Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Komunizam-idealno društvo ili najveća obmana

Strana 17 od 17 Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Komunizam-idealno društvo ili najveća obmana

Počalji od Mesrine taj Sre Nov 18, 2015 10:28 pm

Zašto tako,Avke?
Lucifer je pre nastao od Hrista. Lucifer je božija Misao,dok je Hrist božija Reč.
Čim je Lucifer pomislio "Ja sam to uradio",( to je zabluda,ništa ne može postojati izvan Jednog Apsoluta - čitaj Bog ) sve je otišlo u vražiju mater.
Ali tako su i nastali ljudi u današnjem obliku,inače nas ne bi ni bilo. Akcija-reakcija,uzrok-posledica,to su univerzalni zakoni koji važe i van materijalnog sveta.

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8726
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Sre Nov 18, 2015 10:34 pm

Mesrine ::Ne verujem u izbore,Vuki,to postoji zbog tebe. Da misliš kako ti tu nešto,kao,biraš.

Ma znam ja odavno da se ne pitam ništa, reko mi favorit lično...
Ali neki red mora da se zna...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Nov 18, 2015 11:53 pm

Mesrine ::Zašto tako,Avke?
Lucifer je pre nastao od Hrista. Lucifer je božija Misao,dok je Hrist božija Reč.
Čim je Lucifer pomislio "Ja sam to uradio",( to je zabluda,ništa ne može postojati izvan Jednog Apsoluta - čitaj Bog ) sve je otišlo u vražiju mater.
Ali tako su i nastali ljudi u današnjem obliku,inače nas ne bi ni bilo. Akcija-reakcija,uzrok-posledica,to su univerzalni zakoni koji važe i van materijalnog sveta.

Pa neka je, ja verujem u Svetu Trojicu a tu su Otac i Sin i Sveti Duh.

O ostalom ne mogu ni sada ni sutra, nisam odslušala sva predavanja monaha Arsenija, a to mi je prioritetna želja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Храст taj Pon Nov 23, 2015 5:26 pm

Тема је озбиљна,те из тог разлога потребно је пажљиво бирати речи.
Бивша Југа билоа је једнобојна држава где се поштовао култ личности само једног човека (Ти То)...Данас је шаренолика ..са много таквих кабадахија . (само из тог разлога био је добар комунизам).Ако су већ ратовали 40-45, односно 90-95 могли су продужити овај несретни надам се последњи рат на 12 год. јер би тиме имали другачији систем вриједности у друштву односно  имали трајнија решења.

Храст
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 23.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Pon Nov 23, 2015 7:21 pm

Da li si ti bio u ratu?
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Храст taj Pon Nov 23, 2015 8:02 pm

Јок ти си биоО Smile ...касније а ја испочетка

Храст
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 479
Datum upisa : 23.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Nov 23, 2015 11:22 pm

Nije ni idealno društvo niti obmana.Komunizam je ,,frankeštajn,, koji je stvoren iz raznoraznih razloga i čim je ispunio svrhu hteli su da ga ugase.Tragedija je što je komunicam ostao u još nekoliko država i što ljudi u tim državama žive kao robovi,kao roboti.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iceman taj Uto Nov 24, 2015 2:56 pm

A u kapitalizmu, naročito liberalnom kakav je naš, žive slobodni ljudi i uopšte nisu kao roboti. Tu vrstu slobode je i umetnik opevao u svojoj legendarnoj pesmi "Kuća pos'o" Smile

Iceman
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2164
Datum upisa : 12.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Nov 24, 2015 4:35 pm

Pevao umetnik iz Amerike,nije otišao u Koreju trbuhom za kruhom ,u tu divnu komunističku zemlju gde vlada ravnopravnost,jednakost,mir,blagostanje.Pobegao Ekrem baš u Ameriku,tu trulu kapitalističku tvorevinu i ostao 20 godina,skućio se,zaradio,vozi mercedes,nosi Armani i pati.Pogrešio čovek u odabiru umesto na Istok otišao na Zapad i nagrdio se.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Uto Nov 24, 2015 4:42 pm

Iceman Came ::A u kapitalizmu, naročito liberalnom kakav je naš, žive slobodni ljudi i uopšte nisu kao roboti. Tu vrstu slobode je i umetnik opevao u svojoj legendarnoj pesmi "Kuća pos'o"

Da bi LK mogao da funkcioniše tržište mora biti efikasno... Navedi mi bar jedno tržište u Srbiji (a da nije ono crno), koje funkcioniše... Svi oblici tržišta u Srbiji su nerazvijeni, negde između 0 i 3 na skali do 10...
Ono što postoji u Srbiji nije LK već fantom ekonomija, ona koja ne postoji ni u jednoj zvanično priznatoj ekonomskoj teoriji... U slobodnom prevodu - pritajena anarhija i robovlasništvo, što je na znatno nižem stepenu društveno-ekonomskog razvoja čak i od najcrnjeg oblika LK ...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iceman taj Uto Nov 24, 2015 6:55 pm

Ono što postoji u Srbiji nije LK već fantom ekonomija, ona koja ne postoji ni u jednoj zvanično priznatoj ekonomskoj teoriji... U slobodnom prevodu - pritajena anarhija i robovlasništvo, što je na znatno nižem stepenu društveno-ekonomskog razvoja čak i od najcrnjeg oblika LK ...

Tako je a ja sam mislio da je to liberalni kapitalizam, da imaš pravo da budeš malo plaćen a da radiš koliko ti traže.

Iceman
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iceman taj Uto Nov 24, 2015 6:57 pm

laza ::Pevao umetnik iz Amerike,nije otišao u Koreju trbuhom za kruhom ,u tu divnu komunističku zemlju gde vlada ravnopravnost,jednakost,mir,blagostanje.Pobegao Ekrem baš u Ameriku,tu trulu kapitalističku tvorevinu i ostao 20 godina,skućio se,zaradio,vozi mercedes,nosi Armani i pati.Pogrešio čovek u odabiru umesto na Istok otišao na Zapad i nagrdio se.

Mašiš poentu lazo, nije poenta gde je Ekrem već je poenta kuća-pos'o i sve što uz to ide.

Iceman
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Uto Nov 24, 2015 7:15 pm

Iceman Came ::Tako je a ja sam mislio da je to liberalni kapitalizam, da imaš pravo da budeš malo plaćen a da radiš koliko ti traže.

U Srbiji je položaj radnika jednak onom koji je važio u uslovima najcrnjeg oblika LK 19-og veka, pa i gori od toga... Mi živimo u 19-om veku po pitanju društveno-ekonomskih odnosa, možda i u 18-om...
U LK ljudi su se borili za bolji položaj i prava radnika, i nešto su po tom pitanju postigli, bar u zemljama EU... Mi smo preskočili sve etape razvoja i uleteli u nešto što se zove ekonomija ali što nema mnogo sa činjenicama... Iz feudalizma kasnog 14-og veka sačekao nas je turski, po svemu nazadan i različit od onog evropskog... Ma kakva da je Evropa kao politička i ekonomska celina, oni su imali na raspolaganju 350 godina da se razviju, ne ulazeći u moralne rasprave o tome šta su i kako radili, dok smo mi  robovali... Kad smo se iz tog ropstva nekako iščupali, oni su već imali uobličen DE sistem koji je nastavio da se razvija, mi nismo... Ono što smo mi imali, bila je trgovina stočarskim proizvodima na nivou srednjeg veka...
Došli su ratovi (Balkanski, I i II sv.), samoupravni socijalizam (jedna teška utopija), raspad SFRJ, bombardovanje, pa ti sad vidi gde smo mi i naša ekonomija... Uvezli su nam ekonomski sistem koji ni u teoriji ne može da funkcioniše a ne u praksi, bar u našem slučaju, nešto što se zove "copy-paste" metoda MMF-a i njima sličnih...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Nov 24, 2015 7:25 pm

Iceman Came ::
laza ::Pevao umetnik iz Amerike,nije otišao u Koreju trbuhom za kruhom ,u tu divnu komunističku zemlju gde vlada ravnopravnost,jednakost,mir,blagostanje.Pobegao Ekrem baš u Ameriku,tu trulu kapitalističku tvorevinu i ostao 20 godina,skućio se,zaradio,vozi mercedes,nosi Armani i pati.Pogrešio čovek u odabiru umesto na Istok otišao na Zapad i nagrdio se.

Mašiš poentu lazo, nije poenta gde je Ekrem već je poenta kuća-pos'o i sve što uz to ide.
Možda mašim ali meni bi trenutno odgovaralo kuća poso,3000 dolara,vikend,godišnji pa nek crknem u tom trulom kapitalizmu.. 
Komunizam sam probao a i video po svetu,Kuba,Kina,Koreja...da ne nabrajam....tamo nema ni kuće ni posla,ako uhvatiš koji zalogaj i kakvu okrpljenu cipelu dobar si....
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iceman taj Uto Nov 24, 2015 7:38 pm

Pa onda hajd kod mene u firmu imaćeš posla i nešto manje kuće za 30k dinars

Iceman
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Nov 24, 2015 8:02 pm

Iceman Came ::Pa onda hajd kod mene u firmu imaćeš posla i nešto manje kuće za 30k dinars
Samo da se zapertlam i isključim bojler... 
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Mar 05, 2017 6:30 pm

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Ned Mar 05, 2017 10:15 pm

U ljudskoj dusi je urezano neko uredjenje koje je kao Komunizam i zato ga je tako lako prihvatio.....

Vecina ljudi koji drze do postenja u dusi su komunisti samo sto to ne sme da prizna....

Opet ljudi su ti koji ga pokvare i postane nesto drugo....

Inace jedini komunizam koji je ikada postojao i koji vecina ljudi je videla je zdrava porodica....
Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1745
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Mar 05, 2017 10:24 pm

Lepo si rekao,kao komunizam,kobajagi komunizam.
Nešto tako nakazno poput komunizma nije moguće,nije normalno,nije realno.Zasnivati društveno uredjenje na bezgrešnoj ljudskoj svesti je idiotizam ili zla namera osnivača,svi vi fini a nas nekoliko koristimo priliku.

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Ned Mar 05, 2017 10:29 pm

Kazu Laki da je komunizam plod vatikana (rekose i kojih svestenika ) koje su Poturili....
Namerno je poslat na istok sa ciljem pokoravanja Istocne crkve....
Svarog
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Mar 05, 2017 10:31 pm

Istina...od reči do reči.....Nemac osmislio kako da uredi Pravoslani svet,bajka,ko još u to veruje.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Ned Mar 05, 2017 10:35 pm

Kazu da kad su Komunjare dosle kod Ruskog patrijarha da ga ubiju, a on ih je docekao recima " dobro dosli drugovi jedva sam cekao da vam predam ono zlato koje smu sakrili od onog cara...."

Tako spasao i sebe i crkvu.... Kad je zagustilo 41 i Staljin je dozvolio versko ubedjenje.....
Svarog
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Mar 05, 2017 11:49 pm

Zašto "versko ubeđenje", valjda uverenje.

Ako je sada mnogo gadno, zbog čega bi manje gadno bilo dobro?

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 17 Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: