Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 19 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 19 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Etička, zavetna i moralna vrednost Lazareve kletve
Juče u 9:12 pm od Храст

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 7:34 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 7:22 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:16 pm od Brave Heart

» Filmske novosti...
Juče u 6:08 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:05 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta astronomije...
Juče u 5:49 pm od Brave Heart

» Corax - slika današnjice
Juče u 5:13 pm od Brave Heart

» Bosanski lonac....
Juče u 4:55 pm od Svarog

» Phantasy Photos
Juče u 4:51 pm od Poli

» Zvornik
Juče u 4:44 pm od Svarog

» Arabeska
Juče u 4:44 pm od Poli

» Crtež
Juče u 4:39 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li su izgubljeni Kosovo i Metohija?

Strana 28 od 30 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Da li su izgubljeni Kosovo i Metohija?

Počalji od Mesrine taj Ned Apr 07, 2013 12:34 am

Onda je to opravdanje ...
Ako je bogata , ne mora ništa ni da zna ...

____________________________________________________________________________________
Gnosis,Gnoza e Gnosticum ...  

Mesrine
Moderator
Moderator

Broj poruka : 8521
Datum upisa : 05.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 07, 2013 12:41 am

Možda gospođa ne priznaje Kosovo.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Ned Apr 07, 2013 12:41 am

Zna ona i te kako mnogo toga...ali za Kosovo ne zna...

Marea
Član
Član

Broj poruka : 12493
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Ned Apr 07, 2013 12:42 am

Avramova ::Možda gospođa ne priznaje Kosovo.

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od furija taj Ned Apr 07, 2013 2:28 am

Izgubiti se moze pamet, a sa njom i spoznaja samog sebe, sopstvenog porekla, sistema vrednosti i svega onoga za sto sa tim gubitkog ide. Kosovo nije Atlantida pa da zauvek nestane u magli. Kazu da guske tumaraju u magli ne znajuci gde su posle a jos manje se secaju odakle su posle. I sto je najbitnije - sigurno ni ne znaju da su guske, umisljajuci da su labudovi, jer im se perje jednako beli.

furija
Član
Član

Broj poruka : 8031
Datum upisa : 09.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Apr 07, 2013 2:40 am

furija ::Izgubiti se moze pamet, a sa njom i spoznaja samog sebe, sopstvenog porekla, sistema vrednosti i svega onoga za sto sa tim gubitkog ide. Kosovo nije Atlantida pa da zauvek nestane u magli. Kazu da guske tumaraju u magli ne znajuci gde su posle a jos manje se secaju odakle su posle. I sto je najbitnije - sigurno ni ne znaju da su guske, umisljajuci da su labudovi, jer im se perje jednako beli.

Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Ned Apr 07, 2013 2:59 am

Uopste nisam razumjela ovo....Nekako mi odvojeno...no, ok. plava lijepa i pametna...

Pamet kada se izgubi, to se zove sizofrenija. Spoznaja samog sebe nema mnogo veze s tim. Sopstveno porijeklo? Priroda, Bog. Sistem vrijednosti? poremecaj, dakle nista nije bas tako vezano kao sto izgleda.
E sad tek ne znam...Ako guske umisljaju da su labudovi, onda i labudovi imaju problem...
Ko je guska a ko labud?
Cime ljudi mjere neciju vrijednost????

Marea
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Ned Apr 07, 2013 12:08 pm

Avramova ::Možda gospođa ne priznaje Kosovo.

Sto posto je tako.

Izgubiti se može pamet što kaže furija, i ja kažem da može, ako je imaš. Poreklo se ne može izgubiti, eto ja sam bila i ostala Jugoslovenka, baš me boli briga što Juge više nema, razbile je belosvetske budale, niko mi ne može nametnuti bilo šta drugo od onoga što jesam, ni akademici, ni nacionalni dušebrižnici što džodže po TV ekranima i pričaju da nas Jugovića nikada nije ni bilo, niko nikada. Zato razumem da se srpski nacionalni identitet nikada ne može izgubiti, iako je KIM trenutno druga država. Ali to oko KIM isto osećaju Albanci, tako da će vazda tamo južnije da leti perje, e sada čije, pa i to može da se predpostavi, malo jednih, malo drugih, stalni sukobi, nikada mir, svi raščerupani kao kokoš, onda mu to dodje kao neka ničija zemlja to Kosovo, ako sve posmatraš sa strane nepristrasno(što je teška rabota običnom smrtniku), perje leti u nebo, pameti nigde, oružje pregovara, identiteti se glože do besvesti oko svojih svetinja. Tipično ljudski, prćija, poreklo, ovo, ono, krvi do kolena, jel' glupo ili pametno sve to, neću komentarisati, ne znam i bolje što ne znam.

Enna
Banovan

Broj poruka : 2148
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Apr 07, 2013 12:50 pm

Niko siptarima nije branio da zive na Kosovu i Metohiji,da rade,da se skoluju na svom jeziku,da imaju medije na svom jeziku,da biraju i budu birani,ukratko da uzivaju u pravima koje svaka nacionalna manjina u svakoj normalnoj drzavi ima....Druga je stvar sto oni ne vide nijedan drugi narod na KiM osim sebe samih...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Apr 07, 2013 1:09 pm

Niko im nije branio , ali bili su reketirani , pre svega od strane Miloševića ( svakog meseca su morali da sakupe 500.000 maraka ) , a onda i od raznih pripadnika DB-a ,kao i policajaca koji tamo žive.
I ne samo oni ,nego su to radili i njihovi rođaci , pošto su Albanci znali sa kim su u srodstvu.
Recimo ti si brat policajca u Gnjilanu , većina njih to zna. Trebaju ti pare , pošto si celo veče pio u gradu , zaustaviš auto u kome su albanci i tražiš im pare ,oni ti daju da ne bi imali problema sa tvojim bratom.
A to što su pripadnici DB-a prodavali Albancima oružje , a zatim izbegli sa Kosova ,te tamo odlazili policajci iz JSO-a koji su radili u Bg-u, Nišu, Kragujevcu, Novom Sadu i Kruševcu , to je druga priča , proverena...
Neću da pominjem onog iz Vranja ,koji je za UČK-a šio uniforme ,a kada su ga uhapsili ,pravdao se kako je "sklopio dobar posao" ...
Ne znam o čemu mi ovde raspravljamo , kad je većina u nas gadna i kad im ,osim novca ,ništa nije sveto... Smile
Milošević nije znao da vodi politiku ,inače , amerikanci su mogli da naprave bazu na našem Kosovu i odatle da kontrolišu protok heroina.
Da je znao ,mogli smo i da zaradimo, jer likvidnost mora da postoji ...

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Apr 07, 2013 1:24 pm

I to stoji,Mesrine...Ali stoji i da su proterivanja pocela dugo pre Milosevica,da je cilj Prizrenske lige etnicki cisto KiM,da su im komunisti debelo isli na ruku zabranom povratka srba na KiM posle rata i kao slag na tortu,dali im drzavni okvir u vidu pokrajine...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Apr 07, 2013 1:34 pm

Kralj Petar je to suptilnije radio. Davao im je po kilogram zlata, ko se preseli da živi u Tursku. A tamo naseljavao ljude, uglavnom, iz okoline Jagodine, Ćuprije... Davao im je besplatno zemlju, a mnogi su zadržali zemlju i tamo odakle su došli na Kosovo.
Međutim ,,Albanci i su bili "namazani".
Uzmu zlato, odu na par meseci u Tursku, pa se vrate.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Apr 07, 2013 3:32 pm

furija ::Izgubiti se moze pamet, a sa njom i spoznaja samog sebe, sopstvenog porekla, sistema vrednosti i svega onoga za sto sa tim gubitkog ide. Kosovo nije Atlantida pa da zauvek nestane u magli. Kazu da guske tumaraju u magli ne znajuci gde su posle a jos manje se secaju odakle su posle. I sto je najbitnije - sigurno ni ne znaju da su guske, umisljajuci da su labudovi, jer im se perje jednako beli.

5 LZ

laza
Član
Član

Broj poruka : 12552
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Ned Apr 07, 2013 3:41 pm

Mesrine ::
Ne znam o čemu mi ovde raspravljamo , kad je većina u nas gadna i kad im ,osim novca ,ništa nije sveto... Smile
Milošević nije znao da vodi politiku ,inače , amerikanci su mogli da naprave bazu na našem Kosovu i odatle da kontrolišu protok heroina.
Da je znao ,mogli smo i da zaradimo, jer likvidnost mora da postoji ...

Auh, ''većina gadna'' šta je problematično oko ove konstatacije, svi po ovom pitanju misle da su manjina, inače nikako ne vole biti u manjini, apsurdno .

Za bazu na KIM sam lja pisala davnih dana, da je bilopameti danas bi mi na KIM zajedno sa Amerima kontrolisali i Albance i KIM i ceo region, ovako, možemo samo da žalimo i zamišljamo neku vojnu silu u dalekoj budućnosti koja će jednom te iste Amerikance da otera sa Kosova. Verovatno će to biti neko iz dalekog svemira.

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vukota taj Ned Apr 07, 2013 3:45 pm

Nisu...
U pitanju je geoloski proces pomeranja tektonskih ploca...
Za sve postoji racionalno objasnjenje...

Vukota
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 3854
Datum upisa : 06.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Apr 07, 2013 3:46 pm

lako je biti pametan sa vrenemskom distancom od 20 godina....

poenta je sledeća...nemoj davati nešto što tvoje nije,nemoj biti darežljiv tuđim dobrom,ne trguj tuđom dušom....
enna....šta je propustio kralj petar,tito,milošević je jedna preiča koju će proučavati istorija.....nas čeka utorak....hoćemo li izolaciju,glad,bedu, muku...ili da potpišemo da je kosovo nezavisno od teritorije srbije...pusti priče i mudrovanja...pusti popovanje a nemaš odgovornost za izrečenu reč.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Apr 07, 2013 3:59 pm

Mesrine ::Kralj Petar je to suptilnije radio. Davao im je po kilogram zlata, ko se preseli da živi u Tursku. A tamo naseljavao ljude, uglavnom, iz okoline Jagodine, Ćuprije... Davao im je besplatno zemlju, a mnogi su zadržali zemlju i tamo odakle su došli na Kosovo.
Međutim ,,Albanci i su bili "namazani".
Uzmu zlato, odu na par meseci u Tursku, pa se vrate.
Jest im davao zlato, ali samo plemenskim vođama, i mnogo više od kile zlata........... Albanci zive plemenski , oni nemaju vlastito mišljenje, nego kako plemenski poglavica kaže, tako se svi ponašaju.... Tako je kralj davao veliku količinu zlata plemenskim starešinama, tako je bio mir na duži period......... A to isto je uradio i Tito, dao je zlato starešinama, na određen period vremena, taj period je prošao, i nastale su pobune......

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Ned Apr 07, 2013 4:02 pm

Лазо ти си стварно у стању да у једном посту сам себе демантујеш и то радиш стално. Изолација глад беда нас чекају у сваком случају, и ако Срби са Косова и Метохије траже минимум за себе, што би се по свим међународним правима сматрало оправдано, ко си ти да у њихово име кажеш да је Косово и Метохија апсолутно независноод територије Србије.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Ned Apr 07, 2013 4:09 pm

Imam odgovornost za izrečenu reč, kažem: Kosovo nije u Srbiji. To su činjenice.

Glad nas čeka svakako, od sledeće nedelje ima svašta da poskupi čujem iz nekih izvora...

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mesrine taj Ned Apr 07, 2013 4:10 pm

laza ::lako je biti pametan sa vrenemskom distancom od 20 godina....

poenta je sledeća...nemoj davati nešto što tvoje nije,nemoj biti darežljiv tuđim dobrom,ne trguj tuđom dušom....
enna....šta je propustio kralj petar,tito,milošević je jedna preiča koju će proučavati istorija.....nas čeka utorak....hoćemo li izolaciju,glad,bedu, muku...ili da potpišemo da je kosovo nezavisno od teritorije srbije...pusti priče i mudrovanja...pusti popovanje a nemaš odgovornost za izrečenu reč.

Bolje i za 20 godina ,nego nikada , Lazo. Neki ljudi nikada ne postanu pametni.
Uostalom ,mi smo bili mladi kada se je sve to dešavalo , a njegovo je bilo da zna ,ili da se skloni.
Tako da ,za njega ne postoji nikakvo opravdanje.
Ali pošto je Milošević gledao samo sebe ,nije mu padalo na pamet da ode. Na kraju,kada su ga saterali u ćošak jer nije znao da gleda unapred, gurnuo je ceo narod u vatru ,kako on ne bi otišao u Hag.

Mesrine
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Apr 07, 2013 4:15 pm

Enna ::Imam odgovornost za izrečenu reč, kažem: Kosovo nije u Srbiji. To su činjenice.

Glad nas čeka svakako, od sledeće nedelje ima svašta da poskupi čujem iz nekih izvora...
Nije trenutno u Srbiji, jer je ukupirano.... ali kakve veze to ima sa gladi....... Sad da se odreknemo i Kosova i samih sebe, opet cemo biti gladni... to veze nema sa Kosovom........

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Enna taj Ned Apr 07, 2013 4:24 pm

Nema veze glad sa KIM, mi smo malo, malo gladni,to ja nevezano nešto,'oš bananu?

KIM je okupirano, aha, i jednom će doći Džedaji iz dalekog svemira, oterati Amere i Albance djuture i vratiti ga pod okrilje majke Srbije, koja ako ovako nastavi da džabalebari gladna, bosa, gola, tada neće ni postojati.

Enna
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Apr 07, 2013 4:26 pm

inspy ::Лазо ти си стварно у стању да у једном посту сам себе демантујеш и то радиш стално. Изолација глад беда нас чекају у сваком случају, и ако Срби са Косова и Метохије траже минимум за себе, што би се по свим међународним правима сматрало оправдано, ко си ти да у њихово име кажеш да је Косово и Метохија апсолутно независноод територије Србије.

pitati me ko sam ja da kažem da je KiM nezavisna teritorija je glupost koju možeš izreći iz neznanja ili zle namere...nikada...ali nikada to nisam rekao niti to mislim...
rekoh da su na stolu u sali za pregovore gde sede naši i albanski pregovarači dva rešenja,dve ponude,dva scenarija...niti rekoh da su poštena,niti da su pametna,niti da su zakonski utemeljana....stoje dva rešenja koja su ponuđena
molim te ako nisi shvatila,ako ne razumeš,ako ne poznaješ materiju a interesuje te..pitaj...ne donosi zaključke ,ne kvalifikuj nešto što ti je nepoznata materija.

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Ned Apr 07, 2013 4:29 pm

Enna ::Nema veze glad sa KIM, mi smo malo, malo gladni,to ja nevezano nešto,'oš bananu?

KIM je okupirano, aha, i jednom će doći Džedaji iz dalekog svemira, oterati Amere i Albance djuture i vratiti ga pod okrilje majke Srbije, koja ako ovako nastavi da džabalebari gladna, bosa, gola, tada neće ni postojati.

nemoj licemerjem zatrpavati nepravdu i bezzakonje koje amerika čini srbiji...ne podvijaj rep pred silom,sila nije uvek u pravu.....500 godina je turska sila bila u beogradu,kragujevcu,vranju ....ali ničija new gori do zore...večno....sada je kragujevac srpski,moj,tvoj.....
neka vreme bude sudija....

laza
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Ned Apr 07, 2013 4:38 pm

Enna ::Nema veze glad sa KIM, mi smo malo, malo gladni,to ja nevezano nešto,'oš bananu?

Kad su nas Turci okupirali, to je bilo trajno, kud ćeš trajnije 500 god....... Pa opet ne bješe trajno, a za glad i bjedu... kakve to ima veze sa time..... Drugi su i gladni i bjedni, iako sve uradiše što od njih zatražise, čak priznaše i Kosovo, pa opet nikakve fajde, opet gladni i bjedni, čak u gorem položaju od nas....... Question

sini_do
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:53 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 30 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu