Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Klaudije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Dragoljub Draza Mihailovic

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dragoljub Draza Mihailovic

Počalji od Batista taj Pon Maj 25, 2015 2:02 am

Tacno tako. I svako poredjenje Pavelica i Mihailovica je van pameti.
Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Pon Maj 25, 2015 2:38 am

Istina!
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Čet Maj 28, 2015 1:33 pm

Batista ::Tacno tako. I svako poredjenje Pavelica i Mihailovica je van pameti.

Batista, poredjenje Ustasa i Cetnika je odprilike ko dupe i oko ali ti nije strasno,.... Strasno je sto tako vidis nivo znanja toga sagovornika...

Ja kazem po ko zna koji put...
Ljudi koji ne znaju mnogo se obicno trse da kazu puno na temama o kojima ne znaju nista ili jakjo malo....
Uzimajuci da su bas oni u pravu svako drugacije misljenje je pogresno i ako se misljenje stice na onovu podataka koje posedujes...

Da bi sucelio misljenja konstruktivnije je suceliti informacije na osnovu kojih donosis takav zakljucak.....

Inace, ja Cetnicki pokret ne dozivljavam kao zlocinacki vec kao antifasisticki pokret u svojoj osnovi.....

Da je postojao termin Gerilac ili Terorista verujem da bi se Partizani nazvali drugacije a i deo Cetnika....

Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1745
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Photographer* taj Pet Jan 22, 2016 11:34 pm

digitalmandrak ::

Za jedne je izdajnik,za druge heroj i mucenik...Da vas cujem  Question
Heroj i mučenik! Ubili ga borci za ideju i vlast.

Photographer*
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Datum upisa : 07.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Okt 04, 2016 9:08 am

Suđenje Draži Mihailoviću

Mihailović je na samom kraju kazao: "Našao sam se u vrtlogu događaja i smutnji. Našao sam se u vrtlogu događaja i smernica. Novog sveslovenskog sveta koji se stvarao, za koju sam zajednicu odavno i ja bio i to odavno. Našao sam se u vrtlogu smernica zapadnih demokratija uveren da će tekovine ruske revolucije biti primljenje u celom svetu. Našao sam se pred konkurentskom organizacijom koju sprovodi Komunistička partija koja direktno teži svome cilju. Našao sam se pred smernicama i težnjama svoje sopstvene vlade. Bio sam okružen svim mogućim obaveštajnim službama: Intelidžens servisom, Gestapoom i svim obaveštajnim službama sveta. Ostao sam vojnik ubeđen da narod treba da da reč na kraju. Ubeđen sam da sam bio na pravom putu. Pozivao sam novinare celog sveta i tražio misiju Crvene armije. Sudbina je bila nemilosrdna prema meni kada me je bacila u najteže vihore. Mnogo sam hteo, mnogo započeo, ali vihor, svetski vihor, odneo je mene i moj rad."
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Nov 22, 2016 9:48 pm

Završna reč đenerala Draže Mihailovića na suđenju u Beogradu

"Rođen sam u Ivanjici, u varošici u kojoj su moji roditelji službovali. U tom lepom gradiću
ugledale su svet i moje sestre, Milica i Jelica. Svega nekoliko meseci po Jeličinom rođenju umre
naš požrtvovani otac Mihajlo, a posle pet godina i naša plemenita majka Smiljana. Naš stric
Vladimir, veterinarski major, dobrotom svoga srca, preuze staranje o nama, siročićima u svom
domu u Beogradu, koji postade i moj dom. Vojno školovanje započeo sam pred balkanske
ratove.

U prvom poluostrvskom ratu uzeo sam učešće kao kadet i u njemu stekao prvi oficirski čin.
Borio sam se i u Prvom svetskom ratu. Kada se potpisivala kapitulacija jugoslovenske
kraljevske vojske, nalazio sam se u Doboju, a tri dana ranije u svojstvu Načelnika štaba Druge
armije, primio sam u okolini Dervente borbu sa Nemcima u kojoj je onesposobljeno više
desetina neprijateljskih motorcikala, a 12 njihovih vojnika je ubijeno. Odatle sam u predvečerje
28. aprila prešao granicu Bosne i Srbije iznad sela Zaovine. Na Ravnu Goru, planinsko sedlo
između Savobora i Maljena, stigao sam 13. maja.

http://www.krajinaforce.com/dokumenti/draza_mihailovic_zavrsna_rijec.pdf
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole