Navigacija
 Portal
 Forum
 FAQ
Ko je trenutno na forumu
Imamo 51 korisnika na forumu: 2 Registrovanih, 0 Skrivenih i 49 Gosta :: 2 Provajderi

laza, Tomtom

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 309 dana Pon Jan 09, 2012 11:51 pm
Zadnje teme
https://s30.postimg.org/9t5o9ultt/weather2umbrella.jpg
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Politički teoretičari-ovamo!

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Politički teoretičari-ovamo!

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 12, 2010 3:28 am

shondononda ::Грчки рулет

Феђа Димовић

Светски медији су пренели драматичне слике са улица Атине, Нека ме неко врати у Матрикс!
Nije tačno daniko ovde nepriča o tome. Ne priča onaj, kome je to posao, jer je plaćen da ćuti- tačnije-podmićen... Zar neko stvarno misli da Dinkić, Đelić i ostala finansijska oligarhija ove zemlje ne znaju šta se zbiva? Pa, oni i njima slični to i rade...
Muka mi je samo od ovog ućutalog naroda...

Fristajlo
Legendarni član

Broj poruka : 19643
Datum upisa : 17.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Sre Maj 12, 2010 3:37 am

Eeee...

I nastavice da cuti do sudnjeg dana...

Sto rece jedan covek, Ljudi u Srbiji su illi svareni, ili polu svareni. Da pogledaju stvarnosti u oci... Strasno. Zato se i mrste kad razmisljaju...
Kada bi srbi odjednom objektivno sagledali gde su i ko su i kuda idu... Kada bi to zaista mogli da urade... U tom casu bi se desilo kolektivno dusevno samoubistvo... Ovako zive u jednoj rastegljivoj opni koja bi kad bi pukla, ugrozila i one koji se u njoj guse...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 951
Datum upisa : 15.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 12, 2010 3:12 pm

ostensibly ::
Kada bi srbi odjednom objektivno sagledali gde su i ko su i kuda idu... Kada bi to zaista mogli da urade... U tom casu bi se desilo kolektivno dusevno samoubistvo...
Želim da verujem da ovo, ipak, nije tačno. Jer, ako jeste, čemu onda sva ona stradanja u prošlom veku? Kakav porod ostaviše ti Srbi?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Sre Maj 12, 2010 3:59 pm

Eeeeee... Prijateljuuuu...

Ima tome dosta godina, kupi moj cale knjigu Istorija Srpskog Ustanka... U dva toma... Voli covek istoriju... A da ga pitas, jel mu lakse kad cita, ne znam da li bi se smejao ili plakao...
Sedi on tako i cita i smeje se... smeje se covek ko lud na brasno... Ozbiljna knjiga, nije burleska. Pitamo sto se smeje... Kad on ce ti: Smejem se od muke... Sve je isto onda bilo k`o i danas. Nista se nije promenilo, samo ako nismo jos propaliji nego pre skoro dvesta godina...

Meni pala na um negativna selekcija... Za to sto kazes, cemu stradanja...
Kao u Sabirnom Centru, kad onaj partizan vidi koja ulica nosi njegovo ime, pa kaze: Meni, heroju, dali ulicu k`o da sam ratni zlocinac, a oni sto su preziveli dobili centar grada...

I secam se... Bolje da se ne secam... Stoje dva bosanca i pricaju... Sad nisam cuo sta i ocemu su pricalim kad kaze jedan: A sto ga ne bih prevario kad mogu?

Ciiiilj je nepostenjem postici i steci...

Kako kaze jedan covek... Ljudi izbegavaju da misle, strahuju od jasnih zakljucaka...
Misliti znaci gledati u svim pravcima, biti spreman na nepredvidiva resenja. A posto se u Srbiji zna kakvo se resenje trazi i posto se misli (ako se misli) samo do pola... uvek se stize u corsokak... Isti corsokak... U ljude je usao strah od menjanja, posto su videli da promene vode od zla ka gorem...
Pa trpe... sto covek moze da istrpi ne moze ni jedno pseto... Svaki dzukac bi crko do sada...
Lego narod na rudu pa sad samo gleda da bar tu rudu namesti kako bi ga sto manje zuljala...
Kako mozes da razmisljas sa rudom na grbaci... ne mozes... Prvo baza, pa nadgradnja...
Nikad se to brajko moj nece promeniti...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 13, 2010 4:23 am

Lego narod na rudu pa sad samo gleda da bar tu rudu namesti kako bi ga sto manje zuljala...
Kako mozes da razmisljas sa rudom na grbaci... ne mozes...
Nikad se to brajko moj nece promeniti...
Možeš, možda, da uzmeš tu rudu, pa po nekim leđima, zar ne? Zar smo postali dolapski konji? Zar je teže danas nego 1916? Ja, nekako, ne verujem da je sve ovo stvarno; ovoliko iracionalnog straha nikad nije bilo u ovom narodu, koji se lakše borio protiv racionalnog; u čemu je problem?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Čet Maj 13, 2010 6:45 am

Sad sam hteo svasta da ti napisem kao odgovor na ovo tvoje pitanje, ali sam se lecnuo u poslednjem casu. Posteno da ti kazem, pripalo mi muka...
Ni da se smejem, ni da placem...
Hteo sam da ti napisem koju o postenju i postenom radu, ali o tome nemam ti puno pisati... bar sto se Srbije tice. Sve i sam znas. Htedoh potom o stednji i domacinluku, o marljivosti... Ali i tu sam zapeo. Pa jel lepo Dostojevki razlucio to jos kadgod kada je opisao razliku izmedju slovena i germana... Ko nas da gledam.
Pa onda htedoh o postenoj inteligenciji u Srbiji... Pa sto ne dadosmo neko svetski znacajno filozofsko ime onda... Zato sto se tu ne trazi lukava, povrsna, neduhovna i podvalno snalazljiva pamet. Ta pamet ili sluzi da podvalis ili da posten covek izbegne podvalu. Ako nekom verujes na rec bivas ismejan kao malouman.
Pa pogledaj samo sta je bio izjavio neko... ne secam se ko i kojim povodom... Da ste kraduckali, pa da vam progledamo kroz prste, nego ste krali...
Pa pogledaj nam samo izreke, narodne umotvorine... Trpljen spasen... i razne druge... Pa jeee... mu mater...
Pa sto stvari htedoh, ali nesto nece sad.... mozda sutra...
A to sto kazes... 1916-e... Pa nije teze... nije... Ali i kad bi ti sad odlucio nesto nekome da kazes, nemas kome... I da napises... Ko bi to citao...
Pa i kad uputis zvanicno pismo u neku drzavnu instituciju... Pa priznaj lepo da pomislis... Nema sanse da mi odgovore... Evo kazi lepo sada...
Pa ja slao i pisao.... Kao zidu da govorim... Pa i zid bi pre prozborio neku, nego ti kome bi ti zeleo nesto da kazes...
Pa htedoh nesto o razmisljanju, misljenju... Ali o tome drugom prilikom... mozda nije ni tema...

Sad ce Anhelito da nada dreku da mi se obrise post.... jer veze sa vezom nema... a pogotovo sa grckom... Ili grckom salatom...
E i o salati mogu koju... drugi put...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 13, 2010 8:37 pm

Sve ovo što si rekao je i tema, i ima smisla; problem uočavaš, to je jasno- samo, ja sam pitao za uzroke...
Bez uvrede, ali, samo širiti defetizam- da li je uputno; zar ne misliš da je ta i takva pamet malo sumnjiva danas? Misliš li da imaš pravo da svoju malodušnost širiš, ili misliš da je to mudro, jer obeshrabruje one, koji bi da pruže otpor?
Smatraš da se treba prilagoditi ovom svetu, prihvatiti ga kao svoj, iako se čini da on nas ne želi da prihvati?

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Čet Maj 13, 2010 9:14 pm

E lepo... Sad sam i defetista... Dobro, svasta sam bio, pa mogu i to... Sto, i to je za ljude... Bolje da budem i defetista nego da "kraduckam"... Sto rece onaj, gore spomenuti... Vise bih voleo da me svet vidi i prihvati umivenog i okupanog sa svim sto korisno, lepo i mudro mogu da mu ponudim, nego da trpim i budem spasen na kukovo leto...
da stavljam kolektivno ispred individualnog necu. mrtav (Kolektivno) nisam koristan ni sebi ni drugima. Od kolektivnog necu videti nikakvo ni licnog ni kolektivnog dobra. Pa i u paklu je kolektivni kazan pocetna premisa...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 13, 2010 11:08 pm

da stavljam kolektivno ispred individualnog necu. mrtav (Kolektivno) nisam koristan ni sebi ni drugima. Od kolektivnog necu videti nikakvo ni licnog ni kolektivnog dobra. Pa i u paklu je kolektivni kazan pocetna premisa...
Eto, vidiš, kako ispliva stav, mišljenje... Ti, dakle, nisi spreman da se žrtvuješ za zajednicu, ti ćeš radije zajednicu žrtvovati zbog sebe. Individualizam do poslednje kapi nečije krvi, jer je to danas način života, premisa opstanka- tako danas misli 90% ljudi- dakle, velika većina- zašto bi ti bio drugačiji?
Prilagoditi se, opstati, ne talasati- doktrina koja nas je dovela u ovo stanje odnosa u svetu, društvu, politici, porodici; ti proceni- je li to stanje dobro- pa teraj dalje...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Čet Maj 13, 2010 11:27 pm

A ne... Bas naprotiv... Talasati, talasati i biti drugaciji. Sopstven.... Ali o tome cu ti ako ne veceras, onda sigurno izjutra...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Čet Maj 13, 2010 11:32 pm

ostensibly :: Talasati, talasati i biti drugaciji. Sopstven..
Ne zavaravaj sebe, barem.
To što ti zoveš talasanjem, ljuti je plićak. Talasi se u dubini prave, a ne na obali. Sopstven?
Ne, nego ničiji; ne traži ti niko da budeš svačiji, nego nečiji.
Razlikuj to.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Pet Maj 14, 2010 3:07 pm

A ja bas mislim da je obrnuto...
Jer ne moze se sve zasnivati na trazenju osrednjosti, kolektivnom opstanku i svesti. Kolektivni rad i naprezanje mogu da izrode dobro samo donekle... Na primer, narodne pripovetke, epske pesme.... Covek nije pre svega deo klase, nacije, stranke, plemena, copora. Pre svega je jedinka. Ne moze nadlicno biti iznad . Kad to tako postane, onda to postaje ideoloski okvir bez mogucnosti gledanja u svim smerovima. Misljenje je pojedinacni proces, iskljucivo.. Pa makar se ono cinilo neispravno, ili ako se na kraju i pokaze kao takvo.
Po poslovici, koga nema... i po uzrecici lako cemo, ispada da ako nema individualnog isticanja i bez toga se moze. Ne moze. Kako moze biti na smetnji neko ko nece u tor i u liniju. E bas hocu i sam da protestujem ako mislim da treba. Pa makar bio i deo grupicice koja misli kako treba protestovati zbog toga sto se parole na transparentima pisu samo sa jedne strane, a ne na obema. Jer se time isuvise trosi papir.
Stvaranje izuzetnosti zahteva prelazenje iz opsteg okvira u pojedinacni. Ako smo sami sebi dobri ovakvi kakvi smo, to ne znaci da smo zaista i dobri... Ako se ne pogledamo izmaknuto ili iz nekog drugog ugla od opste prihvacenog, mozda cemo videti nesto sto se do tada i nije videlo. Zamisli da mozes da vidis licno svojim ocima svoja ledja...
O salati drug put... Nemam bas vemena sad...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Maj 14, 2010 4:15 pm

Da ne bi spamovali temu, odvojiću ovih nekoliko postova, kojima smo odlutali od teme u posebnu- potraži je na politici- razno... Načeli smo zanimljivu materiju, po mom mišljenju, i rad sam da nastavimo ovu diskusiju...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Maj 14, 2010 4:52 pm

ostensibly

Jer ne moze se sve zasnivati na trazenju osrednjosti, kolektivnom opstanku i svesti. Kolektivni rad i naprezanje mogu da izrode dobro samo donekle... Na primer, narodne pripovetke, epske pesme.... Covek nije pre svega deo klase, nacije, stranke, plemena, copora. Pre svega je jedinka. Ne moze nadlicno biti iznad . Kad to tako postane, onda to postaje ideoloski okvir bez mogucnosti gledanja u svim smerovima. Misljenje je pojedinacni proces, iskljucivo.. Pa makar se ono cinilo neispravno, ili ako se na kraju i pokaze kao takvo.
Nemoj upadati u klopku individualizma tako lako; kolektivitet ne isključuje nužno individualitet- to je moguće, ali postoje načini da se to izbegne. Čovek svakako jeste prvo jedinka, ali, da bi kao jedinka bio zaštićen od drugih, koje imaju sklonost ka ugrožavanju- potreban mu je "čopor", i on deo svog individualiteta nužno mora ugraditi i u interese čopora. Na stranu to, što sam ja lično sklon stavu da postoji i određen nivo odgovornosti mentalno sposobnijih ka čoporu- nešto slično roditeljskoj dužnosti- u ostalom, i sama država je određen vid društvenog ugovora... Ako smo odgovorni prema državi, jednom apstraktnom organizmu- šta nam daje pravo da odbijamo odgovornost prema "živom tkivu" države?
Da, mišljenje jeste pojedinačni proces, ali je potpuno neupotrebljivo, ma kako bilo kvalitetno i ispravno, ukoliko nije društveno prihvaćeno; jer, ukoliko samo gledaš u svim smerovima, a ne krećeš ni u jednom pravcu- čemu, onda, uopšte gledanje?

Po poslovici, koga nema... i po uzrecici lako cemo, ispada da ako nema individualnog isticanja i bez toga se moze. Ne moze. Kako moze biti na smetnji neko ko nece u tor i u liniju. E bas hocu i sam da protestujem ako mislim da treba.

Tako što ometa nekad poželjni društveni konsenzus u trenutku kada je on nužan, usled neke opasnosti. Siguran sam da to uviđaš, ali, zbog neodlučnosti i rizika greške ne želiš da se prikloniš ni jednoj frakciji.

Stvaranje izuzetnosti zahteva prelazenje iz opsteg okvira u pojedinacni. Ako smo sami sebi dobri ovakvi kakvi smo, to ne znaci da smo zaista i dobri... Ako se ne pogledamo izmaknuto ili iz nekog drugog ugla od opste prihvacenog, mozda cemo videti nesto sto se do tada i nije videlo. Zamisli da mozes da vidis licno svojim ocima svoja ledja...
Pitanje je koliko mi još imamo vremena za to samoposmatranje; zatim, pitanje je i to- da li se toliko posmatramo iz nesposobnosti da analiziramo to što vidimo, ili iz straha da išta preduzmemo, jer hoćemo da izbegnemo delanje, koje treba da usledi posle analize... Postoje, dakle, posmatrači, analitičari i delatnici; za svaku fazu razvojnog procesa, potrebno je i malo hrabrosti, malo rizika, i malo volje- ja sve nekako mislim da tebi manjka od svega toga po malo, a vreme curi...
Ovo, naravno, ne znači da te ja pozivam pod neki barjak- Bože, sačuvaj; samo ti ukazujem na nešto, što će te- po mom mišljenju- gurnuti na marginu, koju bi da izbegneš svojom "individualnošću", a to je ono, što pokušavaš da izbegneš, na vrlo pogrešan način...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Pet Maj 14, 2010 6:03 pm

Posto mi ne ide onaj Quote od ruke... moram ovako, izvini...
Necu dugo... moram da namestam nesto... Samo ukratko...

šta nam daje pravo da odbijamo odgovornost prema "živom tkivu" države?
Daje nam pravo to sto je vode moroni i tupadzije... Kolektivno i neindividualizave mesine.
Osrednji... Bas osrednji clanovi kolektiva. Ne individue. Individua politicar se zove drzavnik.

...ukoliko nije društveno prihvaćeno...

drustvena prihvatljivost necijeg misljenja uopste nije merilo vrednosti tog misljenja.
Mnogo su se vrednijim pokazala ponekad drustveno neprihvacena misljenja...
Pa ljudi su i goreli na lomacama zbog svojih uverenja. Sad mi pada na pamet onaj mislilac... Dobro, nije bas najbolji primer, ali... (u stvari mozda uopste nije)
Ako moji zakljuci ne odgovaraju stvarnosti, tim gore po stvarnost.

Sad da ne navodim primere kako opste prihvatljivo i prihvaceno vidjenje pojave biva potpuno nakaradno i pogresno. Ima ih podosta... Mogu ako zelis...

Zasto, samo gledanje u svim smerovima... to ne iskljucuje mogucnost kretanja i gledanja ka dvadeset ili sto godina unapred. Tako razmislja razum, a ne srce...
Drzavu koju i vode kvazi umetnici, pesnici i polupesnici (i jos razni drugi olos), a ne industrijalci i drzavnici, ne ceka bog zna kakva svetla buducnost...

...Drustveni konsenzus...
Ko namece konsenzus, ko ga prihvata, zasto, kako... Obrazlozi lepo kao i ja tebi sto obrazlozim...
Zasto mislis da sam neodlucan i zasto mislis da ne rizikujem. Zasto mi fali malo hrabrosti, malo rizika, i malo volje...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Maj 14, 2010 6:39 pm

ostensibly

šta nam daje pravo da odbijamo odgovornost prema "živom tkivu" države?
Daje nam pravo to sto je vode moroni i tupadzije... Kolektivno i neindividualizave mesine.
Bas osrednji clanovi kolektiva. Ne individue. Individua politicar se zove drzavnik.
Razdvoj državu i živo tkivo- ovo drugo je narod, koji "kuka" za dobrim vođstvom. Moja je greška, nisam to naglasio- i sam se slažem da je naša "politička elita" nešto najgore u poslednjih 100 godina. Kad se i pojavi neko sa sadržajem, svi graknu horski na njega, da zagluše njegove reči, i da ne budu oterani od "mrcine"...

drustvena prihvatljivost necijeg misljenja uopste nije merilo vrednosti tog misljenja.
Mnogo su se vrednijim pokazala ponekad drustveno neprihvacena misljenja...
Ne hvataj me za reč- razumeš ti šta ja govorim... Ako hoćeš tako, onda- zašto ne podržiš neka trenutno društveno neprihvatljiva mišljenja? Misliš da se može popraviti stanje nepreduzimanjem, nego zveranjem oko sebe, koje ti zoveš "gledanjem u svim smerovima"; da se malo grublje izrazim? Kada misliš da treba da se preduzme nešto?
Drzavu koju i vode kvazi umetnici, pesnici i polupesnici (i jos razni drugi olos), a ne industrijalci i drzavnici, ne ceka bog zna kakva svetla buducnost...
U redu, sve to stoji. Kako misliš da ih promenimo? Ili si stava da je to nemoguće, pa zato nisi ni za kakvu akciju, nego se baviš samo posmatranjem, individualno?

Ko namece konsenzus, ko ga prihvata, zasto, kako... Obrazlozi lepo kao i ja tebi sto obrazlozim...
Narod. Samo narod, vođen od ljudi koji stoje ispred, a ne iznad njega. Prosto, ljudi koji govore u ime naroda, a ne u svoje ime, i svoj interes prodaju kao opšti. E, vidiš, tu je problem- narod se vodi srcem, a država razumom. Tu je potrebna veština uravnoteženja te dve stvari, i to razlikuje uspešnu od neuspešne politike.
Tragika našeg savremenog stanja je što nas naši političari tretiraju obrnuto- vrlo "razumno" se ponašaju prema nama, a puni su "ljubavi" prema sebi, državi...

Zasto mislis da sam neodlucan i zasto mislis da ne rizikujem. Zasto mi fali malo hrabrosti, malo rizika, i malo volje...
To se vidi; ti ništa ne definišeš, sve ti je "okruglo, pa na ćoše", ti nemaš jasan stav ni prema čemu- ti bi da posmatraš, unedogled, posvećen razmišljanju, i samo sebi odgovoran. Navedenog ti fali, jer nisi načisto- šta se uopšte može učiniti, da li se može učiniti- i tu si u pravu.
Ja i ne plediram da ja jesam, a ti nisi u pravu; ne znam ni ja (možda). Ja sam samo za malo akcije, da se barem pokuša nešto promeniti; dosta je razmišljanja, ono nas je toliko pasiviziralo, a to je poslednje što nam treba, u ovako teškoj situaciji...
Ja hoću da se već jednom odlučimo- ko smo, šta smo, kuda želimo i šta nećemo, ako već ne znamo još šta hoćemo... Vidim da ima ljudi koji to isto vide, svesni su potrebe za tim, a ne preduzimaju ama baš ništa, iz neobjašnjive lenjosti na bilo kakav angažman. Ne govorim konkretno o tebi- to je opšte stanje u ovom konfuznom društvu...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Pet Maj 14, 2010 7:21 pm

Jaooo kad naucim da koristim Quote... Uh... Pa samo cu da citiram... Ovako, tek ponesto...
Nista drugo osim citata necu ni stavljati, da me zelja mine...

E, to si dobro primetio, graknu, jeste... Ili ih ubiju... prostije je, lakse...
Koji ce im... sta on sad tu ima da smislja kuda da se usmeri za narednih stotinjak godina.

Preduzimanje, nego sta... vec je trebalo odavno. Mada nikad nije dockan. Moze i danas. Ali nece... nece...
Da hoce, ne bi trosili pare uludo... Mozda ne znaju... Svaki put, sve gori i gori... Od zlog grdje.

Mogu da se promene, kad bi kolektiv (opet smo na tome) mislio... individualno.
jel ne valjaju, necu da glasam za njih. Prosto. Ali ne, moja stranka se zalaze za to ito, a sto njeni clanovi imaju tarifu za svaki posao i tender i sl... nema veze... To tako treba... Treba... da ne kazem sta ...
Evo sad ti da kazes nekom coveku, prijatelju X, koji je glasao za neku stranku Y, da je clan te stranke Z, primio mito u iznosu od 50000e,
sta mislis da li ce taj X da glasa sledeci put za tu istu stranku Y. Hoce... i to obema rukama... ne tice se njega mito i lopovluk...
Kao sto rekoh... Opet cu se pozvati na onog istog politikanta... Da ste kraduckali, pa da vam progledamo kroz prste...
Ta je fraza mudrost... to se podrazumeva, to je pozeljno, to se forsira i vrednuje kao potencijal, a naravoucenije je... Jel ima nesto muftakis, daj...
Evo sad mi pade jos jedna nasa umotvorina... Sto je dzabe i bogu je drago... Suprotno od toga englezi imaju onu... Nema takve stvari kao sto je besplatan rucak...
Nema, tako je... dodje maca po svoje kad tad...Odnosno MMF ili svetska banka ili nam otkinu parcekanju zemlje...

Ne moze narod da odlucuje. NE mo ze... Pogotovo ne referendumom...
Navratio sam bio kod komsije onda 96,97... A kod njegovih komsiluk gleda dnevnik RTS-a...
Poredjali se kao sardine i upijaju pamet iz katodne cevi. Upijaju "svoje" misljenje. Mozak od ne razmisljanja propao, pa sad hranu kao u bolnickoj postelji dobijaju na crevo... katodno...
Kad spikerka kaze predsednik je rekao da tako treba, a oni glavom klimaju odobravaju... Kad kaze... nas ugledni (trt milojko) privrednik je rekao
da tako ne treba, a oni odricu...
Tugo moja golema... Pa jel oni da mi odlucuju na referendumu... Takvih je vise nego tebe sto je...

Kuku meni... zapisao sam se, a posao me ceka... Aj` kasnije cu nastaviti...
Posle reklama...
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Pet Maj 14, 2010 11:04 pm

ostensibly
E, to si dobro primetio, graknu, jeste... Ili ih ubiju... prostije je, lakse...
Koji ce im... sta on sad tu ima da smislja kuda da se usmeri za narednih stotinjak godina.
Ako misliš na Đinđića- još ne znamo ko ga je ubio, tako da ne znamo-da li se primedba odnosi i na njega, ima mnogo stvari za koje ne znaš, koje bi ti malo pamet pomutile, i na drugu stranu okrenule. Zato je možda i bolje što ih ne znaš.
Mogu da se promene, kad bi kolektiv (opet smo na tome) mislio... individualno.
Ja govorim o zajedničkom imenitelju individualnih mišljenja, prestani da se praviš da ne razumeš... Dakle: hoćemo u EU. Da li nam dajete ravnopravni status? "Pa...ne" Onda, terajte se...
Da li hoćemo da pokrenemo proizvodnju, ili da budemo jeftina radna snaga i tržište za bogate? Ovo prvo... Odlično, onda je jasno- gasimo ovu gomilu nepotrebnih banaka, i dajemo veće plate proizvodnom kadru, od plata u bankama i osiguranju...
Da li hoćemo da nam tu privredu vode stručni i pošteni, ili ovi, koji to sada rade?
Hoćemo li da se hapse lopovi i muvatori? Idemo pred skupštinu, da vidimo kako će da nam objasne- otkud Luka Miškoviću, Beku, otkud onolike pare kod Đilasa, Đelića...
Lako je, ako hoćeš... A ima i sa kim- znaš li, koliko ljudi to hoće, ali ne ume da složi u pitanje, jer se bavi pravljenjem hleba za sve nas- a mi ćutimo, posmatramo, razmišljamo, vagamo, mi smo- individualci...

Navratio sam bio kod komsije onda 96,97... A kod njegovih komsiluk gleda dnevnik RTS-a...
Poredjali se kao sardine i upijaju pamet iz katodne cevi. Upijaju "svoje" misljenje. Mozak od ne razmisljanja propao, pa sad hranu kao u bolnickoj postelji dobijaju na crevo... katodno...
Kad spikerka kaze predsednik je rekao da tako treba, a oni glavom klimaju odobravaju... Kad kaze... nas ugledni (trt milojko) privrednik je rekao
da tako ne treba, a oni odricu...
Ti si tu po malo kriv. Što im nisi objasnio gde je greška? Oni ih lažu, oni ne vide, ti vidiš, a ćutiš? I? Ima li tvoje odgovornosti?
Tugo moja golema... Pa jel oni da mi odlucuju na referendumu... Takvih je vise nego tebe sto je...
Da, oni da odlučuju; ali, tek, kad im se kaže puna istina, kad im se objasni. Kad njima bude dobro, biće svima.
Dok njima ne bude dobro, niko nema pravo da mu bude dobro. Kad i ako ovo shvatiš, na dobrom si putu.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ostensibly taj Sre Maj 19, 2010 6:12 am

Pa vidim ja da nesto samnom nije u redu, kad ono ja na krivom putu. Pa kud ne znadoh ranije da sam zastranio. Mada imam srece, moram da priznam, jer da mi se to desilo `48-e... Ovako, bar cu izbeci Goli Otok. Moracu kao svaka "banda" da "revidiram" stav... Samo bez tucanja kamena i mokrog zeca. Nikad nije kasno. I sad sam u prednosti... U prednosti nad onima koji ni ne znaju da su na krivom putu... Znati da gresim, samo me moze usmeriti u pravom smeru...
Smeru zajednickog kazana... Tacno, zasto bi meni bilo dobro, dok je drugima koji takodje imaju mozak (?), lose. Jeste, primenimo Kubansko Staljinisticki metod... Kako ono rusi kazu...(molim da mi poznavaoci ruskog pomognu) "vsem poravnu" (ooooo, tesko meni, pa i ruski sam napisao latinicom)... Sad bi trebalo da napisem nekoliko ovestalih fraza sa radnih akcija, ali mi je toliko isprano ovo malo mozga, da ne mogu da se setim ni jedne osim, nema odmora dok traje obnova...
E, za to da treba ada im se kaze "istina"... ako je ima... to bi bilo lepo. Kako medjutim da im se klaze da su sami krivi za svoje stanje? Kako im reci, a da ne dozive srcani udar? Kako im objasniti da im mozgovi "borgovski" nakaceni na sistem za prezivljavanje...
E, vidis nije problem u tome sto razmisljamo. Problem je u odsustvu toga. Jer po direktivi katodne cevi im se sugerise da misljenje posisaju iz iste.
E, vidis, imas i ti nekoliko ideja kako to resiti... Pa evo, probaj da ih izlozis... probaj na uzorku od deset ljudi. Da li ce te cuti? Da li ce da kazu: tako jeeee, idem i ja da kazem desetorici i da ih ubedim... Nece se desiti nista.
Zasto? Zato sto javno mnjenje i kolektivnu svest o cinjenju ili ne cinjenju ne formira samo drustvo, masa, kolektiv... Nego pojedinci...Sa svescu o necemu. A to su smislili, ne zakljucujuci masovno, nego individualno... Evo, pogledaj Gandija... Nije njega formirala masa, nego je on formirao nju.
ostensibly
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Sre Maj 19, 2010 4:07 pm

E, vidis nije problem u tome sto razmisljamo. Problem je u odsustvu toga. Jer po direktivi katodne cevi im se sugerise da misljenje posisaju iz iste.
I siguran si da te sugestije nisu ni malo uticale na tebe? Pa, otud i izvire tvoj otpor ka bilo čemu kolektivnom, tvoj "individualizam"; razmišljanje samo o sebi, podjarivanje sopstvenog ja do narcisoidnosti, stvaranje slike o bezizglednosti bilo kakvog otpora inerciji, usađivanje rezervnog prezira u već prezrene, one koji su sudbinski predodređeni da budu prezreni, niži oblici života...
Ni ne uviđaš, koliko je očigledno tvoje "pranje ruku" od svega; gledanje svog posla, nemešanje ni u šta, izmicanje i uzmicanje, predaja "par forfe", sakrivanje iza klišea Golih otoka i vsjom paravnu, kako bi se pribavio i alibi, za svaki slučaj...
Sad, opet po matrici, ti ovo shvataš kao prozivku, kao uvredu; ona je to samo na izgled. Suštinski, to je opomena, da takvim stavom ne samo ti, nego svi mi prizivamo upravo onu nesreću, koju takvim ponašanjem pokušavamo da izbegnemo. Mehanizmi, koji u svetu funkcionišu, na planu društvenog samoizopštavanja, upravo to i žele- razbijanje svake solidarnosti, svake empatijske reakcije ka okruženju, radi lakše i potpunije kontrole nad populacijom, radi ostvarivanja i korišćenja poluga moći, koje nam polako oduzimaju svaki uticaj na zbivanja i okolnosti, sve dok nas sve, jednog po jednog "pojedinca" ne pretvore u topovsko meso pseudocivilizacije sutrašnjice, koja nije ništa drugo do restauracija ranog feudalnog sistema apsolutne kontrole nad svim društvenim i ekonomskim tokovima nekolicine nad svim ostalim.
Crno, bez i malo belog, reklo bi se. Čak i neki, koji to uviđaju ili bar osećaju, kao ti, odbijaju da to priznaju, i radije će se samoobmanjivati mantrama o nemogućnosti da se išta učini, nego da nešto pokušaju, makar šanse i bile male.
Desnica u svetu danas, čim oseti pretnju ka sopstvenim interesima, koji su uvek bazirani na materijalnom bogatstvu, pribegava nacionalizmu- starom, oprobanom receptu za homogenizacijom i ujedinjavanjem- primer su ti SAD- jasan kao dan. Rušenje kula, administracija Džordža Buša (u stvari, centri moći, čija je on marioneta bio) iskoristili su da izmame ratni poklič običnih građana, i pokrenu ratno-pljačkašku mašineriju na Irak. To nije nikakva tajna, i njihovi zvaničnici to više, u svojoj bahatosti ni ne kriju.
A levice, faktički i nema; ako se negde i pojavi, brže-bolje i njoj se prišije nacionalizam, a odmah zatim i fašizam, a komunjarenje da i ne pominjem, jer je to gore nego da si na Boga pucao, valjda... Svaki pokušaj reintegracije sirotinje i obespravljenih danas odmah je proglašen za terorizam, za pretnju progresu, civilizaciji i opštem blagostanju, koje svi vidimo i osećamo, bar u onim katodnim cevima, koje si pominjao. Prihvatam ja da je teško shvatiti o čemu ja govorim. Zato to i ne pričam svuda i svakome- tek, tu i tamo, kad pomislim da je sa druge strane neko ko može da "dokona" po nešto od ovde iznetog.
Da li si i ti neko sa tim sposobnostima, ne znam; pecam u mutljagu, pa- ko "zagrize"...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od All Angel taj Uto Jun 08, 2010 6:40 pm

All Angel
Profi član
Profi član

Broj poruka : 1083
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Jun 08, 2010 6:44 pm

All Angel ::Zasto drzava ne reaguje??
Ne očekuj to od ove države.

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Sre Jun 23, 2010 3:54 am

Fristajlo :: Ne očekuj to od ove države.

Nego? 😕

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fristajlo taj Uto Okt 19, 2010 7:43 pm

Od ove države, posle nešto vremena, videsmo šta možemo da očekujemo.
Propast, koliko vidim...

Fristajlo
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Avramova taj Uto Okt 19, 2010 7:59 pm

Čini mi se da bih bila ludja nego što jesam da očekujem išta bolje jer ovo je KA-TA-STRO-FA!

Šta bih imala protiv penzionera? Da se ja pitam, penzija bi im bila najmanje 50.000,00 dinara ali se ne pitam. Ali pitam (se), zbog čega ne daju pomoć nezaposlenima? Medju njima su ljudi u punoj radnoj snazi, ne daju im priliku da zarade a od njiih se komotno (po zakonu) traži da izmire dugovanja prema državi. Od čega?

Sramota, bezobrazluk i zato i ne očekujem ništa bolje. Žao mi je samo što stradaju i oni koji ne podržavaju šarmantnu vlast dok ovi drugi mrse ljigave brke.

santa

____________________________________________________________________________________
Πάντα ῥεῖ
Метнуше замку ногама мојим и стегоше душу моју,
ископаше преда мном јаму и сами падоше у њу. (Псалм Давидов, 57.6)
Avramova
Legendarni član

Broj poruka : 69583
Datum upisa : 07.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: