitanje Pressa šta će uraditi da se ovakve kriminalne radnje spreče, da li će nastaviti saradnju sa farmaceutskim kompanijama i da li je preparat „avastin" davan i van indikacija, on kaže:
- Nakon pozitivnog izveštaja Komisije za vanredni stručni nadzor Ministarstva zdravlja iniciran je nastavak unutrašnje kontrole svih istorija bolesti pacijenata lečenih hemioterapijom radi uvida u moguće stručne greške. Ne može se a priori smatrati za stručnu grešku davanje lekova van indikacija Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, jer su ove indikacije kompromis stručnih kriterijuma i finansijskih mogućnosti. Ali u novonastaloj situaciji i ovaj aspekt se ispituje. Što se tiče farmaceutskih kompanija, do sada ni sa jednom nisam imao kontakt. Imamo razumevanje za njihovo trenutno ćutanje, ali očekujemo i njihovo reagovanje. D. ISAILOVIĆ
- Ukoliko želite da sprovedem svoje planove, moram da imam ovlašćenje, postavljenje i njega (Nenada Borojevića) iza sebe. Borojeviću gori pod nogama, ali mislim da je sam kriv za to jer nije reagovao na vreme. Saška, ti i ja smo primer povezanosti lekara i farmaceutske struke. Nego, porazgovaraj ti sa Vojom, sad je prelomni trenutak za to - kaže lekar Saški, koja mu odgovara da hoće, ali i da on „mora da bude mudar".
Transkript razgovora
Dana 22.10.2009. godine
u 13.04.45
I. P. na telefon 011/355-.... zove Saška sa br. 011/20-22-... (vlasništvo „Roš"). Kaže mu da je pričala sa Vojom (direktor „Roš" Srbija), da je „Voja oduševljen" i da smatra da I. P. treba da prihvati ulogu, ali kao v. d. ili u statusu eksperta ili privremenog direktora.
„Voja smatra da to treba tako da prihvatite, jer ako svi oni budu smenjeni, da vas ne povuku sa sobom. Voja je kao primer naveo i Đorđa Bajeca (direktora Kliničkog centra Srbije), koji je postavio 'privremenog direktora' na plastičnu hirurgiju", kaže Saška lekaru I. P.
Ona ističe da „I. P. nema konkurenciju" i dodaje da su „Borojević i Tomašević gotovi ukoliko se još jednom pojave u novinama"!
Lekar I. P. potom kaže Saški da pozdravi Zoranu (zaposlena u kompaniji „Roš", sa kojom se dogovarao oko isplate novca) i da joj kaže da od početka oktobra ima 15 novih „avastina"!
- Više od polovine „avastina" je van indikacija. Naravno, znam da je to moja potencijalna opasnost, dobio sam ovlašćenje da to radim, ali otkud znam... To je potencijalna opasnost, ja mogu da ih nabijem koliko hoću, ali to je potencijalna opasnost. Ona (Zorana iz „Roša") je meni dala cifru koja je duplo veća od ove koju smo postigli, tako da nema šanse da ne ispunimo plan - kaže lekar I. P.
On dodaje da zna da Voja (direktor kompanije „Roš") ima veliki uticaj na „ovu dvojicu" (Bekića i Borojevića) i kaže Saški da „Voja u narednim danima iskoristi situaciju i popriča i sa jednim i sa drugim, pogotovo sa Borojevićem".
- Borojević je Bosanac, glupo zvuči, ali njemu neke stvari treba ponoviti više puta. Ružno je to reći, ali njemu zaista neke stvari treba ponoviti više puta da bi on krenuo da razmišlja, jer da je razmišljao, ovo bi uradio pre dva meseca! A da li znaš da je on (Borojević) sa Jelićem (dr Svetislav Jelić, član stručnog kolegijuma Upravnog odbora Instituta) bio pozvan kod Tomice (ministar zdravlja Tomica Milosavljević) u vezi s mestom.

Tomica Milosavljević: Lekari su korektni profesionalci
Kakvo je vaše mišljenje o lekarima za Instituta za onkologiju Nenadu Borojeviću, Zoranu Tomaševiću, Zoranu Bekiću i Ivanu Popovu?
- Što se tiče mog ličnog mišljenja nemam komentar, jer ih poznajem kao kolege koje su odavale utisak korektnih profesionalaca.
Da li imate saznanja da su farmaceutske kuće pokušavale da utiču na imenovanja čelnih ljudi Instituta za onkologiju?
- Farmaceutske kuće ne postavljaju direktora Instituta, već to radi Vlada Srbije posle konkursne procedure.
O čemu ste razgovarali na sastanku sa dr Nenadom Borojevićem i dr Svetislavom Jelićem krajem prošle godine i da li je tema bila kadrovska politika na Institutu?
(bez odgovora)
Jelić ga je pustio da se izleti i da kaže da je sve uradio, a kad je Tomica pitao Jelića šta je on, kao direktno odgovoran, uradio, Jelić je izneo šest dopisa Borojeviću za godinu dana od kojih su dva moja. Jelić se tako pokrio, a Borojević ispao grbav! Tomica ništa nije rekao, samo je uzeo dopise! Bekić je mutljavina, sa Borojevićem treba pričati - kaže na kraju lekar I. P. Kraj

Dačić: Govorim precizno
Beograd - Ministar policije Ivica Dačić negirao je da je svojim izjavama o aferi „Kraba" naneo štetu zdravstvu. On je reagovao na optužbe na tribini posvećenoj ovoj akciji na kojoj su bili lekari i ministar zdravlja, a koje su išle u pravcu da je Dačić nepreciznim izjavama naneo štetu zdravstvu.
- Ja sam ministar policije i kada govorim, govorim precizno. Nema potrebe da moje reči relativizuju oni koji nemaju uvid u dokumentaciju. Oni (uhapšeni lekari i farmaceuti) sumnjiče se za korupciju, za primanje i davanje mita, od strane farmaceutske kuće. Takođe, jasno sam rekao da se iz operativnih podataka prikupljenih prisluškivanjem navedenih ljudi, lekara, jasno vidi da ti lekari u komunikacijama govore o tome da se lekovi prepisuju bez indikacija i nema potrebe da neko sa mnom polemiše. Neka se obrati sudiji koji vodi ove procese - rekao je Dačić.

Ministar zdravlja traži istragu protiv Pressa!
BEOGRAD - Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević zatražio je juče od MUP-a Srbije da utvrdi na koji način su u Pressu objavljeni „navodni transkripti" razgovora lekara i predstavnika farmaceutskih kuća osumnjičenih za korupciju.
- Ministar unutrašnjih poslova ima ozbiljan razlog da upita direktora policije (Milorada Veljovića) kako je moguće da dokumenta usred istrage odlaze u novine. Kako je moguće da tokom ozbiljne istrage dokumenta cure u javnost. Objavljivanje tih „navodnih" transkripata u istrazi protiv lekara sa Instituta za onkologiju i predstavnika više farmaceutskih kuća je dokaz da je društvo bolesno - rekao je Milosavljević.
Govoreći o odnosu lekara i farmaceuta ministar Milosavljević je najavio i da treba promeniti Pravilnik o oglašavanju lekova, koji uređuje i odnose farmaceutske industrije i lekara.
- Mora se jasno definisati da farmaceutske kuće ne smeju uticati na program i predavače na stručnim skupovima, da predavač pre skupa mora da se izjasni o sukobu interesa i da farmaceutske kuće jednom godišnje transparentno moraju da objave svoja plaćanja profesionalcima. Pravilnik je generalno dobar, samo ga treba formulisati - kaže Milosavljević.

klik
shondononda
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Pet Jul 23, 2010 12:36 pm

Ovo nije za PDF Zdravlje i medicina( lazna ili realna,nema veze)
nego za korupciju u zdravstvu u Srbiji.

Ove farma kompanije su i medju nekoliko najvecih u svetu
i da nije njihovog istrazivanja i lekova ljudi (narocito ovi
koji boluju od koronarnih bolesti) ne bi preziveli.

Prema tome, ne radi se ni o kakvoj laznoj medicini,nego
o stoki i lopovima,kriminalcima u srpskom zdravstvu,
a na celu sa vecnim ministrom i ovim strucnjakom
za pandemije.
Fraya
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content