Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 42 korisnika na forumu: 1 Registrovan, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 2 Provajderi

Klaudije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Politički teoretičari-ovamo!

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Politički teoretičari-ovamo!

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 1:32 am

Avramova ::
Poznajem mladi bračni par, skoro su dobili vize za SAD, vrlo brzo su oboje dobili posao, već voze automobil, skućili su se. On je promenio dva posla, ona, farmaceut nije dugo čekala i odlično je plaćena. Biće još bolje dok ne ispuni uslov, možda nostrifikacija diplome i sl., ali posao i dalje teče,

Dokle tako, čeka li ih iznenadjenje od zemlje koja je u startu ispunila njihova isčekivanja?
Da bi oni dobili ta mesta, neko je morao da ih izgubi; nisu pala s neba. Taj mlin će uskoro i njih zahvatiti; to je opšte mesto u toj zemlji.
Visokoobrazovani kadar još ne oseća toliko teret krize, samo će ih stići poslednje. Tamo nestaju čitavi gradovi, jer ne rade firme koje su ih podigle; sve se sjatilo u nekoliko megapolisa, koji su preopterećeni, na granici pucanja. U ostalom, vidiš to i ovde, u Beogradu; pola miliona istih je u kafićima, restoranima i imaju, žive- svi ostali bleje u televizore, namičući kraj s krajem. Privid.

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 1:33 am

L2 ::
Amerika polako tone. To je vec realnost. Finansijskoj oligarhiji nije bitna nacija vec LOVA.Kako ce sve teci,polako. Titanik ne sme da propadne brzo jer bi sa njim potonuli i drugi.

Dok ona tone, drugi izlaze na površinu. Zakon prirode ili Arhimedov, svejedno. Neće posle potopa samo jednog Titanika nastati opšti potom. Tu je stara Jevropa, istina bolešljiva, ali joj ima leka, makar duže da tone, a ima i progresivnih? Kako god, ovaj život bih rado okončala u Nju Jorku umesto u redu Nacionalne službe zapošljavanja.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pon Jan 17, 2011 1:45 am

Fri:

Ja sam pitanje postavla novom clanu ( izvinjavam se meni je nov ).Nisam bila jasna ili nije razumeo zasto je nacionalna svest klizav teren.
U pravu si.Postoje itekako poznati nacini i mehanizmi da se predloze ,prihvate i sprovedu nacionalne politike. Ali ,ponavljam : zar nije Srbija u rascepu oko glavnih problema posleratnog perioda. Od Haga, do ukljucenja u Eu, pa da ne nabrajam.Gde je tu jedinstvena NACIONALNA SVEST.Nema je ,niti ce biti.Uostalom i to si rekao. Pobeduje vecina..
Ti poistovecujes drzavu i naciju ???? To je tvoj idealan koncept. Kako god realno je u svetu tako. Imigracija nije omiljena..Ali VERUJ mi ,zakon je jaci. Wilders je sa pravom ljut. Holandani imaju MANJA prava nego mi ostali. Ako pomislis da su domacini. Reci jednu protiv njih, propali su. Gazde se plase bilo sta reci. A ne mogu imigrante ne zaposliti. Radna snaga treba.

Avramova :

Sta mislis zasto sam jos uvek ovde?? Da mi je lose vratila bih se. Kao sto sam se tamo znala snaci, snalazim se i ovde. To je recept svih ljudi. Ali ne zavidim onima koji rade. Menjati posao svake druge godine ( jer trece mora uslediti ugovor) nije bas prijatno. Naravno, ako si perfektan, nema zime.Ako nisi te srece ..
L2
Profi član
Profi član

Broj poruka : 2748
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 65

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 1:57 am

L2

Ja sam pitanje postavla novom clanu
Znam, samo sam se umešao radi preciziranja, ništa više.
zar nije Srbija u rascepu oko glavnih problema posleratnog perioda. Od Haga, do ukljucenja u Eu, pa da ne nabrajam.Gde je tu jedinstvena NACIONALNA SVEST.Nema je ,niti ce biti.
Jeste, ali samo usled strahovitih pritisaka spolja i političke "pete kolone" unutar političkog miljea unutar nacije. To je ralativno lako uočljivo.
Ti poistovecujes drzavu i naciju ???? To je tvoj idealan koncept. Kako god realno je u svetu tako.
Ne poistovećujem, već smatram da je to najbolji mogući koncept, dok se ne osmisli bolji. Pre ili kasnije, svi federalni ili konfederalni sistemi i zajednice izloženi su opasnim krizama, koje neretko rezultiraju rekama krvi.

Kao sto sam se tamo znala snaci, snalazim se i ovde. To je recept svih ljudi.
Nije; tebi i još po nekom, država i ne treba- tvoje moći i sposobnosti su veće. Zadatak države je zaštita onih koji to ne mogu, regulisanje odnosa između superiornih i slabih, pojednostavljeno rečeno. Ne valja ni anarhija, ni hiperregulativa; rešenje je balans između ta dva pojma, i tu je polje koje se mora obrađivati, zalivati, ne bi li se ubralo i plodova.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Pon Jan 17, 2011 2:07 am

Slazem se u svemu i odoh ..Bilo je izuzetno prijatno druziti se sa uhodanom trojkom. Laku noc svima. Digi poljubi ono maleno slatko. Kada budem dosla ima da ga vidim.
Jos jednom caos
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 2:33 am

Fristajlo :: Zadatak države je zaštita onih koji to ne mogu, regulisanje odnosa između superiornih i slabih, pojednostavljeno rečeno. Ne valja ni anarhija, ni hiperregulativa; rešenje je balans između ta dva pojma, i tu je polje koje se mora obrađivati, zalivati, ne bi li se ubralo i plodova.

Slažem se ali se pitam, zbog čega država da štiti onoga koji može? Neka mu da posao, neka zaradi i mirna Bačka. Mnogo je onih koji zaista ne mogu, a državi se fućka za njihovu nemoć. Kako će se oni izlečiti, kako zub popraviti?

Umesto progresa mi srljamo u haos. Jedna državica na Balkanu nije u stanju da se očuva jer narod nema tri čiste da se pobuni. Šta se nas tiču stranci i njihovi interesi za naše resurse; šta se nas tiču dogovori naše vrhuške sa stranom vrhuškom? Ovo nije demokratija, ovo je sramota koju je, dozvolićete, ipak narod dopustio.

Proglase te tehnološkim viškom i savršeno ih ne zanima kako ćeš dalje, a do tada si živeo isljučivo od sopstvenog rada. Dobiješ bednu subvenciju, obmanjujute na svakom koraku, u svakoj izjavi na TV; poručuju da se radujemo jer će ova godina biti radna. Ako je sada preko milion nezaposlenih a ove godine zaposle npr. 300.000 pa i 500.000 (u šta sumnjam jer imam osnova), da li je će oni opravdati proglašenje ove godine za radnu? I gde će zaposliti tu silu? Za koju platu?

Hvala lepo, rado bih na Titanik, tamo se makar mogu nadati nezaboravnoj ljubavi.

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 4:33 pm

Avramova

Slažem se ali se pitam, zbog čega država da štiti onoga koji može? Neka mu da posao, neka zaradi i mirna Bačka. Mnogo je onih koji zaista ne mogu, a državi se fućka za njihovu nemoć. Kako će se oni izlečiti, kako zub popraviti?
Nepotrebno unosiš emocije u ovu diskusiju. Ovde govorimo o drugim stvarima, u ravni teorije.

Šta se nas tiču stranci i njihovi interesi za naše resurse; šta se nas tiču dogovori naše vrhuške sa stranom vrhuškom? Ovo nije demokratija, ovo je sramota koju je, dozvolićete, ipak narod dopustio.
Nije je baš dopustio- bio je nateran da je dopusti; seti se sankcija, bombardovanja is vih pritisaka koji su izvršeni, pa ćeš shvatiti kako je naša "vrhuška" uopšte došla na vlast, a i zašto. ta ista vrhuška prodala je strancima sve što je bilo profitabilno i funkcionalno; ne treba dve glave da se smisli zašto, i zašto baš to.
300.000 pa i 500.000
Pre verujem da će još toliko njih ostati bez posla, budući da je privreda u hropcu, a neće biti nikog ko ima novaca za banku, osiguranje ili da kupi automobil. Propadaju čak i strane firme, toliko je loše.
A što se Titanika tiče, već si na njemu, samo ne vidiš...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 6:55 pm

Fristajlo ::Avramova

Nepotrebno unosiš emocije u ovu diskusiju. Ovde govorimo o drugim stvarima, u ravni teorije.

A šta da unosim ako ne emocije? Da ih nemam sve bih posmatrala nemo i čekala potop. Kako stvari stoje, danas je jedino teorija dobra i obećava.

A što se Titanika tiče, već si na njemu, samo ne vidiš...

Vidim, osećam, koprcam se, a voda ledi.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 7:48 pm

Avramova

A šta da unosim ako ne emocije?
Objektivne stavove potkrepljene teorijom. Nema vajde od emocija, one su nas dovde i dovele, jer su ljudi mislili srcem; u politici, to je pogubno.

Vidim, osećam, koprcam se, a voda ledi.
što, baš je romantično crći od hipotermije, gledala si film...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 8:19 pm

@Fri

Ovako ja posmatram stvari: neko pokazuje emocije, to onda teoretičari vide i svoju teoriju zasnuju na rasploženju gradjana. Ipak je to osnova za svaku teoriju i svaki dalji politički potez. S masom se lako manipuliše, to i forumski vrapci znaju. :nnn:

To bi bilo sve od mene u prilog temi koju ne mogu ispratiti jer sam preemotivna a i čekam me Leonardo. :cccmok:

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 8:24 pm

Avramova ::
Ovako ja posmatram stvari: neko pokazuje emocije, to onda teoretičari vide i svoju teoriju zasnuju na rasploženju gradjana. Ipak je to osnova za svaku teoriju i svaki dalji politički potez.
To rade loši, štetni teoretičari. Oni ozbiljni se rukovode racionalnim komponentama društvene organizacije. Nema mesta emocijama u politici, osim ako nam je cilj manipulisanje i eksploatacija ljudskih slabosti.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Pon Jan 17, 2011 8:33 pm

Ne, nisam ja rekla da političari treba da rade sa emocijama već da posmataju narod pa onda prema tome da odredjuju svoju strategiju upravljanja državom u svakom pogledu. Šta čini državu nego narod.

Ova poslednja me je podsetila na jednog Vuka. :nnn:

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pon Jan 17, 2011 8:38 pm

Političari treba da se bave potrebama naroda, a ne emocijama.
Ovaj narod je pokazao emociju prema bogatom i lagodnom životu sa malo rada, i- političari su im to ponudili.
Do sad su ispunili polovinu- vrlo malo se radi, zaista. E sad- za drugu polovinu treba malo sačekati...
Toliko o emocijama, ne bih se više zadržavao na pojmu...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SKYKING taj Pet Jan 21, 2011 8:39 am

Nisam neki teoreticar ali mislim da je ovo na granici "onih" teorija...
Novinar New Yorker Seymour Hersh je pre neki dan izneo tvrdnju da je u Zdruzenu Komandu za Specijalne Operacije vojske SAD... Joint Special Operations Command (JSOC) infiltrirana grupa hriscanskih fanatika koji sebe smatraju za savremene krstase.
Konkretno, on navodi da su bivši šef JSOC general Stanley McChrystal, kasnije americki komandant u Avganistanu i njegov naslednik, viceadmiral William McRaven, kao i mnogi drugi visoki oficiri, "svi clanovi, ili barem pristalice reda Malteskih vitezova".
Prema ovoj info krstaski ratovi se i dalje vode. Uzviseni cilj je verovatno ostao isti kao i pre hiljadu godina!
Sredstva za obezbedjivanje sredstava se ni tada pa ni sada nisu birala.
Nesto vise o ovom suverenom redu, koji odrzava diplomatske odnose sa preko 100 drzava, nije potrebno sada navoditi ali koga zanima neka progoogla "The Sovereign Military Hospitaller Order of Saint John of Jerusalem of Rhodes and of Malta".
BTW Da im juce nije bila slava!?

SKYKING
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1461
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Maj 25, 2011 12:35 am

Kakve veze ima politicka teorija sa Malteskim vitezovima, masonima vanzemaljcima i ostalim elementima. ne bi bilo lose da neko pripremi jedan kraci prilog o nekim od znacajnijih politickih teorija. Malo obrazovanja nam ne bi skodilo.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 25, 2011 12:45 am

L2 :: Malo obrazovanja nam ne bi skodilo.
Čemu?
Ti "obrazovani" su nam namontirali "ove" na vlast. Ne vredi učiti ljude u zemlji u kojoj svi sve znaju najbolje.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Sre Maj 25, 2011 11:22 pm

Fri, dragi moj ne mislis valjda to sto si napisao. Da pokusam da shvatim sta si zeleo reci. Na vlasti su demokrate, a za demokrate su glasali " obrazovani".DakleM,ako sam dobro protumacila ,pitam se u kojim strankama je " neobrazovani " svet?
To ces mi nadam se odgovoriti. Ne sumnjam u tvoju dobru volju.
Meni preostaje da objasnim sta sam ja htela da kazem. Ako nisam bila dovoljno jasna.
Ne samo na Ideji, vec u elektronskoj stampi uopste, nema dovoljno jednostavnih, lako razumljivih tekstova koji bi prikazali neke od promena koje se desavaju u svetu. Odredjene politicke strukture,stranke i pojedinacne licnosti pokusavaju da manipulisu sa informacijama. Citajuci neka misljenja imam osecaj kao da citam tekstove od pre 30 godina. Kao da se u meduvremenu nista nije desilo. Zato sam mislila da se kretanja u svetu i kod nas , a sve radi dikutanata i diskusije same, mogu usmeriti aktuelnim teorijskim razmisljanjima. Tim ne mislim da se ista postave kao neprikosnoveno slovo, zakon,naprotiv, samo kao tema za raspravu u kojoj bi izostrili nas pogled, prosirili i obogatili raspravu novim vidjenjima politicko-ekonomskih desavanja. NI VISE NI MANJE.

NAVESCU JEDAN PRIMER,
VEST DANA 25.MAJA 2011
Problemi u Zastava oružju nasleđeni

Beograd -- Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac za B92 rekao je da su problemi u kragujevačkoj fabrici Zastava oružje nasleđeni, kao i da postoje više decenija.
"Da bi Zastava profunkcionisala na način na koji bismo svi mi želeli, mora da ima tržište, a u ovom trenutku ga nema i to ne zavisi od politike", kazao je Šutanovac...itd.

IZVORI O TRZISTU -od februara meseca ove godine
http://www.nezavisne.com/posao/trziste/Svjetska-prodaja-oruzja-premasila-400-milijardi-dolara-80180.html

STOKHOLM - Stotinu najvećih lifetanata oružja u svijetu, ne računajući kineske isporučioce, prodalo je 2009. godine oružja u vrijednosti od 401 milijardu dolara, s tim što su američke kompanije zadržale prvo mjesto - podaci su Međunarodnog instituta za mirovna istraživanja u Stokholmu (SIPRI) koji su u ponedjeljak objavljeni.

SIPRI navodi da je u uprkos nastavku globalne privredne recesije u 2009. godini ukupna prodaja stotinu najvećih proizvođača oružja na svijetu povećana za 14,8 milijardi dolara u odnosu na 2008. godinu
......................
U 2008. godini, samo za nabavku konvencionalnog oružja, u svijetu je potrošeno više od bilion dolara, a 2007. godine, vrijednost prodatog konvencionalnog naoružanja prešla je 1,3 biliona dolara.

SAJT ZASTAVE

http://www.zastava-arms.co.rs/
Danas Zastava oružje izvozi lovački i sportski program u preko trideset zemalja sveta....

PITANJE -

Zasto je Zastava,nekada jedan od jacih liferanata oruzja u ovakvoj poziciji?
Zbog " nasledja" kako izjavljuje gospon gore navedeni ili zbog sasvim druge vrste razloga. NARAVNO OVOG DRUGOG.
Ako iznesem ovakvo misljenje morala bih ga i potkrepiti nekim argumentima.
Mogu napisati, kao npr Skyking -neka mi oprosti ovo je dobronamerna primedba-da je to zavera protiv Srba, da u njoj ucestvuju svetski masoni itd... Ali nije to.
Ako hocemo da ostanemo ozbiljni, a ne neozbiljni kao sto je ministar odbrane ,tvrdim odgovorno, onda cemo pokupiti relevantne izvore ,ukljuciti mozak i izneti koliko toliko korektno misljenje. Slobodno streljanje politickim stavovima je VRLO OPASNO. tO SE VIDI IZ PRILOZENOG PRIMERA. Da imamo bar jednog ozbiljnog analitickog novinara, kao sto nemamo, ne bi se moglo desiti da se ministri olako sluze dezinformacijama, lazima itd.

L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 25, 2011 11:51 pm

L2
Na vlasti su demokrate, a za demokrate su glasali " obrazovani".DakleM,ako sam dobro protumacila ,pitam se u kojim strankama je " neobrazovani " svet?
U radikalnoj, SPS, i Naprednoj; naravno, sve su to poželjne matrice razmišljanja, verujem da shvataš da se pozivam na predrasude o profilu glasačkih tela...

Meni preostaje da objasnim sta sam ja htela da kazem. Ako nisam bila dovoljno jasna. Ne samo na Ideji, vec u elektronskoj stampi uopste, nema dovoljno jednostavnih, lako razumljivih tekstova koji bi prikazali neke od promena koje se desavaju u svetu.
To je zato što ni one nisu jednostavne, i nemoguće je ozbiljno analizirati ta kretanja skučenom formom i aforističnim obimom. Otud i moj stav da je iluzorno "objašnjavati" u par rečenica izuzetno kompleksne procese, koji sadrže ogromnu količinu informacija i faktora. Međusobna uslovljenost, korelacija tih faktora čini ih toliko komplikovanim, da je ispuštanje i jedne iz objašnjenja učinilo objašnjenje nejasnim i, što je još gore- netačnim.
A da vodim besciljne polemike sa bilo kim, ko ne barata dovoljnim količinama informacija , pa i znanja, nekako mi je besmisleno...
, a sve radi dikutanata i diskusije same, mogu usmeriti aktuelnim teorijskim razmisljanjima. Tim ne mislim da se ista postave kao neprikosnoveno slovo, zakon,naprotiv
U vreme kada se u zemlji osporava svaka politička doktrina koju nije "odobrio" naš pokojni premijer, nisam zainteresovan da iznosim bilo koju teoriju. To se svodi na diskusije tipa- ima li Boga ili ne?

Zasto je Zastava,nekada jedan od jacih liferanata oruzja u ovakvoj poziciji?
Zato što je ozbiljan konkurent na tržištu ličnog i lakog naoružanja, usled solidnog kvaliteta i povoljne cene; postoje nenapisane kvote, koliko ko sme da proda svojih proizvoda, a tu je Zastava naoružanje loše prošla. To je ono što gosn ministar ne sme da kaže, bez odobrenja svojih patrona, pa prodaje maglu o nasleđenim problemima i zamagljuje.
Hajde, pogodi- ko se pita oko tih kvota?
Treba shvatiti da je ova zemlja ekonomski i dalje pod sankcijama i pod blokadom. Zastava naoružanje je jedna od firmi koja tu blokadu oseća žestoko, a cilj je da propadne.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od L2 taj Čet Maj 26, 2011 12:22 am

Slucajno znam nesto vise o ovoj temi. I slucajno je to bila prva vest kada sam malopre okrenula B92 da bih uzela neku aktuelnu vest kao primer.

Sustina je u tome da ne bi smeli olako ulaziti u bilo koju vrstu diskusija ukoliko ne raspolazemo odredjenim cinjenicama. Naravno da se podrazumeva da NIKADA necemo imati punu informaciju.I to je realnost od koje ne treba bezati niti od toga praviti famu. Uvek bilo i bice da je odredjene stvari neophodno drzati u tajnosti.
Zasto sam upotrebila rec OLAKO. Po mom licnom uverenju forum je mesto druzenja. Okupili smo se da RAZMENIMO misljenja. Pa ako nam je to cilj, onda bi shodno tomu, trebali biti jedni prema drugima korektni. U tu korektnost spada, pored podrazumevajuce kulture dijaloga, pre svega KVALITET cinjenica koje iznosimo.
Besciljne polemike, koje spominjes, nastaju zbog licnih sujeta. Cinjenice su jedno, nasa MISLJENJA su nase interpretacije cinjenica uz uverenja. Sloboda iznosenja licnih misljenja bi trebala na forumu biti zagarantovana. To znacvi da ja mogu izneti licno misljenje bez da mi se zameri sto je ono takvo kakvo jeste. Niko se sa njim ne mora sloziti. Jer nije cilj iznosenja licnog misljenja da se neko sa njim SLOZI. Naprotiv.
Zato razmena misljenja ne bi trebala biti besciljna. Jer razmena je po SEBI CILJ.
Uci se do kraja zivota, ko kaze da nije tako LAZE.postoje ljudi koji ne zele promeniti svoje stavove i misljenja, ali cak i oni nadopunjuju saznanja. To govorim jer mislim da uvek mozemo nauciti jedni od dtrugih. Pa makar i to kako se ne treba ponasati, misliti, biti sujetan. Ako smo pozitivni, onda cemo diskusijama i diskutantima prilaziti sa zeljom DA RAZUMEMO njihov stav, mada ga ne prihvatamo.
O tvojoj zadnjom konstataciji bih morala odgovoriti iscrpnije. trgovina oruzjem je unosan biznis. Zna se na kom je mestu u svetskoj ekonomiji. Na samom vrhu. Nasa neposredna istorija je puna neshvatljivih dogovora zaracenih strana, upravo kada je oruzje u pitanju.
A susednoj je izbila negde oko 2005 ili 2006 citava afera oko prodaje tenkova M 84. Znas da je to bio ponos Vojske SFRJ. "Slobodna Dalmacija"je otkrila kako je u vreme najžešćih borbi krajem 1991. godine, tadašnji hrvatski državni vrh u dogovoru sa Srbima sa kojima su se upravo vodile odlucujuce borbe , prodao tenkove M-84 Kuvajtu. Sa slavonskog ratista i iz Vukovara povučeno je 15 tenkova.
Oni su kuvajtskoj vojsci prodani po ceni od milion i po do dva miliona dolara po tenku, zavisno o opremljenosti.
Evo sada sam nasla te podatke.
Pa ti vidi dragi moj.
L2
Profi član
Profi član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 26, 2011 3:01 am

Meni nije cilj razmena mišljenja, već saznavanje istine; svoje mišljenje formiram isključivo po tom principu. Potpuno sam opredeljen za taj princip, i nisam dobio ni jedan pažnje vredan dokaz da je teorija o više istina nešto drugo do nametanje nečije volje silom.
U tom smislu, moje učešće u forumskim raspravama služi samo i isključivo za razmenu informacija, a ne mišljenja; mišljenje je, po novoj svetskoj filozofiji, određeni ugao posmatranja datog problema, uslovljen interesima- i to je toliko često, da je moj "credo"- istina- potisnut u drugi plan.
U takvoj situaciji, moj stav je da se držim podalje od svega toga, dok se iz politike ne proteraju tamo odakle su došli ti metodi, o kojima, eto, i ja imam- mišljenje...
A razmenio sam ga već mnogo puta, rekao bih- sasvim dovoljno...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Čet Maj 26, 2011 1:57 pm

Fristajlo ::Meni nije cilj razmena mišljenja, već saznavanje istine; svoje mišljenje formiram isključivo po tom principu.

Daj recept da se ne mlatim više. Hoću istinu na videlo pa da dejstvujem u lokalu.

Πάντα ῥεῖ
Avramova
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 26, 2011 8:36 pm

Recept?
Analiziranje, provera, i rezervisanost prema svemu što nije potkrepljeno dokazima.
Za početak- treba biti ateista, tako se najbolje shvati princip dokazivanja.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Okt 03, 2011 10:34 pm

Prije šest decenija, francuski filozof, Moris-Merlo Ponti, napisao je knjigu "Humanizam i teror" gdje je u ime imaginarne komunističke budućnosti opravdao Staljinove koncentracione logore. Ta knjiga je izazvala prezir i zgražanje tadašnje evropske intelektualne, demokratske ljevice. Danas, šezdeset godina kasnije, u ime "humanizma" novog svjetskog poretka kojim se navodno promoviraju ljudska prava i demokratske vrijednosti, stvaraju se logori i mučilišta širom svijeta. Primjerice, američki zatvor Gvantanamo na Kubi, tajni, nelegalni američki logori u Evropi gdje se masovno primjenjuje tortura, Abu Graib, američki sadistički logor u Iraku, itd. Logorima prethodi uništavanje cijelih naroda bilo direktno kroz ekonomski embargo i nelegalna bombardiranja, pa do isfabriciranih državnih udara i revolucija: Čile, Rumunija, Jugoslavija, nedavne "revolucije" u Tunisu, Egiptu i Libiji, sadašnji pokušaji državnog udara u Siriji i Jemenu. Kada "demokracija" pobijedi u tim zemljama, novi gospodari svijeta dovode na političke i druge javne položaje svoje marionete koje su "za šaku dolara", ali ponekad i poradi svoje gluposti i mediokritetstva, spremne izdati vlastiti narod i zemlju. Ovaj model neokolonijalnih odnosa posebno je vidljiv u srpskom/srbijanskom slučaju. Propašću komunizma, Amerika je postala jedina svjetska supersila koja je kao konkurente vidjela buduću ujedinjenu Evropu i mogućeg oporavljenog giganta Rusiju. SAD su usporile evropsko ujedinjenje iniciravši seriju balkanskih ratova na prostorima eks-Jugoslavije o čemu postoje otkriveni autentični dokumenti. U tim ratovima, Srbi su bili prokazani kao glavni krivci zato što su SAD bile i ostale ubijeđene da će Srbi, u slučaju konfrontacije Zapada i Rusije, uvijek stati na rusku stranu. Srbiju je, zajedno sa srpskim narodom u regionu, trebalo poniziti i rasparčati, a sam srpski narod podvrći mentalnom genocidu.
laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laza taj Pon Okt 03, 2011 10:47 pm

Američki Trend Research Institute (TRI) je politički neutralan. Ne pripada ni desnici ni levici, niti se priklanja bilo kojoj veri ili ideologiji. Od 1980. TRI spada u najuticajnije prognostičare i analitičare čije se mišljenje poštuje u svetskim centrima odlučivanja. U svom časopisu Trends Journal (Summer Issue 23/No.10) Institut je kroz pero urednika Džeralda Celentea objavio prognozu za Evropu, od koje se čitaocima diže kosa na glavi.

Celente i drugi autori magazina Trends Journal smatraju da će etnička čišćenja po balkanskom modelu početi 2012. (a završiće se do 2016), mnogo štošta nam ukazuje da je EU već dobrano na tom putu.

Nakon što je 17. jula u južnofrancuskom gradu Grenoblu mladi Tunišanin Karim Bududa ubijen u razmeni vatre sa policijom, posle pokušaja pljačke jednog kazina, izbili su nemiri u kvartovima grada u kojima većinu čine došljaci iz severne Afrike. Afrički migranti su po ugledu na svoje idole iz Avganistana i Iraka iz zasede pucali na policajce i u šali ovo divljanje nazivali "lovom na zečeve".

Da bi izbegli sličan razvoj u Nemačkoj, sudovi pokazuju neobjašnjivu toleranciju prema kriminalcima sa imigrantskom pozadinom. Poslednji primer nam dolazi iz Berlina. Devetnaestogodišnji Jasin G. dobio je samo 14 meseci uslovno i da plati 500 evra, jer je na bestijalan način pokušao da ubije policajca koji ga je "čudno gledao", kako je objasnio mladi prestupnik. Jasin je prvo pokušao da zadavi nesrećnog čoveka, a onda ga oborio na zemlju i šutirao u glavu dok nije pristigla druga patrola i spasla kolegu.

Ni ova blagonaklonost nije donela smirenje među muslimanima u Nemačkoj. Nedavno se na prijateljskoj utakmici dva fudbalska kluba iz Turske u Menhengladbahu okupilo skoro 40.000 gledalaca poreklom iz Male Azije. Pred kraj utakmice navijači na severnoj tribini zapalili su vatromet od koga je nekoliko gledalaca teško povređeno. Policija je pokušala da interveniše, ali bez uspeha.

Posle utakmice rivalske grupe su priredile pravi ulični rat u okolini Borusijinog stadiona. Situacija se smirila tek krajem dana kada je prisutnoj policiji stiglo pojačanje sa vodenim topovima i helikopterima.

Već mesecima se nemački policajci žale da ih stranci bezrazložno napadaju u kvartovima velikih gradova u kojima žive došljaci iz Turske ili sa Balkana. Grupe mladića tamnije puti često prilaze parkiranim policijskim kolima koje zatim ljuljaju, a ponekad i prevrnu. Tek onako, iz čiste zabave, bez ikakvog drugog vidljivog razloga.
Značajniji problemi izvan EU mogu opet da nastanu na Balkanu, budući da TRI veruje da bi muslimani iz Zapadne Evrope mogli tamo da budu proterani u slučaju eskalacije unutarevropskih sukoba i etničkog čišćenja većih razmera. Nije daleko od pameti da se BiH, Makedonija, Albanija i takozvano Kosovo zato drže u polukolonijalnom odnosu kako bi njihove vlasti u datom trenutku mogle da budu prisiljene da na svoju teritoriju prihvate državljane EU poreklom iz islamskih zemalja.

laza
Stepski vuk
Stepski vuk

Broj poruka : 13622
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 52

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvjeticanin taj Ned Dec 04, 2011 6:14 pm

Sami smo krivi što smo na gubitničkoj strani istorije

Nije politika ako kukate i žalite se da su velike sile zle, nego ako
postupate tako da dobijete njihovu podršku za svoje ciljeve. Naši susedi
u tome više-manje uspevaju, a mi i dalje kukamo i ljutimo se. Drugim
rečima - mi ne razumemo svetsku politiku i ne umemo da pobedimo u toj
utakmici. Bez podrške EU, ali i SAD, mi ostajemo na gubitničkoj strani
istorije. I to svojom krivicom - kaže u intervjuu za „Blic“ Dubravka
Stojanović, ugledna istoričarka

Bez evropskog okvira mi upadamo u nama omiljeni sistem - čija vlast
toga i država, čija država toga i sloboda, kako se govorilo početkom 20.
veka - kaže naša poznata istoričarka.

Ne nedavnoj tribini o Srbiji i EU, beogradski srednjoškolci su se
izjasnili protiv ulaska Srbije u EU uz argument da „EU Srbiji oduzima
Kosovo”. Šta je u osnovi takvog stava?

- To jeste posledica zbunjenih i zbunjivih poruka naših vlasti, ali
takav stav ima i svoje istorijske razloge. Temelji moderne Evrope u
mnogo čemu su suprotni dominantnim vrednostima kod nas, a posebno
interesima raznih vrsta naših elita. Evropa se zasniva na ideji pravne
države, jasnoj podeli vlasti, poštovanju institucija, procedura i
zakona, slobodi pojedinca, kompeticiji, slobodnom tržištu.

Kod nas je sistem postavljen upravo suprotno - država je partijska;
odluke se donose u uskom krugu koji poništava podelu vlasti; sama vlast
ruši sopstvene institucije i zakone da bi progurala neki svoj mali,
trenutni interes; monopoli ne dozvoljavaju kompeticiju; tržište je
blokirano monopolima. Tu leži suština otpora Evropi, jer ona znači
suštinsku promenu koja mnogima nije u interesu.

Da li problem Kosova, ali i odnosa sa svim susedima, možemo da rešimo bez EU?
- Hajde da se prvo malo nečega setimo: politika Slobodana
Miloševića odvela nas je u rat sa najmoćnijim državama, koji smo,
logično, izgubili 1999. godine. Sile pobednice uspostavile su, kao i
uvek u istoriji, jedan poredak koji samo one mogu da promene.

Da li bi nedobijanje statusa kandidata za EU za vas bilo razočaranje ili, što kažu političari, nije smak sveta?
- Za mene to jeste smak sveta zato što bi to pokazalo da mi nismo
spremni na promene. Što je još gore, to ne bi bilo prvi put da mi
napredak žrtvujemo nekoj fantaziji. Više puta smo u istoriji tako
izabrali. Pritom, taj izbor nije iracionalan i lud - za mnoge je to
čista korist. Svi se sećaju prelomnog trenutka kad smo odbacili reforme
Ante Markovića i bacili se na ratovanje. Ili kad je iz sličnih razloga
ubijen Zoran Đinđić!

Donošenje zakona često protiče u atmosferi ucena, laži i prevara.
Naročito kad su usvajani zakoni o finansiranju stranaka, blanko
ostavkama, restituciji, imovini Vojvodine i rehabilitaciji. Kako to
komentarišete

To je najbolji dokaz koliko je nama Evropa neophodna. Ona bi dala
okvir koji bi nam omogućio da se polako, vrlo polako, dovedemo u red.

Naša vlast potrošila je najviše energije da prevari i izigra Evropu,
da nešto ušićari, da makar malkice podiđe samoj sebi. To je za mene bio
poraz i dokaz svega onoga o čemu smo već pričali.

Na inicijativu o „belim listićima”, odnosno o bojkotu postojećih
političkih opcija na izborima, stigla su upozorenja da bi to bilo samo
rasipanje glasova? Da li podržavate tu inicijativu?
- Ne podržavam. Izbori su jedino oruđe koje imamo u uređenom
političkom svetu i smatram nedemokratskim zahteve da se to sredstvo
ispusti. Ako nema izbora, onda se sukob koji postoji u društvu preliva
na ulicu. Naša istorija prepuna je takvih prevrata i oni su nas i doveli
dovde gde smo. Najskuplje je stalno počinjati iz početka.

Kod nas i vlast i opozicija stalno pokušavaju da rade nešto mimo
pravila i institucija. I stalno koriste radikalna sredstva. Vreme je da
odrastemo i da prestanemo stalno da rušimo ono što je tek počelo da se
gradi. izvor blic

Šta vi mislite da li je tako?
cvjeticanin
Profi član
Profi član

Broj poruka : 3751
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole