Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 2 Skriven i 38 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Josip Broz Tito
Danas u 9:46 am od Klaudije

» Poruka gostima :-D
Juče u 11:12 pm od Miško

» Animacije u Photoshopu
Juče u 10:55 pm od Hypnosis_

» Čišćenje organizma
Juče u 10:49 pm od Miško

» Sreća
Juče u 10:01 pm od Miško

» Šta trenutno slušate?
Juče u 7:35 pm od Hypnosis_

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:16 pm od Avramova

» Fotografija dana
Juče u 6:11 pm od Avramova

» Neobični enterijeri
Juče u 5:28 pm od Poli

» Neobična a lepa arhitektura
Juče u 5:18 pm od Poli

» Umjetnost od kane
Juče u 5:03 pm od Poli

» Origami
Juče u 5:01 pm od Poli

» Paint it, Black
Juče u 4:59 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

EU zatvorila vrata za Srbiju

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: EU zatvorila vrata za Srbiju

Počalji od Orhideja taj Ned Jul 18, 2010 5:50 pm

EU zatvorila vrata Srbiji- nemojte se radovati nikad EU neće zatvoriti vrata za Srbiju, Srbija im je suviše bitna. POlitičari trenutno (njihovi) igraju šah sa našima prikazujući kako im nije bitna i važna Srbija a u stvari sve je suprotno.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jul 18, 2010 7:31 pm

Ima i toga; sve je to trgovina, a sad pokušavaju da nam srozaju cenu. To je i moja generalna primedba na ovaj naš režim- pomaganje u toj raboti spoljnom faktoru, a na našu štetu, kao da je nije bilo i previše.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 20, 2010 3:31 am

Jadno je i bedno od moje strane koji sam se borio od samog početka višestranačja u Srbiji i uništio svoju životnu perspektivu,da mi jedina nada ostaje,da Srbiju neće primiti u EU.
Ma apsolutno sam za EU,ali sam protiv promene bilo kog zakona koji se usvaja samo zato što je uslov za priključenje.Ma nema bre uslova.Poslanici polađu zakletvu svom narodu koji ih je izabrao a ne Evropskom parlamentu.Mogu zamisliti kako to iritantno deluje kod ljudi koji su politički protiv Evrope.Evo mene iritira,a apsolutno sam za priključenje.Ali ne ovako.Nema tu uslova.Mi moramo sebi život da pripremimo onako kako možemo.Zatime se predstavimo Evropi i kađemo,mi smo takvi i takvi.Ako vam trebamoo,spremni smo da žrtvujemo deo suvereniteta i priključiti se bratskoj Evropi.Zaista Evropu u dubini duše smatram bratskom.Ali me niko nikada neće naterati da danju upalim farove na autu i pri tome da se ne osećam jadno.Radima nešto što mi nije potrebno,čak me mogu i kaziti zbog toga.Obična glupost,prepisana iz zakona severnih zemalja.Ma mogu bre si da pale svetla.Ovo je Srbija,ovde narod nije slep kod očiju i danju smu svetla ne trabaju.I ako bi samo to bio uslov,ne bih popustio.Ma ko su bre oni da meni bilo kakav uslov postavljaju.Mogu napisati pravila i ja da se zahvallim.Ako me pitaju,da hoću da uđem ali bez ikakvih promena.Do tada,ko vas jebe sve.
Slađem se ok hvatanja Mladića da treba sve učiniti,osuditi zlikovce koji su u poslednjem ratu se ponašali neautentično Srpskoj vojsci već kao da su prošli Jasenovačku školu.Ali zakoni koji se odnose na slobode kretanja,način vožnje automobila,rad kafića,ograničavanje pušenja,Ma to je poniženje najgore vrste i to kao slobodnog čooveka a ne kao Srbina-.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jul 20, 2010 10:01 am

hoću u EU ali ne prihvatam pravila....
kontradiktorno....
ne možeš u bioskopu da tražiš da ti upale svetlo za vreme prikazivanja filma,ušao si u bioskop i tu vladaju neka pravila kojih se moraš pridržavati ili izađi i idi kući i gledaj TV.
niko nama nikada nije niti otvorio niti je sada zatvorio vrata za ulazak u EU.
to je ozbiljna organizacija,funkcioniše po određenim pravilima koja se moraju poštovati(kažnjena slovenija zbog ne poštovanja) i koja važe za sve članice.način ulaska je jasan pa ko voli nek izvoli.to što naši novinari i opozicioni političari naduvavaju i preuveličavaju svaku polu informaciju do koje dođu nema veze sa stanjem u odnosu nas i EU.niko nas ne tera da pišemo molbu za prijem a ako već hoćemo a trebalo bi da im se pridružimo ne mislite valjda da će pristati da pogase svetla na automobilima jer to nama smeta.
budimo ozbiljni.

laza
Član
Član

Broj poruka : 12550
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jul 20, 2010 3:07 pm

Uzgred budi rečeno, u nekim zemljama EU ukidaju taj propis o svetlima danju, jer se ispostavilo kao ujdurma nekih kojima je u interesu da se to češće kvari, usled upotrebe... sad i ovi nači podguznjaci razmišljaju da skinu obavezu, nego da to bude "po spostvenoj" odluci...
D'umreš od integriteta...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jul 20, 2010 4:45 pm

Kao da svjetla igraju neku ulogu po ovako sunčanom vremenu, bez veze.
Uvedeno je zbog skandinavskih zemalja, jer kod njih je oblačno i maglovito a i naši onda.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Uto Jul 20, 2010 4:55 pm

Debilko ::
.Ali me niko nikada neće naterati da danju upalim farove na autu i pri tome da se ne osećam jadno.Radima nešto što mi nije potrebno,čak me mogu i kaziti zbog toga.Obična glupost,prepisana iz zakona severnih zemalja.Ma mogu bre si da pale svetla.Ovo je Srbija,ovde narod nije slep kod očiju i danju smu svetla ne trabaju.I ako bi samo to bio uslov,ne bih popustio.Ma ko su bre oni da meni bilo kakav uslov postavljaju.Mogu napisati pravila i ja da se zahvallim.Ako me pitaju,da hoću da uđem ali bez ikakvih promena.Do tada,ko vas jebe sve.
Slađem se ok hvatanja Mladića da treba sve učiniti,osuditi zlikovce koji su u poslednjem ratu se ponašali neautentično Srpskoj vojsci već kao da su prošli Jasenovačku školu.Ali zakoni koji se odnose na slobode kretanja,način vožnje automobila,rad kafića,ograničavanje pušenja,Ma to je poniženje najgore vrste i to kao slobodnog čooveka a ne kao Srbina-.

E, ako ti je ovo svetlo jedini problem u zivotu,onda si ti srecan i bezbrizan covek
Nije to EU propis, u Nemackoj i Francuskoj,Italiji ,takav propis ne postoji.

Rad kafica i letnjih basti se ogranicava zbog omladine, ali najvise zbog galame i ljudi
koji stanuju iznad ili preko puta tih kafica.

Pristojan i lepo vaspitan covek ipak vodi racuna da li ce da duva nekom nepusacu,trudnici
dim u lice. Nema to veze sa EU propisima.

EU propisi imaju za zemlje tipa Srbija,Hrvatska,Bosna svju jako dobru stranu,
a to je uvodjenje funkcionanog pravnog sistema i sudstva i fiskalne politike
.

Fraya
Član
Član

Broj poruka : 2139
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jul 20, 2010 5:56 pm

Orhideja ::Kao da svjetla igraju neku ulogu po ovako sunčanom vremenu, bez veze.
Uvedeno je zbog skandinavskih zemalja, jer kod njih je oblačno i maglovito a i naši onda.
Kamo sreće da je to; istina je mnogo komičnija.
Nekoliko fabrika za proizvodnju svetlosnih grupa za autoindustriju finansiralo je istraživanje, koje će to pokazati, a zatim platilo lobiste, da to proguraju kao zakon... Izjava nekih članova evropskog komiteta za saobraćaj, bilo i na netu, pa obrisano...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jul 20, 2010 6:30 pm

Evropski komesar za proširenje je ocenio da su "administrativni kapaciteti Srbije relativno dobri za zemlju koja želi da postane kandidat". "Srbija je, takođe, napredovala u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije; u regionalnoj saradnji, i pored teškoća s Kosovom; u poboljšanju uslova za manjine. Takođe, vidljiv je napredak na polju ekonomije, Srbija je uspela da savlada negativne efekte krize i istovremeno je pokazala značajne znake zrelosti sklapanjem sporazuma s MMF", naveo je File ističući da "napori treba da budu nastavljeni". "Reforme u suštinskim sektorima, kao što je pravosuđe, moraju da se nastave i administrativni kapaciteti moraju da budu ojačani da bi se dostigli evropski zahtevi. Takođe, regionalna saradnja i dobrosusedski odnosi ostaju suštinski za Srbiju, kao i za svaku zemlju koja ima aspiraciju da postane članica EU", kazao je File.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jul 20, 2010 8:01 pm

20.Jul.2010, Perspektiva Srbije je u EU

Beograd -- Srbija nema perspektivu ako ne bude članica Evropske unije, izjavio je Tomislav Nikolić, po povratku iz Brisela.
Nikolić, koji je u sedištu Unije razgovarao sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom, rekao je da ga je File uveravao da priznavanje Kosova nije uslov za nastavak evropskih integracija.
Prema njegovim rečima, u Briselu se razgovaralo i o tome da Srbija treba da uđe "u neku vrstu razgovora" sa privremenim institucijama na Kosovu, ali da ne može da se prejudicira kako će to da izgleda.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jul 20, 2010 8:47 pm

Danas je Đelić krenuo sa modifikovanom pričom o Kosovu; počeo je da mlati nešto o razgovorima o statusu, ali, ne priznajemo Kosovo...
Prokletnik priprema izdaju.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Uto Jul 20, 2010 10:04 pm

E, ako ti je
ovo svetlo jedini problem u zivotu,onda si ti srecan i bezbrizan covek
Nije to EU propis, u Nemackoj i Francuskoj,Italiji ,takav
propis ne postoji.

Rad kafica i letnjih basti se ogranicava zbog
omladine, ali najvise zbog galame i ljudi
koji stanuju iznad ili
preko puta tih kafica.

Pristojan i lepo vaspitan covek ipak vodi
racuna da li ce da duva nekom nepusacu,trudnici
dim u lice. Nema to
veze sa EU propisima.

EU propisi imaju za zemlje tipa
Srbija,Hrvatska,Bosna svju jako dobru stranu,
a to je uvodjenje
funkcionanog pravnog sistema i sudstva i fiskalne politike
.
Nema veze,očigledno ti voliš stege i to je to.Čvrsta ruka.
Ja sam za toleranciju,ali ne i za zabranu.Svetlo jeste problem naravno,jer je problem sve što radim pod prisilom.Ja sam navikao da živim i spremao sam se da odživim svoj život kao slobodan čovek,a ne kao pion u rukama neke nove elite.Propaliteta koji nisu mogli da završe škole ovde,a zatim se vratili kao strani eksperti.Pa zar ima nešto gore, nego pocenjivati se pred takvima.
Apsolutno nisam za to narušavam mir nepušačima,pa tako mi ne pada na pamet da odem u fitnes klub i zapalim cigaru.Ipak,kada se nađem u kafani,u hiljadama knjjiževnih dela je opisan duvanski dim,alkohol i slično.Sve na svom mestu.Ja kafanu posmatram kako sav normalan svet,a vi pravite sebi neke restoteke,pizzerie i puši barove
Uvek je bilo,da ko voli miran život,odlazi u mmirnije kvartove.Centar ili pojedini delovi centra grada su ipak bučniji,i predodređeni za trgovinu,šetnju provod,pre svega neko opšte dobro.Ne može čovek koji živi u Knez Mihajilovoj tu ulicu tretirati kao svoje dvorište.A stan može menjati za dva takva u Košutnjaku,gde će imaiti i još dodatne užitke.Reda mora da bude,ali samo minimalno,a nikako da se živi da bi se poštovali neki zakoni.
Ma ako nemaš osećaj lepote i uživanja u slobodi,ja te ne mogu ispraviti.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jul 20, 2010 10:46 pm

Debilko na putu osvešćenja; da vidimo, ko je sledeći...
Mislim da je pomoglo to- što je Partizanovac...
I menjaj nik, ne liči ti više...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 21, 2010 1:45 am

Ma uvek sam bio debilni anarhista i monarhista

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Jul 21, 2010 6:09 am

Nesto bas i nisam upratila poslednje informacije o prikljucenju Srbije EU.Tako da bas i ne mogu relevantno doprineti temi.Ali osetih potrebu da iznesem svoj stav o uniji,nadajuci se da necu napraviti veliki odmak od teme .
Ja pripadam onom krugu ljudi koji uniju shvataju kao idealisticku koncepciju koja nema blistavu buducnost.
Pojedini ugledni teoreticari su ujedinjenje Evrope protumacili kao jedan korak ka globalizaciji.Nisam ozbiljnije usla u tu problematiku, ali mislim da je globalizacija ,kao princip, dala izvanredne rezultate na polju naucnih istrazivanja ( CERN, projekti istrazivanja kosmosa, genetskog inzinjeringa,i masa drugih svima poznatih).
Medutim kada su u pitanju makro drustveno-ekonomske formacije ,kao unija ,tu su se oduvek pojavljivali klasicni problemi koji su na kraju poprimali formu urusavajuceg faktora ( da ne idem sa primerima iz cele istorije Evrope i pomenem SSSR i Jugoslaviju kao najsvezije primere).

Od samog starta EU prolazi kroz faze koje vrlo brzo svojim efektima ukazuju da to nisu samo decije bolesti, vec ozbiljni nedostatci sistema.Poslednja ekonomska kriza razotkrila nam je sasvim jasno da je upravo drustveno-politicka i ekonomska disperzivnost kamen spoticanja koji moze urusiti jedinstvenost unije.
Do koje mere su drzave pojedinacno SPREMNE bez ostatka podrediti svoje interese opstim ?Kao na primer Nemacka ?U kojoj meri zahtevi Unije uticu na politicka desavanja u Evropi ,a koja mogu bitno ponistiti neke od temeljnih ideja unije? Koje osnovne pretpostavke unije vec sada ne mogu biti izvedene do kraja na opstezadovoljavajuci nacin ( Lisabonski -primer ocite pravne neravnopravnosti )..i tako dalje .

Jedno je jasno : sve vise smo upuceni jedni na druge ( globalno gledajuci ),sve je vise napora da se u tom pogledu iznadu efektni nacini, i sve je ocitije da je stare boljke drustvenih sistema nemoguce izbeci.A to je ono sto nas sve muci.
Ko upravlja Unijom ,ko odlucuje o Srbiji,ko je odlucio u Holandiji..PROTIV VOLJE NARODA i zasto? Da li je zaista sudbina covecanstva uvek u rukama jedne manjine na vlasti ,a ne sistema.
To su samo neka od mojih razmisljanja u sklopu kojih posmatram i ukljucenje Srbije.Dali ce to biti sutra, za dve,deset godina, na koji nacin, uz koje uslove? NA TO MI UOPSTE NE MOZEMO UTICATI..i to je ono sto sve nas boli.Ne samo gradane Srbije,vec sve gradane Evrope sve vise interesuje njihova "licna" pozicija.Put ka globalizaciji nazalost ponistava osobenosti naroda,kultura,stecenih drustvenih pozicija.Na tom putu su do sada izumrli mnogi jezici i kulture,i izgleda da se to nastavlja .To je MOZDA neminovnost.

Volela bih da mogu biti optimisticna i da mogu nazreti bar u nekoj dalekoj buducnosti relativno idealno globalno resenje za covecanstvo.U tom smislu pokusavam gledati na Uniju,ali mi se cini da je ona daleko od toga.Sto ne znaci da ne moze biti.

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 21, 2010 10:44 am

Debilko ::Ma uvek sam bio debilni anarhista i monarhista
Dobro, polako; ne može sve odjednom...

Put ka globalizaciji nazalost ponistava osobenosti
naroda,kultura,stecenih drustvenih pozicija.Na tom putu su do sada
izumrli mnogi jezici i kulture,i izgleda da se to nastavlja .To je
MOZDA neminovnost.
Nije to prava, iskrena globalizacija; to je laž.
Ovo je ponovo pokušaj jednih da dominiraju nad drugima; najobičnija okupacija i stilizovana pljačka neokolonijalnim metodama zaogrnuta je svetlucavim plaštom globalizacije, a borba antiglobalista nije ništa do puka borba za opstanak.
Kome bi smetalo da svet nema granica, da smo svi braća, da nema ratova i da postoji mogućnost da živimo gde nam je lepo? Ali, ne radi se uopšte o tome, i samo budala ili zlonameran može da ne razume o čemu se radi.
Kad kažem budala, mislim na neinteligentne i one koji to nisu, ali se tako ponašaju.
Ako se sa ovakvom globalizacijom nastavi, izumreće još mnogi jezici i kulture, a onda nema više nikakve kulture, što je i jedan od glavnih ciljeva globalizacije i NSP, jer se nekulturnim svetom lako vlada i manipuliše.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Jul 21, 2010 10:59 am

EU je puna tih anarhista i niko im nije zabranio rad.

Javashluk ne moze nikome da zabrani.
Italija je vec decenijama clanica EU,ali je jug
tradiocionalno prljav,djubre na sve strane,
kuce koje nisu decenijama krecene,ves koji se susi
po balkonima itd. Sever je kao da si u Holandiji,recimo,
ali mnogo lepsi jer su i predeli,jezera,planinen,ali
i gradovi prelepi.

Prema tome, nista se ne sekiraj.Tvoje kulturoloske gene i
navike niko ne moze da dira.

Fraya
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 21, 2010 8:40 pm

Fraya ::
EU je puna tih anarhista i niko im nije zabranio rad.

Javashluk ne moze nikome da zabrani.
Italija je vec decenijama clanica EU,ali je jug
tradiocionalno prljav,djubre na sve strane,
kuce koje nisu decenijama krecene,ves koji se susi
po balkonima itd. Sever je kao da si u Holandiji,recimo,
ali mnogo lepsi jer su i predeli,jezera,planinen,ali
i gradovi prelepi.

Prema tome, nista se ne sekiraj.Tvoje kulturoloske gene i
navike niko ne moze da dira.

Ne mešajte nekulturu i anarhizam.Ako su vama to uspeli da uvale u mozgove,meni nisu.Ideal mi je npr London i Pariz iz 70-ih.Solidno čisto,po neki papirić samo svedoči da i oni nekulturni neće zbog toga dobijati vremenske kazne zatvora ili popis stvari iz kuća.Ko baci,ok,vremenom društvo sazreva,pa ulica treba da bude ogledalo svesti i kulture.Kako je,tako je.A ne lažno i sterilno,kao npr u Moskvi.Da,tamo ljudi ne bacaju otpatke,ali zato što su zaplašeni.E zato im smrdi po stanovima kao,ulazima zgrada. A zgražavaju se nad papiričima u Beogradu.
Važni su ljudi,svako svoj prostor neka uredi kako hoće,a ovo treba da bude Srbija.Ja isto volim da bude čista,ali samo onoliko,koliko ljudi imaju potrebu za tim i kulturu. Na osnovu ulice,treba forumirati i bacati težišta u obrazovnom sistemu.A kazne u jednom srećnom i demokratskom društvu bi trebale da se zabrane.Jer ipak, ukusi su različiti.Kazna je prosto nametanje tuđeg mišljenja silom.
Ako je tako,ok.Ja ću plaćati kaznu za pušenje na javnom ,mestu.Ali ću osnovati partiju pušača,pa kad bi mi došli na vlast,ja bih baš nepušačima davao veće poreze. Jer ne troše pare za cigare.E neka onda solidarno daju neki dinar nama za npr lečenje,pojeftinjenje cigareta i slično.
Ja zaista ne znam kakvi ste to ljudi.Zato neću ovde nastavljati diskusiju.Ja sam antialkoholičar.Imam prijatelje i kada kriziraju jer recimo nemaju novac za alkohol, ja to doživljavam i preživljavam zajedno sa njma.Prosto,alkohol je nešto lepo za njih i ja to poštujem,Nije moje da se mešam,Uvek ću im pomoći.Da ne govorim koliko bih se bedno osećao ada sedim sa čovekom u restoranu i da ne sme da pije alkohol a ja se opustim i uživam.TO je vrhunac egoizma.TO je najveće zlo sa čime se treba uhvatiti u koštac,Odsustvo solidarnosti,bezosećajnost i slično.Mojji drugari nepušači su nama donosili noću cigarete,jer znaju kako nam je.On ne puši,super,malo prošeta i donese cigarete.Jedino sa takvim osobama sam i mogao da se duržim u životu.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 21, 2010 8:57 pm

Ima nečeg u tome što priča Debilko; izgubljena je mera u tim zabranama, propisivanjima, ograničenjima koja se tamo, a sad i ovde nameću. Oduzimaju se u paketu i neke slobode, koje život čine smislenim; polako ali sigurno, Veliki brat se seli na zapad, koji emituje tu doktrinu u ceo svet. Običan čovekje sve više pod nekim državnim, korporativnim i društvenim nadzorom, i svaki korak preti da se pretvori u neku grešku koja podleže sankcijama.
Otpor je još uvek mlak i neartikulisan, ali, neki potresi koji su u najavi mogu to naglo i brzo pojačati i formulisati...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fraya taj Sre Jul 21, 2010 9:07 pm

Fristajlo ::Ima nečeg u tome što priča Debilko; izgubljena je mera u tim zabranama, propisivanjima, ograničenjima koja se tamo, a sad i ovde nameću. Oduzimaju se u paketu i neke slobode, koje život čine smislenim; polako ali sigurno, Veliki brat se seli na zapad, koji emituje tu doktrinu u ceo svet. Običan čovekje sve više pod nekim državnim, korporativnim i društvenim nadzorom, i svaki korak preti da se pretvori u neku grešku koja podleže sankcijama.
Otpor je još uvek mlak i neartikulisan, ali, neki potresi koji su u najavi mogu to naglo i brzo pojačati i formulisati...
Nema jednostavno nikakvih zabrana izuzev ovo sa pusenjem.
Ja sam i sama pusac,asli pusim naravno mnogo manje od kako je
pusenje zabranjeno. Moze svuda u bastama da se pusi,osim toga
ima kafanica,kafica koji imaju dve prostorije ,jedna za pusace,
druga za nepusace.

U Nemackoj na primer nije uobicajeno da se ves susi na balkonu,ili
moze da se sui tako da se ne vidi sa ulice. Takodje nije dozvoljeno
da se menjaju spoljni prozori ,vrata ili farbaju i zagradjuju balkoni
da se ne bi promenio izgled zgrade. Ali to nije EU propisala, to je
ovde oduvek tako.Jednostavno postoji kultura stanovanja i to
je jako prijatno.Naravno kosta i puno love,ali odosmo od teme.

Uopste ne razumem na kakva to ogranicavanja mislite,
a koja se ticu zivota obicnog coveka?
Pa ovde ni brzina na autobanovima nije ogranicena

Fraya
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 21, 2010 9:12 pm

Fristajlo ::Ima nečeg u tome što priča Debilko; izgubljena je mera u tim zabranama, propisivanjima, ograničenjima koja se tamo, a sad i ovde nameću. Oduzimaju se u paketu i neke slobode, koje život čine smislenim; polako ali sigurno, Veliki brat se seli na zapad, koji emituje tu doktrinu u ceo svet. Običan čovekje sve više pod nekim državnim, korporativnim i društvenim nadzorom, i svaki korak preti da se pretvori u neku grešku koja podleže sankcijama.
Ma ja namerno malo spuštam nivo diskusije u duhu mog nick name,da bi bilo zanimljivije.Ali sam ovde mrtav ozbiljan.
Ma bilo je ljudi koji su se ranije oduševljavali da uđu u kasarnu,kako je sve čisto,pedantno,uredno.Razni smo.Ali ja sam uvek mislima bio na Piakadili skveru ili San daniju.Umetnici,neki polugoli,neki u kaputima u sred leta.To je sloboda i lepota življenja.Pa izvoli,biraj sam za sebe šta hoćeš.
A da li mislite da sterilno čiste ulice polatko idu ka selektivnom rađanju i odabiru roditelja dece veštačkim pute,A to je naka davno Hitler već pokušao.I interesantno, ali su ga ljudi zdušno podržali jer je prvo srezao nedisciplinu,klošare,prosjake.Nije mi jasno kako i sada,posle svega što se dogodilo,ponovo isim načinom kreće da se usotličava jedan fašistički poredak u Evropi.Pa da li mora imati dobro poznate brčiće da bi ga prepoznali.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sre Jul 21, 2010 9:18 pm

Nema jednostavno nikakvih zabrana izuzev ovo sa pusenjem.
Ja sam i sama pusac,asli pusim naravno mnogo manje od kako je
pusenje zabranjeno. Moze svuda u bastama da se pusi,osim toga
ima kafanica,kafica koji imaju dve prostorije ,jedna za pusace,
druga za nepusace.

U Nemackoj na primer nije uobicajeno da se ves susi na balkonu,ili
moze da se sui tako da se ne vidi sa ulice. Takodje nije dozvoljeno
da se menjaju spoljni prozori ,vrata ili farbaju i zagradjuju balkoni
da se ne bi promenio izgled zgrade. Ali to nije EU propisala, to je
ovde oduvek tako.Jednostavno postoji kultura stanovanja i to
je jako prijatno.Naravno kosta i puno love,ali odosmo od teme.

Pa ovde ni brzina na autobanovima nije ogranicena
Pa eto to sa vešom.Ja sam npr umetnička duša koga veš na terasi kada se vidi sa ullice posebno inspiriše.Ko to može propisati da je ružno.Tebi je ružno,meni je prelepo i budi neke asocijacije.
Ti voliš npr fasade da budu u jednoj pastelnoj boji,a ja bar iz dve i to žive,da ne kađem drečave boje.Stvar ukusa.E sad neko ko je na vlasti svoj ukus pretočava u zakon.On određuje šta je lepo.Pa estetičari vekovima oko toga lome koplja a ja moram da poštujem Đilasov ili Vučićev ukus.Na balkonima treba da bude onoliko veša, koliko to svako smatra.Ma sve su to ukusi.Meni terasa bez veša na primer deluje na neku pustu zgradu,koju su odkupili od građana neki tajkuni i nisu je još preuredili za kancelarijski prostor.Veš na terasi odaje život u tom kvartu.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jul 21, 2010 9:51 pm

Seti se normativa za papriku i krastavce, od pre neku godinu; sela bratija u Briselu, Strazburu, i rekli- koliki smeju da budu, od-do, i sve van mere i standarda, uništiti... Bila frka onolika u Francuskoj, seljaci poludeli...
Ono, sa kuvanjem žive žabe; postepeno, sve će biti "regulisano" normativima. Ovde ljudi peku rakiju, to je neki kult, maltene verski običaj. Sad idu priče kako će se na to plaćati porez? Na svojoj zemlji, svoje šljive i gorivo? Problematično...
Ne možemo više da u kompletu opreme za automobil nosimo konopac- mora sajla; pre 20 godina, instrukcija je bila da su sajle opasne, kad se otkinu- mogu da povrede; svi smo u strahu od kazni za neuključena svetla danju, a vozimo Jugo od 20 godina, sa akumulatorom od 5; ako zaboraviš svetla, možeš da se slikaš sa startovanjem motora, posle pola sata, zato što je neki europoltron slušao idiotsko naređenje iz EU,koja sad ukida tu budalaštinu.
Haos od novih zakona, a priča o "giljotini propisa"...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shondononda taj Čet Jul 22, 2010 5:35 pm

Sad pravac EU sa mister pozderac na celu,tadic .. u bolji zivot

shondononda
Član
Član

Broj poruka : 591

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Jul 22, 2010 6:41 pm

[quote="Debilko"]

Ne mešajte nekulturu i anarhizam.Ako su vama to uspeli da uvale u mozgove,meni nisu.Ideal mi je npr London i Pariz iz 70-ih.
Ako je tako,ok.Ja ću plaćati kaznu za pušenje na javnom ,mestu.Ali ću osnovati partiju pušača,pa kad bi mi došli na vlast,ja bih baš nepušačima davao veće poreze. Jer ne troše pare za cigare.E neka onda solidarno daju neki dinar nama za npr lečenje,pojeftinjenje cigareta i slično.
Ja zaista ne znam kakvi ste to ljudi.Zato neću ovde nastavljati diskusiju.Ja sam antialkoholičar.Imam prijatelje i kada kriziraju jer recimo nemaju novac za alkohol, ja to doživljavam i preživljavam zajedno sa njma.Prosto,alkohol je nešto lepo za njih i ja to poštujem,Nije moje da se mešam,Uvek ću im pomoći.Da ne govorim koliko bih se bedno osećao ada sedim sa čovekom u restoranu i da ne sme da pije alkohol a ja se opustim i uživam.TO je vrhunac egoizma.TO je najveće zlo sa čime se treba uhvatiti u koštac,Odsustvo solidarnosti,bezosećajnost i slično.Mojji drugari nepušači su nama donosili noću cigarete,jer znaju kako nam je.On ne puši,super,malo prošeta i donese cigarete.Jedino sa takvim osobama sam i mogao da se duržim u životu.

Gde si se ti krio do sada ?????? Lepo me nasmeja ....pa necu da kvarim svojim komentarom tvoje lepe primedbe.Uvek me raspoloze ljudi umetnicki " nastrojeni".
Nista lepse od siroke duse... Pariz,London ,slikari,muzika,uf ...rastopila sam se ...
usput vratila sam se da dodam ..sto ne skines tog debelog matorog sto vrcka.Jeste debilano,ali ..mozda bi mogao staviti inesto jos debilnije ali lepse

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 3:09 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći