Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Slobodan Milošević

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Slobodan Milošević

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 12:50 am

Ma da nisi ti zamenio,Tebe su izgleda zbog pollitičke podobnosti izbacili iz osnovne škkole.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 24, 2011 1:24 am

Misliš sa faksa? :nnn: U osnovnoj smo manje više na uzrast, svi bili titovi pioniri pa prema tome i podobni.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67327
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 24, 2011 1:44 am

Ako si uopšte profesor- ne bio niko u koži te dece koju ti učiš. Imaš onu blesavu potrebu da te mladi vole, ko pri Bogu ona mučenica Srbijanka Turajlić- i bez razmišljanja ćeš ispaliti bilo šta- samo da ti junoše poklone malo ljubavi... Koja je to nauka koja pravi jednačinu sa toliko "ikseva"? Rašljarenje?
Ne ljuti se, ali si toliko zanet sobom i svojim konstrukcijama, da i ne vidiš koliko su nelogične i nategnute, poletno i nepromišljeno se zatrčiš u neku fantazmagoričnu priču, da skoro i poveruješ da si nešto video, čuo, shvatio... Politika je dosadna, hiperracionalna materija, u kojoj se spekulacije ne prave na osnovu ličnih impresija, već proverenih informacija. Tek kad ih imaš dovoljno a da su verodostojne u bazičnom smislu te reči- možeš da pokušaš da oformiš stav. Ovako, samo si još jedna "vidovita Zorka"...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 8:45 am

No comment.

Posle svega,mogu svi ovde pročitati mene i tebe.Nadam se da po neko ipak pamti nešto.
Da ti bude lakše,ne učim decu.A i to što sam ih učio nema veze sa ovim stvarima.Bilo je to nekad davno.

Zaista sam pomislio da želiš iskrenu debatu.A to da na moje činjenice odgorvaš nije tačno,i onda pričaš nešto svoje,to može i svako na svom E-mailu da čini.Nema potrebe da čekamo ovde jedan na drugog.
Da li si na jednom mestu pokušao da mi kažeš da da sam se prebavio,da to nije tačno,ili pak da lažem.Ne,ti samo govoriš u množini u stilu iskusnog Miloševićevog propagatotra.
Ma nije mi ni cilj da toliko trošim vreme na nekog ko je davno upokojen,Bog da mu dušu prosti.Vi ste pokrenuli temu,ali ste nesposobni za dijalog.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 9:23 am

Jedini mogući dijalog na političkim temama je:
Tražiš dokaz.
Ja ga dam.
Ti ga opovrgneš i tražiš dodatno samopštenje od mene,bez ironija i slično.
Ja nemam dodatno saopštenje,odnosno ne znam odakle je to ili ne želim d aotkrivam izvore.U tom slučaju završavamo raspravu da si ti u pravu,
U slučaju da ja iznesem gde je to rečeno,u kojim novinama ili na kom mediju.Raspitaš se za detalje ako ne veruješ.Ako je to zaista izrečeno,ti pružiš dokaze da je to demantovano tada i tada.Ako nisam znao,proveriim i izvinem ti se.
Ako postoji još nešto posle toga,iznesem ja.
I to ti je dijalog koji vodi nečemu.
A ja ću biti presrećan posle toga,da od sutra pričam sa prijateljima i kažem.

Ej ljudi,mislio sam i ja da je Milošević glavni organizator Oluje,ali me čovek demantovao i dokazao mi da grešim.Tako od pre dva dana,mislim durgačije.Samo budala ne menja mišljenje.

I dalje stoji ono za Šarinića i Mikelića.Ključni dokaz.Na četvoročasnovnoj emisiji RTS-a o Olujui.
Da li je to netačno.Izvoli,pruži demant bilo koje strane.
Navedi izjavu bilo kog pomenutog učesnika koja se kosi sa tom tvrdnjom.

A tovje objašnjenje kao ,znamo i ja i ti ko je TIjanić.Znamo,ali se zna isto kako se na medijim anešto demantuje.Ono što je nedemantovano,to je istina.I jedino to u raspravama ovde možemo priznati.Ostalo su lupetanja i insinuacije.

Znači ostaje na snazi Šarinićeva i Mikelićeva izjava.Evo ti dokaz da je Milošević ključni faktor u izvedbi Oluje.

Možemo dalje nastaviti samo ako tvrdiš da to nije strašno.Da su ovi novi uradili još gore stvari od toga itd,itd.

Ako ne želite da diskutujete o temi nego da se svađate,bolje politiku onda zatvorite. Ili nađite nekog ko u to ulazi onako,reda radi.Mene zaista ovakvi razgovori zamaraju.A možda ja odskačem od vašeg stila diskusije.Možda vama nije ni stalo da se kroz diskusiju dođe do zajedničkog zaključka.Onda vam se izvinjavam i neću više na politici napisati ni slovo.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 24, 2011 12:04 pm

Sindrom uvređene mlade ovde smo već viđali, i on nema veze sa diskusijom, već sklopom ličnosti.
Ti možeš da se trudiš da izvrneš smisao onoga što ti govorim, ali mu nikad ne možeš oduzeti suštinu; a suština je bitna. Ostajem pri tvrdnji da su tvoje teze konstruisane na osnovu isuviše spekulacija, i čak nedovoljnih za bilo kakve zaključke, a pogotovo ne takve kakve ti izvlačiš. razumem ja da se tebi ne dopada Milošević, njegova politička agenda i način vladanja; nismo svi za isto, to je razumljivo. No, tvoj način dokazivanja pogrešnosti te agende i vladanja je toliko neutemeljen u dokazima, toliko posredan i nedokaziv da prosto provocira na ironiju. Pozivaš se na šarinića i Mikelića, koje je isto tako iskonstruisao pomenuti Tijanić, i ti i odlučio da mu veruješ; a što mu ne poverova kad je pričao upravo suprotno? Nije ti podržavalo "skelu", koju si podigao oko svoje zgrade -mauzoleja "Sloba je gori od Hitlera".
Hoćeš demanti?
Ne pada mi na pamet; ima ih koliko te volja, samo ti to nećeš da čuješ, drma ti skelu. Eto, sinoć na tom istom Tijanićevom "hramu istine" javljaju kako je pandur iz Ševeningena uredno informisao Amerikance o svemu što se događalo u Miloševićevom slučaju; treba li da sad ja malo konstruišem?
Pomenuh ti da sam radio u mediju; znam vrlo dobro kako se "prave vesti". Dovoljno je da na faks mašinu postaviš kurira određene političke orijentacije, koji će samovoljno odlučiti koji faksovi "zaslužuju" da se daju urednicima, a koji ne... Da, upravo tako. Za 12 godina, ni jedna informacija koja bi makar i teoretski mogla da stavi ma i u najmanju sumnju "žutu" opciju; a ugledna, strana medijska ugledna kuća?!
Mogu da razumem svakog ko veruje medijima, ali- ne bih mogao da razumem sebe- jer sam video kako to funkcioniše, i potpuno sam svestan da u ovoj državi nema objektivnog medija- svi manje ili više lobiraju za jednu stranu.
I na kraju, mani me te demagogije kako ćeš biti presrećan ako ti ja razbijem neki trip; pokazao si i ti kako reaguješ na samo ugrožavanje tripa, a kamoli njegovo razbijanje. U ovom narodu na to se gleda kao na ugrožavanje života, a sreo sam vrlo malo njih koji su to što im govorim shvatili na taj, pravilan način. Nisam uveren da si i ti takav; ti si vernik "demokratije", ne dozvoljava ti "religija".

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 24, 2011 1:46 pm

I ja sam verovala u demokratiju, ali ne i u "demokratiju". I naravno, jedino u šta verujem a da me nikada nije izneverilo jeste moja čvrsta pravoslavna vera u Boga.

Debilko,

Meni je malo čudno kada pišeš o Ravnoj gori kao pristalica te opcije, a s druge strane braniš one koji zastupaju sasvim suprotan stav.

Nemam dokaza da nisi u pravu, verujem da to radiš, ali mi to nikako ne ide jedno s drugim pa me prilično zbunjuješ.

Istina, i ja sam zbunjena oko mnogih stvari ali zato gledam da ćutim, nisam vična političkim diskusijama, takva mi je mentalna struktura, bez obzira na "emo" Celje.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 1:56 pm

Pozivaš se na šarinića i Mikelića, koje je isto tako iskonstruisao pomenuti Tijanić, i ti i odlučio da mu veruješ; a što mu ne poverova kad je pričao upravo suprotno?
Navedi demant.Ako ga nema,za nas obične ljude i javnost je to istina.Ne znam kako bih drugačije gledao na to.Znam Tijanića,i znam da je završavao po sudovima za klevetu.Recimo znam da je gomilu gnusnih laži iskazao na račun Bebe Popovića.Ali je stvar završila na sudu.Pa ti u to možeš da veruješ,ja ne.Ali ako nešto jako krupno prođe tako,meni je to dokaz da je čista istina.Pogotovu što su neke glasine koje su se širile oko Miloševića demantovane,Madona,motorna testera i slično.Imam ja neka saznanja koja idu i u prilog Miloševiću,te informacije iz prve ruke koje bih uvek iskreno izneo,ako bi ih neko ovde pokrenuo.Meni je ovo jako krupna nedemantovana stvar i s toga je po meni istina.
Svrha pisanja po forumu je upravo ta,da iskreno jedan drugom pokazujemo ko je od nas u zabludi.A kako sve ipak sve mora uzimati između redova,niko nije toliko genijalan da tu i ne napravi neku grešku.I to je izazov foruma.Ali ti nisi voljan očigledno za to,pa stoga smatram da za ove teme nisi forumski čovek.
Najmanje sam ja uvređena mlada,i demagoški tvrdim da želim da me uveriš u nešto drugo.Zaista to želim.I jedini razlog zašto se uključujem na temu je taj.
Jel možda smatraš da vežbam kuckanje i daktilografiju.

I tvrdim da kritiku nove vlasti upravo ja mogu osnovano da izvedem.A ne ti.Imam mnogo pritužbi na njih.Ogorčen sam i razočaran.Ali vi nemate takvu temu.A i ako postoji,pored činjenica i ogromnih razočarenja,ja sada treba da se pridružim napadima što se neko izvinjava.Mislim da spremnost na izvinjenje je najveća čovekova vrlina.A da bih izneo ono što zaista po meni ne valja,treba preskočiti tu barijeru,koju postavljate i ponavljate poput blejanja nekog stada.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 24, 2011 2:07 pm

Debilko :: Navedi demant.Ako ga nema,za nas obične ljude i javnost je to istina.

Ko kaže da svako nešto prihvata za istinu ukoliko ne usledi demanti. Evo ja prva ne! Često me ni demanti ne razuvere, verovatno što su i oni iskrojeni. Demant koji mogu videti svojim očima ima težinu, a reč je često varljiva. Politika je to.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 24, 2011 3:19 pm

Debilko
Navedi demant.Ako ga nema,za nas obične ljude i javnost je to istina.Ne znam kako bih drugačije gledao na to.
A ko da ti objavi demanti? onaj isti koji zna da je složio klevetu? Uozbilji se, čoveče, mani se tih dečijih pogleda na politiku. Šteta koja se danas pričini klevetom nijednim demantijem se ne može sanirati, i to svi znaju. Jedini način borbe danas protiv klevete je apsolutna tišina.
Imam ja neka saznanja koja idu i u prilog Miloševiću,te informacije iz prve ruke koje bih uvek iskreno izneo,ako bi ih neko ovde pokrenuo.
Ne vidim da te iko sprečava da sam otvoriš temu.
Ali ti nisi voljan očigledno za to,pa stoga smatram da za ove teme nisi forumski čovek.
Vrlo sam voljan, ali se ne osećam bezbednim u ovoj i ovakvoj zemlji da bih iznosio takve izjave. Ima ko je plaćen za takve stvari, a kako to rade- svi vidimo. Iza ove vlasti postoji siva zona moći koja ne preza ni od čega.

I tvrdim da kritiku nove vlasti upravo ja mogu osnovano da izvedem.
Opet demagogija. Da ti je do toga, otvorio bi temu, i izneo svoje ocene, a ne bi se nadgornjavao ovde sa mnom oko čoveka koji je više od decenije van svih političkih tokova i bez uticaja na zbivanja, bar ne u nekoj osetnoj meri.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 5:07 pm

I ja sam verovala u demokratiju, ali ne i u "demokratiju". I naravno, jedino u šta verujem a da me nikada nije izneverilo jeste moja čvrsta pravoslavna vera u Boga.

I ja verujem u demokratiju kao ideal,ali ne i u postojanje demokratskog društva.Najveći stepen demokratičnosti je bilo u Zapadnoj Evropi do rušenja Berlinskog zida,a sada se krupnim koracima ide u nazad.Tako da smo od tog ideala mnogo dalje.
I ja sam vernik na neki svoj način,a moja vera je pomalo improvizovana,ali veoma jaka.Upravo zbog toga,milim da mi je dužnost da raskrinkavam SPC i sve crkvene oraganizacije koje koriste veru za svoje lične ineterese.,

Meni je malo čudno kada pišeš o Ravnoj gori kao pristalica te opcije, a s druge strane braniš one koji zastupaju sasvim suprotan stav.
Prosto između kosmopolita i kvazinacionalista biram uvek kosmopolite,jer se bar ne dotiču i ne prljaju mi naciju.Identično tome,uvek više cenim ateiste nego neiskrene vernike
Nemam dokaza da nisi u pravu, verujem da to radiš, ali mi to nikako ne ide jedno s drugim pa me prilično zbunjuješ.
Uvek najpre posmatram ljude,a iskrenost mi je jedna od glavnih kriterijuma.Tek posle toga mogu obratiti pažnju na plitičko i versko opredeljenje.A dolazim možda i u kontradiktornost,jer sam pristalica da se uvek najpre treba čisititi u sopstvenoj kući.

Istina, i ja sam zbunjena oko mnogih stvari ali zato gledam da ćutim, nisam vična političkim diskusijama, takva mi je mentalna struktura, bez obzira na "emo" Celje.
Ja nisam takođe političar,niti sam kada maštato da to postanem..Jer pre svega, smatram da treba poći od Đinđićevog da kome je do morala treba da ide u crkvu.
Ipak,mene i crkva na bezbroj primera razočara,i gde ću,šta ću,ajde opet o politici.
Sada ima vičnih pa bih zaista mogao i da ćutim,ali iz vremena kada su svi vični bili u jednoj jedinoj partiji,morao sam nevešto i nevoljno da se uključujem u rasprave, da ne bi ovde zavladalo jednoumlje.Važno je bilo čuti glas nekoga ko drugačije misli.A bio sam taj,mnogo žrtvovao zbog antirežimskih principa,bez želej da to ikada naplatim i unovčim.To sam uvek radio od srca.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pon Jan 24, 2011 5:18 pm

Opet demagogija. Da ti je do toga, otvorio bi temu, i izneo svoje ocene, a ne bi se nadgornjavao ovde sa mnom oko čoveka koji je više od decenije van svih političkih tokova i bez uticaja na zbivanja, bar ne u nekoj osetnoj meri.
Demagogija kod mene potpuno odsustvuje.Zato mi to više ne govori nikada.Uključujem se na svaku zanimljivu temu,a da li pričećuješ da je ovo jeidna živa tema u poslednje vreme na ovom forumu.I smatram da je moj doprinos tome takođže veliki,jer upravo iz tih dobrih namera sedim već dva dana i odgovaram.A vidiš i sam da su mi odgovori rastrojeni jer imam doguše posla na forumu koji uređuje,
E upravo zbog toga,mislim da je stvar lepog vaspitanja ne otvarati samoinicijativno teme na forumu,na kome se ipak osećam samo kao gost,ili prijatelj koji daje neki svoj skromni doprinos.A svaka greška prilikom otvaranja nove teme.biće tumačenja kao namerno koskiranje konkurentskog foruma.Upavo zbog toga pišem i odgovaram samo na postavljena pitanja i ne preuzimam inicijativu.Ponavljam. uređujem drugi forum i moglo bi se protumačiti kao namernoo u slučaju da pože neželjenim tokovima.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 24, 2011 6:04 pm

Debilko
Demagogija kod mene potpuno odsustvuje.Zato mi to više ne govori nikada.
Jel? Dakle, ti imaš pravo da je primetiš kod mene, a ja nemam pravo da je konstatujem kod tebe? Interesantan, demokratski princip...
Uključujem se na svaku zanimljivu temu,a da li pričećuješ da je ovo jeidna živa tema u poslednje vreme na ovom forumu.I smatram da je moj doprinos tome takođže veliki,jer upravo iz tih dobrih namera sedim već dva dana i odgovaram.
E upravo zbog toga,mislim da je stvar lepog vaspitanja ne otvarati samoinicijativno teme na forumu,na kome se ipak osećam samo kao gost,ili prijatelj koji daje neki svoj skromni doprinos.A svaka greška prilikom otvaranja nove teme.biće tumačenja kao namerno koskiranje konkurentskog foruma.
To svi vrlo cenimo, i upravo s toga te i pozivamo da otvoriš temu, budući da smo uvereni u tvoje dobre namere prema "Ideji"; svi smo ovde gosti kod Avramove, a uz to i suvlasnici ovog prostora na netu, pa i ti. To je neki generalni princip, koga se svi ovde držimo; da nije tako, onda bi samo ona otvarala teme, a to bi bilo blog, a ne forum.
Ukoliko dođe do ikakve greške, one su otklonjive- postoji moderacija koja to za sad obavlja sasvim korektno, pa ne vidim razloga za brigu na dalje; neće biti tumačenja kakva pretpostavljaš, jer si se do sad pokazao kao korektan član i poštuješ pravila foruma.
Dakle, samo napred... Nemoj da neka neslaganja postanu opšta- to je mnogo bzvz..

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Jan 25, 2011 2:09 am

Debilko ::

Hvala ti na odgovoru. Za sada nemam inspiracije za dalji komentar a i ne znam šta bih. Nisam govorila o političarima već o onima koji vole da diskutuju o politici, a to nisam ja. Previše sam emotivna i ne znam da sklapam političke smicalice pa je glupo da se petljam sa onima koji to odlično rade. Pošteno, zar ne?!

Hvala ti što dolaziš na Ideju samo što bih više volela da to činiš sa željom, a ne iz sažaljenja. Ako se ne brinemo mi što je dinamika u stagnaciji, ne moraš ni ti.

Uzgred, otvorih temu o dobrim delima Slobodana Miloševića.

Debilko ::
Prosto između kosmopolita i kvazinacionalista biram uvek kosmopolite,jer se bar ne dotiču i ne prljaju mi naciju.Identično tome,uvek više cenim ateiste nego neiskrene vernike

Ne postoje neiskreni vernici, čovek ili jeste vernik ili nije, i nikada mi to ne možemo znati jer vera je moć čovekove duše.

Što se kvazinacionalista tiče, oni su za podsmeh baš kao i kvazivernici i nije im lako.

Eto, tek nešto malo mi pade na pamet.

Poslednji put izmenio Avramova dana Uto Jan 25, 2011 2:23 am, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : dopunila post)

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 12:33 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh