Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Lepe žene prolaze kroz grad
Danas u 9:23 pm od Храст

» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Slobodan Milošević

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Slobodan Milošević

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 01, 2010 4:08 pm

Jedno od najupečatljivijih imena novije srpske politike je svakako i ime iz naslova teme; ovde možete izneti svoje utiske o njegovom delu i radu, šta vam se nije dopalo u vezi sa njegovim delima, a šta odobravate.
Kao i obično, ja ću se sa svojim utiscima priključiti negde tokom diskusije...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Slobodan Milošević

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 01, 2010 8:22 pm

Njemu hvala za sve. Doćiće ljudi ovde i govoriće ružno ali to je njihovo mišljenje, moje je drugačije.

Orhideja
Član
Član

Broj poruka : 8508
Datum upisa : 08.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Uto Jun 01, 2010 8:34 pm

Orhideja ::Njemu hvala za sve. Doćiće ljudi ovde i govoriće ružno ali to je njihovo mišljenje, moje je drugačije.

ma ne verujem da će neko za njega nešto ružno da kaže

laza
Član
Član

Broj poruka : 12556
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Uto Jun 01, 2010 9:01 pm

laza ::

mislim da si i ti tu.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 01, 2010 10:12 pm

Kao i o svima, koji su se na ovim prostorima bavili politikom i pokušavali da predvode ovaj narod i državu, i o njemu ima mnogo potpuno suprotnih mišljenja; međutim, njegov period vlasti je se dogodio u vreme velike državne, političke i ekonomske krize, i samim tim ocene su mnogo oštrije nego kod drugih srpskih vođa. Veliko je pitanje koliko su verodostojne informacije koje su na raspolaganju o njegovom životu i radu, s obzirom na doba u kome je delovao i po kojem ga se ocenjuje, jer nikad nije bilo lakše plasirati neku laž o bilo kome; lično, mišljenja sam da mnogo toga, ključnog za tačnost procene nikad nećemo saznati.
Po onome što sam ja video, čuo i saznao, ne mogu ga kriviti za neke stvari, koje mu se stavljaju na teret- problemi sa kojima se suočavao bili su daleko iznad njegovih moći, niti pak verujem da bi iko postigao bolji (ili manje loš) rezultat. Korene tolike mržnje prema njemu vidim u tome što je osujetio mnoge planove (tada) srpske opozicije i zapada, i uveliko usporio realizaciju nekih projekata NATO na Balkanu i jugoistoku Evrope. Proevropske snage u Srbiji ne mogu da mu oproste nepobedivost na izborima nekih 10-ak godina, uprkos ogromnoj logistici zapadnih mentora, a neke susedne države njegovu istrajnost u onemogućavanju da provedu svoje nacionalne interese na štetu srpskog stanovništva.
Vremenom, postaće jedna od najsvetlijih figura u srpskoj istoriji, samim tim što je umro u zatočeništvu u Haškom sudu, bez ikakvih konkretnih dokaza o krivici a neosuđen- izložen potpuno nelegitimnom progonu od strane zapadnih sila, samo zbog osvetoljubivosti moćnika i njihove potrebe da zamaskiraju neke svoje zločine.
Na unutrašnjem planu, činio je greške, najviše gubljenjem kontakta sa narodom- prepuštajući se u tome svom lošem i nelojalnom kadru saradnika; u kombinaciji sa ispuštenom kontrolom nad članovima sopstvene porodice, koja ga je prilično kompromitovala, sankcijama, ratovima u regionu u koje je, hteo- ne hteo- uvlačen, njegov manevarski prostor se vremenom sužavao. No, o tom, po tom...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jun 18, 2010 8:57 am

Evo jednog vrlo neobičnog viđenja imena i dela S. Miloševića, a i da se svi malo zabavimo...

http://www.youtube.com/watch?v=70YYpPSOMZc

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Sre Jul 21, 2010 9:44 pm

Orhideja ::
laza ::

mislim da si i ti tu.

vidiš kako nisi bila u pravu...... Embarassed

laza
Član
Član

Broj poruka : 12556
Datum upisa : 14.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Jan 20, 2011 2:40 pm

Slobodan Milošević je imao vrlo loše poteze koji su se odrazili na Srbiju ali kao ovdašnji, ni približno tako kobni. Ako je nešto i ostavilo traga, ovi su do sada mogli makar u jednom delu ispraviti "grešku" ili makar ne praviti nove, gore.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od digitalmandrak taj Čet Jan 20, 2011 2:50 pm

slobodan milosevic je jedno od najvecih go#ana koje je ova zemlja ikad iskenjala(da citiram sebe sa jednog drugog foruma...)

digitalmandrak
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 12498
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jan 20, 2011 3:00 pm

Najveća greška Slobodana Miloševića je, kako se ispostavilo, to što nije još '90. dao ostavku na sve funkcije.
Par godina posle toga bili bismo ovde gde smo sada, a možda bi bilo i gore, i kumili ga da preuzme vlast...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Čet Jan 20, 2011 4:02 pm

Ja zaista ne znam da li ste ozbiljni ili se šalite.
Sada gde smo,nije sjajno naravno.Ali je milion puta bolje u svakom pogledu nego za vreme Miloševića.Ni jedna sitnica ne postoji koja je u njegovo vreme bila bolja.
A da ne govorim šta je on nasledio svojim dolaskom na vlast.Kakvu državu.Trebalo je to sve upropasititi.Najveća štetočina u sitoriji čovečanstva.
Siguran sa da je sve radio namerno.Jer to ne bi uspeo ni najveći debil.Nepogrešivo vući loš za lošim potezom i ni jedan dobar.Znači,ako je radio namerno,onda je genije. TO je izveo bez greške.
Jedino pozitivno u odnosu na današnje političare mogu biti možda neke njegove lične osobine,ako govorimo o tim političarima kao ljudima.
A Mislošević kao političar,minus beskonačno bi bila ocena.Za sada,u Ginisovoj knjizi na dnu.i bez nagoveštaja da ga u skorijoj budućnosti neko može stići.
Zaista bih želeo pošto je mrtav da nađem bar jednu sitnicu,Ali je na žalost nema.
Ma čak i ako se iz bilo kog govora nešto izvuče iz konteksta,sve sam krš i čemer.

Debilko
Član
Član

Broj poruka : 2240
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 54

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Jan 20, 2011 4:29 pm

Naravno da je Milosevic negativna licnost, u to ne treba sumnjati. Pre svih mogucih rasprava o ovom i drugim politicarima moramo biti bar malo kriticni pa reci da politicar ne zivi u staklenom zvonu. Zubi, koje je sam naostrio,prvi su zagrizli u njega. Setite se koji su to ljudi.
a sada kratko : izvod iz jedne analize
3Neuropsihijatrijsko Odeljenje Instituta “Dr Laza Lazarević”, Beograd,
ANALIZA VEKOVNOG FENOMENA AUTORITARNOSTI NA BALKANU

"Nezreo i neodgovoran način mišljenja i ponašanja je duboko utkan u našu kulturu i tradiciju, i zato izlazak iz naše vekovne zaostalosti zahteva radikalne promene u našem odnosu prema životu.

Preko 60% anketiranih se u prosuđivanju ispravnosti nečije ideje oslanja na nerazumne kriterijume: KO je tu ideju izneo, KOLIKO ljudi je zastupa i sluša glas sopstvenih OSEĆANJA, umesto da razumno prosuđuje SMISAO same ideje. Naše istraživanje je otkrilo da je gubitak zdravorazumnih kriterijuma u srazmeri sa sujetom (odlika 30,9% ispitanika), krivicom (25,5%) i sebičnim sentimentom (23,6%) kao pokretačkim motivima ispitanika. Kod onih koji su pokrenuti altruističkim motivima, analiza smisla je na prvom mestu, a kod onih koji su pokrenuti sujetom, krivicom i sebičnim sentimentom, na poslednjem mestu po zastupljenosti. Motivacija koja ne može da izdrži kritiku zdravog razuma rezultuje čovekovim odricanjem od zdravorazumnih principa mišljenja.

Neodgovornost je i danas obavijena tabuima u koje ne sme da se dira, isto kao i u vreme komunizma, samo što se zlo više ne čini u ime partije i radnog naroda, već u ime vere i nacije, i u ime raznih drugih ideoloških izgovora.

U publikaciji “Putevi istraživanja autoritarnosti” objavljeni su rezultati istraživanja stepena autoritarnosti među pristalicama različitih političkih stranaka u Jugoslaviji: “Pokazalo se da su najautoritarnije pristalice SRS (95,41), JUL (94,17) i SPS (93,96), zatim sledi SPO (87,90), a manji stepen autoritarnosti pokazuju pristalice DSS (78,29), DS (73,39) i oni koji su se opredelili za ostale stranke (DPS CG, DA, GSS... - 74.95).” (Dr. Nebojša Petrović, Putevi istraživanja autoritarnosti, 80) Glasačko telo Demokratske stranke je najmanje autoritarno zbog odsustva autoritarne ideologije, ali je ipak autoritarno u priličnoj meri, zato što je naš čovek u globalu neodgovoran i samim tim sklon autoritarnosti.

Kao što se naš narod ponadao da će odlaskom Miloševića sa vlasti 5. oktobra 2000. godine društvo krenuti stazom dobrih reformi, tako je i pre jednog veka poverovao da će samo ubistvo kralja Aleksandra Obrenovića 29. maja 1903. godine da znači istorijsku prekretnicu u bolju budućnost. Književnik i satiričar Radoje Domanović, koji je i sam trpeo kao žrtva diktature obrenovićevskog režima, nije imao iluzija da bi promene u političkom rukovodstvu zemlje mogle ostvariti željene ideale:

- Šta ćeš sada da pišeš? - pitali su me mnogi posle 29. maja nekako pakosno - nema više za tebe materijala!
O publiko srpska, dobričino moja, kako si grdno prosta i naivna. Prošao je 29. maj, ali smo ostali mi. Mi isti onakvi kakvi smo i pre bili.” (Radoje Domanović, “Stradija”, broj 1, 1903)

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jan 20, 2011 5:48 pm

L2, odlična ideja je postavljanje ove studije...

----------
Interesantno mi je da čitam ove najoštrije osude imena i dela S. Miloševića. Uz sve ograde i osude prema njemu i njegovim potezima koje je činio, ipak ne mogu da se načudim tolikoj po nekad histeričnoj mržnji prema njemu, posle ovoliko godina, a sa saznanjimai iskustvima koja smo u međuvremenu stekli. Izgleda da su podaci iz ove studije poražavajuće tačni, te da to svaku diskusiju osudi samo na produbljavanje jaza između suprotstavljenih mišljenja, uprkos jalovoj nadi da će ljudi racionalno razmotriti nova saznanja.
Na ovom a i na drugim mestima dovoljno puta sam iznosio lične utiske i primedbe o njegovim potezima; svakom bi trebalo da bude prilično jasno da sam sve, samo ne i njegov sledbenik. No, čim bih ma i jedan njegov potez okarakterisao kao dobar, ili samo jedini moguć- dobijao bih više etiketa nego Jeremićev kofer.
Razmišljanja o tome -zašto je to tako- vode me samo u jednom pravcu, i samo mi jedno pada na pamet: Srbi su nezreo, iracionalan narod. Kao takav, lako je postao plen svih mogućih mešetara i manipulatora, i nije baš ni neko čudo sve ovo stradanje.
Na spisak grešaka Miloševiću mogu dodati, u skladu s tim, i ocenu da nije bio svestan stepena te nezrelosti, i da ga je prilično idealizovana slika o sebi uljuljkala o iluziju da je moguće da se to drži pod kontrolom.
Moje je mišljenje da su sve političke diskusije, vođene i na ovom forumu, vrlo relevantan dokaz ove teorije- Srbi ne znaju čak ni smisao reči konsenzus, a nekmoli da ga se pridržavaju.
To je bolna istina, no, i bolna istina je bolja od zavaravanja da će demokratija, makar i ova lažna i pritvorna, ikad dati neki pozitivan rezultat. Mislim da nas čeka vrlo težak i neizvestan period.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Jan 20, 2011 6:30 pm

Dragi Fri,
Kada sam napisala ovaj tekst / kopirala studiju koju sam za sebe kriticno izanalizirala, nikako nisam mislila na tebe. NI POMISLILA. Nisam vise redovno na forumu pa nisam u toku tvojih razmisljanja, stavova. A, iskreno da kazem, ne secam se da sam i pre bila, kada je tema Milosevic u pitanju.
Zato cemo eliminisati ovu tvoju primedbu jer je naprosto netacna.

Idemo dalje, ali ovoga puta cu morati prokomentarisati tvoje razmisljanje.I to principijelno.
Rezultati su najmerodavniji pokazatelji pa i u politici. Ne zelim reci da jedan covek moze odrediti sudbinu naroda. Velika je razlika izmedu pozicija odredenih politicara. Obama ne poseduje vlast. On figurira. Hitler nije figurirao. On je proizvod jednog uzasno kompleksnog perioda, u kom su se stekle lose ekonomske i opste okolnosti. Mogli bi reci lakonski da je bio slag na tortu. Ali nije to TO. Da je umesto njega bio covek drugih kvaliteta situacija se mogla odvijati drugacije.
Tako nekako tumacim i Milosevica,Tudmana, Aliju i sve ostale ucesnike jugoslovenske krize. Kao prvo: Zapad je davno odlucio raspad Jugoslavije. Ni jedan politicar nije mogao spreciti njihove namere. Na osnovu toga bi mogli zakljuciti : pa po cemu su onda ovi politicari uospet krivi .To isto mozemo reci i za danasnje politicare, Tadica i ostale.. Jer zapad ima jasan plan i, sto je najvaznije, provodi ga bez obzira sta mi mislili ili hteli.
U kom su se prostoru kretali politicari bivse Juge. U suzenom. Ali, u bilo kom prostoru, dobar politicar zna sta treba ciniti, i cini, a los situaciju cini jos gorom. Milosevic je ako nista, stvar do zla Boga, da se izrazim Digijevim jezikom , usr....Objasni mi ubistva koja su predstavljala njegovu direktivu. Bar jedno. Zasto je morao Stambolic biti ubijen ?
I nakon svega, sta je to onda dobro kod coveka koji ne bira sredstva za ostvarenje cilja ( pitam se kojeg cilja - onako usput).

L2
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Jan 20, 2011 6:47 pm

L2
Kada sam napisala ovaj tekst / kopirala studiju koju sam za sebe kriticno izanalizirala, nikako nisam mislila na tebe. NI POMISLILA.
Luda ženo, znam... Shvati, za na dalje; ja ovo ne shvatam lično, razgovaramo u ravni teorije. Ja sam se pozvao na tvoj post jer se slažem sa njegovim ocenama. Osim toga, ja imam vrlo jasnu svest o sebi i ne pronalazim se u studiji, ma šta ko o tome mislio. Naprosto, ja to nisam..

Zapad je davno odlucio raspad Jugoslavije.
Ja to znam, ali, reci to ovima koji se ubiše da nam dokažu kako su nam samo nudili pomoć i usluge...
Jer zapad ima jasan plan i, sto je najvaznije, provodi ga bez obzira sta mi mislili ili hteli.
Tačno.
U kom su se prostoru kretali politicari bivse Juge. U suzenom. Ali, u bilo kom prostoru, dobar politicar zna sta treba ciniti, i cini, a los situaciju cini jos gorom. Milosevic je ako nista, stvar do zla Boga, da se izrazim Digijevim jezikom , usr....
Da, bilo je grešaka; no, ima indicija da je neke morao da napravi. Zanemaruješ perfidnost zapadnih planova i na šta su sve spremni da ostvare svoje planove.
Objasni mi ubistva koja su predstavljala njegovu direktivu. Bar jedno. Zasto je morao Stambolic biti ubijen ?
I nakon svega, sta je to onda dobro kod coveka koji ne bira sredstva za ostvarenje cilja
Ovo svakako nije mesto za iznošenje takvih teorija; o tome, ako se vidimo. Ako si gledala "Dosije Pelikan" sa Denzelom Vošingtonom i Džulijom Roberts, shvatićeš zašto se o tome ne izjašnjavam, ma kako nebitan bio u političkom miljeu Srbije...
A šta je dobro kod čoveka koji ne bira sredstva da ostvari cilj?
Pa, oružje, verovatno. Tu se setih Vesli Klarka...

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Jan 21, 2011 1:58 am

Evo ugrabila sam malo vremena pa da nesto dodam :

Prvo malo humora ( crnog):
"Kad Srbi rucaju, ili veceraju, pored mesa s jelovnika moraju da pojedu bar jednog zemljaka”, rekao je Jovan Ducic osvetljavajuci tragicnu dimenziju nase istorije.
-Najubedljiviji politički argument u Srbiji je – snajper.
-Slobodno ubijte svog političkog protivnika. U Srbiji je diskrecija zagarantovana.
-Srbi se raduju političkim ubistvima. Još od Radovanjskog luga.
-Dosad smo ubijali najbolje. Možda je vreme da pređemo na najgore.
-Nije svako ubistvo političko ako o njemu piše Politika.

D. Minić Karlo

EVO JEDNOG IZVORA KOJI KRATKO SISTEMATIZUJE UBISTVA NA NASEM TLU
( verovatno ima i boljih tekstova)

Srpske tajne o zaverama i atentatima

L2
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Jan 21, 2011 2:45 am

Iza ogromne većine atentata za koje mislimo da su ideološke prirode stoji mnogo prizemniji motiv- novac. Mnogo mi idealizujemo te ubijene, zbog onoga- o pokojniku sve najlepše. Što se tiče nekih koji su se desili u poslednjim decenijama- nije mudro iznositi sud bez dovoljno informacija.

Fristajlo
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Jan 21, 2011 2:48 am

Ma ovde se tema rasplinjuje sa copy paste,tako da dobija na ozbiljnosti.
Fri.navedi jednu sitnicu koja je bila bolja tada nego sada.
To jre rasprava.
Ali samo jednu.Pa da ti odgovorim ili da priznam da si u pravu.
A iznosti uopšteno kao neke stvari.Mnoge stvari su nekad bile bolje a mogo lošije.
Nema ništa što je bilo bolje.Ako ima,izvoli.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Jan 21, 2011 2:52 am

L2 ::
D. Minić Karlo

EVO JEDNOG IZVORA KOJI KRATKO SISTEMATIZUJE UBISTVA NA NASEM TLU
( verovatno ima i boljih tekstova)

Srpske tajne o zaverama i atentatima

L2,ovaj spisak mi je totalno nejasan.Pa gde bre na istu listu Kneza Mihail,Zorana Đinđića sa jedne,i Krcuna sa druge strane.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Jan 21, 2011 3:08 am

I meni je stosta nejasno ...valjda da ih bude vise.Ja sam se malo htela "saliti"sa Frijem ...Posto on kaze da nije pametno zadirati u te teme. .Evo malo umetnicki, hajde da se zabavljamo sto kazes, dosta ozbiljnosti.

"Kad se pojedinci usprotive svetu sa mnogo hrabrosti,svet ih drugacije ne moze lomiti nego da ih ubije,i prirodno,svet ih ubija.Svet lomi pojedince,i kod mnogih stvara se zulj na mestu naprsline,ali one koji ne dozvoljavaju da budu slomljeni,svet ubija.Svet ubija bezobzirno i vrlo dobre i vrlo blage i vrlo hrabre.Ako vi niste medju njima,on ce vas takodje ubiti,ali u tom slucaju ulozice malo vise truda."

ERNEST HEMIGWAY
Zivot ubija na razne nacine: neke kao ove gore ...neke bedom,neke tugom. Ja sam za zivot i ljubav, smeh i zezanciju. U nasoj lepoj zemljici sam shvatila, za vreme "pokojnog" da moram sama da se za to pobrinem. Toliko mi je bilo lepo.Zato sam rekla caos amigos.I evo me tu sam gde sam.

L2
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Debilko taj Pet Jan 21, 2011 5:31 am

Limeni kovčezi,samo i svaki dan limeni kovčezi.Da li se sa time bilo šta može uporediti.
Oluja,Tuđman šalje Šarinića kod Slobe,da se slučajno ovaj ne predomisli i ne pogazi dogovor iz Karađorđeva.Dolazi Mikelić,zatiče ih kako za vreme Oluje nazdravljaju i piju viski.I nikom ništa.I dalje se ne zna da li je to ipak dogovor sa Tuđ,anmom ili su priče.
Ali zato svi u glas znaju šta je opozicija pričala u stranoj ambasadi i to u trenutku kad izlaze iz nje.I niko ne sumnja.
Strašno.
Umobolno.
Da li se ovo ikome na svetu dešavalo-
Da li je i u drugim narodima glupost i lakovernost u tolikoj dozi prisutna.

Debilko
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pet Jan 21, 2011 11:42 am

Ti živiš u Moskvi Debilko, zar ne? Šta ti znaš šta je rat i rat i ratna stradanja, gledaš samo iz svog ugla a to nije u redu.
Ja znam samo jedno da njega (Slobe) nije bilo tada da ne bi sad bilo ni mene ovde gdje jesam. Politika je kurva i svako priča svoju priču.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pet Jan 21, 2011 12:14 pm

A šta ćemo sa onima koji nisu više tamo gde su bili, već "nigde", tamo gde iz nazivaju izbeglicma, a oni su zapravo prognani.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orhideja taj Pet Jan 21, 2011 1:04 pm

Avramova ::A šta ćemo sa onima koji nisu više tamo gde su bili, već "nigde", tamo gde iz nazivaju izbeglicma, a oni su zapravo prognani.
Većina izbjeglih lica ili prognanika je sada u stvari srećna tu gdje jeste u Srbiji i u Republici Srpskoj. Pazi oni jesu proterani, ali tamo gdje prođu dve vojske ili se sukobe tamo ostaje pustoš i jako teško niče ponovo bilo kuća bilo trava. Sva izbjegla lica su sad sigurna jer su među svojim narodom i tu se smatraju sigurnim. Jako je teško živjeti u svojoj kući i osjećati se ugroženim. Sjećam se kad sad je koridor oslobođen, tad je došlo brašno, šećer ali su cijene bile astronomske 10 DM je vrijedilo kao 200 EUR-a danas a jako teško bilo za zaraditi. Išla sam u Srbiju autobusom, cijelim putem nigdje nikoga ni auta, mačke, psa , kuće srušene samo dimnjaci gledaju u nebo, negdje ni temelj nije ostao. Danas kad prolaziš nekim od tih dijelova misliš da je stalno tu bila šuma ali ako zastaneš negdje između gustog rastinja vidjećeš crvene jabuke, zrele su, a ako digneš oči iznad krošnji vidiš dimnjak kako još uvijek stoji.
Bilo je što je bilo, ne ponovilo se.

Orhideja
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pet Jan 21, 2011 1:45 pm

Debilko:

Gde god da zivis ovo o cemu si pricao je ISTINA.I meni se oluja USEKLA u pamet.
Avramova:
Ne mora se doziveti da bi se shvatilo. Ali je istina da su ovaj rat najgore doziveli oni koji su bili u njegovom srcu. To su dve stvari potpuno drugacije. Neki su ziveli u tom srcu(rata) a opekao ih pekmez dok su ga mesali da ne zagori. Pojedini su ziveli van obruca(rata) a doziveli ga nemilosrdnije nego oni u ratu. Sticajem okolnosti upoznala sam obe strane . Dozivela ali nisam mogla da shvatim -sve se u meni protivilo. Dozivela i shvatila- i umom i srcem. Ako ne znate kako se i telo i dusa razapinju niste osetili zlo. Ali morate zakljuciti da je zlo, zlo.

L2
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:24 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći