Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:47 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Slobodan Milošević

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Slobodan Milošević

Počalji od Debilko taj Pet Jan 21, 2011 4:52 pm

Orhideja ::Ti živiš u Moskvi Debilko, zar ne? Šta ti znaš šta je rat i rat i ratna stradanja, gledaš samo iz svog ugla a to nije u redu.
Ja znam samo jedno da njega (Slobe) nije bilo tada da ne bi sad bilo ni mene ovde gdje jesam. Politika je kurva i svako priča svoju priču.

Ne,sada sam u Beogradu,a u Moskvi sam bio od 2000,do 2009-e godine.
Znam šta je rat.Poginula su mi dva učenika kojima sam bio razredni starešina tokom cele srednje škole.I to u tim Miloševićevim igrarijama.Petsko metara napred,pa petsko metara nazad.Niko ne zna ni za što ratuje,ni da li se igra ili ratuje.
Ne priča svako svoju priču.TO je najgora moguća zamena teza.Tu je sve jasno.
Šta je bio naš cilj,šta je bio cilj Hrvatske.Hrvatska je svoj cilj ostvarila sto posto.Srbija totalno poražena.Znači kao lider koji je vodio politiku i bio glavnokomandujući oružanim snagama,Milošević je totalni gubitnik.Najveći gubitnik u istoriji Srbije i Srpstva.
E sad je druga stvar što ja mislim da je još i najveći izdajnik i da je sve iscenirao za račun Amerike koja ga je ovde i postavila na vlast.To je subjektivno mišljeno.
Ali pretpostavimo da nisam u pravu.Da li treba onda njega slaviti kao gubitnika od jedne Hrvatske.A pripada narodu koji ej ratovao protiv Austo-Ugarske,Turske.Da li misliš da je Hrvatska veća sila.A to politika,pa to je njegov poraz.,Srpski političari su upravo politikom i krunisali pobedu nad Turskom,Austro-Ugarskom.Bugarsko,m
Takođe interesi velikih sila.Ali naši političari dobiše rat.
On ga protiv Hrvatske koja nema vojsku izgubi.Ako je zbog velikih sila,tek je onda u pitanju nejgov gubitak.Ne može se ni sa kim voditi rat a da se zanemare velike sile.
Čišćenje Srba iz Hrvatske je takav poraz sramotan njegove politike,da je slaba uteha što je Beograd ostao Srpski.To je uspeh ravan onom Hitlerovom iz II svetskog rata što je Berlin ostao Nemački.
Dajte malo da se uozbiljimo.Zaista sam raspoložen za ovu temu i debatu.
ALi kako .Da nije njega bilo,kao ti ne bi bila tu gde si.
Pa objasni gde si.Mogla si profitirati jedino ako si razvila u međuvremenu neko pogredno preduzeće.Osim toga,meni ništa ne pada na pamet.Ako zaista mislip da si njegovm zaslugom bilo šta ostvarila.objasni nam to.Da vidimo gde smo mi ostali grešili.
Ja lično mislim da niko njegovom zaslugom nije ništa ostvario,osim recimo Ivice Dačića i nekoliko ljudi uz njega.Jedini koji mu mogu biti zahvalni.
I najvažnije.
Ako misliš da je ovo dobro što je nastalo posle Oluje.
Ja ti garantujem,da je to moglo bez isapljenog metka.Zašto se trošila municija.zašto su ginuli ljudi.Šta je bio Miloševićev cilj.To bi trebala da bude diskusija.
Šta je obećao i ostvario.Ako iz bilo kog razloga nije ništa,znači da je čist gubitnik kakvog istorija još nije videla.Jer svako osim njega bar delić svojih ideja ostvari.
On po meni ni pedalj.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Jan 21, 2011 6:45 pm

Kako bi to sto je Milosevic bezuspesno pokusavao elegantno odradio neko iz DOS-a...!?
Odoh da pokusam da zamislim i to cudo!

U stvari ispade da je njemu bio cilj da po zadatku USA i inih napravi takvo sranje da se svi nasi neprijatelji podave! Malo kontradiktorno... ali boze moj...

SKYKING
Član
Član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pet Jan 21, 2011 11:14 pm

Debilko ::
Znam šta je rat.Poginula su mi dva učenika kojima sam bio razredni starešina tokom cele srednje škole.
Razumijem, meni je poginulo nekoliko prijatelja, momak (vjerenik), u kući preko puta momak sa kojim sam odrasla a i dan danas na toj kući je smrtovnica. Nisam ja nepismena i znam o čemu pričaš. Znaš li kako je bilo mom gradu kad je javljeno da je njih 13 poginulo u sat vremena? To je pakao. Suze i jauk na sve strane.
I to u tim Miloševićevim igrarijama.Petsko metara napred,pa petsko metara nazad.Niko ne zna ni za što ratuje,ni da li se igra ili ratuje.
Znam o čemu pričaš ali zašto je tu on kriv, mislim da veću odgovornost snose tadašnje starješine.
Ne priča svako svoju priču.
Nakon ovoliko godina vjeruj mi da još uvijek svako priča svoju priču.

Šta je bio naš cilj,šta je bio cilj Hrvatske.Hrvatska je svoj cilj ostvarila sto posto.Srbija totalno poražena.
Griješiš, Srbija nije ni vodila rat jer nije bila samostalna, ona se tad vodila kao Jugoslavija. Zašto je vodila rat...pa vjerovatno da očuva tu tadašnju Jugu u kojoj je sve bilo zbrčkano.
Znači kao lider koji je vodio politiku i bio glavnokomandujući oružanim snagama,Milošević je totalni gubitnik.Najveći gubitnik u istoriji Srbije i Srpstva.
Možda za tebe i još neke. A šta ako druga strana nije poštovala dogovor u Karađorđevu, šta tad? Nikad nisi ni pomislio na to?
E sad je druga stvar što ja mislim da je još i najveći izdajnik i da je sve iscenirao za račun Amerike koja ga je ovde i postavila na vlast.To je subjektivno mišljeno.
Ali pretpostavimo da nisam u pravu.Da li treba onda njega slaviti kao gubitnika od jedne Hrvatske.A pripada narodu koji ej ratovao protiv Austo-Ugarske,Turske.Da li misliš da je Hrvatska veća sila.A to politika,pa to je njegov poraz.,Srpski političari su upravo politikom i krunisali pobedu nad Turskom,Austro-Ugarskom.Bugarsko,m
Takođe interesi velikih sila.Ali naši političari dobiše rat.
Ovo je tvoje mišljenje ne moje.
On ga protiv Hrvatske koja nema vojsku izgubi.
Imali su vojsku, skraćeno ZNG, de se malo vrati u istoriju bar mislima, sjećaš li se snimka pojedinih pre Vukovara?
Čišćenje Srba iz Hrvatske je takav poraz sramotan njegove politike,da je slaba uteha što je Beograd ostao Srpski.To je uspeh ravan onom Hitlerovom iz II svetskog rata što je Berlin ostao Nemački.
Ne lupetaj.
Pa objasni gde si.Mogla si profitirati jedino ako si razvila u međuvremenu neko pogredno preduzeće.
Znaš ovo je bljutavo izgovoreno, nemoj se rugati našim žrtvama, imaj poštovanja bar prema mrtvima. Sram te bilo, profesor si...kažeš. Ružno od tebe. Gdje sam ja nije ni važno, važno je da sam živa a o ostalom se ne priča na forumu, bar ja ne, jednog dana možda uživo budeš imao to zadovoljstvo...a da pišem ne pada mi napamet.
Suviše je bolno za mene i nakon toliko godina. Kraj.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Jan 21, 2011 11:48 pm

Ne mogu dalje raspravljati Orhidejo.Nije tebi lako.
Neću dalje,Civiilizovan sam i kulturan.Imam obzira. Ne znam kako da okarakterišem ova tvoja objašnjenja gore
Ako mislipš da preteruje,
Objasni mi onaj citat NE LUPETAJ
Samo to.
I ja ti se za ove reči izvinjavam.
Objasni moje lupetanje.
Priznaću grešku.Nema svrhe drugačiji razgovor osim toga.
Imaš citat izvoli.
Ili je namera da se uvredi politički neistomišljeniik.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sub Jan 22, 2011 12:44 am

Orhideja ::
Znam o čemu pričaš ali zašto je tu on kriv, mislim da veću odgovornost snose tadašnje starješine.

Ne bih ja o većim ili manjim odgovornostima već o jednoj - predsedničkoj.

Molim za razumevanje, i Srbija je bila zavijena u crno a nije bila u ratu.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sub Jan 22, 2011 1:14 am

Ma svaka šrtva iz Srbije ide na njegovu dušu.To su mirnodopske žrtve i ne mogu se uporediti sa onim ratnim.
Auuuuuuu,pošto je tema SM,neću širiti,ali je Hrvatska samo deo.Šta je sa Bosnom i izdajom Karadžića.Srećom,on se na vreme osvestiše i pokazaše mu zube.Nema niko tapiju na Srpstvo.
A samo kratak osvrt na opasku jednog drugog člana iznad,kao voleo bi da vidi kako bi DOS to rešio.Mogu da kažem da smo se borili golim rukama protiv tenkova ne bi li smakli miloševića i izborili se za to pravo da mi rešavamo.Jedino po tom osnovu i sebe smatram DOS-om.
Monstruozno je posle takve tragedije Srpskog naroda se podsmevati.Ispada kao da dotičnom ne bi bilo drago da je DOS to zaista mogao da reši.
Ali ponavljam stoti put.
Neka svako napiše gori scenario koji se mogao deseti od ovoga što se desio.
Osim da je SM uspeo da slomi Radovana Karadžića i RS.E samo to nije uspeo jer su mu se pokazali zubi.ALi je uvodio i sankcije RS.Hapsio ih po ulicama.Mene sećanje još uvek dobro služi.Odjednom su Srbi iz Bosne postali neprijatelji broj 1.
Pa i dalje.
Provociranje bombardovanja.Nepotpisivanje Rambujea.I ponovo.Šta bi bilo gore da je potpisao.Ma uvek se mora tako razgovarati.Ja bar imam pravo jer sam uvek bio protiv njega.I ubešđen sam da bi bilo mogo toga bolje.ALi gore ništa.
Pitanje za sve.Šta bi se dogodilo da je potpisan Rambuje.Šta smo dobili Mislosrdnim Anđelom.Ako nismo ništa,onaj ko nije potpisao je direktan krivac za njega.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Sub Jan 22, 2011 3:15 pm

A samo kratak osvrt na opasku jednog drugog člana iznad,kao voleo bi da vidi kako bi DOS to rešio.Mogu da kažem da smo se borili golim rukama protiv tenkova ne bi li smakli miloševića i izborili se za to pravo da mi rešavamo.Jedino po tom osnovu i sebe smatram DOS-om.
Monstruozno je posle takve tragedije Srpskog naroda se podsmevati.Ispada kao da dotičnom ne bi bilo drago da je DOS to zaista mogao da reši.
Ali ponavljam stoti put.
Mene sećanje još uvek dobro služi.Odjednom su Srbi iz Bosne postali neprijatelji broj 1.
Tema je jako ozbiljna i ako je tako posmatramo onda niko od nas nema pravo na gresku. Svaka misao mora biti jasno izrecena i imati neku tezinu!
Ja bih rado o ovome raspravljao, kao sto sam danima raspravljao kada je sve to bilo aktuelno i kada su nam svima bila sveza secanjima... a, na zalost, i... rane.
Ali raspravljati sa nekim ko se golim rukama borio protiv tenkova sa ciljem da smakne Milosevica je gubljenje vremena.
Ti si, prijatelju moj, bio marioneta koja je, po prirodi stvari, vezana konopcima i koja je igrala neku tudju igru za tudje ciljeve i za tu igru nije dobila cak ni tudje pare koje je samom igrom zasluzila!

Slobodan Milosevic bi mogao da postane tema razgovora izmedju tebe i mene ukoliko postane lik u filmovima o Dzemsu Bondu! Onako neka naklapanja o dobru i zlu i pobedi onih....
A za price o Rambujeu, rukovodstvu na Palama, bombardovanju itd treba imati malo hladniju glavu...
i znati neke cinjenice... barem osnovne... kao sto je na primer razlog uvodjenja sankcija na Drini i kako su se one srovodile...

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Sub Jan 22, 2011 10:16 pm

Da,ne možemo pričati mi ovome.Preozbiljna tema.Očigledno si odrastao na filmovima o Džems Bondu i velikim svetskim zaverama i špijunažama.
Ovde je sudbina jednog naroda srozavana korak po korak,na izgled nebitnim stvarima sitinicama,ali ej to ono što čini dnevnu politiku i svara medijsku sliku o realnoj Srbiji-
Tema je zaista ozbiljna.pa na njoj ne vredi učestvovati,ako se objašnjenja traže u volji velikih sila.Ta volja i planovi su ouvek postojali,ali ajde da vidimo.šta je to Milošević uradio da se naš interes poklopi sa interesima najmoćnijih.,
Da kreneomo od početka.
Zašto se protivio uvđenju višepartijskog sistema i izmišljao neki dvopartijski pluralizam te da u svetsku politiku kao narodi iz SFRJ,Slovenci i Hrvati ulaze reformistički,a mi ti koji kočimo reforme.Ne zaboravi da je pao Berlinski zid.Samo navedi ko ej u tom trenutku pored Miloševiića jedini dao otpor višepartijskom sistemu.
Zašto sankcije Slovencima?
Zašto se boriti za očuvanje Titove štafete.
Zašto ići na Kadinjaču kao predsednika,a zabranjivati i slati policiju da razbija skup na Ravnoj Gori.
Zašto ne prihvatiti Mesića odmah,nego tek pod pritiskom.
Zašto snimati uvoz oružja a ne sprečiti isto.Da li to liči na dobre antiratne namere ili samo na jednu propagandu i uvod u ratove.
Ovo je samo početak..
Ali opet kažem.Ja zanam šta je Milošević govorio i šta ostvario.TI ne znaš šta je nudila opozicija i kkava rešenja.A pričati i podsmevati se onome što ne znaš je u najmanju ruku nevaspitano.
Neću dalje na ovoj temi ako se ne pojave ozbiljniji sagovornici.
Koji će Vukovu model leopadove kože i te kako ozbiljno posmatrati.Jer je to bila alternativa za ove puteve koji su se tako završili po nac.Možda je to i nadrealno, smešno,Ali ako jedan broj ljdi traži to,.ti šalješ tenkove na te ljude.Onda moraš stajati iza onoga što sam nudiš.Uticaj velikih sila je već tada bio poznat pa i zahtevi i ponašanje opozi+cije je u skladu sa tim.Odlučio čovek da se suprotstavi velikm silama.Da je pobedo,ok.Nije,čista njegova odgovornost.Jer je postojala alternativa koja je mislila drugačije.Nije bitno da li bi to bilo bolje.Ovo što je ispao je katastrofa,Ono možda bi,a možda i ne bi.
E sada,mi treba da se svađamo šta bi bilo kad bi bilo-Ostavimo to i postavimo na stub srama onoga,ko je preuzeo sve u svoje ruke i upropastio,

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sub Jan 22, 2011 10:19 pm

Debilko ::Mogu da kažem da smo se borili golim rukama protiv tenkova ne bi li smakli miloševića i izborili se za to pravo da mi rešavamo.
Bez ikakve pomoći sa strane i spolja? Ništa ono "Otpor", kursevi u Budimpešti, novac sa računa CIA, paklena medijska kampanja na zapadu?
Važi.
I, sad, kad ste se "izborili", paljenjem skupštine i uklanjanjem svakog dokaza zaista dobijenih izbora- gde je to blagostanje, ta rešenja koja bi primenili i na probleme sa RSK, RS, Kosovom i Metohijom?
Pitao si- šta je bilo bolje?
Skoro ništa.
Međutim, njemu su državu držali pod žestokim sankcijama, izložili ga situaciji u kojoj su mu državu i narod opteretili ratom, izbeglicama, sve jačoj opoziciji i sabotiranju iznutra, a smenili su ga tek pučem, za koji je jasno da je bio potpomognut spolja, jer je na unutrašnjem planu još uvek imao znatnu podršku.
Koja su opravdanja DOS-a za 10 godina izneverenih obećanja? Mi smo sad pajtosi sa celim svetom- šta je sad problem? Opet Milošević?
Kilava ti je ta mantra, nju više ni Čeda ne ponavlja; do duše, iz drugih, zadnjih namera. Kod tebe nije zadnja- samo puki inat da priznaš očigledno- da su vas mentori spolja iskoristili da obave svoj posao i da vas "puste niz vodu". Ovde se ne radi o tome da iko zbog toga likuje, već da žali; mi, koji ne krivimo Miloševića za sve i svašta zato što nismo uspeli da vam tada objasnimo igru spoljnog faktora, koji je ključan u celoj ovoj nesreći, i vi- koji bi već jednom trebalo da shvatite ko nam sve ovo napravi, ma kako se toj činjenici opirali.
To je najaktuelnije pomirenje koje je ovom narodu potrebno; sva ostala su u drugom planu. Čim to shvatite i priznate da su vas izradili- mi ćemo prestati da vam to nabijamo na nos, ionako dobro "izvučen" ovih 20-ak godina...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 12:12 am

Fri,ti opet u stilu iskusnog političkog demagoga.
Neću da gubim vreme u takvim raspravama i zamenama teza.
Ajde ja i ti da probamo jednu bar temu da razvijemo na pravi način.
Nismo u predizbornoj kampanji da bi smo pričali zbog birača.
Ajde od početka,potez po potez.Zašto Slobodan Milošević?Zato što je takva tema.
Može i bilo koja.
Evo da krenemo od doalska na vlast pa dalje.Jedno po jedno.
ILI misliš da je dugo tako-
Onda navedi jedno,ali samo jedno što je tada bilo bolje.Ako nema,bespredmetna diskusija.Ako ima mnogo toga, idemo jedno po jedno.
Ovo ti iskreno predlažem.
Ako meni nije problem da dolazim svakih sat dva i dopisujem.zašto bi to bilo tebi.
Ajde da probamo.Iskreni predlog.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Ned Jan 23, 2011 12:29 am

Debilko
Fri,ti opet u stilu iskusnog političkog demagoga.
Šta je demagoški, deder-precizno?
Neću da gubim vreme u takvim raspravama i zamenama teza.
Jel'? Lepo te pitam- šta je opravdanje ovih tvojih? Nije ti do takve rasprave? Znam i zašto.

Nismo u predizbornoj kampanji da bi smo pričali zbog birača.
Ni ti, ni ja- pa ne vidim što to uopšte i pominješ- osim- ako ovo radiš baš zbog birača...

Onda navedi jedno,ali samo jedno što je tada bilo bolje.
Na primer- mediji su bili slobodniji. Za to sam i pozvan, budući da sam do skora u jednom radio, i otpušten zbog političke nepodobnosti (ma šta pisalo na papiru... ).
U datim okolnostima, bila je neuporedivo bolja zaštita najsiromašnijih slojeva stanovništva.
Ali, sve to nije bitno; bitno je da mi odgovoriš- šta je izgovor DOS-a i njihovih političkih repova do danas- zašto je i dan-danas opstala korupcija, i da ne nabrajam sve ostalo, za šta su optuživali Miloševića?
Bio ja i onda, a i sad sam ovde. Gledao, analizirao; ne poznajem ni jedne, ni druge. Ni s kim od njih ni kum, ni dalja familija, niko mi nikad ništa nije dao, sve što imam- zaradio. Kako to da za Slobu imam neka opravdanja, a za ove tvoje nemam? Tek tako, neki sam baksuz?
Nije, brate; ne volim nijedne, sve je to fukara. Samo, ova današnja je mnogo veća.
Tako stoje stvari; ovu današnju ne mogu ničim da opravdam, a čak neke i znam. I gade mi se, da je to neopisivo.

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 12:56 am

A sa čim opravdavaš Miloševića?Sankcijama koje je sam izazvao?Svi argumenti kao olakšica za Miloševića su upravo njegov plod.Izazvao je takav haos,pa sad mi umesto da žalimo nas same,a mi žalimo njega,kako nije mu lako u takvim okolnistama.
To ti je isto kada šahista dođe u bezuizlaznu situaciju i onda se priča kao je super igrao u toj poziciji.Niko ne bi bolje.Pa drugi neće ni dozvoliti da dođu u takvu poziciju.
Nego će na vreme obilaziti strane ambasade,klečati pred svakim na kolenima.To je političar.Hoću da kleči pred moćnicima i da moli za mislost..da bi meni bilo bolje.

Ajde da se vratimo na temu.
Mediji.
Za vreme miloševića Gebelsovski.Ratnohuškački.Kakvi su to mediji koji zvanično u informativnim emisijama nazivaju NATO vojnike,NATO zločinci.Kazaćaš ratno stanje.Ali ako je tako,danas se niko ne naziva zločincem u informativnoj emieiji.
B92 gašen sto puta.Demosnstracjie u celoj Srbiji ,kordoni policije zbog medija.Studio B,strašno.Na svakih dva meseca upad.
A onaj čuveni Šešeljov i Vučićev govor,to je nezabeleženo u istoriji civilizovanog čovečanstva.Pretnja novinarima.
Ubistvo Ćuruvije.
To je sloboda po tebi.
Gašenje listova Naša Borba,Demokratija,Dnevni Telegraf.
Pucano u ruku novinarke što je pisala o kriminalcu.Od strane istog pri čemu se čovek nije ni krio.
Koliko desetina hiljada ljudi u to vreme dobijalo otkaze sa medija,poput tebe sada.
Znači upravo mediji su bili nešto najgore u vreme Miloševića.
A ono sramno sa Mirom Štulom u predvečerje prvih izbora i direktno najbrutalnije moguće kršenje predizborne tišine.I to sa kakvim lažima.
Znaš koji je to zločin.
Pa zbog toga je izbio 9 mart.Sad ćeš ti reći da je bila neka druga pozadina.Ja sam bio i znam hjiljadu ljudi koji su bili.I svi zbog medija.E sad jedino ako želiš da me ubešuješ da ti bolje znaš zašto sam ja bio na ulici.

I najzad,ima jedan posto od toga i danas.Ono otvaranje fabrika i zaključivanje posleova pred izbore.Očajan sam zbog tih jedan posto.Voleo bih da je sve promenjeno.Ali je u odnosu na Miloševića,bolje sto puta.

Niko nije ubijen od novinara.Evo bar to.

Niko te nije pretukao,Prvi bih se pobunio zbog tvog otkaza.Ali nisi valjda neleteo na koru od banane,kao što se to ranije činilo.Iskreno mislim da nisi.Ako jesi,javi kad budu bile demonstracije protiv aktuelne vlasti,biću u prvom redu.

Zabrana srpske reči zbog sllike Draže Mihailovića na naslovnoj strani.

I mnogo toga.

A po zgradama,okačeni lavori i metalne kade,da bi se hvatao ometani signal b92.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Ned Jan 23, 2011 6:20 am

Profesore spusti malo loptu!
Ako su tebi problem mediji pored 1,5 miliona nezaposlenih ti bi trebao da se vidis sa nekim medijumom...
Prvo idi pa se pobuni protiv otkaza koji samo pljuste.... obecao si.

Priznaj da su samo BUDALE vadile kade i kacile ih po prozorima da bi slusali B92...
Eeeej izvaditi kadu pa je kaciti na prozor... koja li je to faza ludila!?
A i taj tvoj Vuk sa zenom mu Danicom, koja trenutno sedi u Upravnom odboru NIS, je dobio dijagnozu budale jos u Parizu. Znas ono kada je odleteo predsednickim avionom na lecenje. Od tada nije dobio ni pisljive pare pa se izdrzavao od dotacija RDB... tuzno i smesno...
Ko je tebi jos bio idol...!?
Curuvija...? Evropljanin... Jesi li ikada procitao bar jedan jedini njegov tekst!???? Nisi.... Znam da nisi. I sto puta cu ti reci da nisi.
Zasto danas ne masete njegovim delom nego samo njegovim ubistvom...!?
I, ko ga je ubio? Oni koji su hteli da nanesu stetu Milosevicu... Curuvija je nebitan lik u svemu...

A drzavni mediji koji su pricali ruzno o NATO... bas su bili pokvareni...

Trebao je RTS da otvoreno poziva na dezerterstvo i da siri defetizam... Paz` majku mu...

Jesi li tada gledao HRT sa njenim mirotvorackim programom sa Kaptola? Nisi... Jesi li slusao sve lokalne stanice koje su prenosile BBC, VOA, RFI, Dw itd... Emitovali su VAMA programe sa svih cuka koje okruzuju Srbiju, iz aviona, sa satelita, iznutra i nije vam bilo dosta...
Vi ste bili njihova ciljna grupa! Vi sa kadama...
Nesposobni da shvatite ko vam je neprijatelj. Nesposobni da shvatite zasto to satanizuju jednog coveka zbog naroda....
Tebe su profesore deca sigurno mnogo volela....

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 7:47 am

B92 je praktično izveo one demonstracije 96,čak je i Sloba morao da popusti pred onim šerpama u pola 8.B92 je nešto najmoćnije što se pojavilo u Srbiji.Više ga na žalaost ne slušam jer ne volim režimske medije.Želim da mi u sećanju ostane iz onog vremena.
Čitao sam Evropljanina,ali kao večiti antikomunista,malo mi je bilo muka od Ćuruvijine komunistiške i udbaške prošlosti.Tako da se ne palim na te likove koji koriste bivće položaje da dođu do informacija i to unovče.Ipak,život je život.Zna se ko ga je ubio.
Da se razumemo.Nemoj mene stavljati u red sa gubitnicima na Osmoj sednici jer nisam njihov.Ja se osećam od rođenja potomkom gubitnika iz 45-e,Onih koji su prvi ustali protiv fašizma u Evropi,a koji su na montiranim procesima zatim bili osuđeni.Kojima je najveća nacionalna bruka prodaja i streljanje Draže Mihailovića.
I to,kljuni odkaz Foča.A pokolj u Foči izvodi Đurišić i u ratnim uslovima osuđen od Vrhovne komande na smrt.Zato se kasnije i predavao a i sarađivao sa Nemcima,Ustašama,Domobranima i Komunistima.
Ja sam veliki nacionalista.ALi ne novokomponovani.Savaznike Srbije ipak vidim isključivo u Americi,Engleskoj,Francuskoj i Nato paktu.E zato su tadašnji mediji po meni billi fašisoidni.Jer je NATO potpuno oravdano reagovao na provokaciju balkanskog kasapina.Nije se moglo više.Jedina zamerka,zato ne ranije.ALi i jedini način da monstrum prestane da pali i žari i odnosi nevine žrtve.Apsloutno sam doživeo NATO intervenciju kao po mene oslobodilačku.I kao oslobodilačku za sve Srpske nacionaliste.Jer je na čelu države bio monstrum koji se kretao po Kadinjačama,Neretvama,Sutjeskama.Koji i jeste tu nasledstvom vlasti donete izdajom tih istih saveznika.Ao su imali malo ljudskosti u sebi,nisu nas moglli ostaviti na milost i nemilost komunističkom vampiru.

ALi nećemo dalje.

Ćuruvija ubijen,ne znam ime čini mi se Desa Trevisan ili tako nekako kojoj je pucano u ruku,B92 u vrhu slušanosti,nema frekvenciju preko državnih predajnika.

Konkretno,da li bilo šta ima danas od toga.
Nema.

E sad,naravno da od DEMOKRATSKE vlasti se očekuje mnogo više.Tu se slažem.
Ali nema mesta upoređenju sa Miloševićevim vremenom.
Možemo mi reći da je jedan model automobila loš u odnosu na konkuretske,ali je neozbiljno upoređivati ga sa konjskom zapregom.
Takva je razlika i ovde.
Kritike današnja vlast zaslužuje,
Ali je petsto godina ispred Miloševića.
Pomenuo si NATO.Danas se govori da li će mo ući ili nećemo.Da li će nato graditi vojne baze.LIčno bih to izbegao.Ali se ne priča da postoji mogućnost da nas bombarduje,da ruši vojne baze po Srbiji.To je kvalitativna razlika.Ne volim vojsku i vojne formacije nikakve.Ali ako mora Srbin ići i služiti negde.neka to bude najjača sila.Zalsužili smo to,jer smo u te najjače institucije u svetu ugradili sebe još u I svetskom ratu.To su naši saveznici.Isti oni,zbog kojih je Draža odlikovan i koje je spaštavao u II svetskom ratu.
Obećali smo da malo skratimo postove,ali me povuče.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Ned Jan 23, 2011 10:43 am

.Savaznike Srbije ipak vidim isključivo u Americi,Engleskoj,Francuskoj i Nato paktu.E zato su tadašnji mediji po meni billi fašisoidni.Jer je NATO potpuno oravdano reagovao na provokaciju balkanskog kasapina.Nije se moglo više.Jedina zamerka,zato ne ranije.ALi i jedini način da monstrum prestane da pali i žari i odnosi nevine žrtve.Apsloutno sam doživeo NATO intervenciju kao po mene oslobodilačku.I kao oslobodilačku za sve Srpske nacionaliste
Ali ako mora Srbin ići i služiti negde.neka to bude najjača sila.Zalsužili smo to,jer smo u te najjače institucije u svetu ugradili sebe još u I svetskom ratu.To su naši saveznici.Isti oni,zbog kojih je Draža odlikovan i koje je spaštavao u II svetskom ratu.
Obećali smo da malo skratimo postove,ali me povuče.

QQ...
I ti mene povuce!
Ti se bez srama hvalis kako si podrzavao neprijatelja. BLJAK! :iii:
Nista cudno za vas kojima je idol onaj Draza... Isto tako je i on "razmisljao"...
BTW ti tvoji zeljeni saveznici u NATO su ti bili neprijatelji u WWI i WWII ... Nemci... Bugari... Italijani... Madjari... Francuzi...Albanci.... O USA nema potrebe da govorim...
QQ... stvarno trebas da skratis malo postove...
Kako li tebe omasi neki preki sud... Isto kao i Djindjica i slicne... Ybm ti demokratiju! Lud je bio onaj Milosevic definitivno... Trebalo je da stvarno vidite kasapina a ne da vam o tome trucaju propagandni biroi sa zapada.
:iii:

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 10:52 am

E sad pošto pomenu Đinđića i preki sud biću kratak.

Đubre komunistično,monsturme i spodobo.Buljašu,da nisi možda dečko od onog pederčine Amfilohija.

Da li si provokator,ili zaista krvavi i monsturozni predstavnik komunizma zaista ne znam.
Ali sa nekim ko sebe smatra Srbinom i Dražu doživljava kao neprijatelja,zaista nemam šta razgovarati.Sa takvima se Srbi mogu gledati samo preko nišana.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Ned Jan 23, 2011 11:04 am

Postovani profesore, molim Vas da unesete malo akademskog nivoa u raspravu.
Tog Draze se odrekao i kralj i naredio da se njegove jedinice razoruzaju do 15. januara. Posle toga su postali obicna banda... Na njih se nije odnoosilo ratno pravo jer su odbili da izvrse naredjenja svoje vrhovne komande... BTW ta komanda je spicila kod saveznika Engleza i ostavila narod da se hebe sa tvojim saveznicima Nemcovima...
opet me povuce!

SKYKING
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dimitrije taj Ned Jan 23, 2011 12:44 pm

Ja sam veliki nacionalista.ALi ne novokomponovani.Savaznike Srbije ipak vidim isključivo u Americi,Engleskoj,Francuskoj i Nato paktu.E zato su tadašnji mediji po meni billi fašisoidni.Jer je NATO potpuno oravdano reagovao na provokaciju balkanskog kasapina.Nije se moglo više.Jedina zamerka,zato ne ranije.ALi i jedini način da monstrum prestane da pali i žari i odnosi nevine žrtve.Apsloutno sam doživeo NATO intervenciju kao po mene oslobodilačku.I kao oslobodilačku za sve Srpske nacionaliste.Jer je na čelu države bio monstrum koji se kretao po Kadinjačama,Neretvama,Sutjeskama.Koji i jeste tu nasledstvom vlasti donete izdajom tih istih saveznika.Ao su imali malo ljudskosti u sebi,nisu nas moglli ostaviti na milost i nemilost komunističkom vampiru.

ALi nećemo dalje.

Profesore, da ti ne predaješ možda istoriju ne daj bože? Daj dalje, da čujemo još koju lekciju. Nešto sam se uželeo sirena al nemaoj da traje kao prošli put, propašće ti ekskurzija.

Dimitrije
Član
Član

Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 1:06 pm

Jel to stiže kurir Jovica lično ili njegov dupli nick?
Obraćanje nekom Profeseru,ne znam da li takav nick ovde uopšte šostoji mogu samo rumačiti kao bežanje od dijaloga sa mnom i sučeljavanja mišljenja.
Za neke stvari znanje iz istorije nije potrebno,Pametan čovek pročita šta ga interesuje, donese zaključak i sačuva knjigu.Za sličaj da mu nekad zatreba.Ali kolektivni nedostatak Srpskog naroda je očigledno siromašno znanje iz matematičke logike.
E ta falinka proizvodi nakardna i perverzna mišljenja i zaključke.Pa tako neko ko je palio crkve,jahao popove,palio srpske zastave i kokarde,ovde nekom čudnom gimnastikom postaje Srbin.Vojska koja je imala pozdrav S VEROM U BOGA ZA KRALJA I OTADŽBINU se ne može tretirati Srpskom,jer je još od Kosova naš tradicionalni pozdrav ZA DOMOVINU S TITOM;NAPRED.Mislim da se sa tim treba pozabaviti neka kompetentnija ustanova,osim ako zaista nije u pitanju toliko neznanje iz LOGIKE.
Zaista Vas ne mogu ovde podučavati,nemam vremena za to.Mogu samo da vam pošaljem jedan topli pozdrav direktno iz jajca.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dimitrije taj Ned Jan 23, 2011 1:19 pm

Nije moguće da imate i kurira Jovicu? : Ja sam Dimitrije jedini u majke i nemoj da mi imputiraš tu neke zayebancije.

Otpozdravljam - s verom u Boga, za otadžinu, s kraljem, napred! :pipi:

(Muči me kralj, ne znam koga na tron )

Dimitrije
Član
Član

Broj poruka : 10
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Jan 23, 2011 1:35 pm

Evo ti ga Marko,princ u egzilu...

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Jan 23, 2011 1:39 pm

Pišite šta god želite, samo bez ličnih uvreda molim.

Hvala!

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Ned Jan 23, 2011 1:42 pm

Pozdrav Digi veeeelikiiiii.
Pa nastavi malo ti.Neću da se raspravljam sa duplim nickovima,pogotovu ako su usmereni na blaćenje Srpskih svetinja Kralja,Draže,Đinđića.Još samo da se podmehnu i Knezu Mihailu i da baš ništa što u ovoj naciji vredi ne promaše.
Ćao,
Uključiću se kad se pojave pravi članovi željni sučeljavanja mipljenja i ideja.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Jan 23, 2011 1:44 pm

Dakle,sta je taj satrap ucinio pozitivno za Srbiju,osim sto je stvorio klimu da se bagra obogati...Covek koji je mrtav ladan pustio niz vodu srbe iz krajine,pokrao deviznu stednju,isisavao pare iz Srbije i prebacivao ih na kipar,ciji je sin bio iznad zakona i osvedoceni kriminalac...Itd,itd...

A o Drazi,srpskom heroju i muceniku,kao i o Monarhiji postoji poseban topik pa o tome mozemo tamo....

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Ned Jan 23, 2011 1:46 pm

Pozdrav Digi veeeelikiiiii.

Pozdrav,rodjace...

digitalmandrak
Supermoderator