Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Klaudije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Dragoljub Draza Mihailovic

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dragoljub Draza Mihailovic

Počalji od sini_do taj Čet Maj 21, 2015 2:54 pm

Razlika između Draže i Pavelića je ogromna.. Pavelić je bio poglavnik NDH, nacističke tvorevine, gde su postojali rasni zakoni o uništenju naroda.. Draža je bio rojalista, njegova vojska je imala u svom sastavu sve nacionalne i verske grupe naroda sa našeg prostora, značajan broj katolika, većinom Slovenaca, a bilo je i Hrvata i Muslimana.... Tako upeređivat Dražu i Pavelića je veoma glupo, po svim osnovama...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Pet Maj 22, 2015 4:25 am

Batista ::Kad pricamo o partizanskom krojenju istorije misli se na vrh tog pokreta koji je donosio odluke, ne na obicne vojnike. Polovina njih nije imala pojma o komunistickoj ideologiji, a partizanima su pristupili sa namjerom da se oslobode od okupatora i spasu zivu glavu.

Tacno, na zalost. Prevarena je i sirotinja u Srbiji jer se nadala blagostanju i pravdi. Glavni su isli na ono sto je radnicka klasa /koja je bila eksploatisana, kao i siromasni seljaci/, najvise trazili od zivota, opravdano. Medjutim, to je bila samo strategija na koju se sigurno dobijaju pristalice.

Razlika je bila onih koji su ziveli tamo gde ustase i muslimani. Ti su spasavali goli zivot i borili se protiv fasista. Bas moj pok. ujak Dane sa Korduna, bio sa 2 brata u istom odredu. Ustase ih iznenadaili. Kaze, kada nam je nestalo municije posli smo golim rukama na njih. Neki sa kosama i ostalim poljoprivrednim orudjem...

Ja sam dala svoj doprinos o stradanju mojih na Kordunu u knjizi koja se odnosila na stradanje nase dece i ostalih u Lici Baniji i Kordunu. Ne mogu ni da mislim o tome vise. Odmah mi nije dobro.
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 370
Datum upisa : 28.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Pet Maj 22, 2015 4:41 am

sini_do ::Razlika između Draže i Pavelića je ogromna.. Pavelić je bio poglavnik NDH, nacističke tvorevine, gde su postojali rasni zakoni o uništenju naroda.. Draža je bio rojalista, njegova vojska je imala u svom sastavu sve nacionalne i verske grupe naroda sa našeg prostora, značajan broj katolika, većinom Slovenaca, a bilo je i Hrvata i Muslimana.... Tako upeređivat Dražu i Pavelića je veoma glupo, po svim osnovama...

Dragi 'sini_do', delimicno je tako. Mislim da imam pravo jer sam imala priliku cuti svu istinu o svima. I Drazini vojnici su dobijali od Nemaca pomoc u oruzju protiv komunista, municiju, hranu i ostalo. Ako moj otac laze i mnogi drugi ljudi koje sam slusala, onda lazem i ja. A zasto bi lagali? Pa niko od njih nije ni bio komunista.

Za Pavelica sto kazes, istina je. On je sledio ideologiju fasizma. Njegova vojska se obucavala u Vatikanu i to od najgorih zlocinaca i kriminalaca. Oni su iz zatvora bili dovedeni na obuku. Tkz Crna legija, elitna Paveliceva vojska. Moji sa Korduna sve su to savrseno znali i iskusili. Vecina je ubijena na zverski nacin od nase familije. To se ne moze recima opisati kako i ne treba traumirati one koji citaju.

Medjutim, sto se tice Drazinih, pisem ponovo isto, postoje dokazi, mozda jos po neki zivi svedok. Nisu trebali klati i ubijati svoj sopstveni narod, Srbe! Izdavati ih Nemcima itd. Moj otac je imao 15 godina 1941. Cetnici dosli u njihovo selo na Zlatiboru. Pojavili se partizani pa su poceli da beze kroz sume. Mog uca su uhvatili i naredili da im nosi municiju. On je jedno vreme trcao sa njima i municijom. Nije moglo dete vise da izdrzi. Zakopao je municiju i pobegao. Kasnije su ga uhvatili, tukli, cak su ga i vesali da ga prestrave, a onda predali Nemcima koji su ga stavili da bude prisilni radnik u Borskom Rudniku. Pobegao je jedva ziv sa ranama do kostiju. Opet kazem, nemojmo se stavljati na stranu nikakvih ubica. Ne gresimo dusu.
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Svarog taj Pet Maj 22, 2015 10:09 am

Istina, mislim da opasno gresis.... Draza nije saradjivao sa Nemcima....
No tvoj otac ne laze.... Cetnici koji su dobijali oruzije od Nemaca za borbu protiv komunista su bili pod komandom Koste Pecanca ako je iz Srbije....
U bosni je bilo isto mesta gde su Cetnici saradjivali sa Nemcima pa i sa Ustasama ali su to samovoljne formacije koje su se nazivale Cetnici....

Da te podsetim da su Nemci 6 puta imali pokusaje da se uhvati Draza a za tita samo 1 put....
Da su raspisivali poternicu od 100.000 maraka u zlatu za njega i da je on odlikovan od saveznika 5 puta....
Da mu je 1944 godine nudjeno da napusti ove prostore ali je on to odbio...

I na kraju sudjenje je bilo montirano a svedoci poput Dragog Jovanovica su sve rekli da bi se uslihtali komunistima...

Mislim da je najveci problem Pukovnika Mihajlovica sto nije imao cvrstu komandu i sto je pustio da predvodi pokret sastavljen cesto od lokalnih kabadahija.......

U stvarnosti mu je najveca greska sto je 1943 nije pristao da se ne sveti Hrvatima za zlocine......... To mu je smrtna presuda koju je sam sebi potpisao.... Tito nije imao tih dilema......
Svarog
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1745
Datum upisa : 04.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 22, 2015 3:07 pm

Živ je Draža, umro nije!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Maj 22, 2015 3:16 pm

o bole ::Istina, mislim da opasno gresis.... Draza nije saradjivao sa Nemcima....
No tvoj otac ne laze.... Cetnici koji su dobijali oruzije od Nemaca za borbu protiv komunista su bili pod komandom Koste Pecanca ako je iz Srbije....
U bosni je bilo isto mesta gde su Cetnici saradjivali sa Nemcima pa i sa Ustasama ali su to samovoljne formacije koje su se nazivale Cetnici....

Da te podsetim da su Nemci 6 puta imali pokusaje da se uhvati Draza a za tita samo 1 put....
Da su raspisivali poternicu od 100.000 maraka u zlatu za njega i da je on odlikovan od saveznika 5 puta....
Da mu je 1944 godine nudjeno da napusti ove prostore ali je on to odbio...

I na kraju sudjenje je bilo montirano a svedoci poput Dragog Jovanovica su sve rekli da bi se uslihtali komunistima...

Mislim da je najveci problem Pukovnika Mihajlovica sto nije imao cvrstu komandu i sto je pustio da predvodi pokret sastavljen cesto od lokalnih kabadahija.......

U stvarnosti mu je najveca greska sto je 1943 nije pristao da se ne sveti Hrvatima za zlocine......... To mu je smrtna presuda koju je sam sebi potpisao.... Tito nije imao tih dilema......

To Bole brate Srbine!    

Moram još jednu da umiksujem u ovu diskusiiju, bolje pevam nego što pišem na ovoj temi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Pet Maj 22, 2015 8:30 pm

@ Istina... četnici su malo širi pojam, bilo je više četničkih formacija, neke su sarađivale sa Nemcima... Kad govoriš o saradnji nekih, onda treba navest kojoj formaciji su pripadali, ko im je komadant? Jesul to četnici Koste Pećanca, ili Ljotićevi četnici, možda neki lokalni, itd itd.. Bilo je i bandi koje su nazivali četnicima... Ovde je reč o Draži, i tema je on, tako informacija mora biti precizna, a ne uopštena...
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 23, 2015 11:35 pm

sini_do ::Razlika između Draže i Pavelića je ogromna.. Pavelić je bio poglavnik NDH, nacističke tvorevine, gde su postojali rasni zakoni o uništenju naroda.. Draža je bio rojalista, njegova vojska je imala u svom sastavu sve nacionalne i verske grupe naroda sa našeg prostora, značajan broj katolika, većinom Slovenaca, a bilo je i Hrvata i Muslimana.... Tako upeređivat Dražu i Pavelića je veoma glupo, po svim osnovama...

znači razlika je u tome što je draža ubijao svoje, a pavelić tuđe?
ako tako postavimo stvari savim si u pravu, analogija je bezvezna.
Lilith
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3325
Datum upisa : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Maj 23, 2015 11:41 pm

Ne vredi...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12500
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Sub Maj 23, 2015 11:41 pm

Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Maj 23, 2015 11:41 pm

Opste poznata je cinjenica da je Draza imalo konc logore, pa cak i logore za djecu (jedini u cijelom svijetu), da je imao politiku trecinu pobiti, trecinu pokrstiti, trecinu protjerati.

Batista
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2585
Datum upisa : 03.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Maj 23, 2015 11:44 pm

Ma lozi nas Lilika...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Sub Maj 23, 2015 11:45 pm

Ako je ovo lozenje onda je definitivno na pogresnoj temi.
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Sub Maj 23, 2015 11:49 pm

Mozda i gresim...Sta znam...
digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 24, 2015 12:04 am

ma ne grešiš, zabole mene i za dražu i za politiku... al vidim da baticu samo to pali.
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Maj 24, 2015 12:26 am

Ne pali me nista kao javno izrecena notorna budalastina.
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 24, 2015 12:29 am

to je već problem sopstvenog ega, kada te dotiču nebitne stvari
džaba kriviti budalu.
p.s. samo pazi da ne štrcneš po monitoru...
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 24, 2015 12:45 am

@Lilith
Šta ti znači ovo pod "p.s."?

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 24, 2015 12:50 am

koje?
Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Maj 24, 2015 12:53 am

Moja preporuka: kada si u PMS fazi idi na npr. astrologiju ili muziku, šta god samo ne na ovakve teme.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lilith taj Ned Maj 24, 2015 12:57 am

a što, šta sam uradila?
p.s. nisam u pms fazi, ne znam oklen ti to?

Lilith
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Batista taj Ned Maj 24, 2015 12:58 am

Gospodo vratimo se na temu!
Batista
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Ned Maj 24, 2015 8:32 am

Moguce je da svi cetnici nisu bili isti. Da nisu svi saradjivali sa Nemcima, ubijali i mucili svoj narod. U svakom ratu se pojave bande koje iskoriste priliku da rade ono zasto bi u mirnodopskim uslovima bili tesko kaznjeni. Rat je za psihopate najbolja prilika da cine najgora zla.

Ovo cega sam se sada setila ne odnosi se na cetnike. Nas sugradjanin, poreklom Crnogorac, nosilac Partizanske spomenice 1941., velika licnost u nasoj maloj varosi /sada je pokojni/, upao je je posle rata sa svojima u manastir i poklao monahe. To je izjavila zena iz Crne Gore, putujuci vozom sa nekima koje smo poznavali. Taj isti, prvoborac, zvao se Jovan, bio je kum mom stricu. Kao velika licnost i vlast, direktor velikog ugostiteljskog preduzeca bio je 'mali bog' kome su se svi klanjali i pokusavali da se uvuku da ne kazem gde.

Htela sam da dodam i ovo. Ne znam da li je u vezi njegovog zlocina ili ne. Rodila mu se devojcica koja je imala anomaliju na licu /zecija usta/. Nikakve operacije nisu mnogo pomogle. Sin mu je bio lep momak. Ozenio se. Dobro ziveo. Rodilo mu se dvoje dece. Bio je mlad. Dobio je rak na plucima i ziveo jako kratko. Jos se i za njega pricalo da je u camcu na Moravi bio u drustvu sa jos 3 momka. Jednog je gurno u reku i taj se udavio. Ovi, koji su to videli, nisu smeli da svedoce. To je bila javna tajna. Takodje, zna se da je jedne noci silovao u gradu jednu zenu...Glupo je sto ovo pisem. Nije utvrdjeno da je to nasledjeni greh. Nekako, razmisljajuci o drugima koji su neko zlo ucinili, i sve sto sam cula od onih koji su o tome dobro znali, mnogima se vratilo.
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Maj 24, 2015 1:02 pm

Batista ::Opste poznata je cinjenica da je Draza imalo konc logore, pa cak i logore za djecu (jedini u cijelom svijetu), da je imao politiku trecinu pobiti, trecinu pokrstiti, trecinu protjerati.

Ovo ne razumijem baš najbolje... ali pretpostavljam  da si Ti to napisao jer tako stvarno razmišljaš što si napisao analizirajući  tvoj opus na forumu .K omunisti su obične kurve koje i dan danas ne priznaju da to i jesu što pokzuju svojim  djelima i na raznorazne načine pokušavaju se zadržati na vlasti

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Istina taj Pon Maj 25, 2015 12:30 am

Batica je to napisao iz razloga sto su to cinile ustase i Nemci. Konkretno, ustaski pokret je imao tako nesto za cilj. Odnosi se na Anta Pavelica i ostale.

Batica je sa ovim hteo reci da cetnici nisu imali ove ideje, mislim planove niti konc logore.
Istina
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh