Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Sukob polova

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sukob polova

Počalji od drdoktor taj Čet Jun 24, 2010 12:24 pm

Ne mogu da se otmem utisku da nerazumevanje izmedju muskaraca i zena sve vise raste. Granice su se izbrisale medju polovima. Doslo je do izjednacavanja, ali mislim da borba za jednakost prerasta u mrznju prema drugome. Muskarci i zene se sve vise udaljavaju, sve manje razumeju.

Gde ce nas to odvesti?
drdoktor
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sukob polova

Počalji od RINGE taj Čet Jun 24, 2010 12:27 pm

To je opsti zakon prirode, suprotnosti se privlace, istovetnosti odbijaju.

Feminiziranjem muskaraca i homoniziranjem (moze li ovako da se kaze Smile ) zena doslo je do izjednacavanja medju polovima sto nuzno vodi ka odbijanju.
RINGE
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 32

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Čet Jun 24, 2010 1:19 pm

Evo nesto zanimljivo dokle sukob moze da ode.

Mizdandrija, mrznja prema muskarcima, u danasnjoj kulturi, prema istrazivanjima Nathanson i Younga, moze se podeliti u nekoliko grupa:

- Ismejavati muškarce: U ovom, najbezbolnijem obliku mizandrije, seksizam je usmeren na široko rasprostranjene vrste humora. Muškarci se šablonski stavljaju kao objekti stereotipnih ruganja pre svega u smislu odsustva moći i u kojima polovi menjaju uloge.

- Gledati nisko na muškarce: Mizandrične feministkinje često ubeđuju ljude da su žene, na određene načine, superiornije u odnosu na muškarce. Iz raznih razloga, mnogi muškarci veruju da su ove tvrdnje tačne. Kao i neke druge grupe, feministkinje interpretiraju razlike među polovima kao opravdanje za superiornost ili inferiornost u uobičajenim hijerarhijskim odnosima.

Zaobilaziti muškarce: U ovom slučaju, žene, muškarce ne vide kao nužno zlo, već kao nešto što je izlišno i nepotrebno. Motivi da se bude sa muškarcima svedeni su na minimum, gotovo da ne postoje, a insistira se i na separaciji i indiferentnosti prema muškarcima. Muškarci se vide nepotrebni kao ljubavnici, muževi, očevi i kao ljudska bića.

- Okriviti muškarce: Okrivljujući muškarce za sve što se dešavalo u ljudskoj istoriji, gender feministkinje koriste teoriju istorijske zavere i polažu pravo na to da je „patnja cele ljudske istorije mogla biti smanjenja zbog ogromne a zavere muškaraca nad ženama“. Nathanson i Young pišu da je evidentno često i promišljeno korišćenje činjenica u cilju stvaranja mizandrične klime u kontekstu roda. Rezultat je da su svi muškarci krivi – kolektivno- i da su posredno ili neposredno odgovorni za sva zla i za sve ljudske patnje.

- Dehumanizovati muškarce: U ovom obliku mizandrije, muškarci se prikazuju kao inherentno zlo, dok su žene inherentno dobro. Muškarci su naglašeno zao, nasilnički pol koji se zverski odnosi prema nevinom, moralno superiornom polu koji predstavljaju žene. Žene koje počine grozne zločine nad muškarcima ili decom, gotovo se nikada ne pokazuju ili se koriste dupli standardi interpretacije kako bi se prećutala njihova nehumanost. U suštini, muškarci se prikazuju kao zveri dok se žene posmatraju kao moralna ljudska bića.

- Demonizovati muškarce: Prikazivanje muškaraca kao demona, polubića, nečeg što je pola demon, pola čovek. Muškarci su direktno demonizovani kada se prikazuju kao đavo ili đavolovi saveznici. Oni su takođe demonizovani indirektno kao pritajeni nasilnici.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jun 24, 2010 2:52 pm

Prihvatam da ima pojava koje si naveo u postu iznad, ali ne u potpunosti i sledeću konstataciju:

drdoktor ::Ne mogu da se otmem utisku da nerazumevanje izmedju muskaraca i zena sve vise raste. Granice su se izbrisale medju polovima. Doslo je do izjednacavanja, ali mislim da borba za jednakost prerasta u mrznju prema drugome. Muskarci i zene se sve vise udaljavaju, sve manje razumeju.

Gde ce nas to odvesti?

Sklona sam mišljenju da je u jednom procentu došlo do nerazumevanja više nego pre, ali isto tako verujem da su slobodna reči kao i sve manja ženska nezavisnost doprineli da žena konačno prestane da ćuti. Dosta je bila ućutkivana i poslušna.

Svi, naizgled harmonični odnosi izmedju dvoje, možda su bili samo prividno harmonični.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Čet Jun 24, 2010 2:59 pm

Ja sam u početku bila u sukobu sa mužem jer smo se uglavnom prepirali oko dominacije, tj. ko će da bude "glavni." Sada mi to zvuči kao dečja igra u fazonu: biće po mome pa makar crkla/crkao!
Stvarno je to detinjasto i smešno, ta tvrdoglavost...
Vremenom je to iščezlo, i zamenjeno je razumevanjem onog drugog i čestim trenucima perfektne harmonije...
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Divlja taj Čet Jun 24, 2010 7:14 pm

Umem biti razumna ukoliko druga strana to razume.
Divlja
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 29.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jun 24, 2010 7:29 pm

Ja umem biti samo razuman...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Jun 27, 2010 12:11 pm

drdoktor ::Ne mogu da se otmem utisku da nerazumevanje izmedju muskaraca i zena sve vise raste. Granice su se izbrisale medju polovima. Doslo je do izjednacavanja, ali mislim da borba za jednakost prerasta u mrznju prema drugome. Muskarci i zene se sve vise udaljavaju, sve manje razumeju.

Gde ce nas to odvesti?

Zanimljiva tema . I svaka bi se Tvoja rečenica mogla analizirati ponaosob .

Nerazumijevanje postoji ( uvijek ) između onih , ( ali , samo onih ) parova , među kojima vlada nejasna komunikacija , i komunikacija zvana ,, ti kominikacija ,, .
Parovi koji jasno komuniciraju , jasno iznose mišljenja , stavove , želje , brige , tuge , zadovoljstva i nezadovoljstva te strpljivo slušaju i trude se razumjeti ; nema nerazumijevanja .

Jesu li se granice između polova izbrisale . Ne znam točno na koje granice misliš ?!

Je li došlo do izjednačavanja polova ... Hmm ... u nekom pogledu i području vjerujem da jest . Područjima rada ili općih prava , vjerujem da jest . Ali u muško - ženskim odnosima , mislim da nije jer to nije moguće .

Muškarci i žene se sve više udaljavaju ... Točno je . Umijesto da probleme i svoje misli dijele unutar svojih odnosa kreću u pogrešnom smjeru ...I okreću se prema van , dakle odmiću se jedno od drugoga . To je svakako , pogrešan korak ...

Pitaš ; gdje će to dovesti ??? Mislim da će dovesti , na početak ... Vratit će ih u uzajaman odnos , jer bolji ne postoji .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Ned Jun 27, 2010 12:15 pm

Dragana mislim na androginost.
drdoktor
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Ned Jun 27, 2010 12:23 pm

drdoktor ::Dragana mislim na androginost.

Ako androginost znači ; izjednačavanje spolova u izgledu i ponašanju ... Hmmm ...
U tom smislu muškarac mora biti i ostati muškarac a žena biti i ostati žena ... Tko god čini drugačije ; neprirodno je , odbojno i strašno .
Dragana
Super član
Super član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat09 taj Ned Jun 27, 2010 12:26 pm

Dragana ::
drdoktor ::Dragana mislim na androginost.

Ako androginost znači ; izjednačavanje spolova u izgledu i ponašanju ... Hmmm ...
U tom smislu muškarac mora biti i ostati muškarac a žena biti i ostati žena ... Tko god čini drugačije ; neprirodno je , odbojno i strašno .

Potpisujem sve od reči do reči. Žena treba da bude žena, a muškarac da ostane muškarac. Glupo je da bude drugačije, a ko teži ka tome da se stvari izmene (a već jesu), imaće velike probleme sa suprotnim polom i samim tim biće jako isfrustriran/a i oštećen/a.
Sami sebi prave problem u životu...šteta...
cat09
Profi član
Profi član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Pon Nov 28, 2011 11:00 pm

Danas je nemoguće učiti suprotni pol, jer se uzalud trudite a i ona/on se samo nervira.Ako pokušavamo da otvorimo oči u tom slučaju pojavi se treće lice od kojeg zaslepi..

Prince
Super član
Super član

Broj poruka : 5401
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Uto Nov 29, 2011 5:03 pm

Ne znam gde ce tebe da odvede,ali,shto se mene tiche,ja sam na strani zhena...
Shto bi se reklo,je l` tako,odveshce me kod zhena...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  
Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8748
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Ned Dec 11, 2011 11:25 pm

Gde ce nas to odvesti?
Feminiziranjem muskaraca i homoniziranjem (moze li ovako da se kaze ) zena doslo je do izjednacavanja medju polovima sto nuzno vodi ka odbijanju.
А ово са друге стр.асоцира на мрачно доба, максимално "хоминизиран мушкарац и немоћна феминизирана жена, па тако и на личном нивоу. Не знаш шта ћеш са женом у себи и обрнуто.
Мислим да је ово форсирање разлика, уместо форсирање заједничког. У том смислу ваља да се губи оно што одбија, а остварује оно што спаја и добија људскост као заједничко. И нема сукоба.
ал сам га сложила. Embarassed
inspy
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3239
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Sre Dec 14, 2011 1:26 pm

Emancipacija,seksualna revolucija,feminizam, i promjene u smislu prava žeskog pola potisnule su stari poredak u društvu i bračnoj zajednici,a zamjenile sa modernim.Porodica je izgubila na vrijednosti jer je religija izbačena iz kodeksa ponašanja.Stvaranjem moćnih istitucija državnih i ali nevladinih,zaštita ljudskih prava,tužbi i alimentacija dokusurilo je ovaj fluidni procec stvaranja slobode pojedinca..Sukob pO lova nastaje i kasnim shvatanjem vrijednosti ljubavi i porodice..

Prince
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Sre Dec 14, 2011 2:35 pm

Ja se ne bih slozio sa terminom - sukob polova -, prije bih to nazvao sukobom razlicitih licnosti, pogotovo superiornih licnosti, koje zele dominaciju... I kad se sastanu takve licnosti, sukob je siguran.......Razliciti polovi se privlace, i bliskost je prirodna, ako su licnosti bliske, onda je sve ok....
sini_do
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2644
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Čet Dec 15, 2011 9:01 am

Izražavanje osjećaja ljubomore, ali iza koga nije osjećanje ljubomore već neki drugi motiv odnosno potreba i sklonost pojedinca za dominacijom bez obzira na pol.Ne pokreću svet žene i novac već ljubav je taj adrenalin koji se probudi u čovjeku da stvara,misli,djeluje itd.

Prince
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Ned Dec 18, 2011 10:57 pm

Genijalnost je vječno strpljenje .Za 40% sukoba vjerujem da su zbog love,jer žene troše novac tako brzo na modu , kao da i on izlazi iz mud* ,a ne nečijim mukotrpnim radom..

Hvala lepo

Prince
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jan 05, 2012 10:35 am

sini_do ::Ja se ne bih slozio sa terminom - sukob polova -, prije bih to nazvao sukobom razlicitih licnosti, pogotovo superiornih licnosti, koje zele dominaciju... I kad se sastanu takve licnosti, sukob je siguran.......Razliciti polovi se privlace, i bliskost je prirodna, ako su licnosti bliske, onda je sve ok....

Upravo tako i zato pomastih ključni deo. Sini gađa pavo u centar.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Noelia taj Pon Apr 30, 2012 1:04 pm

Već ste uglavnom napisali razloge zbog koji dolazi do sukoba muškarca i žene.
Ja bih nadodala još ovo:
1) egoizam koji jednako buja u ženi i muškarcu
2) nepoštivanje žene /muškarca kao osobe
3) neizgrađene ličnosti ( žene ili muškarca) -Žena/muškarac nije u skladu sam sa sobom ili želi biti nešto što nije
4) nedostatak ljubavi - a ljubav je sveza - i zakon!

Od kad je svijeta, od kako je Bog stvorio muškarca i ženu, oni se trebaju, pomažu, nadopunjuju, usrećuju, jedno drugom pomažu rasti, itd
U prirodi žene je da bude ženstvena, a muškarca da je muževan, sa svim drugim obilježjima koja taj pojam u sebi sadrži. Ako nije tako, onda je to neprirodno, patvoreno, isforsirano i ne može funkcionirati ili barem ne na duge staze.
Drugim riječima, ne treba nitko govoriti ženi ili muškarcu što on(a) treba biti, ako oni žive u skladu sa svojom naravi, spolnim određnjenju, savjesti, poštenju...dakle imaju vrijednosti po kojima žive.

Sukobi, sučeljavanja, razmimoilaženja su neminovna, osobito u braku, ali ako čovjek ima poštovanje prema drugom kao ljudskoj osobi( njenoj slobodi i dostojanstvu) nikad neće doći do kraha.

Noelia
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 243
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Apr 30, 2012 1:10 pm

Noelia ::
Od kad je svijeta, od kako je Bog stvorio muškarca i ženu, oni se trebaju, pomažu, nadopunjuju, usrećuju, jedno drugom pomažu rasti, itd
U prirodi žene je da bude ženstvena, a muškarca da je muževan, sa svim drugim obilježjima koja taj pojam u sebi sadrži. Ako nije tako, onda je to neprirodno, patvoreno, isforsirano i ne može funkcionirati ili barem ne na duge staze.
Како ово кореспондира, по твом мишљењу, са новоствореном вредношћу- геј правима?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Noelia taj Pon Apr 30, 2012 2:04 pm

Како ово кореспондира, по твом мишљењу, са новоствореном вредношћу- геј правима?

Nikako. Gay parovi su vrijednost?
Nemam dobro mišljenje o njima, eto, samo ću to reći.
Ali, i to su ljudi, stvorenja Božja, i bez obzira na sve, treba se ljudski odnositi prema njima.
Ne poznam ni jednog pedxera ni lezbijeku, i drago mi je.
Nemoj me krivo shvatiti, ali zaobilazim ovakve teme.

Oduvijek je toga bilo, u Bibliji je zapisano ( Sodoma i Gomora), sv. Pavao piše o "muškoljupcima koji pomahnitaše za drugim muškarcima, a ostaviše prirodno općenje sa ženom... takvi neće vidjeti Neba." itd. Uglavnom, stav crkve je jasan, (isti kod pravoslavaca i katolika).
Noelia
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Apr 30, 2012 2:37 pm

Noelia

Nikako. Gay parovi su vrijednost?
Управо си се замерила мејнстрим- политици савременог света...

Ali, i to su ljudi, stvorenja Božja
Јесу ли, као такви- грешка? Како је дошло до тога да Бог дозволи да дође до тога?
Не провоцирам те, заиста ме занима мишљење...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Noelia taj Pon Apr 30, 2012 3:15 pm

Jесу ли, као такви- грешка? Како је дошло до тога да Бог дозволи да дође до тога?
Не провоцирам те, заиста ме занима мишљење...

Pitanje je složeno. Najprije treba rasčistiti da li je homoseksualnost bolesna sklonost, poremećaj nekih gena, hormona ili što već, koliki je utjecaj odgoja, sredine, da li je to samo opačina, (jel ' vi kažete opačina?- jer to je grijeh koji se ukorijenio u duši) da li je pomodarstvo, želja za nečim novim ili sve to pomiješano? U tome se psihologija i sociologija, etika još do kraja nije izjasnila.

Druga stvar o kojoj se treba govoriti (na Religiji) je Božja volja ili dopuštenje i pitanje čovjekove slobodne odluke.
Dakle, ne možemo reći ni za jednog čovjeka da je greška, jer to nije, niti Bog čini greške. Dat ću ti drugi primer: djeca koja se rađaju s deformacijama tijela i duha. To je teško za shvatiti i prihvatiti, jer ne razumijemo: zašto?!
To ulazi u misterij trpljenja koji ljudi nikad neće razumjeti. Čak ni vjernici, ali vjernici nalaze odgovor u Isusovom trpljenju i križu. To je opet posebna tema.
Čula sam jednom jednu poredbu koja mi se svidjela i dala prilično dobar odgovor na razmišljanje o jednom čovjeku s teškim mentalnim poremećajem.
Takvi ljudi, oni su kao pupoljci što će se u nebu rascvjetati. Nije im dano na zemlji, ali će u nebu biti savršeni.
Ipak, ova poredba ne vrijedi za pedere, osim ako homoseksualnos nije bolest.
Eto, to mislim, ali nemoj me više ispitivati o tome.
Noelia
Radoznali član
Radoznali član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Apr 30, 2012 5:06 pm

Ок, слажем се- и није за овде. Иначе- доста добро објашњење, признајем...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: