Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Umetničko klizanje
Danas u 1:53 am od Davidova

» Odavno nisam čuo/čula
Juče u 10:51 pm od Sky

» Moj hit danas
Juče u 10:25 pm od Sky

» Podseća me
Juče u 10:14 pm od Sky

» Misao dana
Juče u 10:09 pm od Sky

» Kontrola bolovanja
Juče u 9:50 pm od Sky

» Koji internet radio slusate?
Juče u 7:19 pm od Srdjan91

» Diploma ili iskustvo?
Juče u 7:15 pm od Srdjan91

» Šta trenutno slušate?
Pet Feb 23, 2018 11:18 pm od Sky

» Vesti iz sveta astronomije...
Pet Feb 23, 2018 8:32 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Pet Feb 23, 2018 7:20 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Pet Feb 23, 2018 7:02 pm od Brave Heart

» Kitarō /喜多郎
Pet Feb 23, 2018 12:19 am od Davidova

https://s9.postimg.org/d6dxqq11b/Ljubenovic.png
https://s10.postimg.org/jxbjfbx09/februar_u_JK.png
https://s10.postimg.org/s8x6lw7bt/GF-_Logo12.png
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Unutrašnje uređenje

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Unutrašnje uređenje

Počalji od Buca taj Ned Jun 13, 2010 5:22 pm

Prije nekog vremena pokušavala sam pronaći određeni namještaj. Kao rezultat, počela sam donekle pratiti i informacije koje su se ticale namještaja i unutrašnjeg uređenja. Tako naletjeh na neke vrlo interesantne stvari.

Ovu temu sam zamislila kao mjesto za predstavljanje i komentarisanje u prvom redu novih, interesantnih stvari koje se odnose na uređenje prostora i namještaj.

Za početak, evo dvije od njih:

Prva je vila od 24 sobe u stanu od 32 kvadrata. (Tekstovi su prenešeni s hrvatskih sajtova.)

Genijalno rješenje

U samo 32 kvadrata napravio 24 sobe

Marcel Lam, The New York Times

Hong Kong je jedan od najnaseljenijih gradova na svijetu, a zbog manjka prostora stanovi su vrlo mali i vrlo skupi. Jedan arhitekt u svom je malom stanu napravio čak 24 izvedbe, točnije prostorije. Sve pomoću kliznih ploča i zidova.

Život u Hong Kongu nije lak. Osim ogromnih gužvi na ulicama, koje su podjednake u podne i u ponoć, ista gužva vlada u zgradama i stanovima.

Stanovi su vrlo mali, pa nije neuobičajeno da četveročlana obitelj živi u nešto više od 30 m2. Obitelj arhitekta Garyja Changa nije bila izuzetak.

'Život u Hong Kongu, u premalim stanovima, velik je problem. Ubojstva nisu rijetkost. Ljudi se osjećaju zarobljeni. Moramo pronaći način kako da svi skupa živimo u malom prostoru. Ja ga tražim', izjavio je genijalni Chang za New York Times.

Chang je došao na genijalnu ideju i svoj stan od samo 32 m2 pretvorio u stan koji ima čak 24 sobe. Svoj projekt nazvao je Domestic Transformer. Genijalnu transformaciju stana ostvario je kliznim pločama i zidovima.

Gary Chang je uspio, pogledajte!

Buca
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Unutrašnje uređenje

Počalji od Orhideja taj Ned Jun 13, 2010 5:48 pm

Ionako malen prostor još je više smanjio, nije loše ali nije fukcionalno. U svakom slučaju izgleda jako lijepo i ukusno namješteno.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Broj poruka : 8799
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Buca taj Ned Jun 13, 2010 6:01 pm

Orhideja ::Ionako malen prostor još je više smanjio, nije loše ali nije fukcionalno. U svakom slučaju izgleda jako lijepo i ukusno namješteno.

Ne čini ti se funkcionalnim? A meni baš da. Čak sam razmišljala da li bih, da ne moram razmišljati o novcu, kupila vilu s 24 sobe ili ovakav stan. Djeluje mi kao čarobna kutija.
Buca
Radoznali član
Radoznali član

Broj poruka : 388
Datum upisa : 11.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Feb 23, 2011 3:47 pm

Ne volim futurizam u stambenom prostoru, tek po nešto može da prodje. Ipak, drago mi je da se susretnu dve epohe u pojedinim delovima stana ali samo kao komadni nameštaj.

Humani način života u kući mi je san i to bi izgledalo otprilike ovako:

A zatim i ovaj detalj me fascinira

I naravno, neizbežna boja finog plamena pored kovanog gvođa. Njemu se može biti čak i kitnjastim, ima svoje opravdanje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69582
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vidra taj Sub Apr 09, 2011 7:56 pm

Od uvek sam zelela da imam sobu za balet, da u njoj bude samo ogledalo i stap, ali poenta te sobe nije bila njena namena nego moja svojina.
Vremenom, osim prema igri, moja ljubav razvila se u pravcu knjiga, i iskrena da budem uopste mi ne bi smetalo da imam prostoriju punu knjiga koja bi imala radni sto u nekom uglu i merdevine do plafona. E, ovde jeste bitna namena prostorije, a ne svojina.

A ostalo, sto manje to bolje.
I... svidjaju mi se neki detalji, kao sto su ovi Orhidejini satovi...

Vidra
Legendarni član

Broj poruka : 10650
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 8:09 pm

Enterijer

Dizajn enterijera (arhitektura enterijera) je arhitektonsko-dizajnerska disciplina, koja se realizuje u masivnom i konkretnom arhitektonskom prostoru šta je dokaz daje to stvaralaštvo u svojoj suštini spajajući elemenat između velike arhitekture i maloga dizajna.

Pod dizajnom enterijera smatra se uređenje i osmišljavanje unutrašnjih prostora. Neuki često kažu „unutrašnji enterijer“, što je pogrešno, kao što je pogrešno smatrati nameštaj za enterijer. Pod enterijerom se podrazumeva uređenje kompozicija i organizacija poda plafona i zidova u arhitektonskom prostoru.

Enterijerom se bave stručnjaci dizajneri enterijera i arhitekti koji su se specijalizirali za unutrašnji prostor- enterijer. On obuhvata uređenje unutrašnjosti prostorija korišćenjem boja, materijala, nameštaja, izvora svetlosti, pri tom poštujući osnovne činioce dizajna: proporcije, kompoziciju, ritam itd.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 9:35 pm

Ovo je moj izbor , moj enterijer u stanu...Mozda svojim resenjem enterijera , dam ideju nekom drugom clanu u uredjenju svog doma..
Najvise sam radio na rasveti, zvezdanom nebu,gipsanim radovima ali i na namestaju koji je trebao da se uklopi uz enterijer kako bi mi dom bio sto prijatniji i pristupacniji, a ujedno savremen i moderan.
Slike su slikane mobilnim telefonom pa nisam bas siguran koliko su jasne,

Neki tip
Super član
Super član

Broj poruka : 5011
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 9:40 pm

O, divno.
Pohvale NT, opravdao si se za sve priče kako si vredan i uredan. 🇸🇮

Poslednji izmenio Avramova dana Pon Jul 11, 2011 11:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 9:48 pm

Stan bez klime ne ide... a klima je postavljena tako da obuhvata veci deo stana, hodnik, trpezariju i kuhinju, a druga klima decju plavu sobu...
Postoje klime koje strce iz plafona, ali su teske za odrzavanje tako da sam od tih plafonskih klima odustao..kasnije cu postaviti jos slika... ali ovo je za pocetak..Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 9:58 pm

Zidovi su svetlija braon boja, vise vuce na prljavo belo,radio sam na kombinaciji, svetlo braon, tamno braon, a crveni detalji su delovi kuhinje ..stolice su bele i u braon boji. a sve se uklopa uz dekorativni kamen koji je poreklom iz Turske..
Televizor je uramljen ramom za goblene, nikada ne bi rekla da je tv sve dok se ne priblizis.. samo dva coveka u Beogradu rade uramljivanje televizora, malo blesava ideja, ali je zaista meni bozanstvena:)
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:02 pm

Aaa, tako već može, dopada mi se takva kombinacija iako i dalje mislim da je bela na zidovima neophodna ako izuzmemo kameni zid ili neki gde se vidi cigla.

Zašto stan ne može bez klime? Evo ja nemam klimu i ništa mi ne fali i nemam nameru da je stavljam a iako je stavim to će biti zbog grejanja a ne hlađenja.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:07 pm

Belu boju ima svaka kuca Av, treba staviti neku toplu boju... A iskreno da li ti nesto fali bez klime.... hm.. ne znam, ne poznajem te, ali ako ti tako kazes, verujem ti:)
Klima je neophodna..prijatno je spavati,jednostavna za odrzavanje,klima nije luksuz nego potreba, meni vala prija, ne znam za druge, ali ja se lepo osecam..Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:13 pm

Klima nije zdrava. Sećam se koleginice koja je stalno držala uključenu klimu da sam morala oblačiti džemper kada sam je menjala a kada izađem napolje samo što ne padnem u nesvest. Koliki je to šok za organizam, temperaturna razlika preko 20 stepeni.

To što svi imaju bele zidove ništa ne znači, sve ostalo je različito. Svi imamo belu kožu ili već kakvu drugu pa smo različiti.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jul 09, 2011 10:16 pm

Ja ne mogu bez klime a ko može svaka čast. Danas je kod nas temperatura bila 41C klima upaljena na 26C i sasvim ok postoje hodnici sa nekom srednjom temeraturom i dobro.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jul 09, 2011 10:17 pm

E da Nt dopada mi se rasvjeta, baš je super i cijeli stan od onog što se vidi je
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:20 pm

Av.. ne mora da bude 20 stepeni razlika, ih sta nije sve zdravo pa eto koristimo.. i rostilj ti nije zdrav, pa se ubijas od rostilja,, i mobilni ti nije zdrav, jer zraci, pa ga koristis.... ne mozes sada sve da vratis u 19 vek..
Imamo belu kozu i zovemo se belci.....a sto ja moram da budem kao svi...najbolje je biti sasvim drugaciji, i to i jesam:)
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:21 pm

Sada je meni jasno zašto je NT momak. Kad neka dođe i vidi kako je sve pod konac, prepadne se jadna i zbriše glavom bez obzira. NT, hodaš li ti po stanu ili letiš. :: Ne vidim nigde kuhinjsku krpu, ni jedan nabor, da malo ne preteruješ. Gde je trag života. Sve je lepo ali mora biti i malo kreativnog nereda. Joj, samo da vidiš kako je kod mene, ko god dođe, jedva da ode. Very Happy

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:23 pm

Sto se rasvete tice... postoje skrivena svetla, svetla u zavesama,i zvezdano nebo sa diognim vlaknama koja menjaju 5 boja... postoji i daljinaski koji mozes iz kreveta da zaustavis, zumiras boju koju zelis i da ugasis ako ti dosadi..... Postoje i sijalice koje menjaju boje, i jako su interesatne kada su zurke u pitanju,romantika... samo jos zensko celjade i sve je kompletno:)
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:24 pm

Neki tip ::...a sto ja moram da budem kao svi...najbolje je biti sasvim drugaciji, i to i jesam:)

Jesi kao svi jer imaš klimu a ja je nemam i retko ko je nema. Ne roštiljam.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:26 pm

Kako nema... krevet u plavoj sobi mi je nenamesten, a krpa... sto mora da se vidi krpa..Smile
Sve je lepo ali mora biti i malo kreativnog nereda. Joj, samo da vidiš kako je kod mene, kod god dođe, jedva da ode. Laughing
Ja bi se prepao draga moja kada bi video takav stan kao sto ga opisujes, pitao bi te.. izvini, zivi li ovde zena ili muskarac?Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Sub Jul 09, 2011 10:29 pm

Neki tip ::romantika... samo jos zensko celjade i sve je kompletno:)
Pa, uz ove slike stana i činjenicu da se hvališ kao samac pričekaj koji minut javiće ti se i žensko čeljade pa će ti biti sve potaman, još ćeš ih morati terati od sebe.
Orhideja
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:32 pm

Neko ce reci.. pazi Nekog, jos bira...naravno da biram... da bi bude prijatno u rukama i u ocima..Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:46 pm

Neki tip :: Ja bi se prepao draga moja kada bi video takav stan kao sto ga opisujes, pitao bi te.. izvini, zivi li ovde zena ili muskarac?Smile

Nisam rekla da je nered, daleko bilo, već da je kreativni nered u pojedinim delovima a gostima se ne ide jer je atmosfera ugodna, sve odiše umetnošću, tako kažu.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sub Jul 09, 2011 10:48 pm

Kreativni nered???? Mislis, platna na jednu stranu, cetkice na drugu, boje na trecu, ramovi na cetvrtu,..... pa dobro... kreacija je zaista interesatna, ali ja ipak volim kreativnu urednost...Smile
Neki tip
Super član
Super član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jul 09, 2011 10:54 pm

Kakve su to pretpostavke?! Pusti meni da opišem kako je.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: