Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Electronique Terminator

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Misli velikih
Juče u 11:09 pm od Храст

» Lepe žene prolaze kroz grad
Juče u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Juče u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Juče u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Juče u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Juče u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Juče u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Juče u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Juče u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Juče u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Juče u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Juče u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Juče u 5:54 pm od Храст

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Da li su izgubljeni Kosovo i Metohija?

Strana 5 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Da li su izgubljeni Kosovo i Metohija?

Počalji od digitalmandrak taj Čet Apr 01, 2010 9:55 pm

Nicija nije gorela do zore pa nece ni njihova...Mi se nikada ne smemo odreci svoje teritorije,jer ako to ucinimo vise nemamo prava na nju.50 godina je mnogo za jednog coveka,a za jedan narod nije nista.Na kraju krajeva,kosovo je bilo pod turskom 500 godina pa smo ga 1912. vratili...To sve govori

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pet Apr 02, 2010 10:29 am

klik..
Prosudite sam... Smile

Johnny-Azra
Član
Član

Broj poruka : 6486
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sub Apr 03, 2010 3:48 am

Ma ne shvatam ovo pitanje.Umesto da stoji,da li vam je zao sto je Kosovo izgubljeno,ko je najvise kriv za gubitak kosova,mi jos treba da truckamo o glupostima.Ma naravno da je izgubljeno i o tome dalje ne vredi raspravljati.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sub Apr 03, 2010 4:15 am

digitalmandrak ::50 godina je mnogo za jednog coveka,a za jedan narod nije nista.

sanjalica
Banovan

Broj poruka : 602
Datum upisa : 11.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Sub Apr 03, 2010 4:21 am

Debilko ::.Ma naravno da je izgubljeno i o tome dalje ne vredi raspravljati.

Kome ne vredi, neka igra forumske igrice..!!!! :vala02:

:ironicc: :ironicc: :ironicc:

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub Apr 03, 2010 4:01 pm

Kosmet ostaje u Srbiji - tvrdi vodeći srpski ekspert za tajna društva Milan Vidojević

Tito bio čelnik Sionskog priorata
Najveći neprijatelj Srbije u ovom trenutku je NATO pakt, koji pokušava da spreči Moskvu da ponovo preko Srbije rascepi sada jedinstveni front NATO koji okružuje Rusiju sa svih strana. U sve što se dešava u Srbiji upleten je strani faktor, a domaći se biraju kao „laka konjica“. Sada je trenutak da Srbi uzmu sudbinu u svoje ruke

Predugo smo dozvoljavali da nam drugi odlučuju sudbinu. Svi mi kažu da sam pogrešio kada sam tvrdio da se Kosovo neće odvojiti, a ja i dalje mislim da sam u pravu, kaže za Glas Milan Vidojević, publicista, književnik i novinar, naš vodeći ekspert za tajna društva.
Sigurni ste i nakon proglašenja nezavisnosti Kosova koju su priznale vodeće zapadne zemlje?
- Tačno je da su mehanizmi secesije pokrenuti, ali svedoci smo da čak ni u manipulisanoj, svetskoj političkoj sceni to ne može da prođe tek tako. Naprotiv, ovo je debakl onih koji su pokrenuli odvajanje Kosova od matice. Najveći neprijatelj Srbije u ovom trenutku je NATO pakt, koji pokušava da spreči Rusiju da ponovo preko Srbije rascepi i prepolovi sada jedinstveni front NATO koji okružuje Rusiju sa svih strana. Kosovo je žarište i mislim da će to biti i u narednom periodu jer je upravo i potrebno da i dalje bude kamen spoticanja, koji sapliće Evropu onima kojima smeta smirivanje situacije. Mučni proces natezanja i pregovaranja na globalnom planu koji, nažalost, ide preko naših leđa.
Deluje deprimirujuće. Šta može narod male zemlje, kada velike sile, kako kažete, odlučuju?
- Mi imamo izbor. Pokušaj da se u izbornoj kampanji nametne „kaubojski“ način kao u Americi: ili ste za demokratiju ili ništa, u Srbiji neće proći. Naš narod je svestan i zna da ima pravo da se bori da živi životom dostojnog čoveka, a ne potlačenog roba. Svi treba da znaju da čak i glasanje za određene opcije koje daju privid manje „opasnog“ izbora mogu naneti nepopravljivu političku štetu i biti katastrofalne po budućnost zemlje.
ĐINĐIĆ KAO KENEDI
FBI se oglasio povodom nastradalih gardista u Topčideru da nije reč o samoubistvu i ubistvu, već da je ipak pucao neki treći. Vaše mišljenje povodom toga i ubistva pokojnog premijera Đinđića i Slavka Ćuruvije?
- Sva ova ubistva su politička. Tu uvek postoji žrtveno jagnje koje je na programu kontrole svesti. Nema političkog ubistva bez političkog efekta koje kreiraju obaveštajne službe u cilju rušenja sistema, izazivanjem unutrašnje nestabilnosti, posebno likvidiranjem političkih ličnosti. Nisam sklon da verujem apriori izveštajima FBI, niti bilo kojoj „labaratoriji“ podataka s kojima se manipuliše. Atentat na Đinđića je klasičan primer kakav se dogodio Kenediju, počev od toga ko su naručioci, organizatori i izvršioci. Te tri strane nisu povezane u celinu, upravo zato da se ne bi otkrila nit od naručioca do izvršioca. Reč je o namernoj inverziji zbunjivanja.
BROZ JE BIO MASON
Cilj Sionskog priorata je ustanovljenje svetovne države koja bi trebalo da ujedini sve narode i da počiva i na duhovnim, a ne samo na političkim i ekonomskim temeljima. Takva država je trebalo da ostvari vekovni san o carstvu nebeskom na zemlji.
Tito je bio na čelu Sionskog priorata za Jugoslaviju do smrti. Bio je mason u najvećim posebnim iluminatskim i vatikanskim ložama.
ISUS JESTE IMAO POTOMKE, ALI ONI SU MORALI DA SE KRIJU ZBOG REPRESIJA
Kako tumačite „Da Vinčijev kod“ Dena Brauna?
- To je manipulacija iako se čini da razotkriva veliku misteriju hrišćanstva da je Isus bio oženjen i da je imao potomke. Postojanje „istorijskog“ Isusa ne ugrožava ni najmanje hrišćanstvo kao religiju. Naravno da je Isus bio oženjen i da je imao potomke, kako mislite da bi kralj Judeje ostavio narod bez mogućnosti da se posle njega pojavi novi Mesija. Bio je to Sveti brak sa funkcijom produženja loze. NJegovi potomci i rodbina su pripadnici takozvane Zlatne loze.
Isusovi potomci su morali da se kriju od represija da se njihovo postojanje zaustavi i obesmisli i to traje već dve hiljade godina. U plan obesmišljavanja spada i „Da Vinčijev kod“, koji sadrži samo jedan tačan podatak. Da, Isus je bio oženjen, ali prvi potomak nije sin, već ćerka.
Sionski priorat osnovan je sa plemenitim ciljem da dovede „istorijske“ Isusove potomke na vlast u hrišćanskom svetu i da zavlada Hristova država u Evropi. Kroz „lažnu“istoriju se sve to izvitoperilo. Konkretno, templari, kao viteški red osnovani su da kao buduća vojska sprovedu ovu ideju u delo. Sprečila ih je Katolička crkva. Zbog toga postoji pokretanje podzemnog toka istorije, koji pokušava da sačuva istinu, potomke i cilj ostvaruje tajno sve do današnjih dana.
Srbi su u tu priču umešani direktno. Srbi nisu poreklom Sloveni. Naime svi judejski kraljevi ženili su se devojkama iz plemena Veniamin (sveštenice). To je to spajanje svetovnog i duhovnog kroz Sveti brak. I u Isusu je to spojeno. Dakle, Srbi su direktni potomci po ženskoj liniji iz tog plemena. Srpski kraljevi, Nemanjići znali su svoje poreklo i imali su čak i natprirodne moći, kao što su imali i potomci po muškoj liniji Merovinzi, francuski kraljevi (od V do VIII veka).
NACIZAM JE POBEDIO
Knjiga „Četvrti rajh“, autora Milana Vidojevića, književnika, novinara i publiciste nastavak je prethodno objavljene „Dosije Omega“, koja je 2001. bila šok za čitaoce. Neposredno po izlasku knjige desio se „napad na Ameriku“, potvrđujući neke teze iz knjige, pre svega onu da će „vlada u senci“ izvršiti državni udar u SAD spektakularnim događajem, koji će joj dati povod da suspenduje delove ustava i pripremi novu fazu „demokratske diktature“.
„Četvrti rajh“ se organizuje na istim principima korporativne države kakva je bila nacistička Nemačka, s razlikom što je novi projekt prefinjeniji. Pristup je okrenut najpre ekonomskom potčinjavanju sveta, a oružana sila koristi se protiv neposlušnih država i naroda, a cilj je isti: porobljavanje zemalja, može i čitavih kontinenata i pljačkanja njihovih resursa.
Možete li da objasnite?
- U sve što se dešava u Srbiji upleten je strani faktor, a domaći se biraju kao „laka konjica“, koja će da istrči u javnost, kako bi se sakrila „teška artiljerija“ koja zapravo deluje u pozadini. Mnogi političari pristaju da igraju njihove igre, protiv interesa svoje zemlje i naroda. Neki pristaju na to zarad lične koristi, moći i karijere, a neki su nevoljno uključeni. Kao i svuda u svetu i kod nas postoji mehanizam stvaranja političkih ličnosti da bi ih kasnije uništili obelodanjivanjem pikanterija iz privatnog života i aferama, što je vidljivo u izbornim kampanjama. Iz tog razloga ne treba glasati za kompromitovane političare. Jedina snaga leži u duhu naroda.
Mislite li da narod može nešto da promeni protiv, kako tvrdite, takve sile kakav je američki Četvrti rajh?
- Žrtve smo manipulacije, podmetnuti su nam teški oblici političkog života zadnjih 15-20 godina, kako bi se slomio duh naroda. To je opasan mehanizam. Dovedu narod do ivice egzistencije, iscrpe ga da se ne opire tako da rasparčavanje države dožive kao olakšanje, ali to ne smemo da dozvolimo. Između života u ropstvu i pokušaju da se ropstvo zbaci, nema alternative!
Čini se da se sa ovakvim razmišljanjem vraćate unazad u istoriju?
- Mi živimo u istorijskom hologramu. Serviraju nam svoje priče kako su se dešavali određeni događaji. Istorijski tokovi, i savremeni i prošli, su dvostruki. Zvanična istorija služi da prikrije pravi tok, jer je istorija ljudskog roda mračna. Politika je „prljava“ i zato mora da postoji prihvatljiva „slika“ za narod, jer ako bi se znalo ko su protagonisti procesa i događaja, kao i pravi razlozi za izazivanje svetskih ratova, onda bi slika civilizacije bila sasvim drugačija. To je fantastičan mehanizam manipulacije ljudima, koji je usavršavan hiljadama godina i sada ima prefinjene oblike kontrole ljudske psihe i uma.
Mislite da je moguće manipulisati ljudima i uticati na njihovo mišljenje?
- To i jeste ključna stvar. Kada se izmanipuliše ljudska svest, sve ostalo je tehnika. I obrnuto. Oblici nametanja, kao što su nacistička država ili boljševička Rusija, pokazali su svu svoju neprimenljivost. Digao se otpor, božanski princip koji postoji u svakom pojedincu i koji se podigao do nivoa država, kada su se svi usprotivili genocidu i razaranju. Srbima je potrebno aktiviranje tog odbrambenog božanskog mehanizma.
Vi se u svojim istraživanjima bavite i vladarima sveta. Ko to po vama vlada svetom?
- Proteklih 150 godina slika se menjala, najpre su to bili masoni, sada se priča o Bildebergu, Trilaterali, Savetu za međunarodne odnose, tajnom društvu „Skal end Bons“ sa Jejla, odakle se regrutuju američki predsednici. Reč je o složenijoj strukturi i zajedničkom konceptu koji ih spaja. To je nastavak nacizma, politički usaglašen sa krajnjim ciljem ovladavanja svetom, resursima i kontrolom ljudi na planeti da bi uži krug ljudi živeo dobro. To je klasična kastinska piramidalna struktura.
Vlast na vrhu, koju ne vidimo, pravno-sudsku strukturu koja nas ubeđuje da svet funkcioniše na pravnim mehanizmima, a koja zapravo sprovodi njihove ideje i brutalna sila, nadnacionalna vojska koja represijom treba da osigura da nekom ne padne na pamet da taj sistem ruši.
Konkretno, ko su ti ljudi?
- Možete ih naći u političkim strukturama, nadnacionalnom biznisu, bankarskim organizacijama i vojno-industrijskim kompleksima. Ekonomija najmoćnije zemlje sveta je na staklenim nogama, sem što izazivanjem ratova veštački održava dolar kao svetsku monetu koja nema pokriće po klasičnoj ekonomskoj teoriji vrednosti proizvoda u matičnoj zemlji. Ekonomisti kažu da je 13 i po puta masa dolara veća nego što je realna osnova ekonomije SAD. Taj „veštački“ novac ne sme da se vrati u zemlju, jer bi izazvao privredni kolaps. A, države koje svoje devizne rezerve drže u dolarima ubrzo će doživeti kolaps jer to ne može večno da traje.
Na primer, i Ujedinjene nacije su odavno izgubile svoj osnovni koncept. One sada služe kao privid da navodno postoji međunarodno pravo. UN okuplja lobističke grupe koje štite sopstvene interese. To je mehanizam, jedini regulativ u svetu međunarodnih odnosa, krhka i opasna konstrukcija i pitanje je koliko će dugo da traje.
Da li unutar naših obaveštajnih službi postoje „spavači“, neka posebna organizacija koja deluje i prikriva prave informacije?
- Nažalost, naš bezbedonosni sistem je razbijen, ali kao i svuda u svetu postoje posebne službe unutar službe, za koju čak ni služba ne zna da postoji. To je unutrašnja organizacija, izvan kontrole, za koju zna mali broj ljudi i ona predstavlja najbolji način zaštite tih struktura. Ponavljam, smatram da je u konceptu razbijanja Srbije, apsolutno umešan strani faktor.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BARABA taj Ned Apr 04, 2010 9:37 pm

Prvom prilikom kad' Amerika izgubi uticaj nad Evropom, na Kosovu nece ostati siptara ni za sjemena!!!

BARABA
Član
Član

Broj poruka : 39
Datum upisa : 01.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Ned Apr 04, 2010 9:49 pm

NE treba mi Kosovo sa 2 000 000 Siptara.
Ako neko ima ideju kako moze ono prvo bez drugog, taj neka se javlja..

Do tada, ja sam za podelu Kosova. Uzeti svoje i traziti eksteritorijalnost za srpske manastire i znamenja, ostatak ne priznati i zahebvati se bez opterecenja do sledece prilike..

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Čet Apr 08, 2010 6:32 am

NE treba mi Kosovo sa 2 000 000 Siptara.

Bolje i Kosovo sa Šiptarima, nego Srbija bez Kosova..........za početak.

Prvo bez drugog može, vrlo lako , ali o tom potom.... prevashodno je sačuvati teritoriju.

Do tada, ja sam za podelu Kosova. Uzeti svoje i traziti eksteritorijalnost za srpske manastire i znamenja, ostatak ne priznati i zahebvati se bez opterecenja do sledece prilike..

Samom podelom Kosova,priznaješ ostatak..... , teško da bi bilo prilike za zahebavanje kasnije.....misliš li da se vekovni šiptarski san zaustavlja na secesiji Kosova...??? Sudeći po dešavanjima na jugu Srbije, rekla bih da nije tako. Kako su krenuli, ne bi me iznenadilo da ih kroz koju deceniju vidim kako se baškare u "krugu dvojke" !!!

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Apr 08, 2010 11:49 am

Bogami i ovamo su im velili apetiti..Koliko ja vidim mi smo nahebali više nego vi,jer kosovo je više nego Crna Gora a oni fino zacrtali sve do Nikšića grada,zajedno sa Budvom i gore na sjever neznam sve što ne..Tako da nam sa njima predstoji jedan veliki konačni obračun ,ili mi ili oni pa će iskrljamo ..Ili će nam život biti cveće ili Srba niše biti neće..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Čet Apr 08, 2010 2:47 pm

BG_HIGHLANDER ::NE treba mi Kosovo sa 2 000 000 Siptara.

na zalost opet Marko na kosovo kasni.

tema podele je svojevremeno bila u igri,ali prilika je nepovratno p(r)opush(t)ena.

isto se desilo u bivsoj Yugi sa "labavom federacijom","konfederacijom", "planom Z4" i da ne nabrajam dalje sve p(r)opush(t)ene srpske sanse.

zamisli koji bi kreteni morali biti shiptari pa da sada pristanu na podelu kosova ??? ...ili npr. hrvati da sada iz cista mira krenu preuredjivati drzavu po "planu Z4" zbog toga sto je Pupovac rekao da su srbi razmislili i pristaju ???
...ili da srbija danas izadje sa predlogom o konfederaciji bivsih YU republika. ...mislim,eee. nema vise,gotovo je !

sto se exteritorijalnosti bilo cega tice,to ce ici samo po sistemu "ti meni ja tebi".
e sada ti vidi kolika prava ste spremni dati shiptarima(muslimanima) u srbiji,jer upravo toliko ce dobiti i srbi (pravoslavci) na kosovu...u pocetku mozda malkoc vise,ali sa tendencijom ujednacavanja u bliskoj buducnosti.

cini mi se da je najveci srpski problem upravo to,sto prava koja su za za njih sasvim normalna i samorazumljiva,ma gde god se nalazili,osporavaju drugim narodima...i zato pre nego budes spreman da das i drugome ono sto zahtevas za sebe bolje ti je da vise i ne pocinjes tu pricu,jer polako se i nesvesno pocinjete navikavati na vecitu ulogu loozera,a to je vrlo lose...s vremena na vreme treba i pobediti pa makar i na bodove.

Čika Jova
Član
Član

Broj poruka : 84
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Apr 08, 2010 4:50 pm

Čika Jova ::
tema podele je svojevremeno bila u igri,ali prilika je nepovratno p(r)opush(t)ena.
A Čika Jovo,da te pitam nešto..Kako bi bilo da ja sa svojom familijom dođem kod tebe i ti me primiš,jelte,i ja poslije izvjesnog vremena tražim prvo prava ,pa mi ih ti daš,pa onda počnem da tražim malo veća prava i ti mi i to daš,i na kraju tražim da mi prepišeš stan a ako nećeš ja fino zovnem ostatak familije pa oni dođu i dobro te istamburaju i išćeraju te iz tvog stana..E onda dođe u igri podjela stana..Ti naravno nećeš da dijeliš ono što je tvoje ,jelte..I dosadi ti više da trpiš mene uljeza..Zovneš tvoje rođake i vi nas onda istamburate i vratite primat nad tvojim stanom...E onda ja fino uz pomoć rođaka,kumova,drugova,travara,hašišara,koka,heroina,itd skupim svu bagru ovoga svijeta i po tebi ,bez ikakve pravne osnove..Ali ko te pita,jači kači...Otmem fino taj dio teritorije i boleeeeee meeeeeeeneeeeeee...Pa se ti čika Jovo hebi ..A ako ovako nastavite čikaJovo ti i tebi slični,doći će na red i podjela Vojvodine,Sandžaka,južne Srbije,u slučaju da se pojave potomci Rimljana oni će da traže sve što im je pripadalo,kao i Albanci što lažu dasu potomci Ilira...

isto se desilo u bivsoj Yugi sa "labavom federacijom","konfederacijom", "planom Z4" i da ne nabrajam dalje sve p(r)opush(t)ene srpske sanse.

zamisli koji bi kreteni morali biti shiptari pa da sada pristanu na podelu kosova ??? ...ili npr. hrvati da sada iz cista mira krenu preuredjivati drzavu po "planu Z4" zbog toga sto je Pupovac rekao da su srbi razmislili i pristaju ???
...ili da srbija danas izadje sa predlogom o konfederaciji bivsih YU republika. ...mislim,eee. nema vise,gotovo je !
Zna čikaJova znanje samo je zaboravio jednu činjenicu..Čika Jovo ono što je tvoje ,ne dijeli se..A Kosovo je naše ,sviđalo se to nekome ili ne ..Što se tiče plana z4,možda si tu u pravu,al i tu zaboravljaš činjenicu,da su Srbi izgubili konstitutivnost,i da su proglašeni manjinom..A istotako čika Jovo zaboravljaš istorijske činjenice od prije 60 godina..E ovo si u pravu potpuno ..Nebi me čudilo da za koju godinu Srbija opet izađe sa predlogom Jugoslovenstva..Jednom Srbin ,uvijek Srbin..

sto se exteritorijalnosti bilo cega tice,to ce ici samo po sistemu "ti meni ja tebi".
e sada ti vidi kolika prava ste spremni dati shiptarima(muslimanima) u srbiji,jer upravo toliko ce dobiti i srbi (pravoslavci) na kosovu...u pocetku mozda malkoc vise,ali sa tendencijom ujednacavanja u bliskoj buducnosti.
Čika Jovo,svi znamo kakva su prava Srba na Kosovu,a kava Albanaca i Muslimana u Srbij samo se malkice pravimo bleravi ,znaš..Ali nije ni čudo kad Sonja Biserko postaje počasni građanin Šiptarima i Hrvatima....
cini mi se da je najveci srpski problem upravo to,sto prava koja su za za njih sasvim normalna i samorazumljiva,ma gde god se nalazili,osporavaju drugim narodima...i zato pre nego budes spreman da das i drugome ono sto zahtevas za sebe bolje ti je da vise i ne pocinjes tu pricu,jer polako se i nesvesno pocinjete navikavati na vecitu ulogu loozera,a to je vrlo lose...s vremena na vreme treba i pobediti pa makar i na bodove.
Čika Jovo stvarno si sad pretjerao koliko se meni čini ,Bljesak i Olija se nisu desili na teritoriji Srbije,niti progoni Albanaca iz Srbije..A da ti nisi slučajno nekakav provokator pa bi da dijeliš Srbiju po vama znanim granicama i da učiš Srbe njihovim pravima..Zna Čika Jova znanje samo je zaboravio činjencu da je malo pretjerao..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Čet Apr 08, 2010 10:00 pm

Johnny-Azra ::
A Čika Jovo,da te pitam nešto..Kako bi bilo da ja sa svojom familijom dođem kod tebe i ti me primiš,jelte,i ja poslije izvjesnog vremena tražim prvo prava ,pa mi ih ti daš,pa onda počnem da tražim malo veća prava i ti mi i to daš,i na kraju tražim da mi prepišeš stan a ako nećeš ja fino zovnem ostatak familije pa oni dođu i dobro te istamburaju i išćeraju te iz tvog stana..E onda dođe u igri podjela stana..Ti naravno nećeš da dijeliš ono što je tvoje ,jelte..I dosadi ti više da trpiš mene uljeza.
Zovneš tvoje rođake i vi nas onda istamburate i vratite primat nad tvojim stanom.
Mene ovaj scenario neodoljivo podseca na desavanja u Hrvatskoj poslednjih 300-400 godina ciji je epilog bila vojno redarstvena akcija Oluja. Zar ti to zaista ne uvidjas ?
Mada ima i velike slicnosti sa Vojvodinom od 1690. na ovamo,s tom razlikom sto strpljivi domacin jos uvek nije pozvao rodjake u pomoc.

Čika Jova
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Apr 08, 2010 10:14 pm

Čika Jovo..Tema je Kosovo..A ti ako hoćeš da ti odgovorim imaš prostora ,otvori teme vezane za taj priod pa ćemo raspravljati,da se nebi udaljavali od teme...Mada ne vidim sličnosti između Hrvatske i Kosova,jer je Srbe naseljavala Austrougarska a ne vi,jer ste vi bili nesposobni da branite granice Austrougarske od najezde Turaka..Samo bih te zamolio da se ne udaljavaš od teme da nebi bilo brisanja ,jer nema potrebe za tim..Evo prostora koliko hoćeš za otvaraje novh tema..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Čika Jova taj Čet Apr 08, 2010 11:10 pm

Johnny-Azra ::Čika Jovo..Tema je Kosovo..A ti ako hoćeš da ti odgovorim imaš prostora ,otvori teme vezane za taj priod pa ćemo raspravljati,da se nebi udaljavali od teme...Mada ne vidim sličnosti između Hrvatske i Kosova,jer je Srbe naseljavala Austrougarska a ne vi,jer ste vi bili nesposobni da branite granice Austrougarske od najezde Turaka..Samo bih te zamolio da se ne udaljavaš od teme da nebi bilo brisanja ,jer nema potrebe za tim..Evo prostora koliko hoćeš za otvaraje novh tema..
OK,slazem se,ajmo na kosovo.
kako ti Johnny mislis vratiti,ili podeliti kosovo ako siptari na to ne pristanu ?
hoce li to docekati ovi srbi dole koje se poziva na gradjansku neposlusnost i na bojkot kosovskih institucija ?
zar samo beskonacnim ponavljanjem mantre "kosovo je srbija" ?

Čika Jova
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Čet Apr 08, 2010 11:33 pm

Nemam ja tu što da vraća,Kosovo jeste Srpsko ,bez obzira na trenutnu situaciju...Ali kad bi Srbija pristala na podjelu automacki bi se odrekla dijela svoje tertorije..Što se triče institucija ,ajde mi reci kakve su to institucije koje ne poštuju ni sami Albanci a kamo li Srb i ..Tamo institucije postoje samo na papiru ..

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Apr 08, 2010 11:45 pm

Neki ljudi misle da se istorija zavrsava sa njima....Alo,ljudi,pa mi nismo imali drzavu 500 godina,pa smo je opet stvorili.Neke stvari se jednostavno ne desavaju za vreme jedne generacije.Zato mislim da ne treba da sami sebi skacemo u stomak i odricemo se neceg sto je nase...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Čet Apr 08, 2010 11:49 pm

Vala, baš.....!!!!

Nekima je teško da shvate da je narod važniji od pojedinca.

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BG_HIGHLANDER taj Čet Apr 08, 2010 11:59 pm

Čika Jova ::[
Mene ovaj scenario neodoljivo podseca na desavanja u Hrvatskoj poslednjih 300-400 godina ciji je epilog bila vojno redarstvena akcija Oluja

A ja se secam da je Hrvatska napala Krajinu , s odnosom snaga kao da je Srbija izvrisla invaziju na opstinu Novi Beograd.
Pre toga je vojska junackog naroda ( koji je medju poslednjima na svetu postao nezavistan : ) par godina iskljucivo progonila starce a najcesce glumila morske krastavce i hvatala JNA granate.
Nego, vise puta je u proslom veku srpska vojska setala Zagrebom ... ako bude potrebe moze da se i ponovi.

PS- i dakle Avramova, ako si na forum pozvala Budjonija, onda najzad dovedi i Mitketa

BG_HIGHLANDER
Član
Član

Broj poruka : 417
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Pet Apr 09, 2010 12:08 am

Johnny-Azra ::Bogami i ovamo su im velili apetiti..Koliko ja vidim mi smo nahebali više nego vi

Jel se mi to opet delimo, ili smo jedinstven narod....??? :sleep:

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Pet Apr 09, 2010 12:40 am

Čika Jova ::cini mi se da je najveci srpski problem upravo to,sto prava koja su za za njih sasvim normalna i samorazumljiva,ma gde god se nalazili,osporavaju drugim narodima...i zato pre nego budes spreman da das i drugome ono sto zahtevas za sebe bolje ti je da vise i ne pocinjes tu pricu,jer polako se i nesvesno pocinjete navikavati na vecitu ulogu loozera,a to je vrlo lose...s vremena na vreme treba i pobediti pa makar i na bodove.

A meni se upravo čini, da najveći srpski problem jeste tolerisanje provokatora srbomrzaca, koji svoj vekovni kompleks u odnosu na Srbe, pokušavaju da zaleče jalovim savetima koje niko nije tražio.....

p.s. bolje je biti loozer mirne savesti, nego pobednik čija se prošlost i "nezavisnost" temelji na genocidu i koncentracionim logorima......

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjalica taj Pet Apr 09, 2010 12:46 am

Pre toga je vojska junackog naroda ( koji je medju poslednjima na svetu postao nezavistan ) par godina iskljucivo progonila starce a najcesce glumila morske krastavce i hvatala JNA granate.

Nego, vise puta je u proslom veku srpska vojska setala Zagrebom ... ako bude potrebe moze da se i ponovi

....i ne samo da šeta.....

sanjalica
Banovan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Apr 09, 2010 3:47 am

Čika Jova mi deluje vrlo potkovano!
Ako bi računali od AVNOJ-a pa na ovamo možda bi i bio u pravu!
Šta da radimo sa onima koji su pomagali "kvislinzima" - ne mislim na većinu Hrvata već na većinu Albanaca (Šiptara) i muslimana!
To je čika Stari rešio - sve nas je lepo pomirio do sledećeg pokolja!
Sve to zna i čika Jova, samo se pravi!
Nacrtalo dete granice olovkom na nekoj mapi i gotovo - sad svi imaju "države"!
Jedino Srbi (četnici) imaju samo delić svoje države koju uz pomoć svojih poslušnika hoće još da smanje! (opasni ti Srbi treba ih skroz satrti, mogu se i pokatoličiti ili "poturiti" - nema veze)
Ima Boga kažem JA, biće samo drž' gaće !!! :uzicko kolo:

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Johnny-Azra taj Pet Apr 09, 2010 9:49 am

sanjalica ::
Johnny-Azra ::Bogami i ovamo su im velili apetiti..Koliko ja vidim mi smo nahebali više nego vi

Jel se mi to opet delimo, ili smo jedinstven narod....??? :sleep:
Samo teritorijalno...

Johnny-Azra
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet Apr 09, 2010 3:57 pm

Na forumu "Politička scena Srbije je otvorena tema "Odnosi Srba sa ostalim narodima bivše SFRJ u XX veku" pa ono što se ne odnosi konkretno na Kosovo udrite tamo - tema je takva da pruža širok dijapazon delovanja!

Hvala!

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 7:00 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu