Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 1 Skrivenih i 43 Gosta :: 2 Provajderi

Brave Heart, Храст

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
» Check 123 i Europeana - kultura, umetnost, istorija...
Danas u 8:05 pm od Brave Heart

» Sve o "pametnim" telefonima i sličnim čudima tehnike...
Danas u 6:54 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta IT-ja (softver, hardver i...)
Danas u 6:46 pm od Brave Heart

» Fotografija nedelje
Danas u 6:33 pm od Храст

» Misao dana
Danas u 6:15 pm od Храст

» Filmske novosti...
Danas u 6:13 pm od Brave Heart

» Vesti - književnost...
Danas u 6:10 pm od Brave Heart

» Vesti iz sveta umetnosti
Danas u 6:06 pm od Brave Heart

» Crtež
Danas u 6:05 pm od Poli

» Moj izbor
Danas u 5:54 pm od Poli

» Bekstvo od realnosti
Danas u 5:54 pm od Храст

» Akvarel
Danas u 5:50 pm od Poli

» Vesti iz sveta astronomije...
Danas u 5:47 pm od Brave Heart

http://s16.postimg.org/a3qjjtmrl/biogen_DVA.png
Пројекат руске културе у Србији
http://s21.postimg.org/43y2a3nav/ruska_kultura_u_srbiji1.png
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Intuicija ...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Intuicija ...

Počalji od Dragana taj Ned Maj 30, 2010 11:20 am

Intuicija , predosjećaj ili unutarnji glas ... Vjerujem da je svaki čovjek bar jednom u životu ako ne i često osjetio svoje intuitivne misli ...

Treba li čovjek zanemariti ili poslušati i slijediti svoju intuitivnu nutrimu ? Koliki značaj pridajete svojoj intuiciji ? I Zašto ?

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Intuicija ...

Počalji od cat09 taj Ned Maj 30, 2010 11:22 am

Imam jaku intuiciju, ali joj ne pridajem neki veći značaj. Pokušavam da realno sagledavam stvari tako da se ne obazirem mnogo na taj unutrašnji osećaj...

cat09
Član
Član

Broj poruka : 4157
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diotimo taj Pon Maj 31, 2010 3:23 pm

Intuicija-divna tema...

Vazan je taj unutarnji glas ,zaista... inace on je naravno stariji od logickog misljenja,jer tokom miliona godina ,covek se oslanjao izkljucivo na intuiciju...I njegov opstanak,cesto je zavisio od stepena razvijenosti date sposobnosti.
Inace intuicija ( u obliku iznenadnog shvatanja-insajta...) svojstvena je i visim zivotinjama..
Ljudska intuicija koristi ne samo vizuelne slike nego i tokom cele istorije nakupljeno iskustvo:simbole,metafore,arhetipove-i zato je neuporedivo bogatija mogucnostima.Ona izlazi dalejko izvan okvira zdravog razuma.Veci deo onoga sto u sebi nosi umetnost, dogadja se na intuitivnom nivou...

Izvori intuicije se nalaze u nesvesnom ,tacnije u njegovom odnosu sa svescu...Nije slucajno sto se intuitivna predvidjanja neretko radjaju u snu ili polusnu.Covek sa razvijenom intuicijom ume tanano da ''lovi'' podsvesne informacije:na primer,po intonaciji,mimici,izrazu ociju moze da shvati mnogo onoga sto sabesednik ne moze ili ne zeli da kaze otvoreno...
Imam jako razvijenu intuiciju i cesto se oslanjam na nju...zasto? E,to je mala tajna...ne samo za vas...nego mozda i za mene...

diotimo
Banovan

Broj poruka : 343
Datum upisa : 22.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dragana taj Pet Jun 04, 2010 10:53 am

Čovjek je osjetilno biće ( vid , njuh , luh ... ) ... Sposoban je memorirati i upamtiti stvari , za koje i nije ni svjestan da ih pohranjuje u svojemu mozgu .
Te pohranjene informacije izviru na površinu u obliku intuicije kako bi nam ukazale na oprez ili signalizirale što nam je činiti u određenom trenutku .
Intuicija nije pogrešna informacija . Intuitivne signale ne treba potiskivati i zanemarivati . Mogu nam ukazati samo na ispravan , a nikako krivi put .

Dragana
Član
Član

Broj poruka : 5149
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ludo_913 taj Pet Jun 04, 2010 11:09 am

Dragana ::Treba li čovjek zanemariti ili poslušati i slijediti svoju intuitivnu nutrimu ? Koliki značaj pridajete svojoj intuiciji ? I Zašto ?

Imam jako izrazenu intuiciju i uglavnom je ``pratim``.
Uvek kada sam poslusala sebe, pa makar i pogresila, nekako sam se bolje osecala, jer mi je to moja intuicija ``govorila`` da treba da uradim.
Intuicija je nekako nesvesna stvar; a opet dovoljno svesna, da covek kad se zamisli, u stvari ni ne zna odakle dolazi taj neki ``glas``, koji ga vuce da uradi nesto bas tako.

ludo_913
Član
Član

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 26

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pon Jul 26, 2010 11:58 pm

Meni se javi nekakv osećaj u stomaku, u gornjem delu, nepogrešivo me uputi na nevolju ili na nešto dobro, Oslanjam se često na tr osećaje koje nazivam intuicijom. Nateraju me nekada i da se preispitam i potražim razloge nečeg lošeg što mi se dešava ili nečeg dobrog.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Balonero taj Čet Jul 29, 2010 3:31 am

Važna je u mom poslu.

Balonero
Član
Član

Broj poruka : 482
Datum upisa : 05.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Jul 29, 2010 3:43 am

Najvaznija u mom zivotu ...

L2
Član
Član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 64

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lila taj Sre Dec 22, 2010 7:17 pm

Najvaznija u mom zivotu
Također. U svemu se vodim njome i nikad moj 'glas iz trbuščića' nije zgriješio. Nekad ne volim 'što čujem', ali zapravo sam vrlo sretna 'da čujem'.

Lila
Član
Član

Broj poruka : 9119
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 29

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Dec 22, 2010 8:01 pm

Ne. Rukovodim se analiziranjem egzaktnih podataka, jer ne verujem u intuitivne impulse...

Fristajlo
Član
Član

Broj poruka : 19651
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cleopatra taj Sre Dec 22, 2010 8:38 pm

Ne oslanjam se na nju, ali je volim. I neopisiv mi je osecaj, kada mi se predosecaj poklopi sa saznanjem. Kao neka mala pobeda, obozavam to. Smile

____________________________________________________________________________________
Um je samo sluga strasti...

Cleopatra
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 3451
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Izumi taj Čet Jul 28, 2011 11:41 pm

Kada imam sluha za intuiciju, tad sam na putu vlastite suštine.

Izumi
Član
Član

Broj poruka : 318
Datum upisa : 10.06.2010
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miško taj Čet Jul 28, 2011 11:49 pm

Intuicija je naš anđeo čuvar...

Miško
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 1852
Datum upisa : 19.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sini_do taj Čet Jul 28, 2011 11:54 pm

Intuicija mi je vise puta spasila zivot....

sini_do
Član
Član

Broj poruka : 2633
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Ned Jul 31, 2011 3:48 pm

Ne smemo se previše osloniti na intuiciju sve dok se ne uverimo da imamo opravdanje za to.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)

Avramova
Administrator
Administrator

Broj poruka : 67364
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sre Avg 03, 2011 8:55 am

Intuiciju vezujem sa realnoscu,razumom i inteligencijom....kada sastavim sve to u jedno...jednostavno je nepogresivo

Neki tip
Banovan

Broj poruka : 5013
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Clan 436 taj Sre Avg 03, 2011 8:58 am

Dovela me je do sustine.

Clan 436
Član
Član

Broj poruka : 50
Datum upisa : 01.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neki tip taj Sre Avg 03, 2011 9:02 am

sini_do ::Intuicija mi je vise puta spasila zivot....

i mene kada su zene u pitanju....Azdaja koliko hoces..Smile

Neki tip
Banovan

Broj poruka : 5013
Datum upisa : 09.04.2011
Godina : 48

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Izumi taj Ned Avg 07, 2011 12:31 am

Intuicija je moje sećanje na budućnost.

Izumi
Član
Član

Broj poruka : 318
Datum upisa : 10.06.2010
Godina : 33

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naOpaka taj Pon Sep 26, 2011 4:23 pm

mene intuicija moze da zezne... tachnije gledam da joj se ne prepustim dok strogi glas razuma to ne odobri Smile narochito u stvarnosti kad su u pitanju vazne odluke... mada, ponekad joj ugadjam kao kucnom ljubimcu da ne zivimo u prevelikom neskladu Smile
shalu na stranu ... imam izrazenu intuiciju ali iskustvo me je nauchilo na oprez...deshavalo se da ne nazovem stvari pravim imenom , pa snove proglasim intuicijom Smile a to je vec opasan zez....

naOpaka
Član
Član

Broj poruka : 2895
Datum upisa : 25.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Prince taj Čet Dec 01, 2011 3:29 pm

Bitno je da razumijemo da postoje dvije vrste uma, logički i intuitivni. Logički dio uma koristimo svakodnevno, kako bi razmišljali, pamtili, zaključivali... Intuitivni um, za razliku od logičkog uma, posjeduje APSOLUTNO ili objektivno znanje. U njemu su pohranjene informacije i iskustva iz svih naših života te odgovori na najdublja pitanja poput: 'koja je moja svrha u ovom životu?', 'što mi donosi budućnost?'.

INTUICIJA je naš UNUTARNJI GLAS, naše unutarnje vodstvo koje dolazi iz dubine duše. Kako je duša odraz božanskoga u nama, tako je i intuicija povezanost s Izvorom, Apsolutom ili Bogom. Naša podsvijest zna zašto smo uopće došli u ovaj život, koje lekcije moramo savladati, koje karmičke dugove moramo odraditi, a samim time i što je dobro za nas. Intuitivni um otvara vrata 'četvrtoj dimenziji' tj. prepoznaje postojanje prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u istoj prostornovremenskoj koordinati. Daleko od toga da logički um nije koristan. On ima svoju svrhu i dan nam je da se njime koristimo, no ne zna kako i kamo ići, pošto vidi samo tri dimenzije. Na našem tijelu centar za intuiciju je čakra treće oko. Logički um je povezan s našim materijalnim, a intuitivni um s našim duhovnim postojanjem. Kako bismo postojali kao potpuna bića, ujedinjena u duhu i tijelu, potrebno je koristiti intuiciju i logiku zajedno. INTUICIJA ĆE NAM REĆI KAMO IĆI, A LOGIKA KAKO DO TOGA DOĆI.
INTUICIJA je naše urođeno svojstvo poput vida, sluha i njuha i data nam je na korištenje. Svi imamo intuiciju, no svi je i ne slušamo. Sjetite se samo koliko ste puta šetali gradom razmišljajući o osobi koju niste dugo vidjeli i, na vaše iznenađenje, susreli se s njom ili vas je nazvala na telefon. Objasnili ste si to kao slučajnost. Koliko puta ste potpisivali neki dokument, ulazili u posao ili posudili novac osjetivši da vas je nešto 'presjeklo' u području želuca govoreći da nešto nije u redu? Taj ste osjećaj ignorirali smatravši ga nevažnim, no kasnije se pokazalo da je sitaucija za vas ispala vrlo nepovoljno. Koliko ste puta duboko u sebi znali da vam je netko neiskren, no nije bilo nikakvih logičkih 'dokaza' za to, i vi ste mu odlučili vjerovati, da bi se kasnije vaš predosjećaj pokazao točnim? Koliko ste puta sanjali neki događaj, i tek kad se dogodio prepoznali važnost sna?
INTUICIJA je sposobnost da se zna što se to dogodilo u prošlosti, što će se dogoditi u budućnosti i što se događa u sadašnjosti negdje gdje niste fizički prisutni. Ona govori na više načina, ovisno o sposobnosti osobe da 'primi' informaciju. Kako su neki ljudi više 'vizualni' tipovi, oni će jednostavno VIDJETI što će se dogoditi. Onima koji su 'akustični' tipovi, bit će rečeno i oni će 'ČUTI' informaciju. Često puta ljudi kažu: 'nešto mi je reklo na uho...'. Tipovi koji su više 'senzualni' OSJETIT će određenu vrstu senzacije (nemir, uzbuđenje, 'leptiriće u trbuhu') koja će i otkriti vrstu događaja. Oni koji su pak 'spoznajni' tipovi, jednostavno će ZNATI istinu. S tim povezano često puta čujemo: 'znam da je sigurno tako, ali ne znam odakle znam...'. Naša će nas intuicija voditi također i putem snova, sredstava proricanja i mnogih drugih kanala, a najčešće će govoriti jezikom simbola.izvor.. astroanubis

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove."
Albert Einstein

Prince
Član
Član

Broj poruka : 5432
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Uto Jan 03, 2012 10:29 pm

Prince ::
INTUICIJA ĆE NAM REĆI KAMO IĆI, A LOGIKA KAKO DO TOGA DOĆI.
INTUICIJA je naše urođeno svojstvo poput vida, sluha i njuha i data nam je na korištenje. Svi imamo intuiciju, no svi je i ne slušamo.
Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove. Albert Einstein
То му дође као зидање зграде. Интуиција има увид у цео пројекат или бар део, разум одрађује ствар на терену, ређа блокове и неопходна искуства. Интуиција их одобрава,искуства, док их разум не преузме и настави обликовање. Има свакојаких зградаVery Happy ал је најбитније да око терена буде чисто, лакше ћемо је и чути,интуицију а и видети,осетити оне до нас..
и oфкорз, самоодрживост и усклађеност тог читавог система

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Jan 04, 2012 1:28 pm

Bole__Ser ::Meni se javi nekakv osećaj u stomaku, u gornjem delu, nepogrešivo me uputi na nevolju ili na nešto dobro, Oslanjam se često na tr osećaje koje nazivam intuicijom. Nateraju me nekada i da se preispitam i potražim razloge nečeg lošeg što mi se dešava ili nečeg dobrog.

Ovo je tačno samo što ljudi često kasno shvate da se nisu oslonili na pravu stvar - na svoju intuiciju, a onda biva kasno za sve. Često se baš zbog toga gube najveće vrednosti.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od inspy taj Sre Jan 04, 2012 3:28 pm

Ја као Наопака, по моделу опрезно,јер мислим да приступ неким унутрашњим информацијама често буде замагљен и нејасан због разноразних представа па употреба интуиције,глас подсвести или шта год. није баш тако лака..на том путу рефлекс се негде преломи,ваљда због разлика у времену
Да је лако ми би клизили или били прозирне био-моторичко-менталне танке зграде : ...
Кад су ситуације стани пани, одлучујуће, мислим да нас интуиција никад неће изневерити.

inspy
Član
Član

Broj poruka : 3240
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Jan 04, 2012 3:33 pm

inspy ::Ја као Наопака, по моделу опрезно...

Nego kako nego oprezno. Intuicija je vrlo delikatan osećaj i ko samo misli da ju je prepoznao a ne tvrdi, neka produži dalje.

Πάντα ῥεῖ

Avramova
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 9:21 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh