Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Novac je moć, a moć je sve!
Danas u 9:33 am od Храст

» Zašto činimo dobro?
Danas u 9:16 am od Храст

» Moj izbor
Danas u 12:07 am od Layla

» Depeche Mode
Juče u 11:59 pm od Layla

» Lične fotografije
Juče u 11:47 pm od Layla

» Misli nas "malih"
Juče u 10:44 pm od laza

» Misli velikih
Juče u 8:55 pm od Храст

» Arabeska
Juče u 5:34 pm od Poli

» Phantasy Photos
Juče u 5:30 pm od Poli

» Tattoo art
Juče u 5:29 pm od Poli

» Fraktal art
Juče u 5:27 pm od Poli

» Portreti - razne tehnike
Juče u 5:25 pm od Poli

» Vitraž
Juče u 5:23 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Pravosuđe...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pravosuđe...

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 7:32 pm

Ovde, u Srbiji, ljudi su mahom nezadovoljni radom sudova; postoje mnoge afere, korupcija i nenefikasnost... Kad nešto morate preko suda da obavite, to podrazumeva neviđene muke, trud i mnogo novca; kakva su vaša iskustva, tamo, gde živite?
Izvolite..

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pravosuđe...

Počalji od Dragana taj Uto Jun 22, 2010 7:59 pm

Razumijem što pišeš . I tvoje bih riječi mogla preslikati na situaciju u okruženju i podneblju u kojem ja živim . Ne samo u području sudstva ... već u cjelokupnom društveno -ekonomsko - socijalnom području življenja , vlada društveno nezadovoljstvo .
Korupcija je obuhvatila sve sfere života .
Mučno je doći do posla ( osim uz dobru ,, vezu ,, ako ju tko ima ) ... a oni koji rade , rade za male novce ili mjesecima bez plaće ...
Ne cijeni se znanje ... Ne cijeni se čovjek . Cjene se krive vrijednosti i novac koji se može zgrnuti samo na bezakoniti način . Zakoni ne štite radnike , radnička prava ... i iskreno ne znam ... kuda ovo vodi ...

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 8:37 pm

Iskreno nikad nisam imala posla sa sudstvom, poznajem neke koji rade tamo ali to je "raja iz grada", mada se mnogi žale samo na sporost, korumpiranost je strogo zabranjena a kolike plate imaju nije ni čudo.
Sretala sam se sa sudijom za prekršaje u saobraćaju i to samo jednom.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Jun 22, 2010 9:46 pm

Ju, što volim ovakve teme, sad bih raspalila po Friu : .

Pvo da vas malo ugnjavim ovime :
Pravosuđe je pojam koji je mnogo širi od pojma sudstvo, naime, pravosuđe je naziv za sustave funkcioniranja pravne države u svakom njenom aspektu ,dakle sudstvo, državno tužilaštvo, advokatura, legislativa i legislatura u teoriji i praksi i njihov utjecaj i funkcioniranje u svim aspektima društva koje dotiču.
Dakle, kad smo malo razjasnili o čemu govorimo, vidim da ste se vi uhvatili samo sudstva, što razumijem jer vam je najbliže.
Ja ne znam stanje sudstva u Srbiji, pa ću se bazirati na stanje u svojoj državi u kojoj je po ovom pitanju donedavno vladao opći haos, suci su birani isključivo po 'babi, stricu , kumu i sl.' , a nikako prema svojoj kompetenciji, jer iskreno , malo koji pravnik koji 'drži do sebe' uopće želi biti sudac na ovim prostorima za takvu mizeriju od plaće, valjda jedino onaj koji je to sanjao odmalena.Vrhunac sveopćeg kravala u Hr se zbio kada je kći tadašnje ministrice pravosuđa Ane Lovrin bez potrebnih kvalifikacija primljena na Općinski sud u Zadru, unatoč kvalitetnijim oponentima, a na novinarski upit da se izjasni, predsjednik Državnog Sudbenog Vijeća Hrvatske (tijelo koje bira suce na svim instancama, osim naravno Ustavnog suda) je rekao ' pa ima ona dobre gene, znate da joj je dida bio ombudsman (pravobranitelj za ljudska prava) ': .
Dakle, kao što rekoh, to je bilo donedavno. Pravosuđe se reformira od glave, a takvu glavu je preteško naći. Mi smo je našli u osobi Prof. Dr. Sca Ivana Šimonovića, koji je nakon nesretne Ane zasjeo u fotelju i kao izniman stručnjak, i prije svega čovjek(što uopće nije manje važno), krenuo u akciju odmah. Osnovao Uskočke sudove za korupciju i mafijaške slučajeve, sucima koji rade najrizičnije slučajeve povisio plaću koliko je mogao, reformirao tijela koja su jalovo radila svoj posao unutar sudstva, i najvažnije, došao na prag otvaranja poglavlja 23. Pravosuđa, za ulazak u EU, što nam je najslabija točka. Dakle čovjek je u godinu dana praktično izveo čudo. I sad ga gubimo, jer je UN prepoznao o kakvom kadru se radi.
Ovime što sam vam tu 'nadrobila' želim reći da nije problem u sustavu samom, ni u jednoj zemlji, regulative se u istom pravnom krugu malo razlikuju, već u ljudima. Tek kada na položaje dođu kompetentni ljudi koji su svoje diplome radom stekli, profunkcionirat će i sudstvo i sve ostalo šta ide uz to, pa kad krene od vrha, prirodno da će i 'malom' čovjeku biti puno bolje.
Ne krivite tamo nekog suca šta je uzeo 'kuvertu', vjerojatno je ponižavajuće i za njega, ali sa parama za koje radi, on je u startu podcijenjen.
Dosta za sada od mene Very Happy

Lila
Član
Član

Broj poruka : 9119
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RINGE taj Uto Jun 22, 2010 9:59 pm

Sedi 10

ili po vasem

Sedi 5

:

RINGE
Član
Član

Broj poruka : 3335
Datum upisa : 27.03.2010
Godina : 31

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 22, 2010 11:04 pm

Dakle, svuda isto...
Lila, kako je Šimonović uopšte živ, ako je sve to izveo? Ovde je javna tajna, da bi neko, ko to i pokuša, bio prekriven crvenim tačkicama od snajpera...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 11:08 pm

Lila ::J
Ne krivite tamo nekog suca šta je uzeo 'kuvertu', vjerojatno je ponižavajuće i za njega, ali sa parama za koje radi, on je u startu podcijenjen.

Bogami ovde plate nisu nimalo male, čak šta više i previše.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Jun 22, 2010 11:22 pm

Fri, živ je, jer je bio sretan trenutak. Došao je kada je veliki boss (I.S.) bio već u slobodnom padu Very Happy .

Orhidejo, ako znaš možda, kako im se kreću plaće i koji je prosjek plaće u BiH?

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 22, 2010 11:23 pm

Znam čak tačno u fening ali ne smijem reći, extra su zato ih i ne možeš potkupiti.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Jun 22, 2010 11:25 pm

Raspitat ću se, ali iskreno, sumnjam da su ekstra, obzirom na standard. Ako su poprilično loše u Sr i Hr, kako onda kod vas bolje?

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Uto Jun 22, 2010 11:34 pm

Evo ja našla 'Zakon o platama sudija u BiH', I ovo šta vidim, je jako malo.. Ne znam , možda ti poznaješ suce koji se ipak 'namire sa strane' .
Kad preračunam u kune, preživili bi tri dana tu kod mene.

http://www.minfingo.ba/zakoni/ZAKON%20O%20PLATAMA%20SUDIJA.pdf

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdoktor taj Sre Jun 23, 2010 9:39 am

Lila ::
:

Lila ovako mozemo da kazemo za svaku granu u drustvu. Ne krivite policajce, doktore, one koji rade u javnim preduzecima i na direktorskim funkcijama su, one koji su u ministarstvima i opstinama, sto uzimaju mito jer im je mala plata.

Onda treba da dozvolimo obicnom radniku da krade jer ima male plate.

drdoktor
Banovan

Broj poruka : 1448
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jun 23, 2010 10:28 am

Lila ::Fri, živ je, jer je bio sretan trenutak. Došao je kada je veliki boss (I.S.) bio već u slobodnom padu Very Happy .
Nisam znao da je Sanader vukao taj rep...
Inače, doca je u pravu za ono iznad- svako, ko koristi priliku za korupciju jeste lopov; šta seljak da ukrade, radniik u fabrici?
Svaki policajac ili sudija koji uzme mito trajno bi trebao da izgubi pravo da išta radi u državnoj službi; dok se to ne bude tako sankcionisalo, mrdanja sa dna nema...
To je kluč rešenja, izgleda da je gospodin kog si pominjala to primenio- zato je uspeo...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sre Jun 23, 2010 12:58 pm

Znam ja da ste vi sa moralne strane u pravu, ali također znam sve muke koje je taj sudija morao proći da bi na kraju zarađivao skoro ko neko sa srednjom školom. Naravno da čovjek zaokrene priču kad vidi oko sebe neke stvari, pa i sam kaže 'što ne bi i ja uzeo dio kolača'.

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sre Jun 23, 2010 1:08 pm

Lilo nisi u pravu, sudija je sudija i njegova plata sigurno nije kao i radnika sa SSS, daj malo razmisli. Nemoj opravdavati jer ja ne opravdavam nikoga.
Na gornji tekst koji si izvukla uzmi da je prosjek plate u BH 500 km ili 250 eura (da pričamo da svi razumiju) a plata sudije 1200 eura mislim matematika je prilično jasna zar ne. Zaboravljaš na tople obroke, odvojenost od porodice, plaćen put do posla, zimnicu, regres i 13 platu. A sve to nema niko drugi sem njih i tu plata već sad počinje rasti.
Hajde da se ne lažemo, sve to imaju i vaše sudije i sudije u Srbiji i svugdje. Budimo iskreni i dozvolimo si reći da je samo ljudska pohlepa u pitanju.
Da nije tako misliš da bi radili taj posao, ili misliš da ga vole?Lilo...sve je to prosto.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sre Jun 23, 2010 1:13 pm

Definitivno ću odgovoriti na ovo, samo ne sad jer odgovor iziskuje pažnju koju trenutno ne posjedujem.

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Jun 23, 2010 4:00 pm

Lila ::Znam ja da ste vi sa moralne strane u pravu, ali također znam sve muke koje je taj sudija morao proći da bi na kraju zarađivao skoro ko neko sa srednjom školom. Naravno da čovjek zaokrene priču kad vidi oko sebe neke stvari, pa i sam kaže 'što ne bi i ja uzeo dio kolača'.
Preslatka si...
Vidi, čovek ne može biti "prilično pošten"- moral ne trpi rastegljivost; to je vrlo rigidna kategoija i vrednost.
Kao kad bi za neku devojku rekao da je prilično nevina, ili za nekog da je uglavnom mrtav; za sudiju, policajca- to je ključno. Ili je pošten, ili nije. Novac s tim nema veze...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jun 26, 2010 2:01 pm

Lila ::Definitivno ću odgovoriti na ovo, samo ne sad jer odgovor iziskuje pažnju koju trenutno ne posjedujem.

A ja čekam

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sub Jun 26, 2010 3:00 pm

Pričekat ćeš još malo. Dolazim na forum nakratko i tako će biti do ispita. Ne mogu od muke razmišljati, ali odgovor ćeš dobiti. Moram detaljno proučiti taj vaš zakon da vidim da li je uopće moguće od onih osnovnih plaća doći do cifre od 1000 eura.

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jun 26, 2010 3:04 pm

Lilo sama si napisala odnosno postavila link, plata sudije u opštinskom sudu 2400 km ili bam ispravnije tj. 1190 eur ili zaokruži 1200 eur lakše je a deset eura gore dole.
Matematika je prosta isto kao i Zakon samo malo promozgati.
Samo da znaš čekam...

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Sub Jun 26, 2010 3:18 pm

Alo ljudi ,ja radim u pravosuđe evo 19 godina..I trt...Sudije primaju platu kod nas blizu 2000 eura ,a da prostite sviraju ku**u..Ništa ne rešavaju ...Niti smiju ..

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sub Jun 26, 2010 3:30 pm

Orhideja ::Lilo sama si napisala odnosno postavila link, plata sudije u opštinskom sudu 2400 km ili bam ispravnije tj. 1190 eur ili zaokruži 1200 eur lakše je a deset eura gore dole.
Matematika je prosta isto kao i Zakon samo malo promozgati.
Samo da znaš čekam...

Znaš šta sam ja radila računajući? :
Dijelila umjesto množila sa 4 - pa mi ispala cifra od 600 kuna :
Sad tek kapiram. :
Za cifru si u pravu, ali to je i dalje malo.

Lila
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jun 26, 2010 5:35 pm

Lila ::
Znaš šta sam ja radila računajući?
Dijelila umjesto množila sa 4 - pa mi ispala cifra od 600 kuna
Sad tek kapiram.

Sjedni kec.
Za cifru si u pravu, ali to je i dalje malo.
Nije draga malo, sa tom platom se ovde jako dobro živi, ja sam ti nabrojala još neke dodatke koje oni imaju tako da je ta plata još veća ali i da je ovoliko to je sasvim solidno, a mala je one prodavačice što stoji cijeli dan u radnji (bez prava da sjedne) jer iznosi 150-200 eura ili radnika u fabrici koji teško zarađuje i tegli ko zna kakav teret a isto mu je plata 150-250 eura. To je malo. Plata rudara iznosi jedva 300-400 eura a biti rudar, radnik u fabrici i biti sudija, čiji je posao teži i prljaviji?

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jun 26, 2010 5:56 pm

Fristajlo :: šta seljak da ukrade, radniik u fabrici?

Seljak možda ne može da ukrade od države ali može pri svakom oranju mic po mic da zakida od komšije po koji cm oranice. :slamka..:

Znam da je radnik zamalo ukrao traktor. To je radio sisematski, iznosio deo po deo. Mislim da su ga uhvatili kod prvog točka. :twisted: Davno beše, zna se koliko košta jedan traktor.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67328
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jun 26, 2010 6:15 pm

Avramova ::
Seljak možda ne može da ukrade od države ali može pri svakom oranju mic po mic da zakida od komšije po koji cm oranice.

I onda se posvađaju, izađe geometar stavi ponovo obilježja i gotova priča. Inače su sudovi puni parnica upravo oko zemlje.
A jednog dana će svima trebati samo dva metra i ništa više. To je neko moje mišljenje i gledam na to upravo ovako.

Znam da je radnik zamalo ukrao traktor. To je radio sisematski, iznosio deo po deo. Mislim da su ga uhvatili kod prvog točka. Davno beše, zna se koliko košta jedan traktor.
Jadničak je uzimao sitne dijelove a nie razmišljao o velikm dijelovima, čista glupost mada vjerujem da se desila isto kao i kad je što je jedan vojnik u Bugarskoj ukrao 4 tenka i prodao u staro gvožđe uhvatili su ga kod 5 tenka.
Danas je lako ukrasti i primiti mito ali treba smoći snage pa živjeti pošteno u ovako teškim vremenima.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 1:09 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh