Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 2 Provajderi

Epitaf, slavena

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Vic po vic
Danas u 6:31 pm od inspy

» Posteri
Danas u 6:15 pm od inspy

» Србија кандидат за ЕУ
Danas u 6:00 pm od Time

» Asocijacije
Danas u 4:26 pm od Mojra

» PUNK-Mesano meso i ostali fluidi :- ))
Danas u 3:35 pm od digitalmandrak

» Od crne haljine do crnog vina
Danas u 2:20 pm od Avramova

» Валтер Ђирото
Danas u 2:18 pm od Avramova

» Phantasy Photos
Danas u 11:30 am od Poli

» Portreti - razne tehnike
Danas u 11:23 am od Poli

» Akvarel
Danas u 11:16 am od Poli

» Umjetnost od kane
Danas u 11:14 am od Poli

» Crtež
Danas u 10:52 am od Poli

» Moj izbor
Danas u 10:43 am od Poli

Septembar 2014
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar

Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Otečeni članci na nogama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Otečeni članci na nogama

Počalji od cat09 taj Ned Jul 04, 2010 9:08 pm

Da li ste ikada imali otok na člancima nogu? Ako jeste, znate li šta je uzrok tome i kako se leči? Unapred hvala.

cat09
Super profi
Super profi

Broj poruka: 4157
Datum upisa: 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Otečeni članci na nogama

Počalji od Orhideja taj Ned Jul 04, 2010 9:24 pm

Otok na člancima ti se može pojaviti iz više razloga:
1. možda ih tablete izazivaju zaustavljajući izbacivanje viška vode iz tijela
2. umor i dugotrajno stajanje ili hodanje

Ne znam kako se liječi nisam imala tih problema, ali pokušaj noge potopiti u vodu u koju dodaš morsku so ili so za kupanje, lezi na leđa a pod noge baci jastuče da ti malo budu višlje od ostatka tijela.

Orhideja
Veteran
Veteran

Broj poruka: 8445
Datum upisa: 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Jul 04, 2010 9:38 pm

Orhideja ::Otok na člancima ti se može pojaviti iz više razloga:
1. možda ih tablete izazivaju zaustavljajući izbacivanje viška vode iz tijela
2. umor i dugotrajno stajanje ili hodanje

Ne znam kako se liječi nisam imala tih problema, ali pokušaj noge potopiti u vodu u koju dodaš morsku so ili so za kupanje, lezi na leđa a pod noge baci jastuče da ti malo budu višlje od ostatka tijela.

Moram to da uradim, iritira me ovaj otok. Ja mislim da mi je ovo do knjižare u kojoj sam radila. Nigde nije bilo stolice i cele radno vreme sam bila na nogama. A kad bih došla kući, samo sam mogla da se izvalim, podignem noge i ništa drugo.

cat09
Super profi
Super profi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Зорица taj Ned Jul 04, 2010 9:46 pm

Clanci hoce da oteknu i ako ne unosis dovoljnu kolicinu vode u organizam. Pa telo stvara zalihu. Od vrucine...ali mogu biti i posledica neke bolesti.
Zavisi koliko dugo imas taj otok, da li je veliki?!

Зорица
Super profi
Super profi

Broj poruka: 1975
Datum upisa: 09.04.2010
Godina: 44

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Jul 04, 2010 9:48 pm

Зорица ::Clanci hoce da oteknu i ako ne unosis dovoljnu kolicinu vode u organizam. Pa telo stvara zalihu. Od vrucine...ali mogu biti i posledica neke bolesti.
Zavisi koliko dugo imas taj otok, da li je veliki?!

Otok mi se pojavio sa vrućinama. A u poslednje vreme ne pijem baš puno vode...sad su mi gležnjevi otečeni kao da sam uganula nogu, ne vidi mi se članak noge od otoka.

cat09
Super profi
Super profi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Зорица taj Ned Jul 04, 2010 9:57 pm

Probaj da unosis malo vise vode, drzi ih podignute (noge) ali ako to potraje obavezno kod lekara.......
A kakvi su ti clanci kad ustanes ujutru?

Зорица
Super profi
Super profi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Jul 04, 2010 9:59 pm

Зорица ::Probaj da unosis malo vise vode, drzi ih podignute (noge) ali ako to potraje obavezno kod lekara.......
A kakvi su ti clanci kad ustanes ujutru?

Teški kao tuč. A i prsti na rukama mi otiču. Ne mogu da skinem prstenje sa ruke, možda je reuma u pitanju.

cat09
Super profi
Super profi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Зорица taj Ned Jul 04, 2010 10:08 pm

Moguce, mada pre bi prepisala vrucini...Ali ako ne prodje , obavezno kod lekara..

Зорица
Super profi
Super profi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pon Jul 05, 2010 9:02 am

Зорица ::Moguce, mada pre bi prepisala vrucini...Ali ako ne prodje , obavezno kod lekara..

Slažem se . Događaju se ovakve situacije ljudima za vrijeme vrućih ljetnih dana . Međutim svako duže zadržavanje spomenutih simptoma zahtijeva obvezatnu liječničku konzultaciju jer ono može upućivati na zadržavanje vode u tijelu zbog zatajenja rada bubrega .

Dragana
Veteran
Veteran

Broj poruka: 5149
Datum upisa: 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Loreal taj Uto Feb 26, 2013 9:45 pm

Umorne, otečene, bolne noge

Mnogi ljudi razviju simptome umornih, natečenih nogu ponekad- uglavnom od stajanja tokom dugog perioda. Najčešće se problem javlja kod zanimanja koja podrazumevaju dugotrajno stajanje: trgovci, frizeri, pekari... Kod nekih ljudi dugotrajna putovanja mogu prouzrokovati nelagodu, pa čak i ozbiljne probleme kao što je tromboza dubokih vena.

Kada hodate ili trčite, mišići potkolenice pomažu u pumpanju krvi prema srcu, tako što pritiskaju venske krvne sudove. Ipak, tokom dugotrajnog mirovanja, krv se može nakupiti u nogama i dovesti do osećaja težine i nateklih članaka, što izaziva bol i umor.

Ako se ovakvi simptomi ponavljaju neko vreme, to je znak da je venski sistem u nogama preopterećen i tako se stvaraju uslovi za nastanak proširenih vena.
Kako da noge ne budu bolne i otečene na kraju dana?

Izbegavajte sve što smanjuje cirkulaciju (visoke potpetice, suviše uske pantalone)
Nemojte sedeti dugo prekrštenih nogu
Koristite elastične zavoje i kompresione čarape, da se spreči slabljenje venskih krvnih sudova
Krećite se i vežbajte noge i članke, da ojačate mišiće i popravite cirkulaciju.
Kad možete podignite noge iznad visine srca i odmorite ih.

Pokušajte sledeće jednostavne vežbe da povećate cirkulaciju u nogama

Postoje mere koje možete preduzeti da smanjite nelagodnosti koje izazivaju proširene vene. Na isti način možete sprečiti ili usporiti razvoj proširenih vena.
Vežbanje

Krećite se, na taj način mišići poboljšavaju vensku cirkulaciju pritiskom na venske krvne sudove. Šetnja, tračanje, razni sportovi, izaberite fizičku aktivnost koja vam najviše prija.
Regulišite telesnu težinu i ishranu

Dodatni kilogrami dodatno opterećuju vene, pa one otežano rade. Važno je i kakvu hranu jedete- savetuje se nizak unos soli, povećan unos vlakana, voće, povrće.

Izbegavajte visoke potpetice

Kada ste u ravnim cipelama mišići lista su više aktivni, nego kada nosite visoke potpetice. Nemojte nositi suviše usku odeću, koja može zaustaviti cirkulaciju.

Podignite noge

kada podignete noge iznad nivoa srca, krv se lakše vraća u srce pod dejstvom gravitacije. Npr. lezite i podignite noge na nekoliko jastuka, ili dok sedite podignite noge na drugu stolicu.
Izbegnite duge periode sedenja ili stajanja

Ako baš morate da stojite prebacujte ravnotežu s noge na nogu, da stimulišete cirkulaciju. I po mogućnosti se prošetajte svakih pola sata.

Nemojte sedeti prekrštenih nogu

Stručnjaci kažu da prekrštene noge dovode do problema sa cirkulacijom i otežavaju vraćanje krvi u srce.

Ekstrakt ploda divljeg kestena se koristi kod hronične venske insuficijencije, koja nastaje kao posledica proširenih vena kada se krv otežano vraća u srce. Divlji kesten doprinosi smanjenju otoka i bola kod proširenih vena. Koristi se spolja u vidu krema, gela, masti, a za unutrašnju upotrebu se primenjuje ekstrakt u vidu kapsula, tableta.

Loreal
Moderator
Moderator

Broj poruka: 3229
Datum upisa: 30.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Loreal taj Uto Feb 26, 2013 9:53 pm

Oticanje moze da se javi i kod reumatskih oboljenja kao sto je artritis, giht i ostale bolesti koje spadaju u domen reumatologije, srcanih oboljenja,oboljenja bubrega itd. U ljetnom periodu razlog oticanja mogu biti visoke ljetnje temperature, dugotrajno stajanje na nogama a sve to povlaci i prosirene vene na nogama. Razlog moze biti i povecana tjelesna tezina.

Liječenje

Blaga edem obično nestaje sam od sebe. Teži edem se može liječiti lijekovima koji pomažu vašem tijelu izbaciti višak tekućine u obliku urina. Jedan od najčešćih diuretika je furosemid (Lasix). Dugotrajno liječenje obično se fokusira na liječenje temeljnog uzroka otekline.

Podizanje oteklinom zahvaćenog ekstremiteta iznad razine srca pomaže smanjivanju endema.

Loreal
Moderator
Moderator

Broj poruka: 3229
Datum upisa: 30.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu